Sad's "learn as you go"

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod Horsey7 27 Dec 2009 16:50

SadPraetor napísal:
Horsey7 napísal:
3. AA

v prvom rade aky 3bet callovaci range davas 17/14? aky mal fold 3b? aky mu davas raisovaci range na turne?



fold to 3bet mal 0, ale myslim zeby calloval 3bet s asi 77-QQ (predpoklad je KK, AA 4bet/ship) AK, AQ, AJ a KQ moc nie, cize vcelku tight


a kde je teda to JQ? :) imo velmi zriedka tam bude mat JsQs, skor AQ/AJ s alebo bez spade-u, ktore ked pushnes uz "nemoze zahodit" (TP+FD+SD/TP+SD)

a kedze castejsie tam bude mat prave AQ/AJ type hand ako bluff alebo nepravdepodobne JsQs (JQo by taka nitka asi ani s history necallovala preflop), tak je lepsie to pushnut

SadPraetor napísal:budem davat spoilery vyhovuje?


spojler je fajn
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 27 Dec 2009 17:13

QJ som mu nechcel verit, ved to nanho nesedelo, ale podla tej akcie, napadne aj tato karta, a clovek musi zvazit ci nahodou si nezmyslel pre tento krat...
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod Horsey7 27 Dec 2009 17:32

SadPraetor napísal:QJ som mu nechcel verit, ved to nanho nesedelo, ale podla tej akcie, napadne aj tato karta, a clovek musi zvazit ci nahodou si nezmyslel pre tento krat...


nie je dolezite co v konkretnej ruke ma ale co najlepsie urcit jeho range a spravit najlepsie EV+ rozhodnutie

btw. aj ked mu das superuzky range JsQs/AcQs/AcJs tak si 89:11 favorit, nehovoriac ze tam moze mat aj menej pravdepodobne ruky s ktorymi moze raise/callovat (AQo/AJo/AT/KK/KT/QsTx/KxQs)
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 01 Jan 2010 23:11

Weekly report

Tak tento tyzden sa neskoncil zrovna najlepsie. :( Odohranych 2200 ruk, co je menej nez by som chcel, ale dost toho clovek presedel v puboch, pri tej sviatocnej atmosfere ked ste vkuse prejedeny sa toho moc cloveku robit nechce, a k tomu som 2 session zatvoril po polhodke ked ma chytal tilt.
Hra sa niesla v znameni subojov s regmi, a neschopnosti trafit nic proti fishkam ktorych z potu nevytlaci nic pokial trafili co i len par. To zo sebou nieslo frustraciu, ta priniesla chyby, priratajte chyby ktore robim vzhladom na neskusenost, a necudo ze vysledok nic moc.
Tiez som sa dohodol s kamaratom (NL50/NL100 hrac) ze na mna pride pozriet a trosku skritizovat hru, moc to neslo, hral som akosi viacej divoko nez zvycajne (asi som sa chcel predviest a dostal som po hube)

Obrázok


Takze na Titane na NL4 nastala vcelku zaujimava situacia. Hravam NL4 kedze s 6max este len zacinam. Dolarovych stolov je tam asi 8 az 20. To nie je malo kedze zatial hravam iba 4 stoly (na full ringu som doteraz hraval 6), ale problem je v tom ze je tam dost vela pravidelnych hracov.... prosim zoznamte - sa mala vzorka (na kazdeho viac ako 200 ruk, vecsina nad 500)

udavam len VPIP/PFR/3BET to cloveku staci aby si urobil obraz o "style" hry

Kublaikhan 10/7/2 manik hrava vsetky NL4 stoly ktore su nahodene ( http://i46.tinypic.com/2yx22kx.jpg ) (mam odohratych 3k ruk a nanho mam v databeze 2,5k ruk) :shock:
8duc8 19/12/2 hrava 10 az 12 stolov (1k ruk v databaze)
zvysok 6 az 8 stolov, 500+ruk
masterhuy 13/9/5 ; pirato84 24/10/2 ; KaCTpoitc 22/6/2 ; Zanosiblya 21/9/1 ; diamondluva 18/14/4 ; PHdmc 16/14/3 ; japonecc 14/14/2 ; righteuousfire 21/15/7
200+ruk
SeriousChevc 16/14/6 ; alan 17/13/3 ; EVprop 20/16/21 (???) (3bet vyssi nez PFR?), thanatos 13/8/2 ; mihninho 15/12/3 ; mrvladkor 19/9/3
celkovy "be cautious" zoznam obsahuje 35 mien

