7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod 7castle 08 Mar 2011 00:32

Tak a je to nejako z nami, vcera som dal prvu a na dlhsi cas poslednu marcovu session (teda pokial ide o MTTs, VPP saving SNG session este budem musiet stihnut), v piatok letim na 2 tyzdne do Thajska :Yahoo!:

Skoda ze vcera nevysiel ten WU, keby som dal top 3 myslim ze by som sa nevratil tak aspon 2-3 mesiace, takto prideme podla planu koncom marca a zase sa na minimalne mesiac budem musiet zavriet do pracovne...

Po navrate planujem hrat WPT Slovakia ak sa to podari, a kedze je to trochu mimo moj BR, budem predavat %, pravdepodobne v 3% balikoch po 105e (1% = 35e, BI 2500+220e, MU 28%), takze ak ma niekto zaujem si to semi-zavazne buknut, napiste mi SS (peniaze neposielajte, detaily budem riesit po navrate z Thajska).
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod APminer 08 Mar 2011 13:20

nezapomen na TURIST report ;) ... happy and nice holiday
Obrázok používateľa
APminer
 
Príspevky: 5335
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 178 krát/100 krát
Karma: 16

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod 7castle 19 Mar 2011 14:54

Zdravim z Ko Samui, report skoro urcite nebude, Thajsko treba zazit a ja som privelmi lenivy nieco dlhe pisat, a hlavne - len co pridem domov, zacnem poriadne grindit, pretoze nabuduci rok sem chcem prist na celu zimu, takze treba zacat vytvarat nejaky budget :D
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod pLAYERsvk 26 Mar 2011 23:27

precitane cele..

zmiesane pocity z tohto.

obdivujem tvoj insight into poker.. mas fakt vela skusenosti s sng a paradny knowhow s tym spojeny skill. :poklona:

Obdivuhodna logika, ktoru pouzivas v spotoch a v jednolivych turnajoch mi vsak kontrastuje s absolutne nelogickym spravanim co sa az divim ze PRO hrac takto hlupo dokaze rozmyslat a spravat sa.

cele to whinovanie, prezivanie downswingov, tiltovanie ked ti spadne net alebo urobis nejaku chybu.. absolutne nelogicke spravanie..

dalej nechapem to, ze si nedokazal zvladnut "variance" v SNG tak si presiel na MTT kde je variacia 50x taka, a hras tam 2x dlhsie sessions pocas ktorych sa ani nedokazes sustredit naplno
suckouty v klucovych turnajoch ta rozhodia tak ze robis chyby na dalsich stoloch co je pekna blbost.. vdaka tomu si krasne prehlbujes downswingy
pocitas kolko flipov si vyhral a postujes ake suckouty si dostal.. ako keby to malo nejaky vplyv na skutocny Poker, ktory je len o mindsete a decision makingu..

ale ako som pisal.. obdivujem tvoje technicke znalosti a to ako dalej studujes a vzdelavas sa, napriek tomu aky si uz teraz dobry. Drzim ti palce nech cim skor trafis nejake velke MTT aby si potom lepsie zvladal, ked take 2-3 mesiace nebude ziadny poriadny win.
Dufam ze budes pisat viac "decision making-type" postov, pretoze tie su fakt uzasne a kazdy na SK sa moze z nich vela priucit. :good:
Obrázok používateľa
pLAYERsvk
 
Príspevky: 365
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 32 krát/84 krát
Karma: 3

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod 7castle 27 Mar 2011 02:01

pLAYERsvk napísal:co sa az divim ze PRO hrac takto hlupo dokaze rozmyslat a spravat sa.


Ake prisne slovo si na mna pouzil... idem spat a do rana sa rozhodnem ci som sa urazil. ;)

pLAYERsvk napísal:cele to whinovanie, prezivanie downswingov, tiltovanie ked ti spadne net alebo urobis nejaku chybu.. absolutne nelogicke spravanie..

suckouty v klucovych turnajoch ta rozhodia tak ze robis chyby na dalsich stoloch co je pekna blbost.. vdaka tomu si krasne prehlbujes downswingy
pocitas kolko flipov si vyhral a postujes ake suckouty si dostal.. ako keby to malo nejaky vplyv na skutocny Poker, ktory je len o mindsete a decision makingu..


Trosku prehanas imo... Urcite som tu "whinoval" dost, ale tak uz som to kdesi pisal, je to blog, pisem kadeco, strategiu, reporty, vyhry, prehry, emocie, niekto pise len nieco z toho a ja na co mam chut. Downswingy vsetci nejako prezivame, ja som mozno o tom trochu viac pisal, ale nemyslim ze by som to nadstandardne prezival...

