Sad's "learn as you go"

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod Horsey7 18 Jan 2010 10:22

33 - call PF nie je tragedia, ale nemyslim ze na tychto stakes bude callovanie malych parov OOP HU ziskove

na flope bude jeho raisovaci range sety, vyssie overpary a nut FD's (tie moze v pozici callnut)

co z tohto predpokladas, ze foldne na tvoj 3bet na tak drawy boarde? on sa neobava ze flatnes JJ+, takze jeho overpair bije "tvoj par"

ak mu das nieco ako JJ+,66-55,AdKd,AdQd,AdJd,AdTd, tak si 71:28 favorit a vacsina hracov to na tomto limite nepolozi, takze easy 3bet flop (btw. zapni obcas pokerstove)

turn nechapem preco nebetujes - bojis sa ze ti overpar nezaplati? alebo chces dat FD zadarmo dalsiu kartu a ked dorazi diamond tak sa stacknut? :)

prinicp zisku je budovanie potu kym mas equity a ked je pravdepodobne, ze vies vytazit zo superovho range maximum
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 18 Jan 2010 11:16

z toho ze sa pozname...a ze to vie vcelku hrat (odohratych 5800 ruk na tychto stoloch, nanho mam v databaze 1,1k ruk, takze si moj nick urcite bude pametat, a hraje to dobre vzhladom na limit kde sme)
Ak tam ma 88+ tak na moj flop 3bet, alebo turn bet, som si velmi velmi isty zeby zahodil, doslo by mu ze mam set, 2 pary a podobne, nie je to ryba a nie je to calling station, akurat tak QQ+ by mozno zvazoval ci callovat (ale ani to neverim, vie sa rozlucit s dobrymi kartami), s vedomim ze budeme pot commited. Pozna ma a vie ze ked nemam kartu tak daleko s blufom pri velkom pote nejdem, ak by som to tam nasipal na flope/turne, tak to foldne. Calne alebo pojde so mnou do allinu iba s vyssim setom, straight draw tam mat nebude neraisoval by z UTG nejake male connectory,a neraisuje tak nizke pary na UTG, niekde od 55+, takze moze moze mat iba flush draw ktory by pasivne calloval nez zeby nan zahlasil all in nez mu dojde karta
velmi casto blufy alebo betovanie na nejake drawy, gutshoty, backdoor drawy a pod, vzdavam na turne, to si musel vsimnut za ten kopec ruk co sa vidime na stole
videlo sa mi ze checknut turn, a betnut river, je vecsia sanca ze dostanem z neho nejake peniaze, lebo ked sa posadim na jeho miesto, a vidim call z BB preflop, donk bet, call raisu, a zase bet na turne, a ide o hraca ktoreho tam vidm sedavat, a vidime ze to vie ako tak hrat, tak to som schopny sa rozlucit sa i s AA

ale uznavam ze pot treba budovat kym mam navrch ja, keby dosiel flush a on by ozil, tak by som si takouto hrou iba zarobil na maler, dik za commenty, pouvazujem

a range mu udavam na jeho UTG raise na 55+, AJs+, AJo+, KQs/o
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod Horsey7 18 Jan 2010 11:38

aky mu davas raisovaci range na flope? co z toho co raisuje je schopny zahodit?

tiez ak ta raisne s niecim co by na 3bet zahodil, povedzme 77-TT (btw. s tym nema velmi dovod raisovat ked chce foldnut na 3bet), tak na vacsine turnov z neho uz nic nedostanes lebo a) pride casto overkarta b) pride 3. diamond c) pridu dalsie karty do str8 (2,4,7,8), cize viacmenej zaplati ti ked hitne svoj set :)

tiez je samozrejme dolezite, ako on vnima tvoj donkovaci range, ak donkujes 20% tak sa ti tam stackne aj so 77, ak 5% tak horsie ako KK necakaj
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 18 Jan 2010 12:13

donk bet mam maly, neviem ci ma statistiky, ale urcite to u mna nepokladal za beznu hru
v takom pripade od neho cakam raise 88+, set, 2 pary (ale na takom boarde kde by ich tam nabral vzhladom na to co raisuje), flush draw nope, ten skor passive call
mne ten raise sedi, raisnes preflop callne ta blind, a donkuje do teba na nizkom boarde, u neznamych hracov, a nejakych fishy hracov je moja reakcia okamzity raise, predboklad je ze i jeho, mas proste overpair, a niekto donkuje, tak zatlacis, ci to mysli vazne, fold by bol weak, a z callu sa nic nedozvies. Ak narazis na odpor, tak si povies pri rybe ak nemas read, holt ju trafilo, pri regovi ktory nezvykne bluffovat all in, si povies holt ho trafilo, diciplinovany fold, pockam si na lepsi spot.
All in iba s made hand u neho, a sinou rukou set+ (2 pary som vylucoval, co by tam raisoval z UTG zeby ho tak trafilo na takom boarde)

