Sad's "learn as you go"

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod dzejkej 02 Jan 2010 17:37

1) QQ - cbetoval by som o nieco menej, kedze takmer vsetky jeho ruky maju proti nam 3 outy, je short a nech nam to kludne callne s Ax alebo broadwaymi. Samozrejme sa to uz po jeho raisnuti foldnut neda. Na to ani nemysli - nemas preco tusit nieco zle, moze tam mat 6x, PP, 45 a urcite porazas viac ruk ako poraza Teba. A nie je to set, ale trips :).

2) A8s - raise nie je ziadny zlocin, ale da sa to tam aj limpnut, kedze je to suited. Cbetovat tam mi pride v pohode a snazis sa tym vyfoldovat PP a potom nejake tie nizke SC. Na take nieco nepotrebujes betovat takmer pot IMO. Bet size na turne je okej s tym, ze mu das moznost dorovnat aj s horsimi a na riveri by som betoval nieco okolo 1/2 potu a cakal crying call s Tx a od horsich Ax ruk. Na raise foldujem, samozrejme.

Chlpo: urcite s A8s ziadne fold preflop - minimalne s tym dorovnam SB.

3) ATo - cbet je okej a to z dovodu, ze je velmi pasivny a necakame, ze bude vyvijat na nas tlak. Cielom cbetu je zobrat pot a donutit ho foldnut jeho random ruky (SC, broadways, atd), ktore maju proti nam 25% na vyhru. Lepsie ruky ako AT nam tam nefoldne, ale sanca ukoncit to lacno teraz a donutit ho foldnut jeho podiel je okej.

Z jeho strany ten check/raise je zvlastny, ale moze to robit s random PP z dovodu ochrany, taktiez sa mohol rozhodnut slowplayovat preflop (sice OOP proti UTG raisu, ale ludia su zvlastni). Quads tam takmer nikdy nema (A3s a 34s je velmi loose call a aj to su len 2 komba). Da sa to callnut s tym, ze od takeho hraca cakame, ze aj ked mu sibne napriek jeho pasivite, tak slabsie PP a air checkne na turne a pokracuje s poriadnym FH alebo nebodaj quads. Fold hned na flope proti takemu pasivnemu je tiez ok.

4) A9o - aj raise je okej prave z dovodu, ze je to taka calling station. Flopnes A alebo 9 (ak je to TP alebo MP) a proste betujes a v raise pote to bez problemov tlacis to do all-inu. Podla Tvojho opisu value bet na flope a turne je v pohode.

5) 55 - tu neraisujem. A9 je skor raise ako toto, lebo trafis 1/3 casu flop a mozes proti nemu hrat vacsinu casu o stack a aj ked netrafis a cbetujes, tak mas viac outov ako ked netrafis s 55. Urcite iba dorovnavam SB v tomto pripade. Ked uz si raisol, tak na flope povinny bet, kedze UTG ma megasiroky range a callne s cimkolvek a je tam tiez FD. Netuzis davat karty zadarmo, kedze overkarty a sety tvoria vacsinu kariet, ktore mozu prist.


6) J9s - S limpovanim v spote, kde uz dvaja limpli nemam problem - je to tak tesne, ale v pohode. Ak by limpoval iba jeden, tak uz to foldujem a ak limpuju traja, tak limpnem urcite :). v tomto spote urcite betujem. Aku ma logiku checknut, lebo chces vidiet cenu? Co tak si urcit cenu tym, ze betnes Ty sam? ked betnes Ty, tak jednak po trafeni pokracovanie v betovani vyzera menej silno ako ked nemas iniciativu a donknes na flush karte alebo budes check/raisovat a lahsie sa builduje pot. Taktiez mas fold equity, ktoru pri checkovani nemas a urcites si cenu Ty sam. V tomto spote sa nemusis bat, ze Ta niekto vytlaci, lebo v takomto limpovanom pote to robia so silnymi rukami a tie moc casto nemaju.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 03 Jan 2010 15:41

vcera som sa k tomu nejak nedostal, tak postujem par dalsich ruk z posledneho tyzdna, chcel som sice hrat ale atm tam mal len 4 stoly z toho 2x beginners na ktore ma uz nepusti(14:00)


Nie som isty kde som stal?

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 453228
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

Hero (UTG): $6.21
KUBLAIKHANH (MP): $5.00
maymoude (CO): $5.40
MasterHuy (BTN): $4.93
KaCTpoITC (SB): $6.15
Absolutism (BB): $5.92 32/21/6/3 agg/ WTSD 14 !!/ W$SD 54 / fold to CBET 83/ turn a river fold to CBET 0/ 400 ruk , poznamka nanho hovorila ze robi slowplay flop/turn, a na river betuje value bets pol potu

Pre Flop: ($0.00) Hero is UTG with TObrázok TObrázok
Hero raises to $0.16, 4 folds, Absolutism calls $0.16
takze TT klasika 4bb raise

Flop: ($0.32) JObrázok QObrázok 6Obrázok (2 players)
Absolutism checks, Hero bets $0.20, Absolutism calls $0.20
dost ho mohlo trafit, nejaky ten draw i par, ale checkuje takze to vidim ako pozvanku na CBET, aj ma dost vysoky fold to CBET, takze moc nevymysla a hra ked ho trafi


Turn: ($0.72) 3Obrázok (2 players)
Absolutism checks, Hero checks
na jednej strane pri tejto linii by som okamzite tipoval hraca na straight draw, a tym padom by som mu nemal dopriat dalsiu kartu zadarmo. V tomto pripade som mu veril ze ho trafilo. Daval som mu nejaky par a pod, nemal som pocit v tej chvili ze som lepsi, checkoval som, nechcel som do toho vrazat atm viac

River: ($0.72) TObrázok (2 players)
Absolutism bets $0.38, Hero raises to $1.90, Absolutism ???
tak robim set, ale T dokoncuje moznu farbu i postupku, na ktoru mohol cakat, pol potu jeho bet mi jasne hovori ze nieco ma, set sa mi javi dost silny, a navyse liezol na showdown malokedy, moze mi verit ze T mi zrobilo tu farbu, moj predpoklad je ze som lepsi, ale na jeho moc silny raise/all in zahadzujem

Spoiler:
foldol, davam ho na TP, ked sa spetne pozeram na tu ruku, tak si myslim ze som si vcelku mohol narobit problemy, ale zeby tam mal draw moc sa mi nevidi, AK by 3betol, mozno este KT, s cim by mohol betovat aj ten river, niezsie pary nemyslim, ten s takym niecim nevymyslam
Final Pot: $1.48
Hero wins $1.42
(Rake: $0.06)




Dobry flop

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 453239
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

Hero (BB): $6.83
KUBLAIKHANH (UTG): $5.00
maymoude (CO): $5.44 31/11/0/ 11 agg/ WTSD 25/ W$SD 55/ 74 hands ziaden ohromny read
MasterHuy (BTN): $5.12
Absolutism (SB): $5.10

Pre Flop: ($0.00) Hero is BB with 7Obrázok 3Obrázok
1 fold, maymoude calls $0, 2 folds, Hero checks
no comment, slaba ruka preflop, BB len check

Flop: 6Obrázok 3Obrázok 4Obrázok (2 players)
Hero bets $0.08, maymoude calls $0.08
takze mam gut shot, mam flush draw i ked nizku, a mam par, takze kopec outov, limpovany pot, a prisli nizke karty i ked pekne pokope, betujem a snazim sa to zobrat

Turn: ($0.16) 7Obrázok (2 players)
Hero bets $0.26, maymoude raises to $0.52, Hero calls $0.26
mam 2 pary, ale 7 robi par straightov, stale vsak betujem, po jeho raise ho okamzite davam na 5 na ruke, je to vsak min raise, a pre mna by mali hrat vsetky diamanty, a plus 2x trojka, a 2x sedmicka, takze call

River: ($1.20) 9Obrázok (2 players)
Hero checks, maymoude checks
verim mu 5, 2 pary su ok, callol by som mozno hadam i nejaku mensiu value bet, ale skor sa tu uchylujem k check zahodit

[
Spoiler:
b]Final Pot:[/b] $1.20
maymoude shows 4Obrázok 5Obrázok
maymoude wins $1.22
(Rake: $-0.02)




Asi zly spot na double barrel?

