Rozhovor s Johannes Strassmannom - z nuly vybudoval majetok

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: Rozhovor s Johannes Strassmannom - z nuly vybudoval majetok

Odoslaťod dzejkej 20 Mar 2009 14:16

roche01 napísal:jj, ako vo včerajšom Mafstory, keď Pipina prehral svoje "poršátko" a Aliho Rolls Royce a teta Márgit prehrala dom, pole a všetko a musela späť v Pipininom stane v posilovni :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :P :crazy: :Yahoo!:


LOL, uzasny poucny a odstrasujuci priklad zo zivota :-D .
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Rozhovor s Johannes Strassmannom - z nuly vybudoval majetok

Odoslaťod josipjs 20 Mar 2009 14:37

k Janovmu prispevku: Ak si dobre pametam tak tipek si vybudoval bankroll na online pokri nei na LIVE ... co je dost ine lebo Live poker varianceaonline poker variancesu dost rozdielne + vLive je podla mna viac fishiek lebo kedze ma vacsie caro pre vacsinu hracou tak tam ide aj viac Newbiekov aLive hra je aj ina v inych veciach, nechce sa mi to tu vsetko rozpisovat, ajt ak hadam vies o com hovorim
ale nedodrziavatbankrollmanagment v Online pokri je Sejpuku (Harakiri) Takze tvrd si kludne svoje ale aj tak to je odveci leo TIPEK si vybudoval bankroll v online pokri
a k tomu Dariovi a inym hracom s kotrymi hravas a ktorych vsetkych ownis, oni maju bankroll rhat take hry, ale aj Bankroll na live je nizsi ako na Online ....
Obrázok používateľa
josipjs
 
Príspevky: 544
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 34 krát/3 krát
Karma: -8

Re: Rozhovor s Johannes Strassmannom - z nuly vybudoval majetok

Odoslaťod janobendik 20 Mar 2009 22:33

Josips, plne s tebou suhlasim, ale hadam si nemyslis, ze kazdy na nete DODRZIAVA ten vas bankrol??!! proste ma na ucte povedzme 1000, tak skusi trebars OPL 600 a pri troche stastia /samozrejme ze stastia v 1.rade/ sa chyti a odide od stola s 7-8.000. Ak v tom vidis nieco neskutocne, tak mne sa to stalo uz aspon 10x. Takisto v hre nazivo- aby sme neutekali do zahranicia: v Hrone sa hral CG min 1000 EUR na stol !- !!!!!!!! To chce niekto tvrdit , ze vsetkych 9 hracov ma bankrol 200.000EUR??!!!!!!!!!!
Tak uz naozaj nebudte smiesni!! Staci ak raz mas poriadne stastie v CG alebo chytis nejaky turnaj na EPT a hned mas:
- Sebavedomie
- prachy na hru aj s poriadnou rezervou
- uctu a strach z Teba u spoluhracov.......atd
proste s tym musis zatial ratat, ze tebe tvoj all-in dorovna niekto trebars s KQs , ale garantujem Ti , ze trebars Minierimu, fishovi... to nedorovnaju. Lenze tuto vyhodu musis ziskat priamo za stolom, nie prispevkami na nete.
apropo k limitom, samozrejme, kazdy hra si svoj limit, ktory ho bavi a na aky ma lowe, urcite - som o tom bytostne presvedceny - niekde na limitoch 1-2, 2-4 je vela hracov co herne prestia vsetkych zmamych profikov, su proste lepsi!! Preco teda s nimi nehraju? Chyba im "bankrol"? - NIE, chybaju im GULE riskovat vsetko za vidinu slavy!!! poznam mnohych ktori su vyborni pokristi co hraju nazivo 2-4 a maju s toho istych /na 95%/ cca 500EUR za noc, ako keby isli hrat 10-20 s tym ze mozu byt plus 15.000, ale aj minus. A nie je to bankrolom, lebo maju ho aj na 20-40!!
janobendik
 
Príspevky: 362
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 2 krát/46 krát
Karma: -2

Re: Rozhovor s Johannes Strassmannom - z nuly vybudoval majetok

Odoslaťod w4444x 20 Mar 2009 23:02

Obrázok
Obrázok používateľa
w4444x
 
Príspevky: 2473
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 9 krát/64 krát
Karma: 17

