Dovolenka - tipy

Čo sa inde nehodí, no stále je to diskusia o pokri

Re: Dovolenka - tipy

Odoslaťod emjayko 27 Sep 2010 19:45

palo1973 napísal:-ja som dnes kupil na vianoce darcek,barcelonu na 2 dni,zena sa potesi,hlavne ked je v tom case "nahodou" domaci zapas s bilbaom :D

pekny darcek si si dal pod stromcek :good: nezabudni emjaykovi doniest suvenyr z nou campu :D
Obrázok používateľa
emjayko
 
Príspevky: 886
Založený: Mar 2009
Poďakoval/li: 35 krát/52 krát
Karma: 29

Re: Dovolenka - tipy

Odoslaťod yegon 27 Sep 2010 19:56

Mlachi napísal:
yegon napísal:
Mlachi napísal:co v Parizi by som si nemal nechat ujst?


lol dufam ze tam ides aspon na 2 tyzdne :) tam je nekonecne vela veci co treba vidiet


no 2 tyzdne nie...necely tyzden v Parizi na zaciatok bude musiet stacit....co z tych nekonecne vela veci odporucas ty?


cokolvek co nahodne nalistujes v sprievodcovi, ja som sa tam len motal a padala mi sanka :)

louvre, versailles, eifelovka, notre dame a vitazny obluk je asi std

sacre coeur bol fajn aj ked tam bol strasny smrad v parku okolo

dobre som sa najedol v modernej stvrti kde je taka kockova archa, tusim sa to vola defense

uz len to co som napisal nemas asi sancu stihnut za tyzden, hlavne louvre je neskutocny kolos, akurat som pred cestou tam cital zamarovskeho a kazdu druhu vec v prvych pavilonoch s vykopavkami z Iraku a Iranu som spoznaval z knih takze som bol nadseny - akurat som po 4 hodinach zistil ze mam zmaknutych zhruba 10% louvru lol

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
Mlachi
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Dovolenka - tipy

Odoslaťod yegon 27 Sep 2010 20:10

palo1973 napísal:-ja som dnes kupil na vianoce darcek,barcelonu na 2 dni,zena sa potesi,hlavne ked je v tom case "nahodou" domaci zapas s bilbaom :D


vcera som bol na stadione, pozdravuj chalanov
scan0011.jpg
scan0011.jpg (186.71 ) Zobrazená 3593 krát
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Dovolenka - tipy

Odoslaťod keso26 27 Sep 2010 22:17

yegon napísal:vcera som bol na stadione, pozdravuj chalanov

..kokos v barce maju papieroveho yegona v zivotnej velkosti! :shock:
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: Dovolenka - tipy

Odoslaťod keso26 27 Sep 2010 22:19

Mlachi napísal:Chystam sa do Francuzska....Pariz na zaciatok a pak sa uvidi,kam nas vietor zaveje....co v Parizi by som si nemal nechat ujst?...a ake mesto-oblast vo Francuzsku doporucujete este?...budem vdacny za kazdu radu a nazor,kedze ja nie som nejaky velky cestovatel.... :poklona:

..v stredu poobede letime do Pariza na 5 dni a tiez neviem, kam skor ist :) ..ale sme si povedali, ze sa nebudeme nahanat a vezmeme to viacmenej light, dame nejaky cerstvy croasant, par slimakov a pojdeme domov :)
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: Dovolenka - tipy

Odoslaťod yegon 27 Sep 2010 22:20

kde zijes keso, nechal si sa oklamat nekvalitou mojho scannera - to je digitalny blue screen job :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Dovolenka - tipy

Odoslaťod cercerBTSSK 27 Sep 2010 22:26

Mlachi:
okrem toho co yegon spominal, vrele doporucujem muzeum sexu (tak nejak sa to vola) a "mulen ruz". Je to na tej istej ulici. Vyborne.
Ten Louvre - super, ale ako pise yegon, potrebne viac casu - my sme mali 3 hodiny a videli sme prd - mona lisa, atd..
Versailles je tiez super, kazdopadne si to treba naplanovat dost dokladne a odporucam vyuzit autobusy a metro - velmi rychle a premakany system dopravy uplne vsade

A okrem toho som akurat vypadol na PS 100 USD RebuyAddon Turbo AsQs vs AdKd, nic na boarde
Ale luck na 150 USD FO - niekto raise na 25/50 na 250 ja call KJ, s uzasom sledujem 5 hracoc call, na boarde JsTd6s idem all in (uz som mal cca 16 BB), 2 chlapici call - jeden 79off a druhy 8s5s, nic nedoslo nastastie
a sup z 2 000 na 8 000 :D

Za tento príspevok od cercerBTSSK poďakovali :
Mlachi
cercerBTSSK
 
Príspevky: 589
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 1 krát/22 krát
Karma: 0

Re: Dovolenka - tipy

Odoslaťod Kominak 28 Sep 2010 06:48

Mlachi napísal:co v Parizi by som si nemal nechat ujst?



