V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod maroshluchy 20 Apr 2011 06:47

Cau yegon - chill ;) jj. A preflop tak ako je situacia popisana proste 3betujem (jedine ze by otvaral phil hellmuth) :)
maroshluchy
 
Príspevky: 73
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 3 krát/7 krát
Karma: 1

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod TomMolivan 20 Apr 2011 06:56

Ja si myslím, že Jano Bendík tuto odvádza skevlú prácu, na fóre si progresívne vytvára image poriadnej ryby a potom sú z neho za samotným stolom hráči totálne zmätení ---> profit

Pôvodne som nechcel byť výlučne OT, ale všetko podstatné tu yegon so 7castlom zhrnuli tak nádherne, že som dal za posledných 24 hodín viac "ďakujem" než dám obvykle za tri týždne.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod obok 20 Apr 2011 07:51

veľa toho nepíšem, ale teraz mi to nedá.
Univerzálne správne riešenie samozrejme neexistuje. Ak je to bublina, je pravda, že dosť ľudí je money scared a chcú ísť do ITM aj s minimom. Ak mám priemerný stack chcem ísť do ITM o to viac a viac ma bude mrzieť, ak oň pred ITM prídem. To naserie aj agro hráča, ktorý počíta s tým, že bustne, ale vnútorne ho to zabolí. Všetci si tu hovoríme variance, ale kto ju má rád ?
Všetko je to o psychike v daný moment.
Včera 5/30 SnG, teda nie MTT, ako príklad. Na bubline AA, odpojený short s 110 chipmi, a chipleader click raise, ja push, on call. Ukázal 88, na flope 8 a bol som von. Pravdupovediac, mal som 4 stoly, k tomu film a 2 deti (ideál pre A game) a toho shorta som si nevšimol. Ale aj keby neviem, či by som AA zhodil, naviac prišiel nízky flop a tam by som to tak, či tak dal. V "príručkách" je napísané zabudni, nechoď do tiltu, ale cítil som, aj keď som si to nechcel pripustiť, že hrám opatrnejšie (a horšie).
V daný moment bol push asi správny, nabudúce už asi nepushnem, aj keď viem, že by som mal, hlavne ak to bude live o väčšie peniaze, lebo niekde v podvedomí bude chvíľu trvať, kým na to zabudnem.
Tiltu sa nikto nevyhne.
Hrávam väčšinou 5 niekedy 10 SnG pre radosť (ha-ha-ha) a pre peniaze.
obok
 
Príspevky: 22
Založený: Sep 2010
Poďakoval/li: 4 krát/8 krát
Karma: 0

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod yegon 20 Apr 2011 08:11

obok napísal:Včera 5/30 SnG, teda nie MTT, ako príklad. Na bubline AA, odpojený short s 110 chipmi, a chipleader click raise, ja push, on call. Ukázal 88, na flope 8 a bol som von. Pravdupovediac, mal som 4 stoly, k tomu film a 2 deti (ideál pre A game) a toho shorta som si nevšimol. Ale aj keby neviem, či by som AA zhodil, naviac prišiel nízky flop a tam by som to tak, či tak dal. V "príručkách" je napísané zabudni, nechoď do tiltu, ale cítil som, aj keď som si to nechcel pripustiť, že hrám opatrnejšie (a horšie).
V daný moment bol push asi správny, nabudúce už asi nepushnem, aj keď viem, že by som mal, hlavne ak to bude live o väčšie peniaze, lebo niekde v podvedomí bude chvíľu trvať, kým na to zabudnem.


sorry cece ale :shock:

pri pokri rozmyslaj v cislach nie v pocitoch

ak si sa vo freerolle kvalifikoval do onyx cup turnaja s buyinom 200.000USD a mincash pre teba vela znamena tak vzdy folduj AA ale bavime sa tu o turnajoch na ktore mas dostatocny bankroll, tak ako by si mal mat ty na svoje SNG cize tam AA naozaj foldnut nikdy nemozes - WP - len sa treba naucit vyrovnavat s variance
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod palo1973 20 Apr 2011 08:24

tomiG napísal:
palo1973 napísal:-precital som tu diskusiu celu a celkom zaujimave,ze mame zo suddenom dost podobne zmyslanie,ale nie to som chcel,prave som presiel tu handu s 2mi online a live regularmi,ktori hravaju aj v montesine a obaja sa nezavisle na sebe zhodli,ze ta lajna bola cela OK,jeden z nich by akurat zahral turn ch/call ak by bol super dostatocne agresivny

pali a napisal si im aj tie ostatne okolnosti pocet stolov hracov stavy stackov na ostatnych stoloch samotne itm a vies aj rozlozenie stackov na tomto konkretnom stole?lebo to vsetko su velmi podstatne veci pri rozhodovani sa v mtt turnaji...ale asi sa uz moc opakujem chlapci ked vas nahodou otravujem prosim napiste mi to.



lol,toto su podstatne veci???jedina vec je podstatna,urobit spravne rozhodnutie !,ale ty to nechces/nevies pochopit.....situacia je jednoducha,sme na bubble a vacsina hracskeho pola sa chce dostat do penazi-pre vacsiu cast z nich pochopitelne,hlavne take average stacky ci shortstacky,potom tu bude par bigstackov,ktori budu tlacit na ostatnich,nas hero patri medzi nich a prave dostal premiovu ruku a dostal sa do konfrontacie s dalsim bigstackom s ktorym bojuju o CL na stole,v pripade uspechu ma nasliapnute na FT,pretoze bubble moze trvat niekedy dost dlho a hero ziska mnoho potov,kde mame predpokladam pf okolo 30k zadarmo...