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 453249
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

parsifal1972 (CO): $6.12 58/12/50/ 0,3agg / fold to CBET 0 / 26 ruk
Hero (BTN): $4.68
diamondluva (SB): $4.95
KUBLAIKHANH (BB): $5.00
galauta39 (UTG): $2.62 32/10/0
nails666 (MP): $6.19

Pre Flop: ($0.00) Hero is BTN with AObrázok JObrázok
galauta39 calls $0, 1 fold, parsifal1972 calls $0, Hero raises to $0.20, 3 folds, parsifal1972 calls $0.20
sedim na BTN, takze budem IP, mam dvoch limpujucich hracov, takze sa snazim o izolaciu a snad nech jeden zahodi

Flop: ($0.40) TObrázok KObrázok 8Obrázok (2 players)
parsifal1972 checks, Hero bets $0.32, parsifal1972 calls $0.32
flop missol, chlapec checkuje, avsak ma velmi nizky fold to CBET, vyzera to na :fish: takze sanca ze zahodi na CBET sa mi nevidi vysoka, hocico ho tam mohlo trafit, navyse su tam draws, a pri jeho range asi najskor i trafil, mam ale flush draw, a gutshot a mam jednu overkartu, ktora by na takeho hraca mohla i stacit, co sa mi vidi dobry dovod vyvijat tlak nanho

Turn: ($1.04) 6Obrázok (2 players)
parsifal1972 checks, Hero bets $0.64, parsifal1972 calls $0.64
calluje, opet check, co pri jeho nizkej agresivite sa necudujem, 6 nic nezmenila (predpoklad), stale mam svoje drawy, stale pokracujem, i ked tu som mohol zobrat free kartu a nieco zrobit, do takeho hraca robit double barrel s Ahigh si myslim je chyba

River: ($2.32) 6Obrázok (2 players)
parsifal1972 checks, Hero checks
mam flush, sparovany board, myslim ze som tu mohol betnu, ma nizku agresivitu, na check raise to od neho nevidim, a mohol tu kludne callovat s horsimi rukami, takze stratena value, ale toto sa mi stava proti takym rybam, ktore odcalluju 2 streety, a ja potom stratim istotu kde stojim, ich pasivita a siraka range dost stazuje read co by tam asi tak mohli mat

Spoiler:
Final Pot: $2.32
parsifal1972 shows AObrázok TObrázok
Hero wins $2.26
(Rake: $0.06)



Tisic krat videl a predsa zaplatil


Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 453254
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

japonecc (BTN): $5.00
EVprop (SB): $8.84
thepokerjoker111 (BB): $2.34
8Duc8 (UTG): $6.69
qazwsxedc7 (MP): $4.76 45/29/11/0 fold to 3bet/ agg 2/ flop CBET 50/ WTSD 25/ W$SD 75/ 48 ruk vcelku agresivny, obluboval velmi checkraise, to robil v 4 z 12 pripadov cize 33%, dost tie poty kradol
Hero (CO): $5.21

Pre Flop: ($0.00) Hero is CO with JObrázok AObrázok
1 fold, qazwsxedc7 raises to $0.12, Hero calls $0.12, 2 folds, thepokerjoker111 calls $0.12
vzhladom na jeho range som mohol 3betnut a izolovat, zvolil som call, budem mat poziciu, uvidim podla flopu


Flop: ($0.36) 3Obrázok 4Obrázok JObrázok (3 players)
thepokerjoker111 checks, qazwsxedc7 bets $0.24, Hero raises to $0.56, thepokerjoker111 folds, qazwsxedc7 calls $0.32
CBETuje, chcem si zistit kde moj par stoji, preto raisujem, on call

Turn: ($1.48) JObrázok (2 players)
qazwsxedc7 checks, Hero bets $0.76, qazwsxedc7 raises to $4.08, Hero calls $3.32
triafam set, on checkuje, co vo mne vyvolava predpoklad, ze bud mal overkarty, alebo overpair, a teraz predpoklada ze som lepsi, betujem, na co on hlasi all in, a to prichadza kamen urazu
tisic krat som toto videl, a tiez to takto hrajem, a tiez ma napadlo ze to bude mat, ale set s A kickerom sa videl dost dobry na call


River: ($9.64) 2Obrázok (2 players)

Spoiler:
ukazal 44, na fullhouse, ako nemyslim zeby ten call bol zly, taky hrac to mohol stvarat so slabsim kickerom, nejakym parom na ruke a pod, ale ten scenar mi bol tak povedomy....



Pokracovanie

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 453287
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

EVprop (BB): $4.96
qazwsxedc7 (UTG): $7.16 predosla hra
penge1989 (MP): $6.15
Hero (CO): $5.86
KUBLAIKHANH (BTN): $5.28
8Duc8 (SB): $8.50

Pre Flop: ($0.00) Hero is CO with AObrázok TObrázok
qazwsxedc7 raises to $0.12, 1 fold, Hero raises to $0.28, 3 folds, qazwsxedc7 calls $0.16
tu som sa rozhodol pre izolaciu, i ked ATo nie je najsilnejsia ruka, ale za sebou mam nitky ako Kublaikhan, 8duc8, evprop (staty na nich najdete v predoslom reporte) ty by v 3betovanom pote nevystrajali

Flop: ($0.56) KObrázok QObrázok JObrázok (2 players)
qazwsxedc7 checks, Hero bets $0.36, qazwsxedc7 folds
takyto flop je dost odstrasujuci, a ma rad check raise, ja navyse CBETujem tak casto... bohuzial foldol pri takejto silnej ruke som mu mohol dat priestor i ked tam vidim plno ruk ktore by mohol callovat, pary, straight draw, flush draw...






nasledne nasledoval kopec hier kde ma nechcel trafit ani par, a ja som musel zahadzovat na turne/riveri, k tomu a doplnok jeden bad beat s KK vs KQ board xxQ all in x Q river




Na nespravnej strane

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 453266
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

PhDMC (BB): $5.00
m30ttr (UTG): $4.73
yanjanet (CO): $2.95 24/6/4/0 fold to 3bet/ 1,5 agg / WTSD 24/ W$SD 41 150 ruk, poznamka hovori ze check on made, hand, slowplay
Hero (BTN): $6.36
KLSS (SB): $7.69

Pre Flop: ($0.00) Hero is BTN with QObrázok QObrázok
1 fold, yanjanet calls $0, Hero raises to $0.20, 2 folds, yanjanet calls $0.20
takze jeden limper= raise 5bb

Flop: ($0.40) 6Obrázok 2Obrázok JObrázok (2 players)
yanjanet checks, Hero bets $0.36, yanjanet calls $0.36
tak na tomto flope sa CBET urcite hodi, on navyse checkuje, takze to tam palim


Turn: ($1.12) 6Obrázok (2 players)
yanjanet checks, Hero checks
jeho call a check teraz na treti spade, mi smrdi flushom, checkujem aby som nerobil pot vecsi, a tiez nemam pocit ze som lepsi, k tomu vsetkemu limp/call preflop, check/call flop, zavana moznym setom


River: ($1.12) 7Obrázok (2 players)
yanjanet bets $0.59, Hero calls $0.59
robim 3ti najlepsi flush, on betuje, takze predpokladam ze ma ruku, navyse sparovany board pri predpoklade ze moze mat set, ale vidi sa mi ze stojim celkom dobre, mozem mat sancu, preto call

Spoiler:
Final Pot: $2.30
yanjanet shows 6Obrázok 6Obrázok
yanjanet wins $2.21
(Rake: $0.09)



Limp s takou rukou?

