Dag Palovič: ´Na World Cup of Poker spravíme všetko pre úspe

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: Dag Palovič: ´Na World Cup of Poker spravíme všetko pre úspe

Odoslaťod szityu 29 Dec 2010 12:44

TomMolivan napísal:
Nahodny generator rozdania? To akoze myslite vazne? Jedna sa o program. Mylim sa? Kedze je to program, tak to niekto musel naprogramovat. Mylim sa? Kedze je to naprogramovane co ma robit tak ako to moze nahodne vyberat? Ak dobre viem tak tak inteligentne programy, ktore by mali taku schopnost, ze nahodne, bez "uvazovania" vybrali-rozdali neexistuje! Jednoducho je to program a musi byt naprogramovany, aby robil to co robi, ale zeby to robil nahodne? Tak ked to robi nahodne, tak podla akej nahody vybera rozdania? Ale vlasnte nahodne ani nemoze vybrat, bo je to program, ktory ma rozdania naprogramovane.


Náhodný generátor čísiel tieto čísla vyberá na základe toľkých a tak variabilných premenných, že slovo náhodný je tu naozaj bez najmenších obáv na mieste.



Dokaz asi nemas ze je to tak. Tak neostava nic ine len bezhlavo verit, ze je to tak :Bravo:
A dalsia vec az tak a tak variabilnych premennych nie je pri tejto kartovej hre ako pri cislach
szityu
 
Príspevky: 49
Založený: Feb 2007
Poďakoval/li: 0 krát/2 krát
Karma: 0

Re: Dag Palovič: ´Na World Cup of Poker spravíme všetko pre úspe

Odoslaťod speksSVK 29 Dec 2010 12:44

szityu: tam ti dali hore link na P****Stars kde vysvetluju ako funguje generovanie nahodnych kariet, precitaj si cele,ak si aspon trosku inteligentny tak pochopis na akom zaklade to funguje, je to tam jasne napisane (napr. aj na zaklade pohybov myši atd. cize z toho vyplyva ze to je nahodne a ked to este prebehne cez xy dalsich operacii generovania nahodnych cisiel tak asi vies vysledok, + tam mas mena spolocnosti, ktore vyvijaju tieto programy, treba sa u nich informovat alebo stazovat, ked sa vam nieco nepaci.
Obrázok používateľa
speksSVK
 
Príspevky: 168
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 30 krát/5 krát
Karma: 1

Re: Dag Palovič: ´Na World Cup of Poker spravíme všetko pre úspe

Odoslaťod Chlpo1989 29 Dec 2010 12:45

poldinhoo napísal:chlpo ty provokater :evil: ;)

Aky provokater? Nie je nic lahsie ako kupit si za 2k USD hand history a potopit online giganta...
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Dag Palovič: ´Na World Cup of Poker spravíme všetko pre úspe

Odoslaťod szityu 29 Dec 2010 12:47

Chlpo1989 napísal:
poldinhoo napísal:chlpo ty provokater :evil: ;)

Aky provokater? Nie je nic lahsie ako kupit si za 2k USD hand history a potopit online giganta...


Ty chces potopit online giganta? :Bravo:
szityu
 
Príspevky: 49
Založený: Feb 2007
Poďakoval/li: 0 krát/2 krát
Karma: 0

Re: Dag Palovič: ´Na World Cup of Poker spravíme všetko pre úspe

Odoslaťod tucniak 29 Dec 2010 12:52

szityu napísal:...


aj ja ta zdravim. Mozes trosku precitat o teme a viac sa dozvediet, tiez na tom prave pracujem :) . Ze nieco nepoznam alebo si neviem predstavit/pochopit ako to funguje nutne este neznamena, ze to neexistuje.. :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Random_number_generation
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Dag Palovič: ´Na World Cup of Poker spravíme všetko pre úspe

Odoslaťod szityu 29 Dec 2010 12:55

Chlpo1989 napísal:
szityu napísal:
Chlpo1989 napísal:lol, ved si kupte handy z pokertableratings, a vypocitajte si ako casto sa stretne jedna kombinacia s druhou. Potom zoberiete hand history a na dostatocne velkej vzorke si to porovnate. Ak to nesedi, tak vysudite miliony za podvod...



