V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod 7castle 19 Apr 2011 22:12

JJ mate pravdu, prehral to preto, to ze random callne random ruku a hitne bingo na turne s tym nic nemalo 8-)

Jano ty by si ovela lepsie urobil keby si raz prekonal sam seba a poriadne si precital co tu Yegon k tej ruke napisal, ten tvoj koncept c/r s QQ pre info aby si vedel kde si je asi najzauzivanejsia hlupost aku robia zli hraci, ak to robis ty si proste fish... som jemne na tilte z MTT takze nejak nemam chut na beznu diplomaciu

c/r for info je uplna volovina lebo ked to ma platis viac ked to nema vyblufoval si horsiu

to sa proste nerobi s QQ ale s random airom, gutshotom, overkartami alebo w/e ale nie s handou co ma SD value

Za tento príspevok od 7castle poďakovali :
gravedigger
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod janobendik 19 Apr 2011 22:55

7C asi ty necitas pozorne!! Ygon napisal totalnu hovadinu !!!!! Vraj ak betne super na moj cek 12oK a ja reraise, tak som tam cely...... a to je co za pi+ovina?? pred flopom je bet 35K + moj call 35K + mb 8 + ante 16 = 94K A ON VRAJ BETNE 120K!!!, jasne moze to urobit, moze dat aj all, mam moznost zahodit, alebo dat, vzdy mas viac info na flope K9mala ako pred flopom!
normal hrac betne nie 120K ale cca 50-60K a vtedy moj reraise vo vyske 135-150K ma absolutnu vypovednu hodnotu! a stale mi zostava nadpriemer zetonov!!
ja sice nie som v tilte, ale musim konstatovat, ze asi som sa v Tvojom hodnoteni minule mylil - asi nebudes az tak dobry hrac, ako som si myslel, inac s rozborom tejto handy by si musel suhlasit na 90%!! To ze uplne opacny nazor na tuto handu ma yegon ma ani tak nedivi, jeho som za dobreho hraca MMT nikdy nepovazoval. /ps, nic osobne, len moj nazor/
janobendik
 
Príspevky: 362
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 2 krát/46 krát
Karma: -2

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod Chlpo1989 19 Apr 2011 23:12

Len ci som sa v tom dobre zorientoval:
Teraz sa tu riesi, ci je lepsie betovat turn a nechat mu v rangei slabe ruky, ktore nas budu callovat alebo to, ci je lepsie ch/r K-high board pre informaciu (lol), ci sme horsi a riskovat tam tym padom 2x tolko chipov ak dostaneme 3bet oproti prvej situacii?
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod yegon 19 Apr 2011 23:19

jano teraz sa nevykrucaj, hovorili sme o situacii kedy 3betneme preflop a z toho betsizingu 120k je to kazdemu a urcite aj tebe jasne. Ty si povedal ze je lepsie check/raisovat nez betovat flop

btw to iste plati aj ked callnes pred flopom len tie bety su samozrejme mensie, stale ale nedava zmysel check/raisovat s QQ ked s horsim ti nezaplati a lepsie nefoldne. Je to presne ako pisal 7c ciste raise for information a to je asi 10 rokov stary prezitok ktory uz naozaj nikto kto ma o pokri aku taku rozumnu predstavu nerobi lebo vsetcia vedia ze to je chyba
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod palo1973 19 Apr 2011 23:25

-precital som tu diskusiu celu a celkom zaujimave,ze mame zo suddenom dost podobne zmyslanie,ale nie to som chcel,prave som presiel tu handu s 2mi online a live regularmi,ktori hravaju aj v montesine a obaja sa nezavisle na sebe zhodli,ze ta lajna bola cela OK,jeden z nich by akurat zahral turn ch/call ak by bol super dostatocne agresivny
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod yegon 19 Apr 2011 23:32

prefiltroval som si databazu na situacie kedy som v blindoch 3betoval QQ proti raisu jedineho supera zo skorej pozicie a situacie kedy som len calloval

na vzorke 600k hands som nasiel spolu 200 takychto pripadov

oba sposoby zahrania preflop mam ziskove

ked 3betnem tak mam o 30% vyssiu winrate nez ked len dorovnam

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
haman
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod tomiG 19 Apr 2011 23:40

palo1973 napísal:-precital som tu diskusiu celu a celkom zaujimave,ze mame zo suddenom dost podobne zmyslanie,ale nie to som chcel,prave som presiel tu handu s 2mi online a live regularmi,ktori hravaju aj v montesine a obaja sa nezavisle na sebe zhodli,ze ta lajna bola cela OK,jeden z nich by akurat zahral turn ch/call ak by bol super dostatocne agresivny

