V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod sudden 20 Apr 2011 22:47

diamondsguru napísal:... uplny standard pri vyssich blinds ale nielen je ,ze staci 2x alebo 2,5x raise a nie je to ziadna pozvanka.Toto robil velmi casto a nikto ani shorti ani avg stacks s nim nehrali pokial to naozaj nemali a stack mu rastol...skor mi pride zvlastne ked niekto raisuje 5-6 BB a takych "super" hracov je stale dost(robia to hlavne pri malych blinds ako keby tu matematika neplatila :) ) potom sa ich vzdy opytam co budu robit pri blinds napr. 3k a 6k

v tomto s tebou nesuhlasim, ja vysku raisu prisposobujem pomeru blindov voci eff stackom, ak je to nejaky deepstack kde zaciname 600bb deep tak je podla mna celkom normalne raisovat v prvych leveloch ovela viac ako 2-2,5xbb, hlavne ak je stol plny calling stations, ktore sa proste pri takom monster stacku chcu pozriet na kazdy flop, na takom stole nemam problem raisovat na 5-6 alebo aj viac nasobok bb podla toho ako na tie raisy reaguju
raisovat 2,5bb pri bb50 alebo 100 len preto, ze je to viac sexy a dostavat pravidelne 5-6 callov sa mne moc nepaci :)
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod 7castle 20 Apr 2011 23:46

tomiG napísal:pozri pali,yegon,7castle,diamond pokial si neprajete aby som kedy kolvek napisal svoj postreh k neakej teme tak mi to sem prosim napiste a uz nikdy nebudem reagovat v diskusii kde budete.staci napisat jednoduche nie.povazujem vas totiz za kompetentnych hracov ktory uz nieco vyhrali a vedia o com pisu.


Ja s tebou nemam problem, ja som ten post na ktory reagoval Palo pochopil tak ze si akceptoval aspon cast nasich argumentov, co ma celkom potesilo...

janobendik napísal:7C, Yegon rad by som si precital Vas koment k mojemu prepoctu a este radsej Vas vlastny prepocet. A to ste aktivne pisali a ak vas vyzvem ...ticho :)


Kokos sak mozem byt raz pol dna aj mimo netu nie? ;)
Naposledy upravil 7castle dňa 21 Apr 2011 00:39, celkovo upravené 1 krát.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod 7castle 21 Apr 2011 00:38

Jano je toho fakt vela tazko sa na to odpoveda ale skusim...

janobendik napísal:1. CL stola da bet 35K /uz tu sa musis zamysliet , ze pri BB16K je to minraise, ktorym ta urcite nechce vyhnat z hrz, prave naopak pozyva ta!/


Ako uz ini napisali, toto co pises defaultne neplati, ak je to kompetentny hrac raisujue 100% svojej range rovnakym sizingom, a to prave takmyto - samozrejme moze to byt ine ak mame nejaky read ale to evidentne nie je tento pripad


janobendik napísal:2. Ty R do 85K , super len call / Pri tomto bode bola aj moznost od supera allinu - Doplatite?? ak ano, aku ruku mu davate ak doplatite- chcem jasnu odpoved. Ak foldnes, ziskal si info za 85K bez moznosti vyhry/


Samozrejme ze to doplatim, 40bb deep proti CL nezhodim QQ, resp. nikdy by som ho ne3betoval ak by som neplanoval doplatit... on raisol 2.2bb, ja reraise okolo 5.5bb, ak mi tu posle rovno allin tak ma v zasade vzdy AK/AQ, uznavam ze by som nebol stastny flipovat v tomto spote, ale kedze s QQ mam 55% proti AK, uz dost money v pote a hlavne moze mat aj JJ/AQ a niekedy aj A8s type ruku s ktorou proste tlaci, tak nie je o com... ak by 4betol na 14bb tak mu to 5bet pushnem, stack je na to akurat, ak to nie je nit tak proste 4betuje aj s horsimi kedze ma stack...

