ZelTZN aka NLHE Soldier

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod Zeltzn 15 Sep 2013 11:50

Skola, na ktoru chcem ist si vytvorila silna firma na CZ trhu, ktora si chce vychovat svojich vlastnych kvalifikovanych zamestnancov. Oni vedia, co potrebuju a co chybalo ich predoslim zamestnancom, takze v tom vidim hlavne pozitivum. V Pascale sa uz pomaly zlepsujem, stale velka cesta predomnou. Momentalne som zatial ako NL5 regfish. Zajtra pisem zo SEI, kde musim vytvorit program, ktory prevedia cisla z 2-10,2-16,10-16 a opacne. Lol neviem ako sa to naucim :lol2:
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod matiapag 15 Sep 2013 11:52

Tie programy maju 20-30 riadkov, pricom dolezite su aj tak iba tie cykly v strede :) Ked inak nie, tak sa to da nabiflit a ak ani to nie, tak sa to da odpisat ;) A nezabudni si na kazdom seminari fotit vzdy tie programy do mobilu, ak tebe nejdu, tak si odfot monitor toho, komu idu, my sme takto zvladli tie seminare ;)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod Zeltzn 15 Sep 2013 12:29

Zatial som sa dostal po riesenie kvadratickych rovnic, dnes sa chcem naucit robit veci v 1dimenzovom poli + nabiflit sa na pisomku :( Kazdopadne je to fun a bavi ma to, ale urcite by som si radsej pinkol nejaku tu session :)
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod chulanbetra 15 Sep 2013 13:42

Tak tie prevody su jednoduche staci sa len zamysliet. Neviem ako mas sice vstupy, ale povedzme ze 2kove cisla budu stringy(retazec znakov), 16kove tiez a 10kove cislo nech je normalne cislo.

Tak co robis pri prevode 2kovej na 10kovu? No ides od prveho znaku vpravo, zacinas na indexe 0 a postupne zvysujes o 1 a tymto cislom umocnujes 2ku a nasobis to cislo v retazci na ktorom sa prave nachadzas (ten index cim mocnias 2ku). Tieto medzivysledky scitavas.

Priklad: 0010 1111
1*1 + 2*1 + 4*1 + 8*1 + 16*0 + 32*1.. = 47 (1,2,4,8 su mocniny 2ky postupne od 0,1,2...)

To iste je prevod z 2kovej do 16kovej akurat nepojdes po 1 znaku ale rovno po 4och lebo 4 cifry v binarnej vies zapisat v hexadecimalnej. Takze pojdes po 4och zase zprava a len prevedies do hex tu stvoricu a mas to to je este lahsie nez ten prevod z 2 do 10.

Priklad: 0010 1111
1111 = F
0010 = 2
vysledok: 2F = 47

No a prevod z 10 do 16, tam mozes pouzit prevod z 10 do 2 a potom pouzijes to co som pisal vyssie na prevod z 2 do 16 lebo to uz mas urobene. Prevod z 10 do 2 je takto:

Postupne delis cislom 2 a podla toho ci je posledne cislo pred desatinnou ciarkou parne/neparne tak zapises 0 alebo 1 a zapisujes tie cisla zprava dolava. Skoncis ked je cislo ktore chces delit mensie ako 1.

47...1
23.5...11
11.75...111
5.875...1111
2.9375...01111 (2ka parna pises 0)
1.46875..10 1111
0.734375 => koniec je to mensie nez 1
Vysledok este mozes doplnit tak aby pocet cislic bol nasobok 2ky: 0010 1111 => prevod do 16ky viz vyssie a mas 47

Enjoy ;)

Za tento príspevok od chulanbetra poďakovali :
Zeltzn
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod Zeltzn 20 Sep 2013 16:20

Dnes som si po hrozne dlhej dobe dal session. Ani neviem, ako dlho som nehral. Citim sa neuveritelne. Som stastny, usmiaty, uspokojeny a neviem este ake pocity mam..Pritom som nic ine nerobil, len som si dal kratku session. Snazim sa sledovat moje nalady a postoje pocas hrania pokru a robenia inych cinnosti (ucenia do skoly,vzdelavania in general) a je to presny opak (tak sme na tom ale vsetci :D ) Neviem, ci som si v hlave vytvoril nejaky "blok", ze na nic ine nemyslim, len na to, kedy si zahram. Akoby mi nic ine nestacilo k zivotu, samozrejme okrem primarnych potrieb. Napadaju ma myslienky, ze kde uz budem na akych stakes, ked budem v 1. a 2. rocniku na VS, ako to budem hrat, ci si najdem study group, proste strasne vela nezodpovedanych otazok..Proste na nic ine nedokazem mysliet...