a k tomu ja v style 21/17/6



bezna zostava podvecer na stole vyzera 2x nit v style 15/11/3, 2x nieco "normalne" v style 20/15/6 z toho jeden ja, a zvysne 2 miesta si delia nejaka fish v style 40/5/0 /// maniak nieco ako 50/30/30 ////weak TAG napr 20/5/0 a pod kombinacie

takze 4 vcelku ok hraci (nechcem napisat dobri :lol2: az tak moc sa necitim) sa biju o stacky jedneho max 2 zlych hracov, takze nie zrovna ziskove situacie, o tom ze aj pozicia co to robi a pod hovorit nemusim. Osobne som podvecer prestal hravat, a sadam si za stoly iba doobedu a okolo obeda, stolov je menej, ale tam aspon nestretavam tychto..., v grafe asi 1,6k ruka +, malo na zhodnotenie, ale na stoloch sa da dychat o dost viac, a mam z hry lepsi pocit

celkovo som vsak zacal uz presuvat BR na F****Tilt, ( a ako na potvoru mi titan dnes oznamil, ze bude davat o 70% viac Titan points tohto roku) takto sa hravat moc neda, dufam ze na fulltilte je proste vyssia premavka, a regovia su razhadzany medzi vecsi pocet stolov
moznost by este bola ist na NL10 (mam 28BI) kde je viac stolov, ale vzhladom na to ze zatial to s mojou 6max hrou nie je velmi slavne, nechcem riskovat vyssi limit
navyse na FT dostanem cez bonusgenius.com ten rakeback, a po nahrati 250 bodov i ofika HEM (btw, kolko tychto 250 bodov asi trva nahrat? any idea?)

takze otazka na zamyslenie... ako to ovplyvni moju hru ? (tolko tight hracov) :huh:
raise range na UTG a MP nemenim (nechcem byt proti TAGovi OOP v hre ak ma dorovna, je schopny vymyslat), ale CO a BTN som raise range rozsiril najme ak mam za sebou nity, na ich 3 bet poslusne skladam velku vecsinu ruk (vecsina ma 3bet pod 3%)

neviem vcelku ako sa chovat s cold callom ich raisu preflop... zatial som nauceny skor 3bet alebo fold. Vecsina hracov ma uzku PFR range takze callujem bud pary na set
karty v style AT+ call/fold 50/50 s tym ze idem na eso a potom s citom opatrne, obcas to eso na flope staci

AQ 3betujem podla hraca, AK 3betujem takmer vzdy, a samozrejme JJ/QQ+ (zalezi od raisera)
zvysok skor zahadzujem, to su dominovane ruky dost casto, viac maleru nez uzitku
limp takmer ziaden

3bet - zuzena range


nejake poznamky?



tento tyzden som narazil na nejake situacie nad ktorymi som dumal, tak ci su moje uvahy spravne k jednej z nich

mal som za sebou hraca ktoremu po 80 rukach svietili staty 38/33/32/fold to 3bet 0/ 100 Steal/ won when saw flop 55/ WTSD 30/ W$SD 0/ post flop aggression 10 cize dost sialeny
vzdy ma 3betoval ak som raisoval z BTN, takmer vzdy 3betoval akykolvek pot, limpnuty pot sa snazil zobrat preflop, na flope vzdy bet (bet/call ak bol raisnuty), alebo check raisoval ak bol OOP, ak bol IP vzdy raisoval bet, to iste robil na turne, skladat bol schopny az river, pripadne na all in niekde uprostred, ale na call all inu mu stacil TP
moja 4bet / all in range preflop?
ja som si ju stanovil na 88+, AJ+, co sa tyka KQ, ci AT, tak neviem moc nie, ale v pokerstove to velky rozdiel nerobilo
co robit na flope ak som callol jeho 3bet, alebo on call na moj 4bet, mam napr AK a netrafilo ma... CBET ak som OOP? CBET/fold na jeho raise? CBET/call?
call jeho betu ak som OOP, alebo raisovat?
pre mna to cele bolo v style, lacno vidiet flop, trafit nieco silnejsie TPTK (moc loose?) a klast odpor kludne sa i stacknut, ak netrafim, kaslem na to a foldujem


tak nejake ruky, kde by sa dalo nieco uvazovat, dufam ze sa mi podari robit spoiler spravne