Jedina vynimka z tohto celeho je ak mam 100% istotu ze je to super nit, ale akoze fakt ULTRA NIT, tam sa potom da teoreticky len setminovat PF, ale to je fakt z rise snov

janobendik napísal:3. kedze je call je pot 85+85+16ante+8sb= 194K. Do takeho banku davate bet , teda cca 60% tj. 110K . Na flope je K9mala, teda aj karta ktora ta priamo poraza. Ak super foldne je to super , vyhrali ste 144K. AK super hra allin - tu chcem od Vas druhu jasnu odpoved fold, alebo call? ak fold prehrali ste 195K. Najzaludnejsi v tomto pripade je call, pretoze si za 195K neziskal skoro ziadnu info, super /ako aj bolo/ urobi call aj len s dierou, s tym ze chce po tvojom ceku na turne ta vyblafovat -prip.postupku hra len ako bonus!


V prvom rade nedavam bet 60%, naco? Davam okolo 50%, splni to rovnaku funkciu, akurat drzim pot mensi v pripade problemov... Pot 194k, ja betujem 92k. Od tohto momentu (aj doteraz to bolo samozrejme cele iba ak nemame nejake specialne info) ti nie som schopny dat exaktnu odpoved, samozrejme to zavisi od x veci, co robil super dovtedy, ako povie allin, etc., ale defaultne tak 20% call, 80% fold, ked da allin je jasne ze je ryba kedze to je husty overbet, problem ale je ze nema velmi aku mat draw, cize by som realisticky zhodnotil ze najpravdepodobnejsia je dementna ruka typu KT a zlozil

Nerozumiem preco stale trvas na to ze nas calluje s gutshotom/horsim aby nas vybluffoval, predstav si ze si super... raisnes ako CL, a 3betne ta hrac ktory ma 1.5x avg a hrozi mu vypadnutie s tebou... co tak asi ma? Ak super trochu rozmysla, a zaroven nemate x-betting wars, tak mu je uplne jasne ze mas AA/AK/KK/QQ, cize mi fakt vysvetli, preco by si on mal mysliet ze ty foldnes na K9x boarde takyto range? Jedine co moze vyfoldovat je QQ, a to je este najmenej pravdepodobna ruka... takze budme realisti, proste tu tak nikto nebude flatovat s nicim s umyslom ta vyblufovat - ved v pote bude 400k a my budeme mat 400k behind a brutal silnu range (po flope ostava rovnako silna ako PF).

Stavil by som cely BR ze super bol proste ryba co si vymodlil gutshot, asi ako Marty tu 9 na EPT, nemal ziadny bluffovaci umysel...

janobendik napísal:4. super callol 110K, na turn pride povedzme 2 . A tu chcem tretiu jasnu odpoved dalsi postup??


Ako som uz napisal, tu proste nemozes chciet presny postup, v ruke je tolko neznamych... keby som sedel pri stole tak sa rozhodnem.

Ale vo vseobecnosti, ak callne zuzim jeho range na Kx, najma asi KJ, KT, vynimocne AK/KQ, potom A9, 99, 22, TT-JJ, mozno aj 88, ak je fish tak gutshoty, ak mam obavy ze ma chce vyblufovat tak AJ/AT/AQ.. to je asi tak vsetko.

Keby to islo mojim sizingom tak mam po calle v pote okolo 375k, a ja mam este 480k behind, co nie je ideal ale da sa ist c/c turn a soulread river, vsetko zavisi od sizingu/tells/pocitu/turnu etc.

janobendik napísal:Moja varianta : a/ call 35K, pot je 35+35+16+8=94
b/ na flope K9mala , hram C, super predpokladany CB vo vyske 60/volim rovnaku vysku ako vo vasom pripade/ tj. 55K. Ja C/R do 140K . ak dostanem allin, urcite fold- hrac prejavil silu do flopu, na flope a dava al po mojom reraise + na stole je K teda karta co ma priamo poraza Tu so stratil spolu 35+140= 175K za uplne jasnu odpoved.A hlavne stratil som menej ako vy, vy po CB mate v pote uz 195!!K . Ak dostanem call je pre mna partia taktiez prehrata a uz nedam ani zeton /to ze na turn pride Q je jedina vynimka/ pretoze predpokladam call s AK, KQ, KJs, KTs, 99