Re: Rozhovor s Johannes Strassmannom - z nuly vybudoval majetok

Odoslaťod josipjs 20 Mar 2009 23:13

jano: netvrdim ze kazdy dodrziava BM (na nete) ale ti co nedodrziavaju skoncia rychlo break even alebo rovno na nule ak ho nezacnu skor ci neskor dodrziavat.
- ist na NL600 a odist s 7 000? cize ako dodjdem s 600 dolacmi s BB 6 a mam zisakat 6 000 co je 1k BB za jednu hru? noo tak to asi fakt dlhu hru, a este bez skillu na online pokryy kde predpokladajme este ked netableselectujes narazis na grinderov ... GL HF
-ked ty si taki grinder a uz sa ti podarilo 10x s10nasobit svoj BI do CG kde tvoj BI bol viac ako polovica tvojho Bankrollu, tak co si tam rovno neostal hrat ked tu tvrdis ze sa ma hrat velke hry pre ziskanei prachov a slavy ... tak rhaj velku hru a nevracaj sa na malu hru..
- mne sa zda ze ty poker beres ako hru stasteni, dobre sa vyspis a dari sa ti, mas stastie a vsetko .... no opak je pravdou ... sice s kratkodobeho hladiska sice mozes dojst na stol a vyhrat kopu prachov (aj tolko co si povedal (ale podla mna iba v live lebo online uz vyssie su lpesi hraci co robia menej chyb)) dakym tym luckom a suckoutom, ale aj tak, hral bi si tam dalsych 20 hier a pekne bi si im to preplatil aj s urokmi ....
-"v Hrone sa hral CG min 1000 EUR na stol !- !!!!!!!! To chce niekto tvrdit , ze vsetkych 9 hracov ma bankrol 200.000EUR??!!!!!!!!!!" preco prave 200.000 na 200BI? na lvie ti staci 20 a si uplne zavodou .... tez zas neprehanaj az tak moc .....
- ano, niektori si hraju sovje limity, tak no co, nech si hraju svoje limity, ked nechu stupat tak asi nechcu mat s pokrom spaty cely zivot a starosti a vsetko k tomu .... ako aj v Kasianch po celom svete najdes uzasnych hracov, lepsich mozno aj ako naj poker pro, no ale skusaju svoje Stastie jak ty tvrdis v vyssich limitoch so vsetkym co maju a ked proste nemaju Stastie (boze to slovo ma vytava) tak su zas na nule a idu od zaciatku, preto je dobree mat bankroll lebo v pokri je aj 30percenet stasita pritomnych, nie len pure skill ...

na zaver , VAZNE, AKO sme sa dostali k Live porku (teda hlavne ty Jano) ked ten Typek hral Online a tam si vybudoval ten bankroll, ale to uz je vedlajsie
(Dik za korekciu prispevku jak vzdy :) )
Obrázok používateľa
josipjs
 
Príspevky: 544
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 34 krát/3 krát
Karma: -8

Re: Rozhovor s Johannes Strassmannom - z nuly vybudoval majetok

Odoslaťod 7castle 20 Mar 2009 23:32

Pocuj Jano, vies ze ja ta skutocne respektujem ako live hraca, ale par veci stale nejako odmietas uznat :)

1. Jasne ze ti tipci na cashi nemaju BR!!! Lebo na 70% su to zufalci, ktori cely zivot len prehravaju, ked maju tak hraju, obcas vyhraju, ale dlhodobo len prehravaju. O takychto ludoch sa mame bavit??? To su proste zufalci a nie hraci. No sak ked sme pritom, mozes mi dat priklad jedineho Slovaka ktory tymto stylom nieco skutocne dosiahol?

2. Mas vobec jasno v tom co je to BR? Lebo nejde o to, ze mas na internetovom konte 1k a ides hrat NL400. To je samozrejme volovina, ale mozes to skusit. Ide vsak o to, ako lahko reloadnes, co je aj tvoj pripad. Ak si tam na druhy den nemas problem poslat dalsie 2k, a dalsi den 5k, tak mas proste v skutocnosti BR na to, aby si hral NL400.