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 453272
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

PhDMC (CO): $4.94
jOSHUUA (BTN): $5.99 38/4/26/100 fold na 3bet/ 2,8 agg/ CBET 67%/ 25 WTSD/ 65 W$SD 69 ruk
yanjanet (SB): $4.19
Hero (BB): $5.08
genxs (UTG): $5.84
KLSS (MP): $6.45

Pre Flop: ($0.00) Hero is BB with 6Obrázok 5Obrázok
3 folds, jOSHUUA calls $0, yanjanet calls $0, Hero checks
2x limper, BB, slaba ruka, len check

Flop: 6Obrázok 5Obrázok AObrázok (3 players)
yanjanet checks, Hero bets $0.08, jOSHUUA raises to $0.18, yanjanet folds, Hero raises to $0.28, jOSHUUA calls $0.10
trafilo nas dobre, limpovany pot, tak betujem, dostavam taky min raise, na ktory odpovedam min rereraise, na jeho call viem ze ma eso

Turn: ($0.56) TObrázok (2 players)
Hero bets $0.40, jOSHUUA calls $0.40
tahame value, chlapec je ochotny platit, to sme videli na flope


River: ($1.36) 9Obrázok (2 players)
Hero bets $0.84, jOSHUUA calls $0.84
trosku sa bojim ci nahodou netrafil druhy par, ale betujeme

Spoiler:
Final Pot: $3.04
jOSHUUA shows AObrázok QObrázok
Hero wins $2.95
(Rake: $0.09)




Tu fakt neviem

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 453278
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

UTG: $6.95
CO: $5.09
BTN: $3.97
Hero (SB): $5.71
BB: $5.00 29/24/19/3,6 agg/ WTSD 0/ 86 ruk hodne agresivny, blind si chranil, na flope rad raisoval bety a pod

Pre Flop: ($0.00) Hero is SB with AObrázok AObrázok
3 folds, Hero raises to $0.14, BB calls $0.14
s esami sa nelimpuje

Flop: ($0.28) 4Obrázok KObrázok KObrázok (2 players)
Hero bets $0.24, BB calls $0.24
CBET, on call, to ma znepokojilo

Turn: ($0.76) 7Obrázok (2 players)
Hero bets $0.48, BB calls $0.48
tu som mohol silnejsie betovat

River: ($1.72) 4Obrázok (2 players)
Hero checks, BB bets $1.30, Hero ???
tu som dumal, on bol hodne agresivny a blind si chranil, toto calloval pasivne, zeby slowplay?, rozmyslal som co robit, ci mu mam verit toho K, cas nejak ubiehal tak som checkol, ak by som betol a on ma raisuje asi foldnem, bet by ma asi necallol s horsim, ja tu fakt neviem

Spoiler:
foldol som nepacilo sa mi to, mohol tam mat nedokonceny club draw, kludne to mohol byt bluff... nie som isty , prilis weak tight?
Final Pot: $1.72
BB wins $1.65
(Rake: $0.07)


pfu, tak minuly tyzden complete, tento to zatial (klop, klop, klop) ide vcelku dobre
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 09 Jan 2010 15:24

Report

No dalsi tyzden ubehol, bohuzial odohratych iba 1k ruk, co je *EPIC FAIL* :wall: . Dva dni som stravil mimo PC, jeden den som dospaval cestu, a na hru som sa moc necitil, k tomu sa mi do toho vsetkeho montuju starosti so skolou. Ale stale to mohlo byt daleko viac, len sa prinutit. Aj som rozmyslal ze ten 1k nebudem reportovat, ale myslim si ze je dobre si vybudovat navyk postnut sem update aspon raz za tyzden :)
Hoci pocet odohratych ruk je nizky, vysledok je vcelku fajn, neviem kde sa poskryvali po sviatkoch ty regulari na ktorych som sa stazoval, ale na tych stoloch sa da normalne dychat.... 8-) .

Obrázok


presun BR na FT sa zatial nekona, Titan mi nechce vyplatit moje nahrate body, sak dockajte, ja si tych 1800 TP navyse este nahram
ruk na vyber je menej, ale nieco sa najde, skor by som bol rad aby ste skritizovali sizebetting, alebo spoty kde taham malo value, a pod, alebo kde vyzeram moc neisto



3bet

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 464797
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

BB: $4.16 8/8
UTG: $9.97
MP: $8.14
CO: $6.71 35/30/15/0 F-3bet/ 1,8 agg/ WTSD 40/ W$SD 0 / ale iba 50 ruk, poznamka hovorila ze vzdy PFR 3bb, a ze rad 3betuje
Hero (BTN): $4.78
SB: $5.00 japonecc 15/14

Pre Flop: ($0.00) Hero is BTN with 9Obrázok KObrázok
2 folds, CO raises to $0.12, Hero raises to $0.32, 2 folds, CO calls $0.20
takze z CO raisuje hrac ktory ma na to obrovsku range, takze tam kludne moze mat karty horsie nez ja, trosku mi bol neprijemny, tak som sa rozhodol ho izolovat a skusit nieco, K9s uznavam je vcelku slaba karta. Za sebou mam nitky, ty v 3betovanom pote nebudu vymyslat pokial nemaju AA/KK hadam

Flop: ($0.64) QObrázok 9Obrázok 4Obrázok (2 players)
CO checks, Hero bets $0.44, CO calls $0.44
check, ja som trafil druhy par, jeho check mi pripada ze mozno toho vela netrafil, takze betujem, vyvijam tlak

Turn: ($1.52) KObrázok (2 players)
CO bets $0.79, Hero raises to $1.58, CO calls $0.79
druhy par, co je super, sice moze tam zrobit straight s JT, ale zatial ho na tuto kartu nedavam, nemyslim zeby betoval drawy, velky read nanho nemam, ale mal som z neho taky pocit, takze ho skor davam na par. Min raise, sice mi staci na to aby som na river dal pot size bet a som all in, a jeho to nejak neodstrasi, no ked som videl jeho karty, tak ma napadlo ze som to mohol hrat agresivnejsie, nemyslim zeby to zlozil, a keby dosiel river co by ma zabil tak som nemusel mat vycitky svedomia, jednoznacne raisovat viac

River: ($4.68) 9Obrázok (2 players)
CO bets $2.37, Hero raises to $2.44, CO calls $0.07
niet co riesit, dostat to tam cele, s cim mi veselo pomaha

Spoiler:
Final Pot: $9.56
CO shows QObrázok JObrázok turn mohol byt daleko agresivnejsi, mal tam kopec drawov, a takyto hrac nezlozi a nezlozi, takze to tam malo byt uz na turne, ked som bol popredu
Hero wins $8.98
(Rake: $0.58)




Darca organov

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 464804
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

UTG: $5.06
MP: $6.03
CO: $8.91
Hero (BTN): $4.94
SB: $3.10 iba 3 ruky v zaznamoch, ziaden read
BB: $5.02 18/10

