lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod w4444x 02 Dec 2010 18:12

7castle napísal:200 BB deep ideme s KK PF na NL400 allin a je to vzdy cooler? Sa len pytam...


keby hral s tebou tak to je obv spew :)
Obrázok používateľa
w4444x
 
Príspevky: 2473
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 9 krát/64 krát
Karma: 17

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 08 Dec 2010 11:44

london is overrated
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod APminer 08 Dec 2010 15:13

yegon napísal:london is overrated


a kde jsi se mi ztratil ? :shock:
Obrázok používateľa
APminer
 
Príspevky: 5335
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 178 krát/100 krát
Karma: 16

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 08 Dec 2010 17:08

ja som sa nestratil, aj som sa zastavil aj na druhy den v kasine ale teba tam nebolo no a potom uz som bol prilis rozbity na to aby som tam chodil
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 10 Dec 2010 00:15

uz to asi dost prehanam s tym necbetovanim, musim si prejst handy lebo 40% WWSF je velmi zle

2010-12-10gr.jpg
2010-12-10gr.jpg (202.92 ) Zobrazená 5123 krát


zbutcherovana handa dna (zajtra sa nad nou zamyslim - uplne zle som odhadol range supera aj pf aj na river vbet - meh)
Hero (BB): $360.30
UTG: $288.30
MP: $431.58
CO: $195.10
BTN: $200.00
SB: $193.00

Pre Flop: ($3.00) Hero is BB with Q :spade: Q :heart:
UTG raises to $8, MP calls $8, 2 folds, SB calls $7, Hero raises to $34, 1 fold, MP calls $26, 1 fold

Flop: ($84.00) T :heart: 5 :diamond: A :diamond: (2 players)
Hero bets $37.00, MP calls $37

Turn: ($158.00) 3 :heart: (2 players)
Hero checks, MP checks

River: ($158.00) 3 :spade: (2 players)
Hero checks, MP bets $88.00, Hero calls $88

Final Pot: $334.00
Hero mucks Q :spade: Q :heart:
MP shows 2 :heart: A :heart:
MP wins $331.00
(Rake: $3.00)

vsetko regovia a vsetcia okolo 35% fold to 3bet
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 10 Dec 2010 08:25

yegon napísal:vsetko regovia a vsetcia okolo 35% fold to 3bet


to si mal asi malu vzorku , neexistuje ze niekto dokaze vyhravat s F3B 35.
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 11 Dec 2010 13:02

Valencia 2010

Do Valencie som sa naozaj tešil, jednak sa u nás začínalo kaziť počasie a hlavne – ešte som tam nebol. Chystala sa aj početná česko-slovenská výprava, bolo teda s kým prehovoriť v ľudskej reči, hlavne keď Španieli opäť potvrdili, že bývalé kolonizačné veľmoci sa cudzie reči učiť nemusia. Leteli sme s medzipristátím na Malorke, ktorá je kúsok od Valencie a dá sa tam z mesta vybehnúť aj loďou. Dobrodružná bola hlavne cesta spať, lietadlo sa pár krát o slušný kus prepadlo, takže sme si užili momenty bezváhového stavu a mali sme niekoľkominútovú fázu v dosť silných turbulenciách kedy tetuška za nami už plakala a lúčila sa so životom v nemeckých modlitbách. Mojej žienke tiež nebolo do spevu a je dosť dobre možné, že v budúcnosti ma bude sprevádzať len na turnaje v dosahu pozemnej dopravy.

Mesto mi bolo sympatické i keď nie až tak ako Barcelona. Z detských čias keď som túžil stať sa námorníkom som zaťažený na veľké vodné plochy a i keď Valencia je pri mori, centrum je od neho predsa len viac vzdialené na rozdiel od Barcelony, kde sa všetko odohráva v okolí prístavu.

Obrázok

Samozrejme sme sa na úvod previezli sightseeing autobusmi ale tie neboli nič moc. Historické centrum sa dá pobehať aj peši, je v ňom veľa kaviarní a reštaurácií, kde si človek môže oddýchnuť. Zaujímavá bola hlavne katedrála, ktorá je zvnútra naozaj pekná. Zrejme sme tam boli v čase nejakého väčšieho kresťanského sviatku, lebo sa schyľovalo k veľkej omši, na ktorú sa zbiehalo množstvo papalášov v slávnostnom sprievode. Všetko točila televízia, takže vnútro kostola bolo pekne osvetlené a dalo sa fotiť.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Vybehli sme aj na Torres de Serranos – súčasť bývalých hradieb odkiaľ je super výhľad na pre mňa najzaujímavejšiu fíčuru mesta – park. Pôvodne v týchto miestach tiekla rieka ale kvôli častým záplavám jej tok pred mestom presmerovali a ťahajú ju niekoľkými kanálmi, ktoré využívajú aj na zavlažovanie. V bývalom koryte rieky vysadili nádherný park, v ktorom sú vybudované športové ihriská. Ťahá sa cez celé mesto a je zaujímavý aj tým, že ponad park stále vedú mosty z čias keď tadiaľ ešte tiekla rieka.

Obrázok

Obrázok

Na rozdiel od našich krajov sa tu športoviská aj využívajú – povedal by som, že sa o ne ľudia až bijú. Na jednom na časti rozdelenom futbalovom ihrisku sa hrajú aj 3 zápasy naraz. Futbal tu berú asi dosť vážne - videli sme zápas asi 4-ročných borcov a fakt sa snažili.

Obrázok

V tomto zelenom páse sú postavené aj hypermoderné budovy. Architekti sa tu slušne vybláznili, celá oblasť vyzerá ako mesto budúcnosti z nejakého sci-fi filmu.