Prva ruka tyzdna
arty Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 450943
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

Hero (SB): $4.96
BB: $8.09
UTG: $4.69
MP: $3.93
CO: $9.30
BTN: $1.70 20 ruk nanho, nic vyznamne 86/9/0, ale bol to prvy stol ktory mi nabehol tak nez som sa zapojil do hry videl som ho limp/call viac nez polovicu hier, donk min bet na kazdy flop v ktorom bol, raz zahlasil all in na flope po CBETe jedneho hraca v UTG, a 2x zahlasil all in na river, toto je druha hra co som hral na stole

Pre Flop: ($0.00) Hero is SB with QObrázok QObrázok
2 folds, CO calls $0, BTN calls $0, Hero raises to $0.22, 2 folds, BTN calls $0.22
takze sme na SB, takze budeme OOP, dojde A/K tak je problem s CBETom, tak raise silnejsi, nech preriedim

Flop: ($0.44) 6Obrázok 3Obrázok 3Obrázok (2 players)
Hero bets $0.48, BTN raises to $0.96, Hero raises to $4.72, BTN calls $0.52 all in
klasicky CBET, vyssi nez mam zvyk, jeho raise ho prakticky priviazal k potu ( i ked pochybujem zeby rozumel vyrazom ako commited a pod odds), ale i tak bolo jasne ze pojde asi aj all in (dost ma zarazilo ze to nespravil hned, dost to kricalo ze ma nechce odstrasit, ale dostat to tam cele), a ma asi silnu ruku, na takomto flope by silna ruka znamenala len set trojok, tusil som nieco zle, vzhladom na to ako hral tam mohol mat hocico vysoke s 3, J3, Q3, K3, A3
nemyslim ze by sa toto dalo zahodit ale mozem sa mylit


Spoiler:
ukazal K3, turn/river nic nezmenili



Prehnany CBET?

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 450964
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

BB: $4.71 Marvladkor 19/9/3/3 agg / WTSD 35/ W$SD 23, poznamka hovori ze vzdy calloval flop bet 350 ruk
UTG: $1.45
CO: $2.37
BTN: $1.94
Hero (SB): $7.13

Pre Flop: ($0.00) Hero is SB with 8Obrázok AObrázok
UTG calls $0, CO calls $0, 1 fold, Hero raises to $0.18, BB calls $0.18, 2 folds
mam 2 limperov, ziaden neukazal silu, jeden je tight, dalsi weak TAG, BB vcelku tight, snazil som sa zobrat pot, myslite ze A8s moc loose? ten raise asi mal byt silnejsi, 6-7 bb

Flop: ($0.36) 9Obrázok 2Obrázok TObrázok (2 players)
Hero bets $0.32, BB calls $0.32
myslite si ze je v tomto mieste CBET dobry? jeho calling range by som urcil na pary, AT+, KJ+ , dost ruk netriafa, karty su dost v strede, navyse viem ze rad calluje flop bet

Turn: ($1.00) AObrázok (2 players)
Hero bets $0.64, BB ???
no aspon uz nieco mam, ale eso triafa i jeho range, a je dost pravdepodobne ze ak ma eso ma lepsieho kickera, pokracujem asi half pot second barrel, s tym ze river vzdavam, nebudem popredu.




Tieto spoty nezvladam

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 450973
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

CO: $5.22
BTN: $4.00
SB: $4.20 Zanosiblya 21/9/1 /1,35 aggression / won when saw flop 45/ WTSD 32/ W$SD 79 :shock: 680 ruk
BB: $6.05
Hero (UTG): $7.52

Pre Flop: ($0.00) Hero is UTG with TObrázok AObrázok
Hero raises to $0.16, 2 folds, SB calls $0.16, 1 fold
no middle ATo, ale 3 hraci za stolom tight, tak to vidim ako ok na open