Pre Flop: ($0.00) Hero is BTN with 7Obrázok 9Obrázok
3 folds, Hero raises to $0.16, SB calls $0.16, 1 fold
toto bol tight stol, steal attemp mi tam po 50 rukach svitil 67%, viac menej som to skusal s cimkolvek so mi pripadalo hratelne, a aj to islo, villain bol novy, ziaden read, co u ludi znamena ze bud prvych par ruk hraju sialene agresivne, kedze ludia na nich nemaju este read, alebo velmi opatrne, kedze oni nemau read na ludi na stole, ale vyklul sa z neho darca organov


Flop: ($0.32) 9Obrázok 7Obrázok JObrázok (2 players)
SB bets $0.18, Hero raises to $0.90, SB calls $0.72
2 pary, niet co riesit, jeho bet raisujem kedze board je velmi drawy, navyse by to mohol byt len donk bet, on call


Turn: ($2.12) 6Obrázok (2 players)
SB checks, Hero bets $1.08, SB calls $1.08
checkuje co mi nepripada nejak silne, moze sice ist o pasivneho hraca ktory ma necha sa obesit, betujem pol potu, stale predpokladam ze som lepsi, i ked 6 nepomaha, skor moze pomoct jemu

River: ($4.28) KObrázok (2 players)
SB checks, Hero bets $2.16, SB calls $0.96 all in
rozmyslal som co robit, ci predsa len netrafil a nerobil slowplay, ale nejakych 96centov behind zas tam nenecham, a zase checkuje, nepripadal mi nejak kompetentny

Spoiler:
Final Pot: $6.20
SB shows AObrázok QObrázok :fish: :what:
Hero wins $5.83
(Rake: $0.37)





Sice na flope rozhodol, ale na riveri som si nebol isty

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 464808
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

BTN: $2.51 13 ruk 54/15
SB: $3.15
Hero (BB): $5.07
UTG: $2.65
MP: $4.55
CO: $2.59

Pre Flop: ($0.00) Hero is BB with JObrázok JObrázok
1 fold, MP calls $0, CO calls $0, BTN raises to $0.20, 1 fold, Hero calls $0.20, 2 folds
tak bud fold alebo 3bet, za prve som mimo pozicie, takze sa mi bude hrat dost tazko i ked pridu nizke karty, navyse ziaden read na hraca, 3betom by som mohol zistit viac info, alebo foldnut, zas ty JJ nie su nieco co by clovek neoplakal, navyse mam za sebou 2 limpujucich hracov a keby sa prebudili, tak asi by som to asi s JJ nerozchodil

Flop: ($0.40) 3Obrázok 2Obrázok 2Obrázok (2 players)
Hero bets $0.36, BTN calls $0.36
no, sparovany nizky board, rozhodujem sa pre donkbet, zvazujem, zeby ho to na takom flope malo zmiast a ked je trosku kompetentny mal by ma raisnut ako odpoved, cim by som mu veril vyssi par nez mam ja, z jeho callu som vyvodil AK/AQ

Turn: ($1.12) 3Obrázok (2 players)
Hero bets $0.68, BTN calls $0.68
neverim ze tato karta nieco zmenila, riadim sa mojim readom na flope a betujem, i ked uplne nechcem robit pot velky, ak nema este ani par, hadam to zlozi i pri pol pote

River: ($2.48) TObrázok (2 players)
Hero checks, BTN bets $1.27, Hero calls $1.27
na riveri som zneistel, ci som predsa len neurobil zly read, checkujem, s tym, ze asi callnem jeho bet, all in je dost nahly, trosku rozmyslam ale rozhodujem sa verit ze som ho urcil spravne

Spoiler:
Final Pot: $5.02
BTN shows KObrázok AObrázok
Hero wins $4.78
(Rake: $0.24)





Stratena value

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 464816
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

BTN: $5.79
SB: $2.37
Hero (BB): $4.84
UTG: $3.35 53/30/21/ 0 F-3bet/ 1,36 agg/flop cbet 100/ WTSD 33/ W$SD 37 50 ruk
CO: $4.30

Pre Flop: ($0.00) Hero is BB with KObrázok QObrázok
UTG raises to $0.16, 3 folds, Hero calls $0.16
3betovat niekoho kto mi to aj tak nezlozi, a vklude bude callovat vsetky streety s druhym parom, mi nepripada rozumne, najme ak mam zatial iba nesparovane vysoke karty, chcem vidiet lacno flop a hrat podla toho

Flop: ($0.32) 6Obrázok 6Obrázok KObrázok (2 players)
Hero checks, UTG bets $0.17, Hero raises to $0.34, UTG calls $0.17
fajn trafili sme TP druhy najlepsi kicker, a vcelku proti nemu by sme mali byt popredu, kedze on raisoval preflop, a navyse ma flop CBET 100, tak checkujem s tym ze budem robit check raise (neviem ale tento tyzden ma ten "click it back" strasne drzal, budem si na to musiet davat pozor), mohol byt kusocek vecsi, ale skor toto bol zmojej strany len take stuchnutie at sa nevystrasi


Turn: ($1.00) 5Obrázok (2 players)
Hero bets $0.56, UTG calls $0.56
tu uz betujem, pol potu, mohlo to byt 2/3 snad i viac, stratena value, ale dost casto som sa s TP proti rybam popalil ked ich trafilo, este namam tolko odohrate, aby som sa v takychto spotoch citil dobre, takze to hram opatrnejsie


River: ($2.12) 9Obrázok (2 players)
Hero bets $0.60, UTG calls $0.60
tento bet bol naozaj maly, z casti som si to odovodnoval aby sa nezlakol a callol tento maly bet s nejakymi parmi pod K, a z casti som si to odovodnil, ze co ja viem mozno ho fakt trafilo, kusocek ten strach, tak som to tam nechcel poslat, takze to mozete kusok pokladat i za block bet, rozmyslal som co by som zrobil keby to tam nasypal, ale mal som v tom asi tretinu stacku, len asi 40bb (125bb je BI na stol) takze by som TP asi zlozil. Cele som to nechcel hnat velmi daleko, skor som chcel taky stredny pot

Spoiler:
Final Pot: $3.32
UTG shows TObrázok TObrázok
Hero wins $3.12
myslite ze som mal viac verit tomu svojmu paru, hral som to prilis ustrachane?
(Rake: $0.20)




Rozumny call?

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 464826
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

BTN: $8.40
Hero (SB): $5.12
BB: $2.16
UTG: $5.14
MP: $6.25
CO: $0.87 67/0/0/0 F-3bet/ 3,3 agg/ fold to CBET 87/ WTSD 15/ W$SD 20/ 50 ruk

Pre Flop: ($0.00) Hero is SB with AObrázok KObrázok
2 folds, CO calls $0, 1 fold, Hero raises to $0.18, 1 fold, CO calls $0.18
mam tam sice limpujuceho shortstacka, ale toto sa hadam nelimpuje, i ked ma fold to 3bet 0


Flop: ($0.36) JObrázok 7Obrázok 8Obrázok (2 players)
Hero checks, CO bets $0.67, Hero calls $0.67
takze, netrafil som, ak donho betnem, a zahlasi all in tak viem ze som pozadu, lebo ma par, no kvoli odds musim callnut, ale zase ma vysoku F-CBET, a nizky WTSD takze pot som mohol zobrat asi v hodne hodne casto
checkujem, na co on zahlasi all in, a tu sa mi rozsvietia kontrolky lebo toto som videl velmi casto, shorstaci sa chcu zdablovat, ak by chytil par, tak checkne za mnou, maximalne min betne alebo nieco podobne, nebude ma chciet vyhnat z potu, velmi rad som na nich takto robil pasce, ked som trafil TP checkol a callol ich all in, takze v tejto situacii ho davam na 2 vysoke karty, AK by malo byt popredu, rozhodujem sa pre call


Spoiler:
Turn: ($1.70) 7Obrázok (2 players)

River: ($1.70) 5Obrázok (2 players)

Final Pot: $1.70
CO shows AObrázok TObrázok
Hero wins $1.67
(Rake: $0.03)




Sizebetting?

