FR/6max grind - magorko

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: FR grind - magorko

Odoslaťod ___Mortylen___ 08 Aug 2011 11:02

Takto od oka je to spew.
Otvara MP
4.betuje na 2.3x co je small. Vela hracov vobec ne4betuje AK (jednoducho preto, lebo nevedia, co maju robit, ked missnu, co sa stane 2/3 casu) a z rovnakeho dovodu ani JJ, obcas QQ (flopnu overs).
Jeho pozicia a sizing + stats na tych 30 ruk (toto je vskutku len orientacne, ale tak proti opici 46/37 na tejto vzorke by to vyzeralo lepsie) naznacuje tight range.

Equity AKo vs AK, QQ+ je 38.8%
Equity AKs vs same range 41.9%

Tvoja equity na $20 pote (100bb stacky pre zjednodusenie, to, ze hrate cca 115bb+ effective robi tento ship este o par percent horsi)
je $7.76 ale musis zaplatit $9 aby si sa mohol hrat. Hm, zly obchod if you ask me.

Vsetko zalezi od readov. Proti, nitovi, ktory 4bet calluje AA, KK je to obv nonsens spew. Proti nitovi, ktory 4bet calluje AA, KK, AKs/o a QQ je toto vsak tiez spew. Ak nit 4bet foldne napriklad AK (unlikely) tak to stale nie je moneymaker spot.
A z mojich skusenosti, malo avg. joes na tychto stakes ide za tuto 'PF stacking range'
Ja osobne hladam ospravedlnenie, ako sa tam stacknut s AKs (i likes sooted) a hladam vyhovorku, preco je tam dobre foldnut AKo.
Male plus je to, ze Ty si ten, co ide all-in a pritomnost fold equity nemozno vylucit, i ked s tou by som velmi neratal (hint, sila AK je prave vo foldequity + card removal)
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: FR grind - magorko

Odoslaťod dzejkej 08 Aug 2011 11:11

Vzhladom na velkosti stacku a sizing ak 4betuje iba JJ+, AK, tak je to -EV shove. Aby to bolo +EV, tak potrebujes aby:
1) 4bet/foldoval urcite % casu
2) 4bet/calloval horsie ruky

1) Ak zo 4 4betov 3x callne so svojim JJ+, AK a 1x foldne, tak to zacne byt plusove. Cim viac 4bet bluffuje potom, tak tym je to ziskovejsie.

2) Ak mu nedas 4bet bluffovaci range, ale bude 4bet/callovat AQ, tak je to +EV. To ale prilis realne nevidim :).

Keby ste boli 100bb deep alebo by bolo v pote viac money, tak potrebujes mensiu equity.

Ja by som ako standard 3betoval for value, pretoze cakam aj call od horsich ruk a ked 4betne, tak nemam info na to, aby som to uz neshovol, aj ked to fistpump zrovna nebude. Ak by to boli jeho longterm staty a nemam dovod si mysliet, ze mu seriozne leziem na nervy, tak to shove nie je.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: FR grind - magorko

Odoslaťod lolofon 08 Aug 2011 11:16

ak hral 32/26, tak je pravdepodobne, ze aj na konkretnom stole mal vcelku aggro img a je teda pravdepodobne, ze si to dany reg/nit/whatever vsimol a mame fold eq.

nevsimol som si, ze mame 117bb. anyways, ak sa stackuje pf s AK/QQ+, tak potrebujeme cca 45% FE na breakeven shove, co by sme mohli/nemuseli mat. podla mna je to tesne, takze si asi len zvysujeme variaciu, ale za spew by som to nepovazoval.
lolofon
 
Príspevky: 426
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 35 krát/14 krát
Karma: 5

Re: FR grind - magorko

Odoslaťod TuKE 08 Aug 2011 11:45

[ ] sample size
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: FR grind - magorko