No k tomuto 3 veci:

1. Tvoja varianta PF sa mi nepaci, v tomto spote je QQ proste value ruka, zabudni teraz na to ze dosiel K high flop, ako pisal Sudden je kopa flopov kde budes dobry a ziskas ovela vacsiu value tym ze urobis velky pot - presne keby dosiel J93 flop tak ho v 3betnutom pote zozeries celeho ovela pravdepodobnejsie

2. Posledny pokus vysvetlit ti nezmyselnost toho flop c/r. V tej tvojej matematike robis zasadnu logicku chybu, miesas to toho nas 3bet PF, co je NEFER, kedze PF nevies aky bude flop... preto nemozes proste porovnat lajnu 3bet PF/cbet s lajnou call/check/raise a urobit z toho zaver ze to je lacnejsie... toto neviem ako ti mam vysvetlit lepsie

Hlavne ale je, ze bez ohladnu na to je ten c/r s QQ na K9x boarde nezmyselny nech je akakolvek akcia, je to porste drahe ak to super ma, a zbytocne ak to nema (vyblufovali sme ho z horsej).

Skusim ti to ilustrovat na priklade ak ma super 99 a KT. Ak ideme podla tvojej lajny, tak ho vyfoldujeme z 99 a zavola nas KT, cize po c/r prehrame velky bet ak ma KT a vyhrame jeho jeden maly ak ma 99... ak ale pojdes s QQ c/c flop a turn, a ak checkne turn bet river, tak dostanes ovela vacsiu value z 99 (cbetne a pri dobrom boarde zavola river), a prehras menej s KT (callnes 1 street, obcas 2, viac necallnes a hlavne on viac s KT nebetne). Toto je dosledok toho ze QQ ma showdown value, a preto je nezmysel tocit to v bluff - co ty tym c/r realne robis.

Jano este raz, neviem ako ti to mam vysvetlit, tvoja matika je chybna v tom ze do nasej "straty" ratas PF akciu neuvedomujuc si ze to je nefer kedze vtedy neviem flop, a hlavne matika-nematika QQ nemozes c/r ako bluff v takomto spote

janobendik napísal:ale s uplne jasnou situaciou na stole.


To uz len taky dovetok, ano v tomto mas pravdu, c/r flop velmi casto situaciu sprehladnuje, ale je to daleko od toho aby to bolo optimalne... to je rovnaky pripad ako ked openshipnes QQ s 16bb na EP, lebo sa bojis ze ak len raisnes 2.2bb tak ta callne niekto s A4s. Samozrejme, allin je ziskovy move a nemas starosti, ale nic to nemeni na tom ze poker nie je len o lahkych rozhodnutiach a ked chces robit najlepsie, niekedy sa nesmies vyhnut zlozitejsim

Za tento príspevok od 7castle poďakovali :
sudden
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod tomiG 21 Apr 2011 23:19

ja som sa doteraz zaoberal skor filozofiou mtt turnajov ale prejdem aj k tejto hande berme ze sme teda agresivny hraci co sa stalo v pote ak som dobre pocital pri 8 hracoch bolo 40k prisiel bet 35k co je ok mame 75k prisiel 3bet na 82k mame 157k kolko musi doplatit hrac? LEN 47k do to je cca 30% potu a JT ma stale cca 30% proti kazdej hande.takze ja vidim konkretne tu problem ten 3 bet mal mat hodnotu podla mna cca 150k bol by to stale len 2 krat pot.on to na 90%foldne 115k nedoplati a ak nie tak na flope ten nas v tomto pripade uz povinny cbet na urovni cca 200k foldne na 100% a ked ma nahodou to aa kk alebo ak tak da all in vtedy lahko foldneme ostane nam 300k a ideme na itm cize ked uz hrat agresivne tak agresivne aj toto sa treba na tych live turnajoch naucit rychlo pocitat zetony v pote aj ked je to vela krat neprehladne.ten all in PF hm tak je to stare zname ked nevies co s handou daj all in no je to pravda a vela krat to vy riesi problem.
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod diamondsguru 22 Apr 2011 09:00