Suckouty ma NIKDY nerozhadzovali, precitaj si to este raz, vzdy som riesil len vonkajsie veci (net napr.) alebo vlastne hluposti, to ma tiltuje, tiez si myslim ze som ich nejako vela nepostoval, snad len ked ich bolo nejak privela, alebo boli fakt haluzne, tento blog ma vyse 2.2k postov, z toho tipujem tak 350 mojich, a nemyslim ze vo viac ako 5 su nejake suckouty... tiez neplati ze by som nejak tiltoval, to neviem odkial si zobral, ja stale len vravim ze obcas spravim nepochopitelnu random kravinu, ale nie som si vedomy ze to by malo za nasledok nejake kumulovanie chyb, ktore by mi zasadne prehlbovalo DS... v SNGckach to tak nebolo, a odkedy hram MTT tak uz DS nevnimam vobec, nejak sa mi zmenila paradigma alebo co, mozno je to tym ze som fakt na rozdiel od prechadzajucich dob fakt dobre bankrollnuty...

pLAYERsvk napísal:dalej nechapem to, ze si nedokazal zvladnut "variance" v SNG tak si presiel na MTT kde je variacia 50x taka, a hras tam 2x dlhsie sessions pocas ktorych sa ani nedokazes sustredit naplno


Toto je tiez trosku posunute hodnotenie, nepovedal by som ze som nedokazal "zvladnut" variance, keby som chcel urcite po pauze lahko pokracujem, mozno by som na cas vynechal 60s a zaradil 16s, tam nebol problem vo variance, ale vo vyhoreti v SNGs, co samozrejme ciastocne suviselo s tym DS, ale rozhodne podstatnejsie bolo ze som to hral fulltime 2 roky a predtym asi rok tiez dost vela. Takze prevladol pocit ze musim nieco zmenit a niekam sa posunut, a vybral som si MTTs.

Sustredit sa naplno dokazem, len mavam male vypadky, comu sa ale asi objektivne neda velmi zabranit. Tiez to trochu suvisi s tym ze ono to mozno nie je az take vazne ako to popisujem, len ja mam tendenciu byt maximalne kriticky sam voci sebe vo vsetkych veciach, takze sa mozno prehnane trapim pri par chybach za session (myslim tie o ktorych viem, netvrdim ze ich je objektivne par).

Ale celkovo dik za precitanie/zhodnotenie, teraz to mozno vyznieva ze sa branim, ale uvedomujem si mas ciastocne pravdu, a napriek tomu ze som neni nejaky nervak mohol by som mat celkovy mindset urcite lepsi, snazim sa s tym stale nieco robit ;)

Btw dneska som dal po navrate z Thajska prvu session (minimalne do konca aprila budem hrat fakt intenzivne), na uvod nic moc, az na tento deep run v DFG, par ruk pred vypadnutim som mal pekny AVG cca 25bbs, ale prehral som velky flip TT/AQ a nasledne poslednych 10bb JJ/AA :(
Prílohy
DFG.jpg
DFG.jpg (107.6 ) Zobrazená 2524 krát
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod MiskoKvo 27 Mar 2011 03:00

uuu nieco napisem aj ja ale az ked dohram :D :D
Obrázok používateľa
MiskoKvo
 
Príspevky: 350
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 12 krát/9 krát
Karma: 8

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod 7castle 27 Mar 2011 03:28

MiskoKvo napísal:uuu nieco napisem aj ja ale az ked dohram :D :D


Napis napis ale prosim miernejsie ako obycajne myslim ze uz mi chalan slusne nalozil :D
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod MiskoKvo 27 Mar 2011 07:13

noo chalani mam po 10h session tak ma berte s rezervou ..

nuz .. moc casto sa to nevidi umna zastavat 7castla, resp som to spravil asi len raz tak zato si to pametam ale teraz mi to neda aspon v tom prvom bode od playersvk .. grindujes low stakes KOcka kde mas 18% roi ... s tymto cislom a mojimi vedomostami ake soft su tieto hry ti garantujem ze si vzivote este downswing nezazil a na tychto limitoch ani nezazijes... ked za tyzden/mesiac prehras stvrt miliona korun resp 200BI na 50-60$ sngckach tak si mozes somnou a s hradikom nieco povedat o tiltovani .. vseci normal pokrovy hraci (nemyslim miliardarov) maju svoj $$$ limit ked im to nervi neudrzia .. spomeniem len zopar .. negranu (jukni HSP) , krantz a cele crew (jukni 2m 2m) , durrrr ktory ked posunul islidurovi 5m tak sa cely chvel v HSP pri 300-400k pote, aj salamista ako islidur pri 1,3m pote si zakryval oci ze ako to dopadne, teddythekiller z ps.com jeden z naj high stakes sng regov vyplakaval vo videach a pritom ma 8% roi a 700 000$ nahrate na stars tusim ....