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 464851
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

BTN: $2.40
Hero (SB): $5.70
BB: $1.31
UTG: $5.55 53/30/21/ 0 F-3bet/ 1,36 agg/flop cbet 100/ WTSD 33/ W$SD 37 50 ruk, dotycny je z hry KQ vs TT o nieco vyssie, tiez som v danej hre z neho vytiahol malo
CO: $6.62

Pre Flop: ($0.00) Hero is SB with AObrázok JObrázok
UTG raises to $0.08, 2 folds, Hero raises to $0.22, 1 fold, UTG calls $0.14
AJs je silna karta, ale budem mimo pozicie, on min raisoval, co mi ako sila nepripada, takze to treba silno raisnut, navyse s jeho PFR range som takmer iste na tom lepsie


Flop: ($0.44) QObrázok 9Obrázok 5Obrázok (2 players)
Hero bets $0.32, UTG raises to $0.74, Hero calls $0.42
mam flush draw, mam vysoky CBET, nevidim dovod preco by som nepokracoval v agresii, fold tu CBET ma iba 50, na jeho min raise sipim ze ho trafil min top pair, ale kedze mam nut flush draw, a videl som ho callovat light, tak hadam pri trafenom by sa ani nejak nezlakol a platil by

Turn: ($1.92) 6Obrázok (2 players)
Hero bets $1.00, UTG calls $1
mam flush, otazka znie betovat? zlakne sa? je do vcelku calling station, tak volim tak zjemna, aby som nevyzeral moc sebaisto, ale aby som budoval pot

River: ($3.92) KObrázok (2 players)
Hero bets $2.24, UTG calls $2.24
je ochotny platit, rozhodujem sa pre pot size bet, nechavam mu v zalohe asi dolar, dufal som ze to tam napali, ale mohol som si uvedomit ze pri jeho agresivite asi take nieco neurobi, a mozno by callol i ten all in
dalo sa tu tahat viac?


Final Pot: $8.40
UTG shows QObrázok 5Obrázok
Hero wins $7.92
(Rake: $0.48)


Loose call - hra je velmi podobna tej s AK vs AT


Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 464857
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

CO: $4.55
BTN: $5.00
SB: $5.00
BB: $1.21 13 ruk, takze nic moc, ale 97/8/33 mi pri nom svietilo, vcelku crazy, betuje snad kazdy flop all in 2/3 z nich
Hero (UTG): $5.10
MP: $5.32

Pre Flop: ($0.00) Hero is UTG with KObrázok AObrázok
Hero raises to $0.16, 4 folds, BB calls $0.16
raise standartka, dostavam call z BB od strasne loose crazy hraca, bet snad na kazdy flop, all in 2/3 z pripadov


Flop: ($0.32) JObrázok 4Obrázok 5Obrázok (2 players)
BB bets $1.05, Hero calls $1.05
opet som neveril zeby trafil, tie jeho all in-y uz boli pekne otravne, musim callnut velmi vela, navyse s tym ze ide prvy, nie som si isty ci som spravne pochopil situacii, ci naozaj trafil alebo blufuje, keby ze ja checknem a on all in tak call takmer urcite, mam 2x overkartu, navyse A high, vcelku rozhadzujem, ale myslim ze som popredu


Spoiler:
Turn: ($2.42) 8Obrázok (2 players)

River: ($2.42) 6Obrázok (2 players)

Final Pot: $2.42
BB shows 3Obrázok 7Obrázok
BB wins $2.28
nakoniec sa z toho vyklula situacia 60/40 pre mna, no ten gut shot na ktory asi hral mu docvalal
(Rake: $0.14)



Value town


Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 464865
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

SB: $7.63
BB: $7.69
UTG: $5.52
Hero (MP): $5.60
CO: $4.80 35/30/15/0 F-3bet/ 1,8 agg/ WTSD 40/ W$SD 0 / ale iba 50 ruk, poznamka hovorila ze vzdy PFR 3bb, a ze rad 3betuje, dotycny je ten isty z uplne prvej hry
BTN: $6.16

Pre Flop: ($0.00) Hero is MP with QObrázok AObrázok
1 fold, Hero raises to $0.16, CO calls $0.16, 3 folds
AQ na MP urcite raise

Flop: ($0.32) 9Obrázok AObrázok QObrázok (2 players)
Hero bets $0.19, CO raises to $0.95, Hero calls $0.76
no trafil som 2 top pary, co je dost na slowplay, kedze mam vsak CBET cez 80, betujem jak netrafene flop s petencialom (citaj, take co netriafaju superovu range, alebo je tam karta ktoru mozem reprezentovat, alebo mam nejake drawy, alebo ked ja blbec robim chybu) tak betujem i trafeny flop, rozhodol som sa pre pol potu, vyzerat trosku slabo, na jeho raise viskam radostou, napadol ma set, ale ten som zavrhol s tym ze ten by slowplayoval aspon na flope, pripadne len min raise, davam ho na par es, mozno druhy par


Turn: ($2.22) 8Obrázok (2 players)
Hero bets $1.16, CO calls $1.16
pol potuna turn, na river staci pol potu a sme tam cely, nemyslim si zeby 8 nieco zmenila, moze mat nejaky gutshot teraz, ale na to mu i tak nedavam odds

River: ($4.54) 6Obrázok (2 players)
Hero bets $2.64, CO calls $2.53 all in
no zatial poslusne calloval, takze ho davam na eso, staci bet pol potu na all in


Spoiler:
Final Pot: $9.60
CO shows AObrázok JObrázok
Hero wins $9.02
(Rake: $0.58)




Dalsi darca


Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 464872
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

CO: $10.52 17/11/ fold BB to steal 93
BTN: $5.07 31/21/22
SB: $5.49 65/5/0/ /1,31agg/ WTSD 33/ W$SD 22 44 ruk
Hero (BB): $5.16
UTG: $3.29 19/10 fold BB to steal 100
MP: $5.22 17/16/ fold BB to steal 77

Pre Flop: ($0.00) Hero is BB with 7Obrázok 8Obrázok
4 folds, SB calls $0, Hero checks
za normalnych okolnosti ak SB len dorovna to pokladam za znak slabosti a raisujem takmer so vsetkym co mi pripada hratelne, na tomto stole som mal vsak za sebou vsetko mne znamych nitty hracov, ktorym som to tam kradol snad s cimkolvek, az som sa zacinal bat kedy dostanem po papuli, a po pravici som mal fish, a jedneho trosku agresivnejsieho loose hraca, po 50 rukach mi tam svietili staty 60/40/28/ ATS 75 (nerucim, moze byt chyba v poznamkach, i mne to pripada vcelku crazy), i ked tato hra sa odohrala tak 3-4 obehy po prisadnuti
nechcel som zase byt az tak agresivny, tak som sa rozhodol pre check


Flop: 7Obrázok AObrázok 7Obrázok (2 players)
SB checks, Hero bets $0.08, SB raises to $0.16, Hero calls $0.08
trafili sme set, kicker o nicom, ale ze ma dalsiu 7 nie je moc pravdepodobne, mohol som checknut a nechat ho nieco trafit, snad len z toho ze som bol taky rozbehnuty som automaticky pot betoval, jeho min raise ani nezvazujem, snap call


