Volby 2010

Čo sa inde nehodí, no stále je to diskusia o pokri

Re: Volby 2010

Odoslaťod marjan556 12 Jún 2010 20:58

yegon napísal:a este taka mobilizacna poznamka: chcel som tym o tej ekonomike povedat ze treba zacat robit ludia, ekonomika sa nezlepsi tym ze vlada nieco spravi, ekonomika sa zlepsi tym ze viac ludi zacne pracovat, podnikat, produkovat, tym ze ludia budu pracovat efektivnejsie atd atd

vycarovat peniaze z nicoho vedia len americania a ich financny sektor a to este uvidime ako im to nakoniec dopadne :)

nam asi neostane nic ine nez makat tak radsej uberte pol hodinku z pozerania sprav a citania novin a rozmyslajte cim by ste sami mohli prispiet


S tymto sa neda len suhlasit. Ale takisto je dolezite ako a kto tuto hru nastavuje a preto povazujem ignorovanie politiky (zvlast od ludi co podnikaju) za celkom kratkozrake.

<kissass>Len aby nebolo nejake nedorozumenie, podla tvojich prispevkov na tomto webe ta povazujem za nadpriemerne inteligentneho cloveka a nedovolil by som sa nad teba nejak povysovat alebo ta flamovat. Asi aj preto ma tak zaskocili niektore tvoje vyroky v tomto threade. </kisass>
Obrázok používateľa
marjan556
 
Príspevky: 292
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 23 krát/30 krát
Karma: 6

Re: Volby 2010

Odoslaťod yegon 12 Jún 2010 21:17

ako podnikatelovi mi sucasne "nastavenie" vyhovuje preto hovorim ze pravidla a zakony ktore mame su pre mna dostacujuce, iste by sa dali platit nizsie odvody za zamestnancov ale tak zase na druhej strane rozumiem tomu dochodky z niecoho platit treba a da sa to v pohode utiahnut

rozhodne by som uvital miesto nejakych dalsich uprav keby sa na to stat uz vykaslal prestal kazdeho pol roka prijimat nove zakony a menit somariny a usetril by mi tym dalsie telefonaty z danoveho uradu ze sme nieco zase podali na starom tlacive

no a inak neviem cim som mohol zaskocit myslim ze vsetko co som napisal je dost logicke a v podstate nepoliticke
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Volby 2010

Odoslaťod Horsey7 12 Jún 2010 21:31

ekonomika sa nezlepsi tym, ze vlada nieco spravi? ak vlada presadi prijatie zakonov pre jednoduchsie podnikanie tak to nezlepsi ekonomiku? tu mi logika chyba trochu yegone :)

obv. nespochybnujem druhu cast tvojej formulacie ohladom produkcie, prace, atd.
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: Volby 2010

Odoslaťod A_Rimmer 12 Jún 2010 22:20

:Yahoo!: :Yahoo!: :Yahoo!: a je to.. RIP Meciar aj Fico
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

Re: Volby 2010

Odoslaťod Chlpo1989 12 Jún 2010 22:33

A_Rimmer napísal::Yahoo!: :Yahoo!: :Yahoo!: a je to.. RIP Meciar aj Fico

Nekric hop...
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Volby 2010

Odoslaťod gene303 12 Jún 2010 22:36

jo jo jo :P
gene303
 
Príspevky: 19
Založený: Nov 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Volby 2010

Odoslaťod yegon 12 Jún 2010 23:02

Horsey7 napísal:ekonomika sa nezlepsi tym, ze vlada nieco spravi? ak vlada presadi prijatie zakonov pre jednoduchsie podnikanie tak to nezlepsi ekonomiku? tu mi logika chyba trochu yegone :)


prosim len to nie. nech len uz nic nemenia. Vsetko je ok. Najvacsi nepriatel podnikatela je ze musi sledovat kazdy tyzden co ti trapkovia vo vlade zase vymysleli a zmenili aby sa mohli tvarit ze nieco robia :wall:

nevidim co by este mohli vyrazneho spravit cim by pomohli v sucasnej situacii
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Volby 2010

Odoslaťod Kominak 12 Jún 2010 23:16

ak by vyslo vsetko ako v prieskumoch tak by mohla vzist koalicia SDKU - SaS - KDH - MOST a SMK by mohli izolovat do opozicie spolu s SNS a SMER (to by bola koordinovana opozicia) :crazy:

otazka je ci im to urobia, ked s nimi boli uz vo vlade. Inak hosi dobra taktika s tym Mostom, paci sa mi to.

Citite uz ten vetrik? http://www.youtube.com/watch?v=n4RjJKxsamQ
Kominak
 
Príspevky: 283
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 36 krát/9 krát
Karma: 0

Re: Volby 2010

Odoslaťod yegon 12 Jún 2010 23:19

clovece som si namatkovo preletel par volebnych programov nasich stran a mam pocit ze nech bude vo vlade ktokolvek tak si tu budeme zit ako prasce v zite. Vsetcia maju vymyslenych milion super veci. Sranda ze vsetcia uz vo vlade par krat boli ale tych 20 rokov im na to nestacilo

ale teraz to uz urcite stihnu ved skoro vsetko je uz rozkradnute, nebude ich mat co rozptylovat

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
fidelko
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Volby 2010

Odoslaťod TuKE 12 Jún 2010 23:19

Yegone, no offence, ale Yegon s. r. o. nie je pupok sveta.
Skôr ide o to, aby vláda bola proinvestičná, teda aby ťahala nových investorov do zaostalejších regionov, aby tam mohli ľudia robiť aj keby len za pár korún, tu v BA je nám celkom sveta žiť.
Lebo hovoriť, že haloooo, ľudia, pracujte, inak sa nepohneme je síce fajn, ale treba zároveň treba zohnať najprv niekoho, kto tých ľudí zamestná.
Nemyslím si, že v regionoch s 30%+ nezamestnanosťou tých 30% ľudí pracovať nechce, skôr si myslím, že nie je kde.

Plne súhlasím s tým, že u nás sa legislatíva mení v šialených intervaloch a so šialenou účinnosťou, v piatok sa schváli, že od pondelka platí novela, ktorá prekopáva úplne pôvodný zákon a ktorá mení tisíc vecí. Poslanci schvália a podnikatelia nech si to riešia.
(obv preháňam, ale chápeme sa), ale nejako neviem nájsť porozumenie pre to tvoje, mne je na mojom piesočku dobre teraz a ostatných mám u prdele.
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!