-samozrejme hero sa nebude pustat do konfrontacie s BS s hovadinou ani ho nejako light 3 betovat,ak vsak bude hrat pasivne,a to aj monster handy moze nastat scenar 2,a to ze CL bude nicit stol vratane hera,nedovoli mu spravit jedinu kradez a zo super stacku sa stane stack priemerny, hero po prasknuti bubble vypadne ,odide domov,prepocita peniaze a zistil,ze hral investoval 25 hodin koli 250 euram....

Za tento príspevok od palo1973 poďakovali :
diamondsguru
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod tomiG 20 Apr 2011 08:49

OK mna ste presvecili a JANKO tebe sa cudujem ze si to este nepochopil. :gl: guys.
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod cercerBTSSK 20 Apr 2011 11:37

yegon napísal:prefiltroval som si databazu na situacie kedy som v blindoch 3betoval QQ proti raisu jedineho supera zo skorej pozicie a situacie kedy som len calloval

na vzorke 600k hands som nasiel spolu 200 takychto pripadov

oba sposoby zahrania preflop mam ziskove

ked 3betnem tak mam o 30% vyssiu winrate nez ked len dorovnam


konecne nieco co ma vypovednu hodnotu
cercerBTSSK
 
Príspevky: 589
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 1 krát/22 krát
Karma: 0

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod janobendik 20 Apr 2011 13:28

yegon napísal:jano teraz sa nevykrucaj, hovorili sme o situacii kedy 3betneme preflop a z toho betsizingu 120k je to kazdemu a urcite aj tebe jasne. Ty si povedal ze je lepsie check/raisovat nez betovat flop

btw to iste plati aj ked callnes pred flopom len tie bety su samozrejme mensie, stale ale nedava zmysel check/raisovat s QQ ked s horsim ti nezaplati a lepsie nefoldne. Je to presne ako pisal 7c ciste raise for information a to je asi 10 rokov stary prezitok ktory uz naozaj nikto kto ma o pokri aku taku rozumnu predstavu nerobi lebo vsetcia vedia ze to je chyba

Yegon, ty teraz nieco prekrucas!! pozri moj rozbor!!!! strana 8 o 17.54 bod 6 JASNE napisane, ze najlepsi je call do flopa a C/R na flope. Tak sa zobud a nevymyslaj si TY! /teda ziadne 3bety....atd/
a ak mi C/R co len zaplati v ten moment jednoznacne vzdavam partiu a ani zeton viac! A ze to ti SK hraci co maju predstavu o pokri tak nerobia je aj vidiet podla vysledkov :lol2: . Skoda ze sa neviete poucit :o
janobendik
 
Príspevky: 362
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 2 krát/46 krát
Karma: -2

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod janobendik 20 Apr 2011 13:30

tomiG napísal:
palo1973 napísal:-precital som tu diskusiu celu a celkom zaujimave,ze mame zo suddenom dost podobne zmyslanie,ale nie to som chcel,prave som presiel tu handu s 2mi online a live regularmi,ktori hravaju aj v montesine a obaja sa nezavisle na sebe zhodli,ze ta lajna bola cela OK,jeden z nich by akurat zahral turn ch/call ak by bol super dostatocne agresivny

pali a napisal si im aj tie ostatne okolnosti pocet stolov hracov stavy stackov na ostatnych stoloch samotne itm a vies aj rozlozenie stackov na tomto konkretnom stole?lebo to vsetko su velmi podstatne veci pri rozhodovani sa v mtt turnaji...ale asi sa uz moc opakujem chlapci ked vas nahodou otravujem prosim napiste mi to.

+1
janobendik
 
Príspevky: 362
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 2 krát/46 krát
Karma: -2

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod janobendik 20 Apr 2011 13:41

Palo, prave tato situacia velmi dobre rozohrateho turnaja + buble je na rozbore najpodstatnejsia vec. v zaciatkoch, alebo v strede turnaja suhlasim s rer. PF ,ale to som uz pisal....
Turnaj sa nevyhrava v case ak je v turnaji 48 hracov!!! Kto si to neuvedomi, nikdy nebude dobry!
janobendik
 
Príspevky: 362
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 2 krát/46 krát
Karma: -2

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 29 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!