Poker=gambling

Poker v TV, videá a streamy

Re: Poker=gambling

Odoslaťod jonatanko 06 Mar 2011 00:34

pekny profit? vysledok je nejasny. V celej problematike je problem uplne inde a to ze vela pokristov by chcela mat status ktory ich odlisuje od zavislakov na automatoch.
jonatanko
 
Príspevky: 425
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 1 krát/6 krát
Karma: 0

Re: Poker=gambling

Odoslaťod matiapag 06 Mar 2011 00:35

Tak ma napada hned niekolko definicii. Prva je definicia hazardu, kde zaradujem hry, na ktorych nemozem dlhodobo zarobit. Druha je obv definicia hry, v ktorej aj napriek faktoru stastia viem profitovat aj dlhodobo -

1.) Cinnost, pri ktorej investujem peniaze. Mam pritom moznost peniaze vyhrat ale aj prehrat, pricom sa spolieham na stastie, intiuciu, ci ine faktory, ktore realne neviem ovplyvnit tak, aby ma priviedli k pozitivnemu vysledku = neviem najst kladne EV situacie.

2.) Cinnost, pri ktorej investujem peniaze. Mam moznost vyhrat a aj prehrat, ale na zaklade roznych metod a postupov viem najst EV+ situacie. A musim mat moznost najst tieto EV+ situacie dostatocne casto, aby zisky z mojich rozhodnuti (utvorenych na zaklade takychto EV+ situacii) pokryli straty zo situacii, ktore boli EV-, ale nevedel som sa im vyhnut.

V oboch pripadoch samozrejme existuje variacia, ktora moze sposobit docasne odchylky od matematickych predpokladov, ale tato variacia sa na dostatocnej vzorke zanedba.

Cize na to, aby som mohol zaradit poker do druhej kategorie, musi byt splneny predpoklad, ze tie EV+ situacie hladam a som schopny ich najst. Ak EV neriesim, tak hram hru spadajucu do prvej kategorie ;)

hm, strasne mudre slova, ale az taky zmysel mi nedavaju :Rose: V podstate mne nejde ani tak o definiciu hazardu ako takeho, ale skor o ten rozdiel medzi jednotlivymi definiciami. Nemozeme povedat, ze poker nie je hazardna hra... nemozeme povedat, ze nemoze viest k zavislosti... ale nemozeme ani hadzat poker a ruletu do toho isteho vreca...
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Poker=gambling

Odoslaťod matiapag 06 Mar 2011 00:37

jonatanko napísal:vysledok je nejasny


Mas pravdu, ale stale je vysoko pozitivny ;)

jonatanko napísal:V celej problematike je problem uplne inde a to ze vela pokristov by chcela mat status ktory ich odlisuje od zavislakov na automatoch.


A vela pokristov ho aj ma ;)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Poker=gambling

Odoslaťod jonatanko 06 Mar 2011 00:40

A mas problem ze mas image automatove zavislaka?
jonatanko
 
Príspevky: 425
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 1 krát/6 krát
Karma: 0

Re: Poker=gambling

Odoslaťod matiapag 06 Mar 2011 00:42

myslel som, ze vela pokristov aj ma status, ktory ich odlisuje od automatovych zavislakov... a ja problem a ani taky image nemam, hm..
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Poker=gambling

Odoslaťod Chlpo1989 06 Mar 2011 00:44

jonatanko napísal:A mas problem ze mas image automatove zavislaka?

V com su si podobni automatovi zavislaci a pokrovi hraci?
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Poker=gambling

Odoslaťod jonatanko 06 Mar 2011 00:45

Na kazdeho pride image je nanic pite Sprite -:)))
jonatanko
 
Príspevky: 425
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 1 krát/6 krát
Karma: 0

Re: Poker=gambling

Odoslaťod 7castle 06 Mar 2011 00:45

Chlpo1989 napísal:Zahram 500k ruk. Myslim si, ze tam sa stastie/smola takmer vynuluje (samozrejme nikdy to nebude 50:50), tak co ostane?


Chlpo si tvrdohlavy, teraz to fakt vysvetlujes nespravnemu (aj ked chapem ze to nemas ako vediet), ale o to nejde, ide o to ze to ze zahras 500k ruk je len jedna varianta, druha je taka ze si zahras jednu ruku kde prehras vsetko, a preto to v zavislosti od tvojho pristupu moze ale nemusi byt hazard...
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: Poker=gambling

Odoslaťod jonatanko 06 Mar 2011 00:46

Chlpo1989 napísal:
jonatanko napísal:A mas problem ze mas image automatove zavislaka?

V com su si podobni automatovi zavislaci a pokrovi hraci?



Spytaj sa zajtra rano dakeho suseda ked ho stretnes.
jonatanko
 
Príspevky: 425
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 1 krát/6 krát
Karma: 0

Re: Poker=gambling

Odoslaťod Chlpo1989 06 Mar 2011 00:49

jonatanko napísal:
Chlpo1989 napísal:
jonatanko napísal:A mas problem ze mas image automatove zavislaka?

V com su si podobni automatovi zavislaci a pokrovi hraci?



Spytaj sa zajtra rano dakeho suseda ked ho stretnes.

Myslim tu otazku naozaj. Lebo ja tam fakt neviem najst co len jednu zhodu. Mozno len cas straveny "hranim". Nenapada ma nic ine.
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Poker v médiách

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!