osobne som 16 tabloval 75$ mtt sng .. a zazil som tyzden taky co den to - 2000$ .. a moj blog tak tiez vyzeral .. ale po napisani postu na druhy den uz mi to bolo fuk .. zato netreba brat tak vazne kazdy post.. proste clovek sa musi postazovat niekomu kto ho pochopi :ROFL:


co sa tyka druhej veci ... ze si vybral MTT ... tak ehm tam uz prekonal moje ocakavania a to tym ze hitol 10k a spravil BR.. ja som to cakal na bust hned od zaciatku .. pravda je taka ze mam asi najviac skusenosti co sa tyka MTT variacie a co sposobuje pridanie stolov aaaa poviem nato len tolko ze bud bude mat castle dobry rok alebo zly ... a to moze aj 20 tablovat a odohrat 1000mtt/mesiac a stale to bude tak .. taka velka variacia tam je ..

osobne riesim velky DS na sngckach ze zidem nizsie nagrindit ale ked si vybral zmenu (co sa mu necudujem bo sng niesu co boli) tak by som zo zaciatku kvoli bezpecnosti urcite siel do CG ja .. kedze MTT je velky hop alebo trop .. ale tak zatial mu to vyslo tak drzme palce

inak najviac mna tiltuje ked spravim ja hlupu chybu ... oto viac, cim vyssy buy in to je, a cim lepsi stuol .. taky missklick na 55$ stt buble plny fishiek a uz monitory,notas a pohare skacu po stole :D aj ked viac sa hnevam ked spravim niaku chybu v hre..


nuz ku koncu by som len dodal ze som nemieril tento post proti nikomu ale viem ake to je bojovat s ROI ~4%, ~50$ buy inmy, a prehravat cely mesiac na tom ze clovek da dobry call na push rega s K8 a prehra proti J5off pushu od weak rega a dookola .. to vie tiltnut dost imo


ps: necital som to po sebe ani nic.. bo som ko .. tak sry ked to bYje moc do oci

Za tento príspevok od MiskoKvo poďakovali - 2:
7castle, cidloo
Obrázok používateľa
MiskoKvo
 
Príspevky: 350
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 12 krát/9 krát
Karma: 8

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod popoBA 27 Mar 2011 08:48

ked uz ti tu takto aj deti nakladaju tak to by som mohol vytiahnut tu ruku z pp.sk open ne? :lol2:
Obrázok používateľa
popoBA
 
Príspevky: 2214
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 49 krát/235 krát
Karma: 24

Re: 7castle's MTT world

Odoslaťod pLAYERsvk 27 Mar 2011 09:07

neviem.. fakt hovorim len o mojom osobnom pocite.. neda sa objektivne zhodnotit 2roky na zaklade blogu.. ale niektore veci co si pisal mi prisli fakt nelogicke..

napr ked si hovoril ze ked sa ta kamos opytal ako sa ti dari, tak odvtedy si uz nevyhral ani jednu handu a prisiel downswing.. ako keby to malo nejaky logicky suvis s tym ako idu karty... a dalej pises ze uz si to ale fixol tak ze sa ta kamos nesmie pytat ako sa dari.. :D
Retazenie problemov, zla karma v pokry neexistuje

co sa tyka emocii, tak to ta obdivujem, lebo ja by som to urcite nedokazal vydrzat taky tlak.. vysoke buyiny, turbo games.. vysoka variance.. to mi fakt nerobi dobre a preto to ani nikdy nebudem hrat..

to "hlupo" som nemyslel ako tak hlupo.. :crazy: ... proste kontrast ze na jednej strane clovek urobi matematicky genialnu turnajovu analyzu a na druhej strane veri na karmu a spravodlivost v sng.

ok ale beriem ze to je len blog.. ja tiez rad pisem kamosom kolko som underEV a ake mam pocity z toho.. ale potom sa vacsinou prefackam a robim nieco uzitocne :D
Obrázok používateľa
pLAYERsvk
 
Príspevky: 365
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 32 krát/84 krát
Karma: 3

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!