pravdou je, ze mnoho karat zabije akciu, overcarta k jeho paru, flush... ale foldol by i na turn bet (dost pravdepodobne) a pravdepdobne i na taketo scare karty... karty prisli ake prisli, a asi mi neveril ani tu 6tku ktora sa sparovala na riveri, pravdepodobne ma daval na nejaky par pod TT na riveri
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod Horsey7 18 Jan 2010 12:41

SadPraetor napísal:donk bet mam maly, neviem ci ma statistiky, ale urcite to u mna nepokladal za beznu hru
v takom pripade od neho cakam raise 88+, set, 2 pary


ak maju dvaja tight regovia na seba 1k+ ruk a jeden donkuje <5%, tak neraisujem ani AA v tom spote a keby na blank turne opatovne leadol, tak by som s AA zvazoval fold a pockal na lepsi spot nakolko jeho donkovaci range bude nakloneny k 2p a lepsim rukam

iny pribeh je obv vs fish alebo vs oponent s >15% DB atd.
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 18 Jan 2010 12:53

Horsey7 napísal:
ak maju dvaja tight regovia na seba 1k+ ruk a jeden donkuje <5%, tak neraisujem ani AA v tom spote a keby na blank turne opatovne leadol, tak by som s AA zvazoval fold a pockal na lepsi spot nakolko jeho donkovaci range bude nakloneny k 2p a lepsim rukam

iny pribeh je obv vs fish alebo vs oponent s >15% DB atd.


point taken...


pozeral som moj HEM, moja verzia nema priamo v reportoch nieco ako donk bet, takze neviem to cislo najst
ale v player details vidim


flop vs PFR
bet....
....

takze je to moja akcia na flope proti pre flop raiserovi raiserovi , cize donk bet?

alebo

flop vs 3bet
bet
....

je to akcia na flope ked som bol 3betovany pred flopom, a moj bet je to teda donk bet
alebo je to vs 3bet na flope...?
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod Horsey7 18 Jan 2010 13:13

v lavom stlpci kde mas pod sebou tie hodnoty, ktore vidis vo svojich statistikach stlac "+" a otvori sa ti megazoznam vsetkych moznych statov, ktore mozes pridat do zobrazovania..tam najdi asi pod "Flop" nieco ako donkbet alebo bet flop OOP

donkbet je ked nie si preflop raisor a betnes pred jeho akciou, plati aj pre 3bet ked betujes pred akciou 3betora
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 18 Jan 2010 13:26

Verzia HEM 1,5, nie nie je to tam, double checked
ale to co som pisal ze je v players report tak to vyzera na donkbet

tak som prisiel na to ze donk bet mam velmi vysoky :what: :oops: :oops: , a naopak check raise vcelku nizky

takze toto bude u mna jeden z leakov, poznamka do dennicku, obmedzit donkbety, a zvysit check raisy
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 23 Jan 2010 20:09

Tak znovu zdravim...

Skusku som dal 8-) takze konecne klud, a pohoda, a volny cas. Kedze "ucetny" pokrovy tyzden je u mna sobota-piatok, a skusku som mal vo stvrtok odohral som iba 900 ruk. Ale uz tieto dni ten januar dohanam, i ked tedka kusok i zapijam a relaxujem.

Takze mame zly tyzden, ktory sa vyznacoval neschopnostou hocico trafit, a stoly sa tiez nejak pokazili, niti a sialenci, a na tie ryby nie a nie dostat ruku, ale co som cital v okolitych blogoch tak to je vcelku biedne u mnohych z nas

piatok vecer koniec tyzdna
Obrázok


spolu aj s dnesnou session mam odohratych 1500 ruk (este sa chysta jedna vecerna dlhsia :Yahoo!: koncne mam cas, chut a silu)
ale sami sa pozrite no jak to vyzera u mna na showdowne http://i49.tinypic.com/5phhya.jpg 3x set (ale pozrite sa ake), 1 straight aj ten som prehral, ziaden flush. Prebehol som to v HEM z 66 parov co som dostal som flopol set iba 2x, na showdown som sa nedostal, flush som zrobil iba 2x, z toho jeden nizky som zahodil, ked mi ryba to tam poslala, tak som so kripajucimmi zubami pustil, ze hadam by tak neozila nemat ho, druhy nepreplateny
Nemam z hry zly pocit, i ked to ide pomaly dole, tusim som pustil asi 5 BI zatial, ani nejak netiltujem, len by zaujimalo kedy tato statisticka odchylka skonci, zas tam nechcem pustit viac nez 10BI, to by som si dal na par dni pohov, problem je v tom ze potrebujem nahrat nejaky VIP status tento mesiac, a ako na potvoru to nejde hore :wall:


