lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 26 Nov 2010 15:36

Tak uz som aj doma :)

Na zaciatku som mal vynikajuci stol, problem bol ze ma stalo pol stacku kym som to zistil. uznavam ze moj 3barrell proti neznamemu loose hracovi s KhJh na 7h5h7sTc7d nebol az taky hot hlavne preto lebo 5x/66-99 mi tam vacsina live hracov na riveri nefoldne ale povedal som si ze s niecim tam bluffovat musim :). Mal som poziciu takze mohol som to kludne hrat check back turn a znizit si variance, pripadne betnut na turne malo aby som udrzal v hre gutshoty a checknut river back s tym ze mam nejaku SD value. Call s A2o kazdopadne mierne prekvapil :)

Potom a po par dalsich handach ktore som videl mi bolo jasne ze valuebetting je ta spravna cesta, bohuzial som niekolko hodin absolutne nemal co valuebetovat, tak som aspon s otvorenymi ustami sledoval stol a zazival prekvapenie za prekvapenim. Co hra to sok, myslim ze som ani raz netrafil ked som odhadoval co kto ma, ludia bluffovali s druhym parom, bet/callovali river so setom ked dorazili vsetky draws a super ich raisol a podobne. Call 3betu OOP bol takmer povinny nezavisle na tom aku mal clovek handu.

Po presadeni na novy stol ku Questionovi, Bulirovi a Borisovi Kotlebovi mi zacali ako tak chodit karty a na stole sedeli hraci proti ktorym som mal aj prehlad a mohol som si dovolit trosku hrat i ked stack som nemal bohvieaky. Nieco som zarobil hned skraja ked som s KK cold 4betoval na BB a vsetcia foldli, preslo mi zopar raisov, cbetov a nejaky tan BB vs CO 3bet. Zdoublil som na dost weird ruke, aspon teda showdown od Petra Bulire ma hodne prekvapil, nehral som nijak zvlast aktivne, rozhodne boli na stole ludia ktori hrali 2x tolko ruk co ja. On rasol ATo UTG a ja na BTN s asi 30BB stackom (rozumej NIKDY nebluffujem) 3betujem, on call (wtf - nestazujem sa ale ???) board Txx betujem nieco cez 1/3 potu a on shovuje svoj TPTK. Udrzal soms KK a mal som nejake chipy na hranie.

Potom prisli 2 ruky – v oboch som mal 99, ktore boli dost cudne a asi som ich nezahral dobre. UTG+1 najaktivnejsi hrac na stole raise, ja so 40BB stackom na BTN call s 99, za nami este jeden call od tight hraca na SB. Na hraca UTG+1 som uz mal nejake ready hlavne co sa tyka jeho cbetovania, obluboval delay cbet s handami ako druhy par/underpair, sem tam delay cbetoval aj air ale vacsinou betoval uz flop. Ked betol J75r flop tak vzhladom na jeho delay cbetting s medium strength handami bol polarizovany a ja som s 99 bluffcatchoval, SB foldol, na turne 6 super betol allin myslim, ze za nieco malo viac ako pot. Zvazoval som call ale dovtedy som ho v poadstate nevidel hrat takto silno, vacsinou manevroval okolo potu mensimi betmi a myslel som ze je chopny takto hrat aj Jx/overpair. Navyse odcallovat turnaj s druhym parom mi neprichadzalo lakave. Ked na to pozeram spatne tak to asi mal byt call, mal som aj nejaku equity s 6 outami ak by som sa mylil – meh som pussy.

Druha handa bola ked som raisol 99 UTG, ten isty hrac call s 66 a Boris Kotleba call s A3o na shortstackku na BB. Flop K35r som checkol s umyslom check/callnut lebo som ocakaval pri velkosti mojho stacku a stackov superov ze nikto asi nebude mat Kx + videl som hraca so 66 uz predtym betovat veci ako druhy par for protection. To sa aj stalo a on betol na co Boris nalozil allin a ja som sa mohol krutit ako cervik :) Ak by za mnou nebol hrac ktory betoval tak dorovnam, Boris mal okolo 12-15BB. Nakoniec som foldol a 66 dorovnalo a vyhralo slusny pot.

Po chvili ma presadili na stol k Lukasovi Nemcovi a Oldovi Travnickovi, moj stack uz sa po zvyseni blindov pohyboval na urovni 15-20BB cize som si vytipoval hracov, konkretne Olda s velkym stackom a dalsieho loose openera vedla mna ktori boli o 2 pozicie odo mna a ocakaval som ze ci uz kvoli velkosti stacku alebo tomu ze su loose budu dobrymi cielmi na restealy. Behom par orbitov som reshovavl s 55/A3o/KJo/JTo a udrziaval si rozumny stack. Open raisovat sa moc nedalo kvoli tomu ze som mal vacsinou pod 20BB, handy nechodili a ja som sa nechcel pripravit neuspesnym cbetom o vacsinu stacku a fold equity na reshovy.