Turn: ($0.32) 8Obrázok (2 players)
SB bets $0.40, Hero raises to $0.80, SB calls $0.40
mno, tak dosla all in karta, super betuje cely pot, co krici eso alebo predsa len tu 7, robim min raise, (ja viem za tie min raisy ma zdrbete), ale ludia ich maju strasnu tendenciu odcallovat, po jeho calle, verim zeby callol i velky bet na river, a davam ho na silne eso alebo set (ale so silnym esom by hadam raisoval preflop :%) )

River: ($1.92) 4Obrázok (2 players)
SB bets $1.00, Hero raises to $4.16, SB calls $3.16
betuje silno, coraz viac mu verim tu druhu 7, alebo 2 pary A8, je sanca ze callne i all in overbet, tak to tam shipnem, chvilku rozmyslal, potom to callol

Spoiler:
Final Pot: $10.24
SB shows 7Obrázok 9Obrázok
Hero wins $9.64
(Rake: $0.60)



no na dnes stacilo, dik za pripadne commenty

poznamka do dennicka : prestat blbnut s tymi min raismi

Cya Sad
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod Chlpo1989 09 Jan 2010 17:09

K9 - Pokial vies ze je maniak a rad 3betuje maybe 4betuje tak by som si skor pockal na nejaku lepsiu ruku
uz ked ho chces 3betovat tak by som zvolil vacsi raise okolo 0,4-0,5
na turne ta z jeho range vela ruk nebije tak by som opat volil vacsi raise 2-2,5

JJ - tak ako pises, pokial by som bol v pozicii tak by som ho 3betoval ale OOP len call
na flope si mohol c/c pretoze ho board urcite netrafil, aj ked ruky typu A2...a na tvoj bet mohol zlozit
co ta na rivri bije ak takto uvazujes?

KQ - aku range moze mat hrac 53/30 na UTG?
ak ma cBet 100% preco ho raisujes? mas vybornu ruku a chces z nej co najviac value a ak raise tak urco vacsi (ja som za 0,5-0,6)

AJ - pokial ta raisoval na flope kludne ten bet turn mohol byt vyssi, takisto moze mat flush set dva pary atd. cize ja by som sa priklanal k 1,5-1,7
aka ruka da na rivri 2,24 ale neda neda 3,24?

AQ - urcite z kazdej pozicie
ja by som ho na flope 3betoval
"na jeho raise viskam radostou, napadol ma set, ale ten som zavrhol s tym ze ten by slowplayoval aspon na flope, pripadne len min raise, davam ho na par es, mozno druhy par"
tak na co ho davas? pokial ma druhy par raise pokial ma Ax raise, myslis si ze by set slowplayoval? preco?
turn 2USD
a na riveri nemas co riesit

78 - ten PF raise, flop 3bet
raisuje ta na flope a leaduje na turne, myslis ze by tvoj normalny raise zlozil? urcite raise na viac ako 1,5

Vysledky som si nepozeral a pisal som to tak ako by som to hral ja :)
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 09 Jan 2010 18:43

Chlpo1989 napísal:
JJ - tak ako pises, pokial by som bol v pozicii tak by som ho 3betoval ale OOP len call
na flope si mohol c/c pretoze ho board urcite netrafil, aj ked ruky typu A2...a na tvoj bet mohol zlozit
co ta na rivri bije ak takto uvazujes?



az po tu T som nemyslel zeby ho cokolvek trafilo, no moja uvaha bola ci by nahodou nemohol mat vyssi par nez ja, skor som to chcel check down, ale chlapec sa rozhodol pre all in, trosku som rozmyslal ale myslel som ze ho bijem kedze som ho cely cas daval na nesparovane vysoke karty, moznostou bolo este TT na ruke, ktore by to chcelo pri mojej aktivite iba docallovat lacno do showdownu, no ked na river zrobil full house tak to tam chcel shipnut
i tak som celu hru myslel na vysoke nesparovane karty, preto ten call

Chlpo1989 napísal:KQ - aku range moze mat hrac 53/30 na UTG?
ak ma cBet 100% preco ho raisujes? mas vybornu ruku a chces z nej co najviac value a ak raise tak urco vacsi (ja som za 0,5-0,6)


myslis ze hrac s takymi statmi bude nejak velmi rozlisovat UTG/BTN? jeho raise na UTG citam ako 22+, A2+, K8+, Q8+, J9+, proste cokolvek sa mu bude pacit, vysoka karta, kicker ho netrapi
preco ten check raise? lebo ma to napadlo, raise mohol byt vecsi to uznavam, no pri hre s takym hracom ktory proste ma prilis siroku range, a mohlo ho cokolvek trafit, a sprava sa pasivne, a nefodluje a nefolduje, taky sa tazko cita, preto tie TP moc netlacim, i ked tak uvazujem, mohol mat kludne slabsieho K, a ktovie kolko by s parmi medzi 6 a K bol ochotny platit, proste nevedol som na 100% kde stojim,

Chlpo1989 napísal:AJ - pokial ta raisoval na flope kludne ten bet turn mohol byt vyssi, takisto moze mat flush set dva pary atd. cize ja by som sa priklanal k 1,5-1,7
aka ruka da na rivri 2,24 ale neda neda 3,24?

kazda fish sa tak velmi boji flushu, lebo ten vidia, pravda je ze vyssi turn bet mi mohol zajistit kludny all in na riveri
nechcel som nejak moc tlacit, ze mu dam priestor aby to tam poslal on, nespolupracoval az tak, stratena value

Chlpo1989 napísal:AQ - urcite z kazdej pozicie
ja by som ho na flope 3betoval
"na jeho raise viskam radostou, napadol ma set, ale ten som zavrhol s tym ze ten by slowplayoval aspon na flope, pripadne len min raise, davam ho na par es, mozno druhy par"
tak na co ho davas? pokial ma druhy par raise pokial ma Ax raise, myslis si ze by set slowplayoval? preco?
turn 2USD
a na riveri nemas co riesit

s 3betom na flope nesuhlasim, mnoho Ax by sa zarazilo, tiez druhe pary a mozno by to foldli keby som to tak tlacil, ruka je dost silna, nemusim ho hned strasit, 3bet by proste krical monster, najme ak ma na mna aky taky read, z dalsich streetov by som nic nevytahal
snazim sa popisovat cely myslienkovy pochod, ako zuzujem jeho range, co by tam mohol mat, a prechadzam rozne moznosti, a vsetky teda spomeniem
napadol ma 99, to by bola jedina kombinacia ktora by bola pruser, tuto moznost zavrhujem, lebo predpokladam zeby to slowplayol
a to preto lebo to je narodny sport na titane, preto lebo ma agresivitu 1,8 , a rad ma necha obesit sa
jeho raise by mohol znacit Ax , vzhladom na to ze calloval raise, tak A8-AJ, AK by hadam aj tribetol, AQ je menej pravdepodobne, lebo cosi je na stole, a jednu kombinaciu drzim ja
napadol ma tiez druhy par, Qx, a ci neskusa takym silnym betom ci nezlozim nejake nizsie pary, na takom boarde, alebo nieco slabsie nez par es
a tiez na riveri som jeho range zuzil na A8-AJ, par es pisem, A8 a A9 by mali nizsie 2 pary
vysky betov som volil naschval, vychadzalo to tak aby som to tam cele dostal na 2 streets

Chlpo1989 napísal:78 - ten PF raise, flop 3bet
raisuje ta na flope a leaduje na turne, myslis ze by tvoj normalny raise zlozil? urcite raise na viac ako 1,5


ten PF pisem ze by bol vhodny, len som mal dost sialenu image, tak som sa chcel trosku skludnit, s 3 betom na flope nesuhlasim
turn mas pravdu, toto by ani jeden z nas nezlozil ani na flope, len som mal proste locknutu ruku, a nikde som sa neponahlal, to je obcas so mnou problem ze v podobnych spotoch stracam value, mal by som ruky viac tlacit


dik za comment chlpo
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod dzejkej 09 Jan 2010 21:58

1) K9s - ten 3bet prelfop sa mi paci, len ja by som v pozicii volil 3x jeho raise. Po tejto ruke je fajn k nemu napisat si poznamku k jeho pasivnej hre na flope a donkovaniu turnu s drawom este k tomu na overkarte.