Odoslaťod magorko 08 Aug 2011 14:32

diky moc za info, ak by som mal viac hands na villaina tak by som 3b/foldoval, ale takto 30 hands mi naznazcilo ze je nieco medzi nit-lag pretoze mohol byt kludne card dead, neotvaral z UTG ale z MP kde je jeho range celkom wide predpokladam a vobec netusim co je jeho 4b range (na FR by som to 3b/foldoval aj s 30 hands sample ale na 6maxi mi to doslo weak) stale foldujete na jeho 4b? len berte do uvahy sample size :)
len tak pre info na FR mam na niektorych stoloch staty 0/0 po 60 rukach a niekde 30/25, vsetko zalezi na stoli a ako mi chodia karty v akych spotoch

ako by ste sa zachovali proti unknown hracovi v tejto situacii? 3b/fold je standard?
magorko
 
Príspevky: 677
Založený: Apr 2011
Poďakoval/li: 17 krát/209 krát
Karma: 20

Re: FR grind - magorko

Odoslaťod dzejkej 08 Aug 2011 14:39

magorko napísal:ako by ste sa zachovali proti unknown hracovi v tejto situacii? 3b/fold je standard?


Ja som uz odpovedal na toto v predchadzajucom poste. Dufam, ze za to dostanem male bezvyznamne plus :-D.

Aku liniu tam zvolit zalezi asi len od nejakeho default modelu bezneho hraca na danych stakes, pretoze sa nemame od coho ineho odrazit. Ja na svojich stakes uz shovujem, ale mozno NL10 to uvidia uplne inak :x .
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: FR grind - magorko

Odoslaťod matiapag 08 Aug 2011 14:53

dzejkej napísal:Ja na svojich stakes uz shovujem, ale mozno NL10 to uvidia uplne inak .


Ja by som to tu shove-ol. Najhorsi scenar ofc je ten, ze chalan je nit a ma range QQ+/AK, voci ktorej je ten shove -EV. Na druhej strane, staci iba velmi velmi malo na to, aby to bolo +EV - to, co spominal dzejkej. A je velka pravdepodobnost, ze na NL10 sa aj z takehoto nitty-looking hraca vykluje nakoniec LAG alebo reg-fish. Cize ak si hral agresivne, tak je sanca, ze si to chalan vsimol a rozhodol sa, ze toto je prava chvila na 4 bet bluff a staci naozaj trosku bluffov v jeho range a zasa je to tu +EV.
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: FR grind - magorko

Odoslaťod magorko 08 Aug 2011 18:43

1 session (NL25)
3436 hands
+354.98d

celkom sa darilo :) dik moc za rady vsetkym, dnes si vyskusam 6max znova pokial bude cas a chut
magorko
 
Príspevky: 677
Založený: Apr 2011
Poďakoval/li: 17 krát/209 krát
Karma: 20

Re: FR grind - magorko

Odoslaťod magorko 09 Aug 2011 01:52

2 session (NL10 6max)
75 hands
+5.99d

3 session (NL10 6max)
517 hands
-0.99d

6max je celkom sranda, 4 tabling je fajn relax oproti FR 24 tablingu, asi to budem mixovat castejsie

6max graf odkedy to hrajem:

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us

pokusim sa spravit najprv slusnu vzorku a ak to budem pekne beatovat tak by som vyskusal aj NL25
magorko
 
Príspevky: 677
Založený: Apr 2011
Poďakoval/li: 17 krát/209 krát
Karma: 20

Re: FR grind - magorko

Odoslaťod magorko 09 Aug 2011 19:21

1 session (NL25)
1059 hands
+61.63d

prestahoval som sa do ciech nedavno a mam tu celkom sux wifi internet, musim zohnat nejake DSL inak mna porazi, snad sa dostanem do big grind mode co najskor :)

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us
magorko
 
Príspevky: 677
Založený: Apr 2011
Poďakoval/li: 17 krát/209 krát
Karma: 20

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!