Moja posledna handa bol 25k open shove pri 600/1200/100 blindoch na 7 handed stole so 44 na HJ ked za mnou boli 2 pomensie stacky ktore som predpokladal ze budu dorovnavat tight a 2 velke stacky na blindoch ktore sice sa nemuseli bat ze by som im nejak vyrazne ublizil lebo mali okolo 100k ale tiez by im to asi uplne jedno nebolo. Rozhodoval som sa medzi shove a fold – myslim ze standard raise v tom spote moc dobry nie je, hlavne preto ze BB hral naozaj loose, bol schopny dorovnat 78o ( 7castle asi vie o kom je rec :) ) na normalny raise a hrat proti tomu 44 po flope by bol nightmare. Ked na to pozeram spatne tak fold je lepsi, konzultoval som mudre tabulky a hovoria, ze zacat shovovat cca okolo 77/88 + mozno live este viac tight lebo je tam vacsia edge a fold equity aj s mensimi stackmi. Nie je to asi nejaka strasna chyba lebo medzi 44 a 77 az taky rozdiel nie je ked ocakavam ze 95% hracov za mnou foldne 55/66 ale mohol som este pockat. Kazdopadne Olda Travnicek ma dorovnal s 88 a bolo vybavene.

Mam pocit ze som nehral velmi dobre, jednak som bol sklamany ze som skoro nikdy netrafil ked som uvazoval co kto ma ale tak to sa da scasti pripsat faktu ze vela ludi asi vobec nevedelo co robi a davali totalne random moves s random rukami, hlavne prekvapilo caste turnovanie made hands na blufy. Co je ale podstatnejsie je ze som bol prilis netrpezlivy, par hodin mi vobec nechodili karty, ked nieco prislo tak som netrafil flop a vidiac okolo seba vsetkych hrat loose som sa snazil dostavat do spotov v ktorych som nemal co robit z obavy ze mi asi utecie vlak alebo co. Zbytocne som to silil – hej je to sexy hrat 30/24 na fullring stole ale niekedy sa to proste neda a 10/8 is the way to go.

EDIT: asi budem musiet stravit nejaky quality time s pushovacimi tabulkami nech to nestrielam takto od brucha
Naposledy upravil yegon dňa 26 Nov 2010 15:59, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod popoBA 26 Nov 2010 15:40

v tej hre s bulirom si nenapisal aku si mal ruku ked si zdabloval proti jeho TPTK
Obrázok používateľa
popoBA
 
Príspevky: 2214
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 49 krát/235 krát
Karma: 24

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 26 Nov 2010 15:59

doplnil som to, mal som KK
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod palo1973 26 Nov 2010 16:08

No vyplynulo to z kontextu ze si mal overpair.
Inak ako vzdy pekny reportik,ked si predstavim,ze tam vlastne hrala cela cz a ciastocne aj sk spicka tak som dost prekvapeny urovnou.
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod cercerBTSSK 26 Nov 2010 21:09

mozem potvrdit, ze ten prvy stol bol dost divny, neskutocne cally az do konca, len nas nic netriafalo...
zivym prikladom bolo moje vypadnutie na AA, ale co uz...
dokedy ste tam yegon vlastne vydrzali ?
cercerBTSSK
 
Príspevky: 589
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 1 krát/22 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 26 Nov 2010 21:32

ja som letel v predposlednom leveli nieco po polnoci myslim, w4x este hral a este je nazive so slusnym stackom na poslednych 2 stoloch
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 26 Nov 2010 22:34

kratucka session, musel som to vypnut lebo zaspavam a vobec nehram dobre. Graf vyzera slubne ale v praxi som venoval stolom tak 40-50% pozornost, unikalo mi kopec detailov, hral som ako v nejakom opare tak som sa rozhodol ze ked nehram dobre radsej by som nemal hrat vobec

2010-11-26gr.jpg
2010-11-26gr.jpg (105.51 ) Zobrazená 3316 krát
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Chlpo1989 26 Nov 2010 22:39

yegon napísal: ...v praxi som venoval stolom tak 40-50% pozornost, unikalo mi kopec detailov...

U mna je to podobne. Cim menej sa stolom venujem, tak tym vacsia winrate. A cim viac sa snazim udrzat A game, sustredit sa, rozmyslat atd., tym je to horsie. Preto rozmyslam, ze kde k.... bude problem? :D
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod APminer 26 Nov 2010 22:58

Chlpo1989 napísal:
yegon napísal: ...v praxi som venoval stolom tak 40-50% pozornost, unikalo mi kopec detailov...

U mna je to podobne. Cim menej sa stolom venujem, tak tym vacsia winrate. A cim viac sa snazim udrzat A game, sustredit sa, rozmyslat atd., tym je to horsie. Preto rozmyslam, ze kde k.... bude problem? :D


:good: nehrat A game, ale srat na to .... :crazy:
Obrázok používateľa
APminer
 
Príspevky: 5335
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 178 krát/100 krát
Karma: 16

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 29 Nov 2010 00:03

mam depresiu :) non SD stale rovnako v hajzli ako predtym a neviem preco, navyse ked som zacal rozumnejsie cbetovat (menej a s equity) mi kleslo WWSF zo 47 na 43 (zaujimave ze sa nezda ze by to ovplyvnilo nonSD winnings). Stale sa capkam okolo break even

fold to 3bet 60% weeeeeeeeeeeee - meh aj tak mam depresiu asi to je len malou vzorkou

musim zacat tvrdsie pracovat, urcite mam v hre milion nedostatkov ked som takyto trapny FPP pro

2010-11-28gr.jpg
2010-11-28gr.jpg (215.05 ) Zobrazená 3728 krát
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!