7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod yegon 04 Mar 2011 13:14

7castle napísal:EDIT: Aby bolo jasne, river bol asi skor fold, to beriem bez problemov, ale PF je std (btw napis kolko by si 3betol ty, to mi nie je jasne).


6250-6400 mi pride ako sweetspot pri 50BB stackoch a umozni mi to dostat sa allin 1/2 pot betmi postflop - teda mi to dava slusnu leverage a aspon mierne definuje superovu range (proti jeskovi toto posledne mozno ni eje take dolezite ak mame dobru predstavu o tom co openraisuje lebo neocakavame ze dorovna s uplnym trashom - co proti vacsine hracov nie je az take iste)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod yegon 04 Mar 2011 13:33

este otazka

"po calle bude OOP s 14k potom a 42k effective stackmi behind"

ake odds pf si myslis ze potrebujes dostat aby call 3betu po ktorom sa dostanes do tejto situacie povedzme so 78s bol OK?
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod palo1973 04 Mar 2011 14:02

-imo je ten 3 bet ok,ani tak nezalezi na jeho vyske,skor ide o to,ze arakas to nebude chciet hrat o tak velky pot OOP voci jedinemu kompetentnemu hracovi pri stole a pokracovat bude s mensou castou svojho rangu,ja by som napriek lakavym pot odds zahadzoval hlavne vsetky handy ktore su dominovane,cize slabsie esa,broadway kombinacie,a nechal tam snad len nejake SC,ktore moezem zahrat na flope c/r all in,moje value handy ako TT+ a AK by som 4 betoval
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod yegon 04 Mar 2011 14:31

je to mozne, stahujem svoj komentar ze je to tragicke :)

ale pride mi to aj tak proti EP raisu kde skoro vsetky ruky budu villainovi pripadat prilis pekne na fold zbytocne fancy, nevidim ziaden dovod preco by to nemohlo byt tych 6,2k

obv ked PJ calluje J9s tak tu nefoldne ani zdaleka dostatocne casto na to aby pf bluff bol profitable a zaroven stracame value ked mame silnu handu

jedna vec, ktoru by mozno nebolo od veci prestat spominat pri kazdej prilezitosti ked planujes hrat viac live na slovensku je

kedze air cbetnem de facto vzdy


ak ma super tuto informaciu tak moze preflop dorovnat ovela sirsiu range, hlavne v kombinacii s tym ze tu si checkoval back Kx na flope. Totiz ked cbetnes tak villain tu ma autoprofitable flop raise s any 2
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod 7castle 04 Mar 2011 14:45

Dik za zaujimavu diskusiu Yegon, este som neskoncil ale uz musim zacat tocit SNGcka, takze to be continues ;)

yegon napísal:
kedze air cbetnem de facto vzdy


ak ma super tuto informaciu tak moze preflop dorovnat ovela sirsiu range, hlavne v kombinacii s tym ze tu si checkoval back Kx na flope. Totiz ked cbetnes tak villain tu ma autoprofitable flop raise s any 2


Len toto narychlo, v globale mas uplnu pravdu, ale ja sa tohto nebojim, v skutocnosti som to myslel tak ze "Peto si mysli ze tu cbetnem air vzdy", ako vidis napr. tu z casu na cas checkujem Kx na flope, cize nemyslim ze je nejake lahke z mojich postov vycitat co kde ako robim.

Aha a este k tomu K8, to som nemal, len imo K2=AK v tomto spote, cize je to uplne jedno.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod yegon 04 Mar 2011 14:57

7castle napísal:Dik za zaujimavu diskusiu Yegon, este som neskoncil ale uz musim zacat tocit SNGcka, takze to be continues ;)

yegon napísal:
kedze air cbetnem de facto vzdy


ak ma super tuto informaciu tak moze preflop dorovnat ovela sirsiu range, hlavne v kombinacii s tym ze tu si checkoval back Kx na flope. Totiz ked cbetnes tak villain tu ma autoprofitable flop raise s any 2


Len toto narychlo, v globale mas uplnu pravdu, ale ja sa tohto nebojim, v skutocnosti som to myslel tak ze "Peto si mysli ze tu cbetnem air vzdy", ako vidis napr. tu z casu na cas checkujem Kx na flope, cize nemyslim ze je nejake lahke z mojich postov vycitat co kde ako robim.

Aha a este k tomu K8, to som nemal, len imo K2=AK v tomto spote, cize je to uplne jedno.


to ze checkujes back Kx tvojej range ale len viac skodi lebo tvoj cbet je este viac polarizovany

obv suhlasim ze proti live hracom sa toho bat nemusis ze by ta tu exploitovali blufraisom na flope :) jedine ak nechtiac a nahodne

s tym ze K2=AK uplne nesuhlasim, myslim ze ked checknes back tak je reasonable pre villaina valuebetovat river s KQ (horsie Kx asi v range nema)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod Arakas 04 Mar 2011 15:31