Flop: ($0.32) 3Obrázok 3Obrázok 3Obrázok (2 players)
SB checks, Hero bets $0.24, SB raises to $0.60, Hero calls $0.36
tak urcite ho netrafilo(ale ani mna), neviem si predstavit ruku s ktorou by calloval raise preflop zo SB a mal by tam jednu 3, ale pary urcite spadaju to jeho range, checkuje, takze si myslim ze vhodna prilezitost na CBET, rozhodol sa o raise, nie som si celkom isty preco som to callol, napadlo ma sice ze mi staci chytit A/T a malo by to stacit, no odds nemam, a on sa tvaril ze je momentalne silnejsi nez ja, co takemu hracovi aj verim

Turn: ($1.52) KObrázok (2 players)
SB bets $0.76, Hero folds

ide o to ako najlepsie hrat taketo situacie? mal som zvolit radsej free kartu? pretlacat sa s nim (pri jeho WTSD a spol statoch, a agresivite, asi bol len v miestach kde mal navrch)



Tento hrac ma stval

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 450992
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

SB: $8.39
Hero (BB): $5.48
UTG: $3.96
MP: $2.20 75/9/12/0 fold to 3bet/ 2,45 aggression / WTSD 29/ W$SD 49 80 ruk
limpoval, a vzdy callol moj 3bet, velmi casto calloval i moj raise preflop, bol schopny odcallovat flop bet, i turn bet s buttom parom, na river robil par krat cudne veci ako all in pri checkovani flopu/turnu, par ruk som mu pustil, ked som mal ace high, a on na river betoval, netriafalo ma proti nemu, toto je prvy raz co som trafil aspon par
so 66 som ho videl odcallovat board 4T9K2 , raise preflop, on a dalsi caller, flop CBET .40 do .52 on call, turn zas pol potu CBET on call, river check, on bet 8 centov, dotycny call s AQ , dost ludi mu jeho bety na river necallovalo, takze vyhraval poty s takymito betmi, (jeden mu tam zlozil na river min bet 4centy do potu 64centov) dost frustrujuce ho tam sledovat

CO: $5.67
BTN: $5.22

Pre Flop: ($0.00) Hero is BB with 9Obrázok AObrázok
1 fold, MP calls $0, 1 fold, BTN calls $0, 1 fold, Hero checks
neraisujem, viem zeby ma MP callol, chcem vidiet lacno flop a potom tahat z neho kedze je to calling station

Flop: KObrázok 9Obrázok 8Obrázok (3 players)
Hero bets $0.14, MP calls $0.14, BTN folds
hura prvy raz co ma trafilo proti nemu aspon par, kedze viem ze flop bet, turn bet, calluje s buttom pairom a pod, myslim si ze som lepsi, betujem

Turn: ($0.28) 6Obrázok (2 players)
Hero bets $0.32, MP calls $0.32
stale si myslim ze som lepsi...

River: ($0.92) 5Obrázok (2 players)
Hero checks, MP bets $0.53, Hero calls $0.53
uz si nemyslim ze som lepsi, tak checkujem, ale tak trochu na tilte ze ma takato ryba vybera :wall: to callujem, dost spewy ja viem

[
Spoiler:
b]Final Pot:[/b] $1.98
MP shows 7Obrázok KObrázok
MP wins $1.98
(Rake: $0.00)
myslite ze som to s tou doverou v druhy par na flope a turne prehnal? river call bol s vedomim ze to nevyhram, skor tilt, zlost, zvedavost s cim ze ma to vybral tento krat




Pokracovanie

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 451010
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

BTN: $8.23
Hero (SB): $4.96
BB: $4.00 12/9/6/1 agg 50 ruk
UTG: $2.48 dotycny z predoslej ruky
MP: $6.52
CO: $5.12

Pre Flop: ($0.00) Hero is SB with 5Obrázok 5Obrázok
UTG calls $0, 3 folds, Hero raises to $0.14, BB calls $0.14, UTG calls $0.14
preflop raise mal byt silnejsi, alebo limp, bud by zahodili, i ked o UTG to pochybujem, alebo by som videl lacno flop, a podla neho sa zariadil

Flop: ($0.42) JObrázok 4Obrázok JObrázok (3 players)
Hero checks, BB checks, UTG checks
trafit ich mohlo, ale rad by som videl co urobia, viem ze UTG calluje flop az moc, takze chcem vidiet ci oni dvaja nieco vymyslia
mal som CBET tu?


