Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Odoslaťod Martinni 13 Júl 2013 13:35

janobendik napísal:
Tento typ hracov, hlavne ak ich je drviva vacsina sa da porazit len a len stastim. Pri kvalitnom poli stastie tvori aspon 50% , ale pri slabych hracoch AZ 70%, mozno aj viac.


Absolutne suhlasim s touto myslienkou. Pri zlych hracoch su nepouzitelne principy/nastroje pokrocilejsich hracov ako 3bet, 4bet, 3 barrel, in PO a pod, pretoze nevedia proti comu stoja. Ked im chyba "jedna karta do postupky" (spocitat si svoje "outs" je tiez pri tychto hracoch nerealizovatelna uloha) , alebo maju treti par, handa konci v showdowne ! A to stastie tych 70% je myslene ako statsie na hole cards alebo running cards, ktore tam musi byt, ak ma handa koncit ako vitazna.
Martinni
 
Príspevky: 13
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 1 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Odoslaťod KingAce 13 Júl 2013 13:38

Najmenej 100x som pocul PRO hracov povedat, ze sa im OVELA lepsie hraje s dobrymi ako s fish hracmi ! Je to normalne a logicke ;)
KingAce
 
Príspevky: 21
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 3 krát/3 krát
Karma: -1

Re: Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Odoslaťod buschle 13 Júl 2013 13:48

Horsey7 napísal:vzhladom na bendikove vyborne vysledky live a katastrofalne online by som povedal,


oni ho nehavali vraj na P****Stars vyhravat baliky na EPT, lebo on tam hrava aj vela sideeventov a toci tam peniaze , to maju na P****Stars radi, aspon to som pocul neviem ci je to pravda , mozno o tom bude hovorit v tej druhej casti.

Ja som si zahral len ME raz a ziadny side a odvtedy som balik netrafil :vyprask: P****Stars


ept player of the year karma up!
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Odoslaťod TomMolivan 13 Júl 2013 13:50

Pre všetky posty, ktoré sa to týka, jednou vetou:

Výsledky nie sú relevantným odzrkadlením hráčových schopností.

Je šťastnou zhodou okolností, že akurát pred pár dňami sa tu objavil thread, kde krys94 (karma hore!) na prvej stránke nádherne demoštroval, ako drasticky variance v pokri ovplyvňuje výsledky aj na vzorke rúk, ktorú už veľké množstvo hráčov považuje za "long run". Obdoba toho krysovho postu by mala byť Lekciou č.1 v akomkoľvek vyúkovom článku či sérii o pokri na svete, pretože toto môžete človeku zopakovať, zdôrazniť a podčiarknúť 1000x a nepripravíte ho na to, čo ho môže a pravdepodobne aj bude v jeho kariére čakať a čo všetko zažije. Ešte raz odporúčam pozrieť si, čo sa momentálne deje Masurovi, jednému z najobdivuhodnejších grinderov nie že v SR, ale v strednej Európe.

Slovami sa to hádam ani nedá vyjadriť, akú máme my, ľudia, giganticky skreslenú predstavu o tom, ako funguje štatistika a aké (z nášho pohľadu) grcky môže narobiť, pričom v skutočnosti to bude všetko ešte kľudne v rámci štandardtnej odchylky.

Ja sám si niekedy prajem, aby som sa narozdiel od Nea rozhodol vziať si modrú pilulku namiesto červenej a mohol byť tak krásne ignorantský ako napr. dnes Magnus (no offense, ale je to proste tak). Ako krásne sa mi grindilo, keď som ešte ani len netušil, že môžem mať na cash game reálnu winrate 5bb/100 a napriek tomu úplne kľudne byť po troch mesiacoch grindenia po štyri hodiny denne 30 BI down. Len tak, ako nič.

Čiže ešte raz pointa, aby sa to nestratilo: Neposudzujte hráča podľa jeho výsledkov!
Naposledy upravil TomMolivan dňa 13 Júl 2013 13:57, celkovo upravené 5 krát.

Za tento príspevok od TomMolivan poďakovali - 4:
AnyFace, DevilMayCry, krys94, matiapag
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Odoslaťod tomm 13 Júl 2013 13:50

KingAce napísal:Najmenej 100x som pocul PRO hracov povedat, ze sa im OVELA lepsie hraje s dobrymi ako s fish hracmi ! Je to normalne a logicke ;)


dobry hrac sa dokaze akejkolvek situacii prisposobit lepsie ako zly, ak bude mat na stole hracov co calluju vsetko, tak jednoducho sa tomu prisposobi a pocka si na valuebet spoty. EPT zacina 300BB deep, myslis si, ze tam stacknes skor dobreho hraca, alebo rybu s overparom, ked ty trafis?
tomm
 
Príspevky: 452
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 13 krát/10 krát
Karma: 3

Re: Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Odoslaťod krys94 13 Júl 2013 13:51

DevilMayCry napísal:nikto tu neberie janovi uspechy co dosiahol. Pisal som to v prvom prispevku. Podla mna je to fakt parada a co by som ja dal za to keby som mohol byt niekedy na takej urovni ako jano. Ale jednoducho nerozumiem ako taky hrac ako je jano moze povedat taku kravinu ze sa mu lepsie hra s dobrymi hracmi. To proste nedava ziadny zmysel a ziadny z postov ktore pisal ma o tom nepresvedcili...


