V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod TomMolivan 18 Apr 2011 17:30

a to ze niesom jediny kto foldne QQ na 7high flope si pozri zaznam z FT na WSOPmain evente ktory jerry jang napokon vyhral


Tá ruka kde Lee Childs foldol QQ je o chlp považovaná za druhú najhoršie zahranú ruku v histórií finálových stolov WSOP.

A absolútne nie preto, že Yang mal JJ.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod tomiG 18 Apr 2011 17:42

TomMolivan napísal:
a to ze niesom jediny kto foldne QQ na 7high flope si pozri zaznam z FT na WSOPmain evente ktory jerry jang napokon vyhral


Tá ruka kde Lee Childs foldol QQ je o chlp považovaná za druhú najhoršie zahranú ruku v histórií finálových stolov WSOP.

A absolútne nie preto, že Yang mal JJ.

vsak prave preto som to tam napisal a spomenul tuto handu.a pre nechapavych prilozil aj smailika....nepomohlo.
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod janobendik 18 Apr 2011 17:54

ahojte, konecne normal diskusia :D
....podme po poriadku rozobrat partiu:
1, mam cez 40 BB, stred je cca 26 BB , teda mam dobre rozohraty turnaj
2, na stole je hrac, ktory ma pokryva, mam o nom mienku ako o dobrom hracovi /tak cital som/, dava bet
3, som total mimo pozycie
4. allin s QQ absolutne vylucim- a/ ak ma vodu / ak je solid hrac tak skoro iste vodu nema, pri bete v strednej pozicii/ , tak ziskam len bet b/ ak ma pre mna super karty ako 99-jj, AQ, AJ, KQs-tak mi to zahodi, pricom nic viac neziskam aj ked som vysoky favorit c/ s AK, KK,AA ma s usmevom doplati a z dobreho turnaja hlupo vyletim :o
5. podme na raise ako bolo zahrate, aj tak sa da, ale ak to solid dorovnal pri flope K,mala,mala je CB chyba!! pretoze dobry hrac doplati casto aj bez K /napr. na dieru/ s cielom na turne pri mojom ceku nahodi 2.barel a ja musim fold, lebo nedoversa nevyplaca- ak ma K, tak som von z turnaja :evil: Spravne je potom na flope zahrat cek a po navyseni alebo fold, alebo Cekraise, po CR na dieru hrat nebude.
6. najlepsi je call, hlavne z dovodu nenavysenia banku, aby pripadna hra po flope neohrozila viac ako 50% mojho stacku /v tejto presne situacii a faze turnaja/, postup po flope dtto 5
7. urcite nie zahod pred flopom!!
8. turnaj sa hra vzdy na vitazstvo :D , ale to neznamena , ze ho chcem vyhrat uz pri 48!!! hracoch
9. s takym konfortnym stackom bolo hlupe vyletiet. :gl:
janobendik
 
Príspevky: 362
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 2 krát/46 krát
Karma: -2

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod JoachimKarol 18 Apr 2011 18:53

palo1973 napísal:a preco ne3betovat s takou rukou?vela zalezi aj na superovi/ale ja sa skor pozeram na situaciu ako na handu

-ale k tej situacii,s tym setom sa samozrejme rad staknem voci takmer kazdemu hracovi


ja som hlavne rozmyslal preco to tak zahral. PF calluje 3 bet a na flope opat 3bet. vravel som si ze keby mal vyssi set, pripadne postupku, nebude ma 3betovat, ale moj raise iba zavola... zvazoval som v podstate 2 moznosti, fold, alebo raise. po 3minutach mi dali time. asi v polovici som zahlasil AI. chyba, mal som to len 4betnut na 22-25k. Ale asi by to bolo skoncilo rovnako v alline lebo ako sa z neskorsej hry ukazalo, islo o kompetentneho hraca, ktory takmer nikdy necalloval. Cize po mojom AI dostavam instacall. Super otaca 45s. Turn, river nic. Vyborna hra, vedel totiz ze ak mam set, tak mu to doplatim. Mal som mat radsej esa, tie by som skor zahodil. Ostavaju mi 2k. Hanba ako hrom. 15min sa ukludnujem. Po 4hodinach som opat v hre na solidnych 30k. Ale potom vramci dvoch hodin ma zobrali vlastne tri ruky, flash nuts proti FH, str8 proti flush na river, a kde som mal poslednych 11BB, pushol som to s 67s. Dva krat call. Flop 877. Vravim si parada, triple up. No ale hrac po mne ukazuje 88. Dalsi, muck. Hm, that's poker.
JoachimKarol
 
Príspevky: 9
Založený: Feb 2010
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod yegon 18 Apr 2011 18:54

janobendik napísal:6. najlepsi je call, hlavne z dovodu nenavysenia banku, aby pripadna hra po flope neohrozila viac ako 50% mojho stacku /v tejto presne situacii a faze turnaja/, postup po flope dtto 5


ak super dorovna s JT tak dorovna aj s kopcom inych ruk ktore dominujeme takze reraisom pred flopom vela ziskavame - proti takemuto superovi bude 3bet urcite lepsi nez call. Zaroven mensi pomer stackov voci potu znizuje vyhodu pozicie.