ja som bol v Parizi pred dvoma tyzdnami s frajerkou. To co napisal Yegon je pravda, to je zaklad. Pravda je aj to, ze na Louvre potrebujes aspon pol dna a uvidis, ze to miesto ta pohlti aj ked sa o umenie nejako nezaujmas. Vstup pre obcanom unie do 25 rokov zdarma inak....Ja som tam bol uz druhy krat (prvy krat so skolou) a boli sme tam styri cele dni a rozhodli sme sa navstivit aj ine zaujmave miesta, na ktore nemas cas ak ides len po zakladnych pamiatkach. Tak napriklad sme boli na cintorine Pere Lachaise http://en.wikipedia.org/wiki/P%C3%A8re_Lachaise je tam pochovanych plno znamych osobnosti ako Oscar Wilde, Frederick Chopin, Edith Piaf, August Comte, Moliere, Jim Morrison a pod. Kazdy hrob vyzera uplne inak a je to dost zaujmave. Potom mna strasne fascinuje, ze Vitazny obluk, pred nim (rozumej asi tak kilometer pred nim) stojaci obelisk, Moderny obluk v modernej stvrti La Defance a neznamy obluk pred Louvrom su v dokonalej priamke, vsimni si to ked tam budes :) Mozes ist pozriet Moulin Rouge a tam ked beries frajerku nech si vezme suknu a tam je taky podstavec a z neho fuka vietor, neviem ci je to vzduch z metra alebo co, ale da sa tam robit Marylin Monroe style :)

na Effelovku sa da vyliezt na druhe poschodie pesi (lacnejsie) a potom hore sa mozes zviest vytahom. Osobne ale odporucam ist hore na Vitazny obluk (opat pred studentov EU do 25 zadarmo) a tam je ten vyhlad fascinujuci (a opat mozes rozjimat nad dokonalou priamkou :lol2: )

Potom je tam Pantheon, myslim, ze uz nesluszi ako kostol ale vyzera tak a su tam pochovany znamy francuzi ako Voltaire, Dumas, Braille, Hugo, Pierre a Marrie Currie a podobne (pre studentov blablabla zadarmo). V strede chramu su take fascinujuce hodiny, kde visi z kupoloviteho stropu na nitke taka gula a tym ze zem sa toci ona stale sa hyba a ukazuje presny cas. Proste v strede chramu najdes takuto vedecku vec, uzasne podla mna.

V samotnom Louvri chod pozriet korunovacne klenoty Napoleonove (ja som tam uz dva krat bol a dva krat som ich nevidel :) ) potom tam najdes, original Chamurapiho zakonnik a kopec zaujmavych veci. pozri si aj obraz Madona v skalach ktory ma fascinuje (je cestou k Mone Lise) a mozes si o nom aj nieco konspiracne precitat z dielne Dana Browna (http://bigkiss64.blog.cz/0807/umelecka- ... a-da-vinci)

Co Ti na 100 percent odporucam ist je Mesto Vedy a Priemyslu. To je taka asi 4 poschodova budova a tam mas rozne expozicie, kde sa roznou interaktivnou formou dozvies o mnohych zaujmavych veciach. Napriklad je tam sekcia Matematika a mozes si tam zahrat 3D piskvorky, alebo sa zacnu plnit nadoby roznych tvarov a ty si mas typnut ktora sa naplni najskor, alebo je tam sekcia Zvuku a opat same pokusy mozes robit, sekcia Obrazu a svetla, tam su rozne ocne klamy a podobne. Stravili sme tam 6 hodin a ani na chvilu sme sa nenudili, super zazitok.

Ak mas rad luxus a chces si zaslintat tak Ti odporucam zastavku metra Sant Lazare a tam najdi obchodak ktory sa vola nejako Printwork alebo nejako podobne. Na jednom poschodi su napriklad sperky od Tiffany, Hugo Boss, Louis Viton a co si zmyslis a mas tam nahrdelniky za 51 000 eur a podobne. V ostatnych poschodiach su bytove veci typu nabytok, kuchynsky riad a podobne, vsetko krasne dizajnovane.

inak po celom Parizi su take stanice bajkove a ty sa mozes medzi nimi pohybovat za 1 euro na den. Musis ale ulozit bajk do nejakej stanice do pol hodiny. Potom mozes po kratkej chvili vziat iny bajk stale v tej cene 1 euro a mozes to takto pouzivat cely den. Ja som mal mapu kde boli vyznacene aj stanice, takze sme sa vzdy pozreli kde chceme ist a bajkovali sme :)

To by Ti na zaciatok mohlo stacit. Je t`aime modemoisselle Paris :)

Za tento príspevok od Kominak poďakovali :
Mlachi
Kominak
 
Príspevky: 283
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 36 krát/9 krát
Karma: 0

Re: Dovolenka - tipy

Odoslaťod yegon 28 Sep 2010 08:01

jo a uplne som zabudol na da vinciho kod :) to mas hned zopar dalsich miest ktore musis navstivit ak sa ti ta kniha pacila :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Dovolenka - tipy

Odoslaťod keso26 29 Sep 2010 16:18

let zruseny, ach jaj :(

"ATC Strike Belgium – 28th-29th September 2010

Ryanair have this morning (Tuesday 28th September) just been notified of a Air Traffic Controllers strike in Belgium which will impact Belgian Air Traffic Control from today 15:00 (CET) 28th September until 15:00 (CET) 29th September 2010. As a result of the late notification of this strike Ryanair have been forced to cancel all flights scheduled to operate to/from Charleroi Airport between 15:00 (CET) 28th September until 15:00 (CET) 29th September 2010."

zdroj: http://www.ryanair.com/sk/notices/gops/ ... 8sep-EN-GB
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!