Nepaci sa mi vsak Tvoj popis flopu. To, ze Ti checkol vobec nic neznamena. V 3betovanom pote OOP Ti vacsina ludi bude checkovat 100% svojho range a nemal by si z toho robit ziadne take zavery. Take nieco rob, ked mas chlapika, na ktoreho mas ready ze donkbetuje hitnuty flop.

K9s je dobra ruka na 3bet. Vobec nemusi byt maniak pri tom pocte ruk a AF. S tou rukou sa daa este teoreticky callnut, ale nie je to uplne uzas ruka. Ak mame nieco, co je top nasho foldovacieho range (alebo bottom callovacieho) a ako bonus to je suited a umoznuje nam pokracovat v agresivite so slusnou equity (FD + over napr.) v niektorych spotoch a zaroven hrat v pozicii na pot control s SD vale v inych, tak je to velmi dobry spot na 3bet. Trosku zacneme trapit cloveka, na ktoreho mame poziciu a bude menej raisovat = viac nam prenecha blindy na steal a taktiez mu moze casom prepnut a stackne sa nam v polotilte = vytvarame dynamiku.

2) 79o - preco nie push turn? Ma menej ako pot, board je drawy.

3) JJ - no ten river mi pride velmi zly. Netusim ako hrala za tych par ruk, ale ak je to klasicka pasivna fishka, tak betne vacsinou ruky, ktore Ta porazaju a checkne ruky, ktore porazas Ty a to predsa nechces. Svoje 44-99 nebetuje, Ax taktiez nie a zvycajne sa nerozhodne blufovat missnuty FD. Tu je to povinny bet a stracas vela value. Este, ze to bola natolko tragicka fishka, ze jej bezdvovodne treplo, ale to ten check nerobi IMO dobrym ani v najmensom.

4) KQs - zly betsizing. Maly raise, maly bet na turne a veelmi maly bet na riveri. Tam jednoducho musis byt schopny nastavit tie stacky tak, aby to bol na riveri all-in - o nieco vacsi raise flop, vacsi bet turn a push river. Strach v takych pripadoch znizuje winrate, to sposobuje divokejsie grafy, to sposobuje dalsi strach ..

Odporucal by som Ti nabuduce postovat menej ruk castejsie. Malokto ma energiu prejst naozaj vsetky ruky naraz a odpisat na to. Postovat to postupne je lepsi napad. Ja mam napriklad nateraz dost :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 15 Jan 2010 22:08

Report

Beriem si k srdcu dzejkeho radu postovat kratsie, a radsej castejsie...

Tento tyzden objem 1,1k, pruser je v tom ze som zistil ze skusku mam skorej nez bol predpoklad, takze sa musim ucit. Pozrel som mimo hry i nejake videjka k pokru, ucivo mi nejak nechcelo liezt do hlavy, tak som hladal vyhovorky, jak sa poznam tak budem noc pred skuskou skripat zubami ze som sa mal na ten tyzden na ten poker uplne vykaslat
Aj nasledujuci tyzden bude mensi objem (holt ten januar bude musiet zachranit posledny tyzden), ale skusim aspon dva razy postnut tak zo 3 ruky...

Obrázok

vcelku to islo, 2x som vyhodil peniaze v spotoch kde som vedel ze som bity :fish: :vyprask: , len akosi som zblbol, posledny velky pad je set over set

Nejake 3 ruky - som dnes utahany, tak mozem pisat i nezmysly :P


Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 4 players - View hand 478507
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

nejak velmi si tuto ruku nepametam, tyzden bol tazky mne to nemysli, a tiez na nu som si nezrobil ziadnu poznamku

Hero (BTN): $5.00
SB: $6.21 43/36/40/1,7 agg len 14 ruk, nic moc, poznamka hovorila light 3bet, bluffing a lot
BB: $4.04
CO: $4.98

Pre Flop: ($0.00) Hero is BTN with 9Obrázok 9Obrázok
1 fold, Hero raises to $0.16, SB calls $0.16, 1 fold
standart

Flop: ($0.32) 4Obrázok 6Obrázok TObrázok (2 players)
SB bets $0.09, Hero raises to $0.63, SB calls $0.54
jeho bet mi vyznie cudne, na T ho nedavam, to na donk bet nesedi, s top parom tam skor sedia takyto hraci, tak som to raisol

Turn: ($1.58) 8Obrázok (2 players)
SB bets $0.81, Hero calls $0.81
jeho call raisu na flope, a pomerne silny bet na turn zrazu vyznelo dost silno, veril som tomu co som videl predtym ako hral, kde busil busil do ludi, druhy par pokladam zatial za ok, ak bude aktivny prilis i na river tak zahodim, ale zatial to pustit nechcem

River: ($3.20) 4Obrázok (2 players)
SB checks, Hero checks
check check, idem na showdown

Spoiler:
Final Pot: $3.20
SB shows 8Obrázok 7Obrázok
Hero wins $3.03
(Rake: $0.17)





Straight draw, viac agresie?

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 478515
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

CO: $4.89
Hero (BTN): $9.10
SB: $4.69 36/4/0/100 fold to 3bet/1,5 agg 28 ruk
BB: $5.42 12/7/4/100 fold to 3bet/ 4,5 agg/ WTSD 11/ W$SD 100, 400 ruk
UTG: $5.16
MP: $4.67

Pre Flop: ($0.00) Hero is BTN with 7Obrázok 5Obrázok
3 folds, Hero calls $0, SB raises to $0.10, BB calls $0.10, Hero calls $0.10
toto mohol byt kludne steal, uz si nepametam ci som limpoval kvoli tomu aby som ukludnil image na stole, alebo proste z dlhej chvile, alebo som tym nieco sledoval, raise bol na 3bb, pricom BB callol, a ja som bol v pozicii tak som si povedal ze to skusim

Flop: ($0.30) KObrázok 6Obrázok 8Obrázok (3 players)
SB bets $0.27, BB calls $0.27, Hero calls $0.27
SB betuje flop, dostava call, mam OESD raisovat 2 hracov sa mi nechce, call od BB ktoreho poznam, a teda viem ze ma silnu ruku, neviem do akej miery by bol foldoval, ale davam ho na K slusny kicker, navyse SB je dost loose, kludne by mohol odcallovat aj s Kx ak nahodou trafil, pot je uz velky, nechcem to tam tlacit, odds su ok

Turn: ($1.11) JObrázok (3 players)
SB checks, BB bets $0.68, Hero calls $0.68, SB folds
tento call je hadam trosicku loose

River: ($2.47) TObrázok (2 players)
BB checks, Hero checks
mal som skusit bluffovat na farbu?