3. Ak to naozaj myslis tak, ze mas 2k cely cash z ktoreho mas plati jedlo a najomne, a ides hrat NL400, tak si cisty pacient, GAMBLER. Tu nejde o to, ci mas GULE alebo nemas, to si proste totalny gambler bez stipky zdraveho rozumu.

4. To co tu ty popisujes, je volovina v tom, ze ked niekto BEZ SKILLU urobi za noc z 1k zrazu 10k, tak ma sice "sebavedomie", ale urcite nema uctu a strach protihracov, a uz vobec nema prachy a rezervu. Pretoze takyto hrac, presne podla systemu akym sa k tym prachom dostal, ich hned NAJBLIZSIU NOC vsetky rozflaka.

5. Z toho co pises, je absolutne zretelne, ze pokial ide o online hru, si toho sam dokonalym prikladom. Pisal si, ze si online brutalne v minuse (ak si dobre pamatam), cize ak si mal zopar heaterov, ked si vyhral za noc 10k, tak si musel mat aj par noci, ked si prehral 20k. A o tom to cele je.

Este raz, aby bolo jasne, ja fakt respektujem tvoju live hru, ale pokial ide o pristup k pokru tak ma fascinuje ako to zvlastne chapes. Najblizsie ked dojdes do BA (alebo ja do KE ked spravit vo vhodnom case 2-3 fakt dobre turnaje, kedze uz mam trochu viac casu), tak by sme mohli dat pivo a pokecat.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: Rozhovor s Johannes Strassmannom - z nuly vybudoval majetok

Odoslaťod vlade 21 Mar 2009 00:26

Skusim z mojho pohladu myslienku po myslienke :)

janobendik napísal:Josips, plne s tebou suhlasim, ale hadam si nemyslis, ze kazdy na nete DODRZIAVA ten vas bankrol??!!

Nie, kazdy na nete nedodrziava bankroll, to je predsa jasne...

janobendik napísal:proste ma na ucte povedzme 1000, tak skusi trebars OPL 600 a pri troche stastia /samozrejme ze stastia v 1.rade/ sa chyti a odide od stola s 7-8.000. Ak v tom vidis nieco neskutocne, tak mne sa to stalo uz aspon 10x.

Tvrdi niekto ze to neni mozne? Cielom ludi ktori sa pokrom zivia neni skusat stastie, ale hrat systematicky podla nejakych pravidiel a minimalizovat vplyv stastia na vysledok, nie ho maximalizovat.

janobendik napísal:Takisto v hre nazivo- aby sme neutekali do zahranicia: v Hrone sa hral CG min 1000 EUR na stol !- !!!!!!!! To chce niekto tvrdit , ze vsetkych 9 hracov ma bankrol 200.000EUR??!!!!!!!!!!

Nerozumiem preco by tu mal niekto tvrdit ze vsetkych 9 hracov ma 200.000EUR, to je predsa kazdeho vec ako hra, niekto riskuje mozno cely svoj majetok, niekto neriskuje nic (ak dodrziava pravidla bankroll managementu).

janobendik napísal:Tak uz naozaj nebudte smiesni!! Staci ak raz mas poriadne stastie v CG alebo chytis nejaky turnaj na EPT a hned mas:
- Sebavedomie
- prachy na hru aj s poriadnou rezervou
- uctu a strach z Teba u spoluhracov.......atd

Ja naozaj nerozumiem o co tebe v tych prispevkoch ide, ved je to uplne jednoduche, zober si hypoteticku situaciu ze niekto zaraba dajme tomu 8.000 kazdy mesiac, tieto peniaze mu akurat pokryvaju zivotne naklady. Raz dostal premie v robote dajme tomu 10.000. Tieto peniaze neminul, ale rozhodol sa pouzit ich na hranie pokru, (predpokladajme ze premie dostane najblizsie o rok). Podla toho co hovoris, ma teraz zobrat 10.000, sadnut si na jeden turnaj 9000+900 a dufat ze sa mu podari dostat do penazi, alebo ma ist radsej na 20 turnajov so vstupnym 500 a mat tak vacsiu sancu na lepsi vysledok (zjednoduseny priklad)?

janobendik napísal:proste s tym musis zatial ratat, ze tebe tvoj all-in dorovna niekto trebars s KQs , ale garantujem Ti , ze trebars Minierimu, fishovi... to nedorovnaju.