...tak musim povedat,ze teraz si ma tomig dost sklamal...toto co si napisal je tak uvazovanie hraca na limite NL 5 alebo na urovni play money.Ten bet sizing cely zle.nie som teraz na ntbk ale na mobile a ak ti to niekto nevysvetli skor tak ti potom napisem preco...
diamondsguru
 
Príspevky: 95
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 9 krát/10 krát
Karma: 0

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod tomiG 22 Apr 2011 10:17

keby si hral pot limit holdem tak na tuto handu vyletis milion ktrat po sebe ale v no limite ta moze zachranit len bud super pasivna alebo super agresivna hra.ten tvoj 3 bet mimo poziciu bol maly min3,5 az stvornasobok jeho betu tych 140k je ideal,ked mas poziciu a chces tu handu hrat mas qq daj kludne 2,2 nasobok to na solidneho hraca plati. A JT mimo pozicie zahodi ale on musel doplatit len 30%potu a jeho obrovske plus bola pozicia tam na jeho mieste nezahodim nic a tvoj problem je tym padom na svete.
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod TomMolivan 22 Apr 2011 11:24

keby si hral pot limit holdem tak na tuto handu vyletis milion ktrat po sebe ale v no limite ta moze zachranit len bud super pasivna alebo super agresivna hra.ten tvoj 3 bet mimo poziciu bol maly min3,5 az stvornasobok jeho betu tych 140k je ideal,ked mas poziciu a chces tu handu hrat mas qq daj kludne 2,2 nasobok to na solidneho hraca plati. A JT mimo pozicie zahodi ale on musel doplatit len 30%potu a jeho obrovske plus bola pozicia tam na jeho mieste nezahodim nic a tvoj problem je tym padom na svete.


Prečo by sme mali chcieť, aby nám zahodila ruka, ktorá je omnoho horšia od nás?

V podstate si tu napísal presný opak toho, čo sa tu 7castle s yegonom snažia vysvetliť už štvrtý deň.

My ne3-betujeme s QQ preto, aby sme zistili, či súper nemá AA/KK, to je rovnako fundamentálna chyba ako ten check-raise na K9x flope. Robíme to kvôli tomu, že sme si vedomí, že nás doplatí kopec horších rúk -> profit. A na 4-bet nezahodíme taktiež (ak nemáme nejaký hyperread), pretože ak by aj v jeho range bolo iba JJ+, tak máme 40% equity (ak aj AK tak 47%) a my by sme v tomto bode mali mať dostatočné odds na to, aby bol stackoff profitabilný.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod janobendik 22 Apr 2011 13:29

ahojte. Som rad ze sme rozobrali zahrate zo vsetkych stran. A asi len nase vysledky v turnajoch ukazu v dlhodobom plane, kto mal spravne riesenie.
neodpustim si ale este 2 pozn.
- reraise po F ........ nie je to drahsie za JASNU odpoved musim dat 35+140=175 , ty za nejasnu /ak hrac len callne/ davas na flope 85+92=177 teda to iste , s inou vypovednou hodnotou. Ze to nie je fer, lebo nevieme flop? somarina na flope AKx mozem zahodit /alebo hlupo nieco skusat/ i ja i ty a na flope 3xmala tiez ! /s tym ze ak super je slabsi, len menej vyhram, co podla mna v tejto faze turnaja nie je podstatne!, ale ak je lepsi velmi vela prehram, ba mozno aj vyletim -co pre tak dobre rozohrany turnaj je min. smutne :( /