Turn: ($0.42) 2Obrázok (3 players)
Hero bets $0.32, BB calls $0.32, UTG raises to $0.64, Hero folds, BB raises to $1.36, UTG raises to $2.32, BB calls $0.96
no, nemyslim zeby 2jka nieco zmenila, je mozne zeby som mohol zobrat pot ( i ked teraz pri triezvom uvazovani s UTG v hre to nie je silny argument), alebo by som stale mohol byt dobry, vzhladom na akciu za mno fold, tu nemam co hladat

River: ($5.38) 2Obrázok (2 players)

Final Pot: $5.38
BB shows 4Obrázok 4Obrázok
UTG shows JObrázok 8Obrázok
(Rake: $0.30)



Kombo draw

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 451028
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

8Duc8 (BB): $5.44
KUBLAIKHANH (UTG): $5.33
Matak007 (MP): $3.63 54/24/4/1,89 agg / WTSD 31/ W$SD 20
sverdlova (CO): $1.06
focul (BTN): $1.77
Hero (SB): $5.97

Pre Flop: ($0.00) Hero is SB with 9Obrázok JObrázok
1 fold, Matak007 calls $0, sverdlova calls $0, 1 fold, Hero calls $0, 8Duc8 checks
limpovany pot, som na SB, cize budem OOP, na raise sa mi to nehodi, ale limp s takou rukou si myslim je ok, za mnou je tight hrac ktory moc neraisuje, a limpovane poty nestealuje


Flop: 8Obrázok 3Obrázok 3Obrázok (4 players)
Hero checks, 8Duc8 checks, Matak007 bets $0.12, sverdlova folds, Hero calls $0.12, 8Duc8 folds
tak mam tam flush draw, checkujem s tym ze chcem vidiet cenu ktoru ponuknu za dalsiu kartu, cena nie je zla, od hraca ktory nie je zrovna silny, skor mu davam par osmiciek nez set

Turn: ($0.24) TObrázok (2 players)
Hero bets $0.32, Matak007 calls $0.32
chytam OESFD, to uz je dost na to aby bol clovek aktivny tak betujem
edit: flush uz mam tu, J high takze bet i pre value i pre ochranu


River: ($0.88) 6Obrázok (2 players)
Hero bets $0.60, Matak007 ???
tak mam flush, sice J high ale myslim ze nanho staci, tak betujem pol potu

Spoiler:
Final Pot: $0.88
Hero wins $0.98 foldol
(Rake: $-0.10)


nejak musim od pc, tak par dalsich ruk z tyzdna postnem zajtra

Cya Sad
Naposledy upravil SadPraetor dňa 02 Jan 2010 14:31, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod Chlpo1989 01 Jan 2010 23:34

SadPraetor napísal:dufam ze na fulltilte je proste vyssia premavka, a regovia su razhadzany medzi vecsi pocet stolov

na NL5 nenajdes vela regularov. A ked ano tak je ich tam iba par a aj tych spoznas hned :)

SadPraetor napísal:btw, kolko tychto 250 bodov asi trva nahrat?


NL2 6max. 4 stoly denne asi 2,5 hod. = asi 7 - 10 dni. Predpokladam, ze budes hrat NL5 cize do tyzdna by si to na 4 stoloch mal mat v pohodicke zvladnute (samozrejme asi 2,5 hod. hrania).

Kazdopadne :gl: nech sa dari viac ako na Titane :)

SadPraetor napísal:...

Z mojho pohladu :