Ak dostraneme 4bet nebude to prijemne ale videl som dostatocne vela krat na live turnajoch ludi overplayovat takto JJ/TT - hlavne ak sme hrali aktivne pred flopom (co pokial som mal moznost sledovat diamondsguru hral) takze by som sa sice nie s nadsenim ale stackol all in pred flopom za 40BB

bubble je velmi dolezita, vo vacsine turnajov dostane clovek takmer 2nasobok startovneho, co je zhruba aj ocakavany dlhodoby zisku z turnajov (v tomto asi nie, tu by som odhadol 300-400% ROI uplne v pohode) takze zahodit ITM zbytocne je velka chyba, na druhu stranu to by si mali uvedomovat aj ostatni hraci takze v tejto faze musi clovek svoju hru vyvazit co sa tyka rizika a schopnosti navysovat stack. To sa ale tejto situacie podla mna netyka, nie je to ze by sme reraisovali 74o. S QQ ideme jednoznacne pre value a agresivna hra je +EV.

janobendik napísal:
5. podme na raise ako bolo zahrate, aj tak sa da, ale ak to solid dorovnal pri flope K,mala,mala je CB chyba!! pretoze dobry hrac doplati casto aj bez K /napr. na dieru/ s cielom na turne pri mojom ceku nahodi 2.barel a ja musim fold, lebo nedoversa nevyplaca- ak ma K, tak som von z turnaja :evil: Spravne je potom na flope zahrat cek a po navyseni alebo fold, alebo Cekraise, po CR na dieru hrat nebude.


toto mi pride cele cudne, sorry ale stretavam sa s tym u live hracov dost, hlavne s tym check/raisovanim s druhym parom, nedava mi to absolutne zmysel

flop je K9x - super nema velmi ake Kx mat, predpokladame ze AK posle vacsinou pred flopom a KQ nie je vela moznych ked mame dve Qcka na ruke. Cize najlepsia handa ktoru moze mat bude KJs/KTs a s tými nebude často chcieť ísť allin ale bude sa väčšinou snažiť udržať pot čo najmenší a dostať sa do showdownu. Na druhej strane má JJ/TT s ktorými nám zaplatí ak betneme flop a ako sám hovoríš často zaplatí aj s ničím a keď checkneme turn nahodí.

Zo všetkého tohoto mi vychádza bet na flope ako dobrá vec, dorovná nás s horším a lepšie nemá veľmi často.

Samozrejme môžeme aj checknúť - problém je v tom že o súpperovi toho veľa nevieme a je nám ťažko sa rozhodnúť koľko streets môžeme check/callnuť cize by sme museli hadat od brucha bez informacii.

Moj plan by bol bet flop, check/call turn (samozrejme ked pride Q a mame set tak sa stackujem)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod tomiG 18 Apr 2011 19:08

Vlastne to cele vyzera ako ta znama poznamka OPERACIA SA PODARILA PACIENT ZOMREL.
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod palo1973 18 Apr 2011 19:20

no mne sa ta lajna pacila cela(mierne by som zmenil betsizing),preflop,flop cbet,a aj turn all in,tam je uz moznych dost kombinacii kde nieco trafil a ma OESD alebo GS alebo aj rozne dvojparove ruky,ktore nam uz na riveri nezaplatia ak pride scary karta

-nehovoriac o tom,ze v pripade ak by sme vyhrali sme na bubble,ktora sa moze natahovat a my mame mega stack a sme absolutny CL stola,co znamena chipy zadarmo pre nas a my by sme sa dostali celkovo do priebezneho top 3 turnaja
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod yegon 18 Apr 2011 19:22

tomiG napísal:Vlastne to cele vyzera ako ta znama poznamka OPERACIA SA PODARILA PACIENT ZOMREL.


presne, akurat ze v pokri to aj naozaj plati

poker obsahuje element nad ktorym nemas kontrolu preto sa neda riadit podla okamziteho vysledku - nie je totiz v tvojej moci plne ho ovplyvnit, tvoj ciel je spravit najlepsie mozne rozhodnutie, prinasajuce najvyssie mnozstvo hodnoty ci uz v chipoch alebo peniazoch

ak s 88 prehras proti AA na 884AA boarde tak to neznamena ze si spravil nieco zle - to ci si zahral dobre nemozes posudzovat podla vysledku v jednej konkretnej ruke ale podla toho ci to ako si to zahral je najlepsi mozny sposob proti vsetkym ostatnym moznym rukam ktore super mohol mat ako napriklad AQ/AK/44 atd

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
TomMolivan
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod diamondsguru 18 Apr 2011 19:34

...jedna vec ma velmi tesi,ze v tejto diskusii diskutuju hraci,kt. by som si aj velmi rad zahral a z mnohymi som mal tu cest.Je vyborne,ze sa diskutuje a neosocuje a ako v inych diskusiach(a v nich su aj tak vacsinou babraci).Predsa len si myslim,ze slovensky poker ma buducnost :D

Dakujem Jankovi Bendikovi za nazor a zaroven pozdravujem(ak si pamatas hrali sme spolu na stole tohto roku v Prahe na Euroeke Pokerstaru v Carde.Nezabudnem na tvoj checknuty set na flope a potom J na turne(mne spravil TPTK) a pekne cipiky isli k tebe po showd.
Musim vsak povedat,ze sa skor priklanam k Yegonovi,7castlovi.Tou hrou by si naozaj nezistil kde si a aj tak by si sa tam commitol akurat bez informacii.
Ono sa hovori a myslim,ze je to pravda,ze by sme mali hrat tak resp. priblizit sa k takej hre ako keby sme vedeli presne superove karty.Takze otazka je ci by sme to hrali inak keby sme vedeli,ze ma super JT.
Dik. :Bravo:
diamondsguru
 
Príspevky: 95
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 9 krát/10 krát
Karma: 0

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod tomiG 18 Apr 2011 19:52

Diky diamond a na tom turne by sme to asi hrali inak keby sme vedeli ze ma JT :D ale jasne chapem co tym chces povedat myslis na akciu pred a na flope.Tak mozno rozbijem prasiatko a stretneme sa niektorom slusnom mtt turnaji do tedy :gl: a vlastne aj potom ale zase nie az tak vela toho stasticka :D
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 23 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!