Je vyhoda, ze ked idem allin s lepsou rukou tak mi to niekto s KQs nedorovna?

janobendik napísal:Lenze tuto vyhodu musis ziskat priamo za stolom, nie prispevkami na nete.

Velmi pochybujem ze je tu niekto co sem prispieva a zaroven nehrava poker.

janobendik napísal:apropo k limitom, samozrejme, kazdy hra si svoj limit, ktory ho bavi a na aky ma lowe, urcite - som o tom bytostne presvedceny - niekde na limitoch 1-2, 2-4 je vela hracov co herne prestia vsetkych zmamych profikov, su proste lepsi!!

Suhlasim :Yahoo!:

janobendik napísal:Preco teda s nimi nehraju? Chyba im "bankrol"? - NIE, chybaju im GULE riskovat vsetko za vidinu slavy!!! poznam mnohych ktori su vyborni pokristi co hraju nazivo 2-4 a maju s toho istych /na 95%/ cca 500EUR za noc, ako keby isli hrat 10-20 s tym ze mozu byt plus 15.000, ale aj minus. A nie je to bankrolom, lebo maju ho aj na 20-40!!

Je viac moznosti, napriklad im moze chybat bankroll, alebo jednoducho nemaju motivaciu hrat s lepsimi hracmi. Pre ludi co zarabaju pokrom neni dolezite hrat s najlepsimi, ale prave naopak, hrat s najhorsimi hracmi.
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

Re: Rozhovor s Johannes Strassmannom - z nuly vybudoval majetok

Odoslaťod dzejkej 21 Mar 2009 00:35

Tiez nejak neviem, o com tato diskusia ma byt. Mi to pripada ako lekcie janobendik-ovi, co je rozumne a co je zbytocne riskantne.

Ano, bol chlapik, co predal dom a vsetko co mal a isiel s tym hrat ruletu. Riskantne? Ano! Mal gule? Ano! Mal rozum? Ani trochu.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Rozhovor s Johannes Strassmannom - z nuly vybudoval majetok

Odoslaťod palo1973 21 Mar 2009 09:01

-treba rozlisovat ci berieme poker ako zabavu alebo ako zarobkovu cinnost,napriklad ja osobne sa snazim dodrziavat brm na nete,avsak cca raz za mesiac si zoberiem 500 euro a idem si zahrat cca 40 eurovy turnaj a po nom cash game,beriem to tak,ze ak prehram nic sa nedeje,a ak vyhram kupim si par peknych veci za to(hral som zatial asi 5x=cca 2.000 euro plus),ale velmi ma laka chodit sem do Badenu raz do tyzdna na live,lebo hoci sa nepovazujem za dobreho hraca,vacsina tych co tam hraju su este slabsi,avsak nemam na to bankroll(hra sa tam NL400),a je pravdepodobne,ze by ma zastihla variance,a to nechcem

-kolko by ste odporucali bankroll na live poker NL 400,1x tyzdenne,cca 4 hodiny?myslim si,ze 20 bi by mohlo stacit,s tym,ze kedze som malo odolny voci tiltu by som si braval stale len 800 euro so sebou a bankomatovu kartu nechal doma
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Rozhovor s Johannes Strassmannom - z nuly vybudoval majetok

Odoslaťod janobendik 21 Mar 2009 14:38

ahojte. 7castle , s radostou - rad sa pobavim a nielen o pokry s chlapom co podla mna do 1-2 rokov zozne par peknych uspechov. Som o tom presvedceny!
K vsetkym, ktori poucaju o "spravnych postupoch pri pokry" : Je mozno pre Vas lepsie byt najlepsim hracom dedinskej ligy, byt oslavovanymi miestnymi babenkami....., ja ale si radsej vyberiem miesto posledneho striedajuceho hraca na Marakane.
Asi v tom je nas rozdiel, ze sa trocha nechapeme.
janobendik
 
Príspevky: 362
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 2 krát/46 krát
Karma: -2

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!