pali a napisal si im aj tie ostatne okolnosti pocet stolov hracov stavy stackov na ostatnych stoloch samotne itm a vies aj rozlozenie stackov na tomto konkretnom stole?lebo to vsetko su velmi podstatne veci pri rozhodovani sa v mtt turnaji...ale asi sa uz moc opakujem chlapci ked vas nahodou otravujem prosim napiste mi to.
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod 7castle 20 Apr 2011 01:45

janobendik napísal:7C asi ty necitas pozorne!! Ygon napisal totalnu hovadinu !!!!! Vraj ak betne super na moj cek 12oK a ja reraise, tak som tam cely...... a to je co za pi+ovina?? pred flopom je bet 35K + moj call 35K + mb 8 + ante 16 = 94K A ON VRAJ BETNE 120K!!!, jasne moze to urobit, moze dat aj all, mam moznost zahodit, alebo dat, vzdy mas viac info na flope K9mala ako pred flopom!
normal hrac betne nie 120K ale cca 50-60K a vtedy moj reraise vo vyske 135-150K ma absolutnu vypovednu hodnotu! a stale mi zostava nadpriemer zetonov!!
ja sice nie som v tilte, ale musim konstatovat, ze asi som sa v Tvojom hodnoteni minule mylil - asi nebudes az tak dobry hrac, ako som si myslel, inac s rozborom tejto handy by si musel suhlasit na 90%!! To ze uplne opacny nazor na tuto handu ma yegon ma ani tak nedivi, jeho som za dobreho hraca MMT nikdy nepovazoval. /ps, nic osobne, len moj nazor/


Jano citam to pozorne, Yegon nenapisal hovadinu, len doviedol tvoj c/r/f plan do extremu pri vacsom pote... co tu ale ja riesim je konceptualny nezmysel ktory ty navrhujes, a to c/r s rukou ktora ma showdown value - pricom tvrdis ze to robis preto lebo to ma vacsiu "vypovednu hodnotu". No a toto je uplne pomylene, jednak ti este raz opakujem ze tymto dosiahnes len to ze ti foldnu horsie (cize bluffujes v spote kde mas dobru ruku) alebo draho zistis ze ma super lepsiu.

Isto da sa to tak spravit ked tu ruku chces otocit v bluff lebo jej SD value je pochybna, napr 66 na K52ss boarde kde moze ma super s QT miliardu outov, ale robit bluff z QQ na Kxx boarde je taka blbost ze to mraky brzdi.

Ako sme uz s Yegonom 2x napisali ak chces v tomto spote hrat systemom call PF, c/r K high flop, tak na to fakt nepotrebujes QQ, to mozes spravit s 27o, pretoze ysledok bude UPLNE rovnaky - bud ti super foldne na c/r alebo handu aj tak zabalis - pretoze podla tvojej teorie "vypovednej hodnoty" si sa po calle tvojho c/r presvedcil ze super ma K cize tu handu vzdavas ci mas 27o alebo QQ.

Opakujem ale teraz hodnotim len ten vseobecny c/r flop koncept ktory si tu popisal... to ze zasadne nesuhlasim aby sme takuto ruku callovali PF je uz dalsia story, ok pre mna za mna tu mozi vsetci flatovat aj KK, ale ak su superi ochotni volat 3bety s JT tak potom je fakt smiesne ne3betovat QQ, sorry.

Ak si kvoli tomuto myslis ze nie som dobry MTT hrac tak s tym uz asi nic nenarobim ;)

Za tento príspevok od 7castle poďakovali :
TomMolivan
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod maroshluchy 20 Apr 2011 05:05

caute, moj nazor:
preflop hra easy: 3betujem v 100% pripadov (bez ohladu na okolnosti - bubble, super a pod.) - postflop hra uz ale ziadne univerzalne spravne riesenie imo nema - treba zvazit vsetky faktory v konkretnej situacii(toto sa asi online analytikom nepaci ze yegon a 7c? :D ) - kedze je to live turnaj a nepoznam supera skusim aj vysluch a podobne "powertools" live hry... ale vacsinou betujem a pokusim sa pot zobrat na flope. na turne uz v 99% pripadoch niet uniku... myslim ze pan s QQ neurobil ziadnu chybu, bohuzial aj takyto je poker (a to tak ze dost casto :) ) easy game...
maroshluchy
 
Príspevky: 73
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 3 krát/7 krát
Karma: 1

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod yegon 20 Apr 2011 06:31

maroshluchy napísal:postflop hra uz ale ziadne univerzalne spravne riesenie imo nema - treba zvazit vsetky faktory v konkretnej situacii(toto sa asi online analytikom nepaci ze yegon a 7c? :D )


wat???? preco by sa mi to nepacilo ved presne o tom je poker, netusim kde si take nieco zobral

skor by som povedal ze sa to nepaci tebe ked hovoris

preflop hra easy: 3betujem v 100% pripadov (bez ohladu na okolnosti - bubble, super a pod.)


to akoze okolnosti zvazujes len po flope? a pred flopom nie???
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!