Absolutne som sa nechcel zapajat do tejto diskusie.. ale proste musim :D

Ide o to ze ste to docela zle pochopili (jano moze povedat taku kravinu ze sa mu lepsie hra s dobrymi hracmi)

Troska vam to objasnim...

Poker je hra neuplnych informaci kde mozete zahrat dokonalu hru iba ak vidite superove karty tj viete prisposobit svoje value bety, bluff bety proste strategiu podla jeho kariet... Kedze nikto z nas nema rengenove oci alebo oznacene karty pouzivame na zistenie kariet supera range.. teda rozsah kariet ktore mzoe v danej situaci zahrat...

Kto vie lepsie(dokonalepsie) odhadnut sueprovu range v danej situaci vie dostat zo supera penaize teda ho donutit k chybe...

Jano si tak zvykol na hru z regmi ze vie o 100x lepsie odhadnut ich range ako u nejakej ryby ...

Preto sa vie lepsie prisiposbyt hre regularov(lepsich hracov) a donutit ich k chybam ako u nejakej fish kde o nej nema absolutne ziadne informacie a nedokaze odhadnut jej range.

Nejde len o to ze toto je fish tak samozrejme z nej dostanem vsetky chipi... Su rozne druhy fish .. agro fish pasiv fish.. fish ktora casto calluje flop ale folduje kazdy turn... Proste nejde o to s kym hrate ci je to reg alebo fish... ALe o to ako viete odhadnut jeho range a prisposobit sa co k naoptimalnejsej hre v danej situaci a dostat z protihraca penaize(donutit ho k chybe).
krys94
 
Príspevky: 68
Založený: Júl 2012
Poďakoval/li: 10 krát/12 krát
Karma: 3

Re: Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Odoslaťod buschle 13 Júl 2013 13:55

TomMolivan napísal:Ako krásne sa mi grindilo, keď som ešte ani len netušil, že môžem mať na cash game reálnu winrate 5bb/100 a napriek tomu úplne kľudne byť po troch mesiacoch grindenia po štyri hodiny denne 50 BI down. Len tak, ako nič.

volakedy sa hovorilo o winrate vzorke na cg tak 100k ruk :D :D :D , imo je to tak 1,5-2 mega. gogo :D .

Za tento príspevok od buschle poďakovali :
TomMolivan
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Odoslaťod matiapag 13 Júl 2013 14:51

Horsey7 napísal:vzhladom na bendikove vyborne vysledky live a katastrofalne online by som povedal, ze moze mat velmi slusny read na live tells hracov, co moze casto byt dolezitejsi faktor pre live winrate ako znalost aktualnych kompexnych pokrovych konceptov


100%ne sa stotoznujem s tymto nazorom, on to aj sam velakrat spominal a takmer v kazdom rozhovore a videu vyzdvihne prave tuto cast live pokru ako velmi dolezitu a tiez si myslim, ze v jeho vysledkoch zohrava najdolezitejsiu ulohu :)

Co sa tych ostatnych prispevkov tyka, tak prosim neprestavajte :spax: Ale hlavne neporovnavajte pana Bendika so slovenskou reprezentaciou, lebo to je fakt moc uz len z toho pohladu, ake postavenie a ciele ma repre a ako je na tom pan Bendik
Spoiler:
pre vsetkych, ktori z tohto zasa vycitaju nejaku provokaciu to hned aj vysvetlim - nasa repre je maximalne rada, ked sa dostane do stvtfinale, pricom (predpokladam) pan Bendik hra kazdy turnaj s tym, ze ho chce vyhrat
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Odoslaťod DevilMayCry 13 Júl 2013 17:42

krys94 napísal:....


celkom fajn napisane ale napriek tomu si myslim ze tu rybu obohram jednoduchsie, pouzijem mnozstvo dobre fungujucich strategii ako pri hre s regom....tazko si predstavim hraca ktory crushuje regov a nedokaze si poradit s rybou...

Za tento príspevok od DevilMayCry poďakovali :
HaPpY LuMpY
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Odoslaťod WNT 13 Júl 2013 20:45

podla mna je tu zase ten vacny rozpor z ktoreho vznika vacsina nedorozumeni a to ten ci sa bavime o cashgame alebo mttckach...na tej cashke a to online obvzlast tu rybu si vies naozaj fantasticky zmapovat a v presnych situaciach jej to vratit tu jej chybnu hru..ale na mttcku??aka je sanca ze sa stretnes s nou na stole za rovnakych podmienok v podobnych spotoch atd.... na mttcku to vie ryba jednoducho dobremu hracovi pokazit tak ze jej to uz nema ako oplatit urcite sa turnaje hraju z vyslovene rybami velmi zle...i ked aj tu na stranke mame aj freeroll pro hraca takze strategia urcite existuje...
WNT
 
Príspevky: 530
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 26 krát/41 krát
Karma: -11

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 37 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!