Spoiler:
Final Pot: $2.47
BB shows QObrázok KObrázok
BB wins $2.37
celkovo som to hral pasivne, pot controll, chcel som trafit a potom zacat vymyslat, straight si clovek dost casto nevsimne mohol nieco preplatit, vas nazor ako to zahrat spravne?
(Rake: $0.10)





A nepolozi to a nepolozi...

ten isty stol ako predosla ruka

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 478531
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

UTG: $5.13
Hero (MP): $7.69
CO: $4.63 ten isty loose hrac z predoslej ruky 36/4/0/100 fold to 3bet/1,5 agg 28 ruk
BTN: $6.84
SB: $5.08
BB: $5.00

Pre Flop: ($0.00) Hero is MP with JObrázok JObrázok
1 fold, Hero raises to $0.16, CO calls $0.16, 3 folds
standart

Flop: ($0.32) JObrázok 4Obrázok 5Obrázok (2 players)
Hero bets $0.20, CO calls $0.20
trafil som set, betujem jemnejsie nez je u mna zvykom, zatial som ho nevidel nejak skladat na flop bety, i ked na tomto boarde asi toho moc mat nebude

Turn: ($0.72) 3Obrázok (2 players)
Hero bets $0.52, CO raises to $1.04, Hero calls $0.52
uz sa mi ten board nepozdava moze mat gutshot, i flush draw, takze som betoval normalne 2/3, ale myslim ze to mohol byt kludne pot, no to ze ozil... neverim mu ruku 67 a pod ani draw, ten by nehral tak aktivne, range mu davam AJ, pary 88+ (skor overpai), mozno trafil set na flope a robil slowplay, ale stale verim ze som popredu, mohol som 3betovat, asi by to nezlozil


River: ($2.80) 3Obrázok (2 players)
Hero bets $6.29, CO calls $3.23 all in
niet sa coho bat, je to nieco malo cez pot co mu zostalo, a vyzera ze chce platit, sanca zeby tam mal 33 a to sposobilo jeho ozitie na turne je miziva...

Spoiler:
Final Pot: $9.26
CO shows KObrázok KObrázok :poklona:
Hero wins $8.70
(Rake: $0.56)



Cya Sad

P.S. drzte palce na skusku (statna zaverecna bakalarska skuska :wall: )
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod dzejkej 16 Jan 2010 01:00

2) 75s - Pot control s drawom je zaujimavy :). River by som skor nebetoval, lebo nitka ukazala, ze ma silnu ruku a na pripada mi to, ze na riveri bude dost bluffcatchovat. To by si musel nejak overbetnut alebo urobit podobnu divocinu.
3) JJ - Turn call a donk push river absolutne nedava zmysel. skor Ti preplati na turne, kde moze mat draws a Ty tiez a nie na riveri. Urcite na turne 3bet.

Drzim palce na skuske! :gl:
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 18 Jan 2010 01:52

dzejkej napísal:2) 75s - Pot control s drawom je zaujimavy :).


sorry v tychto dnoch mi analyticke myslenie nefunguje :wizdo: , idem skor na autopilota... je to myslene ironicky? pouzity zly vyraz na zlom mieste?

mno nejake 2 ruky pred spanim, ked som si na dobru noc pozeral hand history (s myslienkami na poker sa zaspava lepsie nez s myslienkami na forwardy, swapy, opce, daneni, verejny dlh a pod :bad: )


Set
Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 482245
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

Hero (BB): $5.00
UTG: $7.60 20/15/4/ 3,48 agg/ WTSD 25/ W$SD 51, stary znamy diamondluva uz 1000 ruk v zaznamoch
CO: $6.65
BTN: $6.22
SB: $1.08

Pre Flop: ($0.00) Hero is BB with 3Obrázok 3Obrázok
UTG raises to $0.16, 3 folds, Hero calls $0.16
callujem na set mine obviously

Flop: ($0.32) 3Obrázok 6Obrázok 5Obrázok (2 players)
Hero bets $0.34, UTG raises to $1.12, Hero calls $0.78
board sa mi nepaci, z utg, by neraisoval nejake nizke connectory to nie, ale mohol mat eso, a mohol mat flush draw, bolo to na zaciatku session (prva ruka na tomto stole), mal som nahodenych este 6 stolov a selectoval som 4 najlepsie, trosku v rozbehu, a trosku i zamerne betujem donho pot size, toto na mna nesedi, raise mi sedi ako spravna odozva z jeho strany, davam ho na overpair, ale napadol ma i set over set


Turn: ($2.56) 2Obrázok (2 players)
Hero checks, UTG checks
verim readu ze ma overpair, ak je silny bude betovat (QQ+/set) ak ma AK/AQ tak ho necham chytit nieco, ak je slaby, na takomto boarde zahodi dost vela ak betnem, najme pretoze ma pozna, a vie ze ked idem liniu bet bet bet tak tam nieco mam, flushu a straightu sa bojim trochu (ale gutshot by neodcalloval, on nie), ale skor verim tomu overpairu, checknem, a pojdem na pol potu na river, davam ho na 88 az JJ

River: ($2.56) 6Obrázok (2 players)
Hero bets $1.32, UTG calls $1.32
dobra karta, ale preplati iba overpair, pol potu, hadam by callol i 1,5$

Spoiler:
Final Pot: $5.20
UTG shows TObrázok TObrázok
Hero wins $4.88
nejake pripomienky k zvolenej linii?

(Rake: $0.32)




Family pot

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 482606
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

CO: $4.00 diamondluva 20/15/4
BTN: $5.83
SB: $4.57 77/4/3bet 0 / 2.2 agg/ 30 ruk
Hero (BB): $5.00
UTG: $0.11 80/20 5 ruk
MP: $10.80 78/4/0/0,8 agg 30 ruk

Pre Flop: ($0.00) Hero is BB with TObrázok KObrázok
UTG calls $0, MP calls $0, CO calls $0, 1 fold, SB raises to $0.06, Hero calls $0.06, UTG raises to $0.07, MP calls $0.07, CO calls $0.07, SB calls $0.01, Hero calls $0.01
v tejto chvili sa riadim heslom lacny flop, trafit tahat value, MP, a SB su strasne ryby, taktiez UTG nevyzera na nic moz ale ma len 3bb, nema cenu tu raisovat a snazit sa o izolaciu alebo budovat pot uz teraz, vsetci traja mi to pred flopom callnu, netrafim, vyhodene peniaze, CBET nema vyznam, callovali by s akymkolvek parom, trafit a tahat value z calling station. Callujem s vedomym ze UTG na SB raise zahlasi all in, a ze ho vsetci odcallujeme, takze family pot, odds sa mi vidia ok, ak trafim uricite nieco vyberiem (teda ak ryba netrafi lepsie)

Flop: ($0.35) 3Obrázok TObrázok KObrázok (5 players)
SB bets $0.55, Hero calls $0.55, MP folds, CO folds
ruka sa mi zatial zda byt dobra, snad i na slowplay, 2x top par, snad sa este niekto zvezie

Turn: ($1.45) QObrázok (3 players)
SB bets $1.65, Hero raises to $4.34, SB calls $2.30 all in
board sa nam zhorsil, chlapec chce platit, zostali sme uz iba dvaja, nie je co riesit, dostat to tam teraz

River: ($9.35) TObrázok (3 players - 1 is all in)

Spoiler:
Final Pot: $9.35
SB shows AObrázok AObrázok :poklona: thats how you play aces
UTG shows JObrázok 8Obrázok
Hero wins $8.88
(Rake: $0.47)
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod emjayko 18 Jan 2010 09:57

preco ne4betujeme ten prvy flop? uteka nam tam strasne vela value z draws a overpairov raisol by som to este tak na 2,5 turn ai a mame vymalovane...
Obrázok používateľa
emjayko
 
Príspevky: 886
Založený: Mar 2009
Poďakoval/li: 35 krát/52 krát
Karma: 29

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!