[CG] cold 4bet z blindov - vseobecne

Priestor na diskusiu o odohraných rukách aj mimo blogu

Re: [CG] cold 4bet z blindov - vseobecne

Odoslaťod sudden 23 Apr 2013 15:27

Magnus napísal:Hand 7:
ale co by si asi hovoril, keby CO doskakala zazracna straight a rozmyslal by si, preco si ho len preboha nevyhnal jeho spekulativnu ruku 4betom...


Magnus napísal: Kolko tu uz bolo postnutych hand, kde si niekto calloval aces a turn, ci river ho pochovali proti marginalnej hande jedneho zo superov.


Magnus napísal:Velmi casto ich flop trafi len jednym parom, ci draw a velmi casto to jdnemu z nich pride. Ak 4,5betujes a aj tak ich nevyzenies, aspon vies, ze si urobil maximum, aby si ukazal silu handy.



:D Toto je typicke rozmyslanie live (semi)fishy hracov, ktore pocuvam pravidelne ked niekto prehra postflop overpair, TPTK alebo nieco podobne. Aka "Mal som betnut/raisnut viac na predchadzajucich streets aby som ho vyhnal a on ma s jeho XY handou nepoje*** " a ostatne result oriented ovecky suhlasne prikyvuju. Lenze cela pointa hrania s valuehandami je, ze chceme aby nam horsie handy zaplatili a nie aby sme ich vyhanali pretoze je mozne, ze proti nim niekedy prehrame. Neriesim teraz vobec tie konkretne spoty, ale tie tvoje argumenty su uplne zle (z hladiska hraca, ktory chce maximizovat EV a nie vyhybat sa badbeatom/prehram so silnymi handami za kazdy cenu). Podstatne je vyhravat dlhodobo co najviac penazi a nie co najviac potov.



Magnus napísal:Haman ukazal pripady, ked mu to vyslo, ale nabuduce moze pokojne ukazat handy, ked pustil do hry dvoch maniakov a prehral, ako potom bude obhajovat svoje moves?


Uplne rovnako ako keby ich vyhral. Ak sa stacknes s esami na boarde JT23 proti QJ a 89 tak je to dobre bez ohladu na to, ci pride na river 2x alebo Qx.

Za tento príspevok od sudden poďakovali :
ramzey
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: [CG] cold 4bet z blindov - vseobecne

Odoslaťod Magnus 23 Apr 2013 19:11

sudden...

Ak mam maximalizovat svoje EV, tak urcite nebudem s esami do hry pustat dvoch hracov, z ktorych jeden raisoval a druhy 3betoval.
Existuje snad vhodnejsi spot pre AA, ako ked dostaneme dvojnasobnu akciu pred nami a my sme na blindoch?
AA, KK su ruky, s ktorymi spravim cold call v max. 5% pripadoch, aj to len preto, aby som nehral sablonovite!
A prosim ta to, ze 4betujem strong hand, je podla teba moja obava z toho, aby som nedostal bad beat?? To si robis srandu dufam...
S AA sa predsa snazim co najviac vybudovat vysku potu pred flopom a nie robit pasce, na to su ovela lepsie ruky. Pre mna zakladne pravidlo: najvhodnejsia ruka na cold call je taka, ktora je prilis slaba na 3bet, ale ma velky potencial vyhrat multiway pot. A pre mna je to 55+, stredne a vysoke SC ale urcite nie AA, KK.
No kazdy to hraje inak...
;)
Magnus
 
Príspevky: 559
Založený: Okt 2011
Poďakoval/li: 4 krát/75 krát
Karma: -4

Re: [CG] cold 4bet z blindov - vseobecne

Odoslaťod 3flash3 23 Apr 2013 19:23

plsstopposting.gif
plsstopposting.gif (1015.85 ) Zobrazená 3154 krát
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: [CG] cold 4bet z blindov - vseobecne

Odoslaťod Magnus 23 Apr 2013 22:20

3flash3 napísal:
plsstopposting.gif


Nevedol som, ze sa tu zakazuje postovat vlastne nazory... ale ok :bad:
Magnus
 
Príspevky: 559
Založený: Okt 2011
Poďakoval/li: 4 krát/75 krát
Karma: -4

Re: [CG] cold 4bet z blindov - vseobecne

Odoslaťod WNT 23 Apr 2013 23:43

omg si robite srandu ci co??...ved kazdy hrac do plusu v pote je EV- rozhodnutie...je uplne jedno aku handu mas a nie este top handu :shock:
WNT
 
Príspevky: 530
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 26 krát/41 krát
Karma: -11

Re: [CG] cold 4bet z blindov - vseobecne

Odoslaťod haman 24 Apr 2013 00:19

OK, zatial len kratko k AA:

1) zabudol som do nadpisu dat to, ked som pisal 1.post, ze riesim cold 4bet vs resteal - cize range superov su slabe (48 zo 63 pripadov cold 4betu som vyhral bez showdownu 76% - vacsinou z toho zahodili preflop)
2) neslowplayujem AA stale. Ked stojim proti silnej range (utg open, resp. tight 3bettor) alebo mam read/cisla o tom, ze superi nefolduju na 4bet, resp. sa rovno stacknu s horsou rukou, tak idem 4bet. Toto ale nie su tie pripady. Tu by som vela vela krat ziskal fold a to nechcem. Ide o to, ze to nie je obycajny 4bet ako ked sam otvaram ruku, vtedy davam 4bet castejsie, nakolko casto 4betujem light, takze mi nemusia dat kredit. Ale cold 4bet je nieco ovela silnejsie.
3) vacsinu uz povedali ostatni, nevadi mi, ze niekolko z tych spotov prehram, za to, ze sa superi lacnejsie dostali na flop, resp. ze to hram multiway. hrat AA 3way v 3bet spote nie je az taky problem, ako si ich raisnut na live turnaji z utg a dostat 6 callov. ;)
4) ad.: "hlaska, ze chcel som tam aj BTN" - toto som nenapisal presne, ked otvara BTN a SB 3betuje, ja callujem AA nielen preto aby btn nefoldol a calloval "voci potu" ale je sanca, ze tam 4betne AK/QQ, ktore by na moj cold 4bet dokazal zahodit (lepsi reg), resp. moze 4betnut light.
5) da sa lahko vypocitat, ci viac zarabaju AA cold 4betom vs resteal alebo ked sa slowplaynu cold callom 3betu. Ja mam asi este malu vzorku (menil som hernu), skuste to niekto vytiahnut pripadne.
EDIT:
este som chcel napisat:
6) cold callom 3betu mozem ziskat minimalne 1 cbet po flope, ked super sa rozhodne pokracovat v blufe so slabou rukou (ktoru by preflop foldol), resp. betovat horsiu ruku ako mam ja.
7) ad.: "Rozumne je dostat preflop do potu co najviac penazi" - ale toto nie je 1.lvl live turnaja 250-300BB deep, kde sa nefolduje, toto je 100BB deep cg, maloktory hrac zaplati 20% stacku aby videl flop.
Naposledy upravil haman dňa 24 Apr 2013 01:11, celkovo upravené 2 krát.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: [CG] cold 4bet z blindov - vseobecne

Odoslaťod TomMolivan 24 Apr 2013 00:32

WNT napísal:omg si robite srandu ci co??...ved kazdy hrac do plusu v pote je EV- rozhodnutie...je uplne jedno aku handu mas a nie este top handu :shock:


wat
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: [CG] cold 4bet z blindov - vseobecne

Odoslaťod tucniak 24 Apr 2013 00:43

WNT napísal:omg si robite srandu ci co??...ved kazdy hrac do plusu v pote je EV- rozhodnutie...je uplne jedno aku handu mas a nie este top handu :shock:



skusim len narychlo
pozicie:
reg CO,

ty SB,
MEGAFISH BB
ty mas AA
reg otvara (superwide, nemate dynamiku, dost vela folduje na 3bety lebo si uvedomuje perception svojej range)
v pote ma poziciu a hra dokonale, nerobi chyby

BB je megafish, hra supercrap , robi tonu chyb

podla teba je EV call < EV 3bet ak vieme, ze fish sa predsa len boji a 3bety zasadne necoldcalluje? (videla nove aoejones video)

re tom molivan
WAT?
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: [CG] cold 4bet z blindov - vseobecne

Odoslaťod yegon 24 Apr 2013 15:45

WNT napísal:omg si robite srandu ci co??...ved kazdy hrac do plusu v pote je EV- rozhodnutie...je uplne jedno aku handu mas a nie este top handu :shock:


1. raisnes na 3BB a dostanes jeden cal, super ma 15% range - mas 85% sancu na vyhru - tvoja equity v 6,5BB pote je teda 5,15BB
2. raisnes na 3BB a dostanes 2x call, obaja superi maju 15% range - mas uz len 74% sancu na vyhru ale pot je vacsi - tvoja equity v 9BB pote je 6,7BB

jediny problem s tym ze bude viac hracov do potu moze byt ten ze ak nevies hrat po flope, hlavne nevies kedy foldnut tak spravis menej chyb ked si HU nez ked si 3+way

pozn: netvrdim ze hot and cold equity z pokerstove je plne prenositelna do nasej EV ale da sa pouzit na priblizne posudenie imo
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: [CG] cold 4bet z blindov - vseobecne

Odoslaťod WNT 24 Apr 2013 20:56

yegon napísal:
WNT napísal:omg si robite srandu ci co??...ved kazdy hrac do plusu v pote je EV- rozhodnutie...je uplne jedno aku handu mas a nie este top handu :shock:


1. raisnes na 3BB a dostanes jeden cal, super ma 15% range - mas 85% sancu na vyhru - tvoja equity v 6,5BB pote je teda 5,15BB
2. raisnes na 3BB a dostanes 2x call, obaja superi maju 15% range - mas uz len 74% sancu na vyhru ale pot je vacsi - tvoja equity v 9BB pote je 6,7BB

jediny problem s tym ze bude viac hracov do potu moze byt ten ze ak nevies hrat po flope, hlavne nevies kedy foldnut tak spravis menej chyb ked si HU nez ked si 3+way

pozn: netvrdim ze hot and cold equity z pokerstove je plne prenositelna do nasej EV ale da sa pouzit na priblizne posudenie imo

oki pre flop mas 74% lebo zaratas celu range ale na flope uz je situacia ina lebo ked zacnes uvazovat nad ich akciou tak im ju zuzis a padnes vyrazne pod 74% a tam to uz take jednoznacne nieje ty svojim callom sa automaticky dostavas na ten flop tak skor uvaha ake budem mat % na flope....ale inak tazko sa mi ktomu vyjadruje lebo naposledy som calloval AA v multi way pote tak v roku 2008 tak mozno mate pravdu...mier :)
Naposledy upravil WNT dňa 24 Apr 2013 21:00, celkovo upravené 1 krát.
WNT
 
Príspevky: 530
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 26 krát/41 krát
Karma: -11

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Pokrové partie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!