PLZ HELP :sos:

S kamaratom :friends: sme si zrobili ucet na Deucescracked, holt clovek sa uci cely zivot, a pokial viem tak tato skola ma najlepsi pomer cena/vykon
Ocenil by som akukolvek radu co tahat ktore serie, ktorych autorov to asi najviac.
Ja mam odohratych asi 80k ruk, az po NL10, presedlal som na 6max, kamarat asi 300k ruk, momentalne na NL50, full ring, takze videjka pre mierne pokrocilych az pokrocilych, vopred dakujem


Nizky flush

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 493046
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

Hero (BB): $5.33
UTG: $6.40
CO: $3.26 78/22/0/0 F-3bet/ 2,8 agg 27ruk, ziaden zvlastny read
BTN: $5.92
SB: $6.58

Pre Flop: ($0.00) Hero is BB with 7Obrázok 8Obrázok
1 fold, CO calls $0, 2 folds, Hero checks
som OOP ale dotycny vyzera byt na peknu calling station, nemyslim zeby na PFR zahodi, volim pozriet si flop

Flop: 5Obrázok 9Obrázok 7Obrázok (2 players)
Hero bets $0.10, CO calls $0.10
mam gutshot, mam druhy par, a backdoor flush draw, volim tlacit nanho

Turn: ($0.20) AObrázok (2 players)
Hero bets $0.20, CO calls $0.20
pridava sa flush draw

River: ($0.60) TObrázok (2 players)
Hero bets $0.40, CO raises to $2.92, Hero folds
dost dlho som rozmyslal ci tam ma alebo nema vyssi flush, ci len vyuzil scary kartu a zahlasil all in, vcelku som nevedel, i som mal strasnu chut to odcallovat, no nakoniec som zahodil s tym ze do potu som tolko neinvestoval, vas nazor?

Final Pot: $1.40
CO wins $1.40


Straight


Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 493052
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

UTG: $6.42 57/0/0/0 F-3bet/ 1,6 agg 46 ruk, calling station cez flop turn
MP: $10.35
CO: $6.91
BTN: $5.80
Hero (SB): $5.02
BB: $5.24

Pre Flop: ($0.00) Hero is SB with 8Obrázok 7Obrázok
UTG calls $0, 3 folds, Hero calls $0, BB checks
Na BB mi sedi nit, 14/10/3 ktory nestealuje limpovane poty, UTG je hrac ktory nezahodi

Flop: 4Obrázok 6Obrázok 8Obrázok (3 players)
Hero bets $0.08, BB folds, UTG calls $0.08
mam gut shot, top par, lead v limpovanom pote

Turn: ($0.16) TObrázok (2 players)
Hero checks, UTG checks
double gut shot, takze teraz ked sa na to divam tak to mal byt bet, asi som myslel ze T pomohla skor jemu, a chcel som vidiet river a zrobit nejaku ruku, lebo ten par osmiciek mi taky silny nepripadal, ale teraz vidim ze som mal urcite betovat

River: ($0.16) 9Obrázok (2 players)
Hero bets $0.20, UTG raises to $0.40, Hero calls $0.20
takze mam straight, jediny straight ktory ma bije je J7, a ten ma i napada ze ho ma, preto to negradujem (uz negativisticke myslenie, session sla dost zle, skor som hral opatrne)

Spoiler:
Final Pot: $0.96
UTG shows 7Obrázok JObrázok
UTG wins $1.01
(Rake: $-0.05)
Naposledy upravil SadPraetor dňa 23 Jan 2010 22:59, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod Riddlah 23 Jan 2010 22:14

my humble ameteur opinion

1.ruka

asi by som to caloval, hrac vyzera agresivne ked to 2.6je agresive factor ja ho vacsinou pisem za vpip/pfr/af, sice moze mat vyssi flush, ale podla mna by to spravil aj esom, dvoma parmi, pokusil sa blafovat a tak

2.ruka

ono tam dorazil aj flash, tak asi by som to len docaloval

co sa tyka DC
tak odporucam From The Ground Up
Obrázok používateľa
Riddlah
 
Príspevky: 714
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 67 krát/9 krát
Karma: 3

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!