Stale rozmyslam nad tym, ako si rozlozit cas. So skolou nemam problem a sustredujem sa jedine na doberanie uciv. Z EKO je vacsina 4. rocnik ucenia a 2-3. rocnik by som mal liznut aj v niektorych maturitnych otazkach zo 4. rocnika, takze NP. Z inf budem musiet dobehnut este office (word,excel nejake zlozitejsie tabulky,vzorce ci co), no najprv chcem dobehnut Pascal. Mam este pred sebou dost roboty a rozhodol som sa, ze si kazdy 3. den dam taky viac pokrovy, vid 1k hands na ZOOMe. Ten poker mi dokaze tak zlepsit naladu, ze to je neuveritelne (vacsinou doesnt matter, ci vyhram alebo prehram).Pritom to je obycajna session, kde ma suckne par ryb a neviem co :D Takze na nejake mental ucelenie a aby som si ho stale neodopieral som spravil mensi kompromis pre seba. Zaroven mam motivaciu aj dobiehat info, lebo cim skor ju doberiem, tak tym skor mozem opat zacat hrat poker! Neviem, na ako dlho bude ten office, ale imo to bude ez.

GL vsetkym, nech mate aspon polovicny dobry pocit zo svojej hry/ z pokru ako mam ja! :)


Za tento príspevok od Zeltzn poďakovali - 2:
1886er, haman
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod Zeltzn 12 Nov 2013 00:01

Ked uz vsetci cg hraci updatuju, tak aj ja pridam nejaky small update :)
Cely mesiac november sa niesol v znameni rebuildu na NL25, z coho som nebol velmi nadseny, lebo som si myslel, ze podla mojich schopnosti mam na viac, ako sa len tackat medzi NL25 a NL50 ako nejaka bitch. ZOOMoval som 2/3 mesiaca, poslednu 1/3 mesiaca som hral normal stoly. Nikdy viac uz nechcem ZOOM stoly ani vidiet
Spoiler:
.
Rebuildol som slusne nejakych 15+ BI na NL50 a teraz grindim NL50. Citim sa tam dost komfortne, aj ked je prakticky pole plne regov, tak nemam problem hrat na takych stoloch, lebo vsetci tam maju vela leakov ako napr overfold to 3b,overfold na vsetkych/niektorych streets v 3bp, overstaby,overfoldy BvB, prehnana agresia a mohol by som toho menovat. Snazim sa hrat co najviac tento mesiac, aj ked mam stuzku, dozvuky a vsetko s tym spojene mi nemoze zabranit v ceste za 100h/month. Zapajam aj deep stoly, lebo tam vkuse sedia dvaja regovia, ktory to na slusnej vzorke pomerne sick beatuju, no po niektorych SD si myslim, ze mam kupene hh niekedy z 2010 :D . Mojim planom je teda hrat proti nim co najviac, zlepsit sa ciastocne v deep hre a hopefully crushovat souls aj na deep stoloch. Na deep stoloch som spravil niekolko dost zlych rozhodnuti, ale imo je to worth it a chcem byt vytrenovany trochu aj na deep spoty, nie len tie 100bb eff :)

Za posledne obdobie som dost napredoval, co sa tyka psychiky a aj herne. Moznost nesledovat cashier a hrat 50-60k/month mi dava moznost plne sa sustredit na kvalitu hry a ignorovat vysledky(do posledneho dna mesiaca samozrejme, vtedy sa otvara sampanske 8-) ). Kazdy den makam na hre ako to len ide a dnes som prisiel na celkom zaujimavu exploitative line a celkovo som nadseny z vsetkeho, co sa okolo mna deje. Nie je nic lepsie, ked konanie cloveka ponechava pozitivnu energiu na nom. To je asi to, co mi dodava energiu na sebe neustale pracovat. Ak totalne nevyhorim tento mesiac a v decembri, tak sa neda uplne vylucit nejaky ten novorocny shot na NL100 8-). Je to dost realne a bol by to odomna pekny darcek na Vianoce :)