h1 - QQ - tam nic nenarobis myslim si, ze zahrane celkom v pohode. Na flope Ta minraisuje 86/9 + ten read co si mal nanho cize pre mna easy PUSH
h2 - A8s - pre mna by to bol fold PF pretoze si OOP ak ta dorovna jeden z tych tight hracov. Ten jeho calling range je PF alebo na flope?
h3 - ATo - open fajn u mna. Kludne moze mat par. Neviem ci je vhodny ten cBet, to ti povedia skusenejsi.
h4 - A9s - ak sa chces pozriet na flop ok ale bud si vedomy toho, ze proti tebe stoji maniak ktory moze mat any two. Moja standardna hra je, ze si pockam na dobru ruku a talcim tam az potom.
h5 - 55 - Set trafis v 12% cize ak raisujes musel by si nasledne vyhrat viac ako 8x svojho raisu. Pot proti takemuto hracovi neukradnes takmer nikdy a betovat 4-ty par proti 2 (ak pride random flop) nie je bohvieco. Cize radsej by som sa lacno dostal na flop a ak trafim tak tlacim co to da.
h6 - J9s - v mojom blogu sme rozoberali, ze zo SB nie je compl. najlepsie pretoze :
1.) v limpovanom pote mozes najst pri kvalitach tychto superov absolutne hocico
2.) raisom sa zbavis aspon akych takych pofidernych ruk a mas iniciativu aj ked si OOP
3.) ak trafis dostatocne dobre (pri limpovanom pote) nemas do coho betovat)
4.) aj ked mas vyborne odds PF po flope sa ti takato ruka moze proti dalsim 3 ludom strasne zle hrat
Cize u mna je to bud raise alebo fold. Uz ked som s takouto rukou na flope urcite by som FD betoval a pripadny raise dorovnal.
"chytam flush" flush si mal uz na turne O_o

Hadam som tu nenarozpraval nejake blbosti. Pisal som to len z mojho vlastneho rozumu takze to nemusi byt vobec dobre :D
Naposledy upravil Chlpo1989 dňa 02 Jan 2010 00:11, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod tomisumi 01 Jan 2010 23:53

Ahoj, ty si hral na titane, ako si konvertoval ruky odtial? :gl:
tomisumi
 
Príspevky: 504
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 15 krát/10 krát
Karma: 2

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod dzejkej 02 Jan 2010 03:28

No ten zoznam "regov" je plny meganitiek a potom callujucich/limpujucich nitiek, kde vsetci 3betuju tak akurat premium handy. Casom zistis, ze taki hraci vobec nie su problemovi a este sa im da robit aj zle - w4444x da lekcie :-D.

3bet moze byt vacsi ako PFR. 3bet% hovori, kolkokrat reraisol zo situacii, ked niekto raisol. PFR hovori o tom, kolkokrat raisol celkovo. Ak z 10 ruk 3x raisnem, mam PFR 30%. Ak vo vsetkych tych 3 rukach niekto raisol predomnou a ja ho reraisujem, mam PFR 30%, ale 3bet% 100%. Je to atypicke, ale mozne :).

Ta zostava pri stole, co si menoval - nie je to az take zle, i ked na NL4 to zase neznie nejak lakavo :-D. To, ze sa 4 hraci biju o 2 poriadne fishky, tak to bude coraz castejsie. Na vyssich stakes je fishka pri stole radost a 2 fishky fistpump a tam uplne vysoko akonahle sadne fishka za stol, tak regovia utekaju domov a zapinaju kompy :-D.

V Tvojom opise herneho stylu nejak nevidim suited connectory, suited esa a podobne. Vobec ich nehras? Hras svoje vysoke karty a pary na to, ze trafis na flope a inak nechas tak a ruky, ktore maju potencial a su vhodne na semibluff ignorujes?

Popisal si toho az moc vela naraz a dost narocne sa na to odpisuje, tak zvysok prejdem snad inokedy. Skus nabuce take posty rozdelit.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 02 Jan 2010 14:48

Chlpo1989 napísal:
"chytam flush" flush si mal uz na turne O_o



vecer jak som zalahol tak mi tato ruka hodinu nedala spat, lebo moj koment sa nezhodoval s tym ako sa to hralo, a rozmyslal som ci som chytil ten flush uz na turne, alebo bol na flope iba jeden diamant a ja som teda nemal flush draw a nemal callovat, nastastie bola chyba v commente a nie v hre na flope (teda az na tvoju pripomienku zeby som mohol ten flush raisovat)
a dik za info k tym bodom


tomisumi napísal:Ahoj, ty si hral na titane, ako si konvertoval ruky odtial? :gl:

nie som si isty ako to myslis? :o Holdem mi ich berie v pohode, nepotrebujem ziaden convert, pokial ide o format postu ruky sem, tak Hand History beriem z Holdem managera (preto mi ich hlasy ako Party poker), a konvertujem cez deuces cracked (link je pri kazdej ruke)



dzejkej napísal:No ten zoznam "regov" je plny meganitiek a potom callujucich/limpujucich nitiek, kde vsetci 3betuju tak akurat premium handy. Casom zistis, ze taki hraci vobec nie su problemovi a este sa im da robit aj zle - w4444x da lekcie :-D.