Obrázok

Palau de les Arts slúži na organizovanie hudobných show, koncertov a operných predstavení.

Obrázok

V L’Hemisferic prebiehajú laserové show, slúži ako planetárium a je v ňom i 3D IMAX kino

Obrázok

Obrázok

V Umbracleje botanická záhrada obsahujúca aj sochy moderných umelcov a zábavný park s dinosaurami.

Obrázok

Najväčšia budova je múzeum vedy. Tento typ múzea patrí v poslednej dobe k mojim najobľúbenejším, hlavne preto že výstavy sú interaktívne. Určite je to super hlavne pre deti, ktoré sa tu veľa naučia a veľa si zapamätajú vďaka tomu, že všetko si sami vyskúšajú.

Obrázok

Obrázok

Mňa najviac potešilo, že v múzeu bol aj pavilón StarTrek (myslím, že nepatrí k pevnej časti expozície – zrejme ho presúvajú po rôznych múzeách) s množstvom nákresov, modelov, kostýmov, masiek, zbraní a kulís zo seriálov. Hlavná atrakcia ale bol riadiaci mostík Start Trek Enterprise zo série Next Generation, samozrejme som si musel vyskúšať kapitánske kreslo.

Obrázok

Obrázok

Neďaleko týchto budov je Oceánim, ktoré je síce dosť drahé ale je to obrovský komplex, skôr ZOO než Oceánium – na rozdiel od iných, ktoré som videl a ktoré boli väčšinou v jednej veľkej budove, toto sa skladá z niekoľkých pavilónov a dá sa v ňom stráviť bez problémov 4-5 hodín.

Obrázok

Obrázok

Zo zaujímavých vecí čo sme tu videli bol pavilón vtáctva, tulene, beluha, ktorá vyzerala ako kulturista – čísté svalstvo, mrože – fakt obrovské a s dosť srandovnými ksichtíkmi keď sa na nás začudovane pozerali. Samozrejmosťou sú obrovské akváriá, vystihli sme akurát čas, keď v nich potápači niečo riešili, pobehovali tam medzi žralokmi ako keby sa nechumelilo a jeden z ruky kŕmil murénu.

Obrázok

Obrázok

Súčasťou prehliadky je aj delfinárium s predstavením. Je to také iné, nie ako napríklad v Bulharsku, kde si všetko odmakali delfíni, tu viac pracujú s ľuďmi priamo vo vode, nosia ich, vyhadzujú do vzduchu.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Predposledný deň nás U***et Katka zobrala na obed, dali sme si rybo-príšerkové špeciality v reštaurácii na pláži, jedlo bolo vynikajúce a zábava vďaka „one man comedy armáde“ mr. Axmanovi tiež. Na jeho historkách sme sa váľali bez prestania a keď na koniec pridal ukážku magnetického muža zastavovali sa pri nás s otvorenými ústami aj čašníci.

Obrázok

Obrázok

Pláž vo Valencii je nádherná, široká s príjemnými palmovými parčíkmi, fontánkami naokolo. Týmito končinami vedie i mestský okruh formule 1.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Čo sa týka pokru, hral som len Main event, prvý deň prebiehal hladko, nič mi nechodilo tak som sa nemal s čím trápiť. Na stole som mal samých Dánov a hlavne jedna tetuška si s nami robila čo chcela. Ku koncu dňa som ale dostal zopár dobrých kariet a súperi aj preplatili. Podrobnejší popis je tu

http://www.pokerportal.sc/poker-diskusia/blogy-f94/lovec-velryb-teh-yegon-blog-t2180-2180.html#p121898

dostal som sa do peňazí so stackom okolo 15BB a po stúpnutí blindov som v nádejnej hande repushoval s AA proti UTG allinu (K4) od 7BB shortstacka, potešil som sa i callu od buttonu (K9s) – menej som sa už potešil tomu že button trafil flush a vyradil ma z turnaja na 43-tom mieste s „vyhrou“ 2030EUR (lol)

Opäť raz pekný výlet a tentoraz aj s drobným úspechom a nejakými peniazmi

Sweet life :)

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 9:
haro, Ivo, keso26, Matej Zavacky, Mathejs, matiapag, speksSVK, trikoza, tucniak
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod matiapag 11 Dec 2010 13:52

skvely reportisko! Chcel by som sa spytat, aky fotoaparat pouzivas? Tie fotky su fakt dobre ;)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Matej Zavacky 11 Dec 2010 14:00

yegon napísal:Valencia 2010

Dobrodružná bola hlavne cesta spať, lietadlo sa pár krát o slušný kus prepadlo, takže sme si užili momenty bezváhového stavu a mali sme niekoľkominútovú fázu v dosť silných turbulenciách kedy tetuška za nami už plakala a lúčila sa so životom v nemeckých modlitbách. Mojej žienke tiež nebolo do spevu a je dosť dobre možné, že v budúcnosti ma bude sprevádzať len na turnaje v dosahu pozemnej dopravy.



tak toto presne sa stalo mne s mojou zenou, ked sme leteli spat z Londyna. Este k tomu sme museli presadat kvoli poruche z jedneho lietadla do druheho. Tiez si myslim, ze svoju zenu do lietadla uz len tak lahko nedostanem. Takze za pokrom so zenou uz len autom alebo vlakom :D
Matej Zavacky
 
Príspevky: 482
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 12 krát/48 krát
Karma: 8

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 11 Dec 2010 14:20

matiapag napísal:skvely reportisko! Chcel by som sa spytat, aky fotoaparat pouzivas? Tie fotky su fakt dobre ;)


toto bola prva vyprava ktoru som fotil novym fotakom, totiz kym som bol v Barcelone tak sa u nas doma objavil Canon EOS400D
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!