Poker=gambling

Poker v TV, videá a streamy

Re: Poker=gambling

Odoslaťod jonatanko 05 Mar 2011 23:51

poker je hazard, nechapem preco s tym ma tolko ludi problem.
jonatanko
 
Príspevky: 425
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 1 krát/6 krát
Karma: 0

Re: Poker=gambling

Odoslaťod mr_kaktus 05 Mar 2011 23:56

to zavisi na terminologii. ale pokial to beries ako hru o stasti neviem naco vlastne chodis na toto forum :)
Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

Re: Poker=gambling

Odoslaťod matiapag 05 Mar 2011 23:58

jonatanko napísal:poker je hazard, nechapem preco s tym ma tolko ludi problem.


definuj hazard džonatanko

Petrzalcan napísal:...


Hm, podla mna pomaly sa tieto calnky pretransformuju na nieco take, ako pise kaktus :) Imo uz aj tu bol Vlado, ktory hra poker a nie je zavisly a skoro polovica clanku bola o nom... V diskusii je az na par naznakov sama negativna reakcia na clanok = pozitivna na poker (tie trolizmy su vacsinou odkazy na zarucene techinky, ako beatnut ruletu...). Uvidime, ako sa to bude dalej vyvijat, mne sa celkom paci tento smer ;) Uz len to, ze sa o tom hovori, je fajn. Tu bol poker oznaceny za hazard ozaj iba velmi jemne a skor sa pozornost sustredila na ruletu/black jack, ci sportove stavky...
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Poker=gambling

Odoslaťod jonatanko 06 Mar 2011 00:00

Pan kaktus ano poker je o stasti, to ze je tam aspekt skillu este neznamena ze to nie je hazard. Ja kazdemu kto sa ma pyta co robim hovorim ze gamblujem, sice som musel predat auto minuly tyzden ale co sa da robit.
jonatanko
 
Príspevky: 425
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 1 krát/6 krát
Karma: 0

Re: Poker=gambling

Odoslaťod matiapag 06 Mar 2011 00:03

jonatanko napísal: to ze je tam aspekt skillu este neznamena ze to nie je hazard.


Aha, cize mozem mat skill ale hazardujem... cize vlastne iba prehravam svoje peniaze skusenejsim postupom, ako to robia ostatni, vsak?
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Poker=gambling

Odoslaťod jonatanko 06 Mar 2011 00:05

Isto vsak hazardovat je uplne normalne ja netvrdim ze ked hazardujes musis prehravat.
jonatanko
 
Príspevky: 425
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 1 krát/6 krát
Karma: 0

Re: Poker=gambling

Odoslaťod matiapag 06 Mar 2011 00:09

Tak len teda skus dat dokopy nejaku tu definiciu, lebo je to tak, ako vravi kaktus - ide o uhol pohladu. Ale nemozes chapat poker ako hazard v takom istom zmysle, ako ho mozes chapat v pripade rulety trebars. Ide proste o to, ze ak chces/mas na to, mozes byt v pokri vyhravajuci hrac bez ohladu na to, ci si mal/nemal stastie, staci dobra vzorka. V rulete je to mozne tiez, ale tu je ten postup opacny - cim vacsia vzorka, tym vacsia prehra a NEVIES to ovplyvnit.

Ale samozrejme, aj v pokri riskujes, da sa byt na tom zavisly a z tohto hladiska to kriteria hazardu splna... Ide o to, ako sa k tomu stavias, ci sa chces zabavit alebo vyhrat, a ide aj o to, ci robis rozdiely v tych hrach na zaklade toho, ze to vies/nevies ovplyvnit.
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Poker=gambling

Odoslaťod 7castle 06 Mar 2011 00:18

matiapag napísal:Ide proste o to, ze ak chces/mas na to, mozes byt v pokri vyhravajuci hrac bez ohladu na to, ci si mal/nemal stastie, staci dobra vzorka.


Haha ver mi ze toto konkretne jonatanovi vysvetlovat nemusis :D

Ale ine som chcel.

matiapag napísal:Tak len teda skus dat dokopy nejaku tu definiciu


No skusme naopak, zadefinuj to ty tak aby bolo jasne preco tam poker nepatri... Myslim ze je jasne ze ja to co robime my za hazard nepokladam, ale problem je v tom, ze ide o prachy a faktor lucku je vyznamny, cize ide LEN o to ako k tomu pristupujes, ked chces je to gambling, ked nechces nie je, ale nemas ako zadefinovat gambling tak aby tam online poker apriori nepatril (na rozdiel od nakupovania ci zahradkarcenia).
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: Poker=gambling

Odoslaťod jonatanko 06 Mar 2011 00:25

hazarduje sa o peniaze s nejasnym vysledkom. a to poker splna cize je to hazard.
jonatanko
 
Príspevky: 425
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 1 krát/6 krát
Karma: 0

Re: Poker=gambling

Odoslaťod Chlpo1989 06 Mar 2011 00:30

jonatanko napísal:hazarduje sa o peniaze s nejasnym vysledkom. a to poker splna cize je to hazard.

Zahram 500k ruk. Myslim si, ze tam sa stastie/smola takmer vynuluje (samozrejme nikdy to nebude 50:50), tak co ostane?
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Poker v médiách

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!