to hej, videl som co robi manik so statmi 38/33/32, da sa proti takymto nitkam zahrat, ale taky styl mi atm moc nesedi, proste musis byt agresivny zly na nich, pretlacat sa, a ja mam zatial navyk tlacit do potu peniaze ked uz mam ruku, nez na nejake drawy a semiblufy


dzejkej napísal:Ta zostava pri stole, co si menoval - nie je to az take zle, i ked na NL4 to zase neznie nejak lakavo :-D. To, ze sa 4 hraci biju o 2 poriadne fishky, tak to bude coraz castejsie. Na vyssich stakes je fishka pri stole radost a 2 fishky fistpump a tam uplne vysoko akonahle sadne fishka za stol, tak regovia utekaju domov a zapinaju kompy :-D.

chapem ze cim vyssie sa pojde, tym bude lepsia konkurencia, ale myslim ze uhram vyssiu win rate ak zmenim hernu, nez aby som sa tu bil zubami nechtami

dzejkej napísal:V Tvojom opise herneho stylu nejak nevidim suited connectory, suited esa a podobne. Vobec ich nehras? Hras svoje vysoke karty a pary na to, ze trafis na flope a inak nechas tak a ruky, ktore maju potencial a su vhodne na semibluff ignorujes?


suited connectory hram, ale.... mam radsej 54s az 9Tsuited, zahram obcas i suited s medzerou medzi nimi a pod
za druhe z UTG a MP tieto ruky zahadzujem, v CO a BTN som ich pridal ku preflop raise range, ak mam za sebou nitky
inac by som s tymi rukami rad videl nejakeho limpera dvoch predomnou, ja call z CO/BTN beriem i taky ok raise a call predomnou, s takymi rukami by som chcel sidiet IP, a pred sebou kopec hracov, at mam odds na draw, ale stale musi clovek hrat s citom, lebo nie vzdy travis najvyssi straight, ani najvyssi flush
Suited esa hravam, opet PFR z CO a BTN, UTG a MP na limp to nevidim (budem callovat raise za mnou? mas 11% sancu ze trafis svoj draw, a potom 31% tusim ak ratas obe nasledujuce streety, ze ho urobis) a na raise z tak skorej pozicie ked budem OOP so slabym esom na trafenie paru... mi to pride moc loose
proste mam odohratych nejakych 70k ruk, nemam tolko skusenosti a ten cit pre hru ako vy, preto vyhladavam spoty kde bude co najviac okolnosti hrat pre mna
a btw zatial som postol 17 ruk tusim, proste este nebola ruka ktoru by som pokladal za zaujimavu a vhodnu na post z tejto oblasti, neboj urcite raz bude

nie som isty co sa tyka tej druhej vety ohladom tych ruk vhodnych na semibluff
semibluff mam urcite vo svojom repertoare
mozno tento pocit vysiel z pohladu na ruky ktore som postoval
bud som hral proti crazy hracovi, ktory nevaha ist all in s TP a middle kicker, takze s nim sa mi na nejake semiblufy hrat nechce, proste trafit a stacknut sa (co sa i stalo s KK na ruke) , a dalsie taketo situacii boli proti rybe, ktora nerozumela nicomu takemu ako check-raise, bet, raise jeho betu, zatial co do teba busila min bety a pod, a bola schopna callovat s bottom pairom
nevidim dovod preco by som mal vymyslat, kedze mi na to nezareaguje (citaj "nezlozi") ked mozem v klude za min bety hrat aj na gutshot (i to sa podarilo) a ona aj nieco doplati
nechat ich nech sa sejmu sami, staci s nimi spolupracovat, a ist do toho ked mas ruku
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod tomisumi 02 Jan 2010 15:02

Takze bez HM si mozem asi trhnut :(
tomisumi
 
Príspevky: 504
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 15 krát/10 krát
Karma: 2

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod dzejkej 02 Jan 2010 15:26

tomisumi napísal:Takze bez HM si mozem asi trhnut :(


http://weaktight.com

Supported
NL, PL, Limit, Omaha, Tournaments

• FullTiltPoker
• Pa***Poker
• PacificPoker
• P****Stars
• UltimateBet
• AbsolutePoker
• iPoker (Titan)
...
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!