Co by som dodal na zaver. Asi len vela stastia pri stoloch a vela pozitivnej energie vam vsetkym :gl:
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod ondoko 12 Nov 2013 00:24

Zeltzn napísal:...mam stuzku, dozvuky...


pozor na drunk session :trikoza3: :D

anyway, enjoy and good luck :)
ondoko
 
Príspevky: 408
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 26 krát/63 krát
Karma: 5

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod Zeltzn 01 Dec 2013 13:18

Male zhrnutie mesiaca:
100h challenge - Posledne 2 dni v mesiaci som potreboval odohrat este 17 hodin, trochu som sa do toho oprel a dal som to.
Results - niesu bohvieake, opat dalsi BE mesiac. Tento mesiac som velmi neanalyzoval a nepracoval na svojej hre tak, ako ostatne mesiace, lebo som toho mal strasne vela v RL a bol som rad, ze som vobec odohral 100h. Nemal som velke ocakavania od tohto mesiaca, takze niesom ani tak velmi sklamany, aj ked byt BE nie je ziadna fun.
Upcoming month - Pracovat na svojej hre ako nikdy predtym. Tento mesiac bude asi najpokrovejsi, co sa tyka tohto roku. Moj affilate ma promo, ze dostavam 2x viac bodov za rake, takze mam motivaciu dosiahnut najvyssi status a zhliadnut videa od MSNL regov, ci uz z domacej, alebo zo zahranicnej pokrovej sceny a odkukat nejake moves, pochopit nove koncepty, zlepsit v niektorych spotoch svoj thinking process etc.
Do roku 2014 mam dilemu.
a) hrat na PS a vygrindit tam Supernovu, co by nemal byt problem dat na NL50 pri kvalitnom grinde a ak by som movol na NL100, tak by to bola skor povinnost
b) mixovat 2 herne /pravdepodobne WPT/PP + FTP/pacific, microgaming, nieco ine/

pros and cons of a)
+ mensi rake, ok rakeback, dobry support,promos a soft
- nepriaznivy pomer fish:reg, aj ked ti regovia niesu uplne najlepsi
; pros and cons of b)
+ priaznivejsi pomer reg:fish, PP/WPT je dost soft, taktiez aj ostatne herne, rb tiez nie je najhorsi
- pravdepodobne support

Myslite si, ze ma zmysel ostavat na PS? Vobec si niesom isty, ktora z tychto moznosti je +++EV. Ak mate nejake napady, som otvoreny vsetkym ideam :)
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod sudden 01 Dec 2013 16:31

B**n/Party je dost retardovana spolocnost a je len otazkou casu imo kedy vymyslia nejaky novy bullshit typu segregacia hracov, poplatky pri cashoutoch, obmedzenie bonusov/rakebacku, etc. Naviac oni maju ten debilny rakeback system kde si uviazany do clearovania nejakych bonusov takze odtial ani nemozes insta odist ked ta niecim naseru :)

Kombinovanie viacerych herni na NL50/100 sa mi zda tiez celkom zbytocne, je to potom komplikovanejsie so ziskavanim statov na regov, rozdielny software (a nie zrovna genialny vo vacsine pripadov).

Myslim si, ze hrat na Stars bude najlepsia moznost. Je mozne, ze na tych mensich herniach sa da zarobit o nieco viac aj ked nepredpokladam, ze to bude nejaky mega rozdiel + to bude kompenzovane milonom nevyhod, ktore tieto herne maju (traffic, support, cashouty,...).

Za tento príspevok od sudden poďakovali :
3Sammy
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod Zeltzn 10 Dec 2013 00:38

heslo prveho tyzdna gridnu znie jasne : outwork,play solid and crush souls. :apminer:
Mam zarobene na najlepsi mesiac ever, do konca mesiaca dam aspon 50k hands. Kazdy den analyzujem at least 3handy, s ktorymi som mal problem a je citit uz ten progress (pomaly aj na vysledkoch). Hopefully toto nie je len fatamorgana, na ktorej konci ma caka jeden z dalsich priemernych mesiacov. Cim viac to hram, tym viac som odhodlany tejto hre odovzdat vsetko!
Wish me luck guys
Prílohy
Results.png
Results.png (103.83 ) Zobrazená 3310 krát

Za tento príspevok od Zeltzn poďakovali - 3:
haman, nabokow, WolfiKxx
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!