Aka je dostatocne velka vzorka? 10k hand? 100k hand? 1milion hand? 10 milion hand? 100 milion hand?

Aby si videl nejaky velky rozdiel, staci 5 mil hands.

600k hands z turnajov na P****Stars stoji 150USD. Co je to oproti tomu, co vysudite?



cital si moj post? spomenul som v mojom post online hernu P****Stars? spominal som v mojom poste nejaky sud? zaloval som na nejaku online hernu???

Tak potom reagujes len tak lebo nemas co robit? citas vlastne co ostatni sem pisu? alebo len tych citas ktory su rovnakeho nazoru ako ty?
szityu
 
Príspevky: 49
Založený: Feb 2007
Poďakoval/li: 0 krát/2 krát
Karma: 0

Re: Dag Palovič: ´Na World Cup of Poker spravíme všetko pre úspe

Odoslaťod keso26 29 Dec 2010 13:01

szityu napísal:Nahodny generator rozdania? To akoze myslite vazne? Jedna sa o program. Mylim sa? Kedze je to program, tak to niekto musel naprogramovat. Mylim sa? Kedze je to naprogramovane co ma robit tak ako to moze nahodne vyberat? Ak dobre viem tak tak inteligentne programy, ktore by mali taku schopnost, ze nahodne, bez "uvazovania" vybrali-rozdali neexistuje! Jednoducho je to program a musi byt naprogramovany, aby robil to co robi, ale zeby to robil nahodne? Tak ked to robi nahodne, tak podla akej nahody vybera rozdania? Ale vlasnte nahodne ani nemoze vybrat, bo je to program, ktory ma rozdania naprogramovane.

odporucam nastudovat:
EN/ http://www.P****Stars.com/poker/rng/
CZ/ http://www.P****Stars.cz/poker/rng/

..kazdy sa z casu na cas vyplace co blogu, fora, messengera, frajerke, psovi alebo komukolvek kto je po ruke, ked sa dlhsie nedari, triafa top range superov resp. so svojim top range ostane vysock-outovany a fackuje ho to zprava, zlava. Bez dokazov je ale imo paranoidne tvrdit a byt skalopevne presvedceny o tom, ze najvacsia herna na svete schvalne rozdava az prilis casto"rozpravkove" cold decky, flopy a situacie, kde je jasne, ze stacky pojdu dnu.

Staci si zaobstarat dostatocne velku HH (chlpo nacrtol jeden zo sposobov), z ktorej sa to jednoducho vytiahne a hned budeme vediet ako to naozaj je. To ale musi spravit clovek, ktory RNG neveri, ten vsak ako napisal nie je prilis zdatny v uzivani PC a preto sa tu bude stale dokola sveta omielat to iste az kym sa jeden z tych co RNG veria a zaroven je dostatocne zrucny v uzivani PC nenastve a raz a navzdy sem nehodi vysledky ako dokaz.

A este otazka pre paranoikov: preco to uz niekto neurobil, ako je mozne ze takto banalna vec (manipulacia rozdavania kariet) sa este neprevalila ?..myslim, ze odpoved je jasna, rozdavanie kariet nie je manipulovane aj ked sa to tak casto zda :)
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: Dag Palovič: ´Na World Cup of Poker spravíme všetko pre úspe

Odoslaťod keso26 29 Dec 2010 13:07

szityu napísal:Dokaz asi nemas ze je to tak.

..az na taky maly detail, ze dokaz potrebuju ti, co si myslia ze rozdavanie je manipulovane a nie ti, ktori si myslia opak :angel:
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: Dag Palovič: ´Na World Cup of Poker spravíme všetko pre úspe

Odoslaťod TomMolivan 29 Dec 2010 13:18

Dokaz asi nemas ze je to tak.


Takýto myšlienkový pochod je značne podobný situácií, kedy by ma zavreli za vraždu suseda preto, lebo som nemal žiadny dôkaz, že som ho nezabil.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Dag Palovič: ´Na World Cup of Poker spravíme všetko pre úspe

Odoslaťod popoBA 29 Dec 2010 13:43


Za tento príspevok od popoBA poďakovali - 2:
7castle, TomMolivan
Obrázok používateľa
popoBA
 
Príspevky: 2214
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 49 krát/235 krát
Karma: 24

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!