To J9s bolo podla mna na hrane. Za normalnych okolnosti by som to zahodil. Problem je v tom, ze 7castle 3betuje velmi casto (podla mna castejsie ako je optimalne) a pokial budem dorovnavat iba silne ruky, musim velmi zuzit svoj open range, cim sa nedostanem poriadne do hry. J9s nie je bottom mojho open rangu, aj ked je v dolnej polovici. Je to lepsia ruka na pokracovanie ako ATo, KJo, QJo, nakolko tieto su castejsie dominovane a offsuit. Najdolezitejsie je, ze som nedal 7castlovi az tak silny range ako by som mal pri tejto akcii napr. ja a tiez som myslel, ze je urcita sanca ze ruku typu QQ by navysil viac, aj ked v tom sa mozno mylim. V kazdom pripade ruky co ma dominuju tvoria podla mna menej ako tretinu superovho rangu. Co sa tyka pozicie, tak vzhladom k nizkemu stack to pot ratio, ta je o nieco menej podstatna. Takisto moj range ak dorovnam vyzera silno, mozno este silnejsie ako superov. Nevyhoda je, ze v nom nemam monstre, hoci mozno AA by sa dalo zahrat tiez na call. V kazdom pripade si myslim, ze som schopny na urcitych typoch flopov urobit profitabilny bluf. Dostavam velmi dobre pot odds a myslim ze top pair bude vacsinou dobry. Preto som sa rozhodol callnut aj ked este raz opakujem, ze to bolo na hrane.
Co sa tyka vysky reraisu, myslim si ze nie je zly, ja by som dal asi 6k, v kazdom pripade 5500 by sa mi uz zdalo malo, vzhladom k tomu ze sme nemali az tak uzke range. Ale tu som otvoreny diskusii.
Co sa tyka tvrdenia, ze by som mal mat velmi uzky az ziadny calling range, zasadne nesuhlasim, prave vdaka dobrym pot odds a problematickemu sizovaniu 4 betu vzhladom k efektivnemu stacku, si myslim, ze by som tu mal urcite castejsie callovat ako 4 betovat.
Co sa tyka 7castlovho checku na flope, nemyslim si ze je zly, ak totiz betne nieco ako AJ, je prenho velmi problematicke zahodit na raise, pretoze moze ocakavat, ze ho som schopny raisnut ako bluf. V tomto pripade je uz v podstate donuteny callovat turn aj river, pokial nema nejaky specificky read. Takze ja nevidim problem ani v sizingu, ani v hre na flope, ale vo velkosti 3 betovacieho rangu, ktory ma prilis male zastupenie monster ruk. Ak sa v tomto mylim a tento range je uzsi ako si myslim, tak som ochotny uznat, ze to bol zly call a iba som to vyluckoval.

Za tento príspevok od Arakas poďakovali :
Palo42
Arakas
 
Príspevky: 51
Založený: Apr 2007
Poďakoval/li: 0 krát/19 krát
Karma: 4

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod yegon 04 Mar 2011 16:19

Arakas napísal:Co sa tyka 7castlovho checku na flope, nemyslim si ze je zly, ak totiz betne nieco ako AJ, je prenho velmi problematicke zahodit na raise, pretoze moze ocakavat, ze ho som schopny raisnut ako bluf.


ak si mysli ze si schopny raisnut ako bluff tak praveze by mal cbetovat AJ - Kx ruk vela nemas a QQ raisovat for value nebudes cize AJ je proti raisu cloveka schopneho bluffraisovat flop nuts
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod 7castle 06 Mar 2011 00:12

Uz som davno doma s PP Live Series, bola to celkom rychlovka...

Mal som uz std super fishy stol s 1-2 semi kompetentnymi hracmi, hned prvu ruku som s 84s flopol str8 ale bohuzial nitty pani sice k mojej spokojnosti c/raisla flop, ale na moj 4bet uz zlozila (musel som to tlacit lebo sme tam neboli sami a bola tam aj FD), potom som hral tak 30/25 a bral vselijake male poty a vytvoril si pomerne maniakalny imidz...

No a ten som "zuzitkoval" velmi skoro, UTG raise (uz predtym raisol napr. A9o UTG a nepustil sa ani na reraisne a turne hoci nemal nic, tiez som ho uz 2x 3betol predtym), ja UTG+1 AK reraise, on dost rychlo 3.5x 4bet, ja 4x 5bet shove, ukazal AA :D

Kedze som predtym nakradol tak som to nejako prezil, po dinner breaku zdublil A9/AJ, ale potom som mal uplne zatmenie mozgu ked som c/f na flope ruku ktora sice nebola nejaka uzasna, ale vzhladom na velkost potu to bolo jasne b/c > c/r >>>>>>>> c/f, ked sa nad tym zamyslim spatne tak mi solidne preskocilo, no a zvysnych 20bb som prehral s OESD vs TP (pricom som to tam nasypal v urcite horsej situacii ako som predtym foldol, kedze som na tu OESD nemal FE) :(

Proste cele zle, tymto dakujem Popobovi ze tu ruku zatial opisal len Dusanovi a Suddenovi (aspon dufam), a ziadam ho (ich) aby si to nechali pre seba, dost sa za to hanbim :D

Pozitivum je ze Dusan je na FT ME, takze zajtra GL, plus vyzera to tak 50/50 ze zajtra pojde manzelka na MS zien, mozno ona bude lepsie hajit rodinne farby 8-)
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod popoBA 06 Mar 2011 16:19

mas 24 hodin nato aby si sam popisal tu ruku.
Obrázok používateľa
popoBA
 
Príspevky: 2214
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 49 krát/235 krát
Karma: 24

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!