- pripad z tohtorocneho Deauvile. V akcii na mojom stole bol nemec / nepoznam, ale hral solid/ a velky Elky /tazko mozete povedat, ze ryba, lebo kazdy z vas by chcel byt takou rybou :fish: / . Koniec druheho dna, do ITM asi 100 hracov- teda nie buble, stred cca70K , nemec 90K Elky 85K. Nemec je na BB, E v strede stola /ako v nasom pripade ;) / blind 1K-2K
....... E bet 4,7K , vsetci fold BB raise 10,8K , , E po asi pol min. rozmyslani call. Flop: 2 3 J BB z prvej allin.!!! E rozmysla , vypocuva nemca ci naozaj ma AA asi 4min. az dostal time. potom s komentarom ze si mysli , ze je to urcite zly call, ale on KK zahodit nevie caluje. Nemec ukaze QQ a Elky az stastne povyskocil.
A teraz si urobte z toho vyvody pre seba!
1, dobry hrac, kam ja Elkyho radim, nechce ani v takejto faze turnaja riesit vsetko PF /hadam za vynimkou AA/ kedze vie ze je lepsi PoF hrac ako super, snazi sa allinu vyhybat!
2. to, ze len callol mu dava na flope pri objaveni A zaujat stanovisko podla reakcie protihraca, pri nizkom flope mu nikto na 99% neda ruku KK z coho moze ovela viac profitovat, ako keby naslepo vyostril hru pred flopom
3. nemec bol solid , takze sa nebal ruk typu 78s
4. pre blizsie info preco to Elky zahral absolutne nie po *Vasemu* sa obrate nanho cez FB, o nom je zname, ze rad rozobera jeho hru!
janobendik
 
Príspevky: 362
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 2 krát/46 krát
Karma: -2

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod tomiG 22 Apr 2011 15:26

tom ja ten 3bet vo vyske 140k nedavam preto lebo chcem vyhrat 75k co je v pote ale preto lebo nechcem prehrat 650k a ist domov z 0eurami.cele to nadvezuje na to co som tu uz pisal o bubline a itm a faze potom aj tu plati to moje ked vyhrat vyhrat minimum.vobec ma netrapi ze si hraci myslia ze neviem 3betovat mam svojich 720k a ficim dalej mimo bubliny a v niektorych fazach final table samozrejme hram tie QQ starndardne tak ako pisal 7castle,yegon ale aj jankove postupi sa bezne hravaju.
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod ramzey 22 Apr 2011 23:18

tomiG napísal:...

Myslim, ze v tomto pripade, by si asi s turnaja vyletel ak by si len calloval, predsalen, na turne by ste to tam asi obaja natlacili, pochybujem, ze by ti to cely cas minreisoval a ty by si len sucho calloval, na river ti tam nasype plnu, lebo bude v tom, ze mas silne eso a on ma proste nuts. A co spravis potom, v hre mas viac ako polovicu svojho stacku, v pote milion a ty mas set QQ.
Zvolis fold a padnes na midstakes s ktorych sa uz nemusis pozbierat, alebo to tam posles a on ti s usmevom ukaze, ze si si pasivne zahraval s ohnom, alebo budes dalej hrat v domneni, ze si zahodil lepsiu handu (ze je horsia nevies, kedze nedas call) len aby si bol itm ale prehral si polku stacku? Neni potom lepsie tie QQ zahodit predflopom a nehrat vobec nic? Asi nie, takze tvoja lajna nedava vyznam.

janobendik napísal:...

Myslim, ze Elky v tej hande jednoducho nechce natlacit vela chipov do stredu bez toho aby videl flop a tam ak nevide eso to tam natlaci, lebo poraza velke mnozstvo parov a Jx kariet co super moze mat (porazaju ho 4 kombinacie - AA, JJ, 22, 33 - a myslim, ze sam Elky vyluci moznost, ze super ma 22.33, takze ho biju 2 handy a dalsich asi 20 kombinacii poraza, takze celkom easy myslim), verim tomu, ze keby mu ten nemec posle plnu na Ahigh boarde, tak to KK zahodi a prehral proste minimum.
A ten nemec neviem, ale do potu 25k posielat dalsich 80k co ma, solid?

Ale nema to nic spolocne s handou kt. sa tu riesi, proste Elkymu nevyslo A na board a Elky ho ne3betoval.
ramzey
 
Príspevky: 815
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 111 krát/96 krát
Karma: 19

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 20 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!