lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 05 Feb 2012 19:31

daka vsetkym za priania, bola to zabava, cloveka by aj bavilo hrat turnaje keby to takto prebiehalo castejsie :)

hlavne som na seba hrdy, ze som to fukit style nezahodil ked som bol short v prvom dni a hral zodpovedne + ze som neodtiltoval zvysok stacku ked som prehral velky pot klasicky yegon syndrom set over set v druhom dni

final table uz bola automatika s 17BB a TT na ruke sa chyba prakticky spravit neda :)

postnem nejake handy co som si zapisoval aj ked musim priznat ze vela problematickych rozhodnuti som v turnaji nemal, vacsinou len run good ked som sa stackol so silnou handou proti trochu slabsej a udrzal
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod ramzey 05 Feb 2012 19:43

Kolko si bral?
A nemin to hned:)
ramzey
 
Príspevky: 815
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 111 krát/96 krát
Karma: 19

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 05 Feb 2012 20:15

5,5k a neminiem hned
... az o par dni

rozmyslam s tym sadnut na PLO 25/50 na stars vraj je to tak dobrym zvykom :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod ramzey 05 Feb 2012 20:20

Kazdy prvy slovak to tak robi:D
ramzey
 
Príspevky: 815
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 111 krát/96 krát
Karma: 19

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 05 Feb 2012 22:17

odkazy na všetky časti:
1. časť - http://www.pokerportal.sc/poker-diskusia/blogy-f94/lovec-velryb-teh-yegon-blog-t2180-2850.html#p165781
2. časť - http://www.pokerportal.sc/poker-diskusia/blogy-f94/lovec-velryb-teh-yegon-blog-t2180-2860.html#p165968
3. časť - http://www.pokerportal.sc/poker-diskusia/blogy-f94/lovec-velryb-teh-yegon-blog-t2180-2870.html#p166183
4. časť - http://www.pokerportal.sc/poker-diskusia/blogy-f94/lovec-velryb-teh-yegon-blog-t2180-2880.html#p166498


Čína 2011 – part 1

Vidieť Čínu je asi sen každého, kto kedy čítal o Marco Polovi alebo sledujúc Jackie Chana sníval, že raz sa aj pri jeho tvrdých úderoch (podobne ako v každom dobrom kungfu filme) budú ozývať zvuky ako keď človek dostane po zadku mokrým uterákom.
V Číne, presnejšie v Macau, sa pokrové turnaje usporiadavajú už niekoľko rokov, takže bolo jasné, že je len otázkou času kým sa tam vyberiem a že keď už budem na druhom konci sveta neostane len pri Macau. No a keď osud výletom do Čile naznačil, že rok 2011 je rokom krajín začínajúcich na Č, tak nebolo inej možnosti než ísť sa pozrieť či je tam tak skvele ako si človek predstavuje

Spoiler:
ano - je tam tak skvele


Ukázalo sa, že krajina je to veľká, plán cesty so všetkým čo by som chcel vidieť vychádzal pôvodne na viac ako mesiac. To by zrejme doma neprešlo, takže som musel vypustiť Šanghai a skresať itinerár na 18 dní.

V rámci prípravy som sa dočítal, že v Číne sa po anglicky nedohovorím, takže som sa hneď začal učiť mandarínčinu a ten jazyk ma oslovil. Ako programátorovi sa mi páčila jeho jednoduchosť a logika – žiadne časovanie, žiadne výnimky, jasná štruktúra – ako keby bol ten jazyk umelo vytvorený. Za mesiac som sa toho síce veľa naučiť nestihol, ale aspoň nejaké základy pre lepší pocit som do hlavy dostal.

Nemal by som problém ísť sám, ale bol som z tej cesty nadšený a veril som, že komukoľvek to spomeniem, tak neodolá a pridá sa (hlavne keď náklady na cestu bez stravy vyzerali byť okolo 1200EUR). No a čo by som to bol za sviňu keby som o to niekoho pripravil?. Poslal som teda program cesty pár pokerfriends a svojmu otcovi, ktorý sa síce tvári ako domased/workoholik, ale kedykoľvek sa ho spýtam, či niekam chce ísť so mnou, tak mu zasvietia oči a je vidieť, že to už z hlavy nedostane – vedel som, že do toho určite pôjde.

Behom pár dní sa ozvali stálice pokerportal fóra a hviezdy online pokru Mayday, Trikóza (tiež známy ako Handzuš alebo Bezdeda) a Kešo a bolo jasné, že výprava bude veľká a zábavná. Ostávalo už len vybaviť víza, na poslednú chvíľu zvládnuť očkovania proti nejakým čínskym pliagam a mohlo sa ísť.


Obrázok
(zľava doprava – Kešo, Ja, Triko, Mayday, môj otec)

Do Pekingu sme leteli z Viedne cez Amsterdam, let prebehol prekvapivo dobre, kým som ja dopozeral planétu opíc Triko s Maydayom už crushovali najvyššie limity onboard video pokru.

Pristáli sme predpoludním, takže sme len odložili veci v hoteli a vybrali sme sa na neďaleké Námestie nebeského pokoja. Hneď sa ukázalo, že Číňania svojej povesti hustlerov dostoja a hravo ju prekonajú – fakt akí sú malí, takí sú drzí. Zo sprievodcov a od známych, čo už v Číne boli sme vedeli, že sa nás tu budú snažiť oklamať na každom kroku, takže sme sa pred nastúpením do taxíkov pýtali hotelboya koľko má stáť cesta k námestiu, povedal 10 yuanov, ok. Keď sme asi po 2 minútach zaparkovali pri námestí a dávali taxikárovi stovku začal sa ošívať, že nemá vydať (100y=asi 10EUR) a navrhol nech mu teda dáme tú stovku celú. Po 5 minútach dohadovania otvoril peňaženku plnú drobných a bez problémov nám zo 100ky vydal. To bol ale len slabý odvar toho, čo borci predvádzali neskôr.

Námestie nebeského pokoja je veľké a plné ľudí, ale až tak extrémne obrovským dojmom ako som očakával nepôsobí, skôr ma priťahoval pohľad na vstup do zakázaného mesta – sídla cisárov.


Obrázok
(Námestie nebeského pokoja a v pozadí vchod k Zakázanému mestu s portrétom Mao Ce Tunga)

Tu sa najväčšej obľube tešil Mayday, ktorého každú chvíľu niekto oslovil a ponúkal mu sprievodcovské (a možno i iné) služby. Zakázané mesto je TOP, až tu mi docvaklo, že vidím na vlastné oči miesta, o ktorých som veľa čítal, videl som ich v nespočetne veľa filmoch a síce odmalička túžil ich navštíviť, ale neveril, že sa mi to niekedy podarí (thank you poker).


Obrázok
(takto vyzerali námestia v Zakázanom meste)

Obrázok

Obrázok
(Pes Fu – pred skoro každou budovou v Číne boli vždy 2 na stráži pred zlými duchmi)

Obrázok

Prechod zakázaným mestom je prechodom sériou námestí na konci ktorých je vždy budova, cez ktorú sa dostanete na ďalšie námestie atď. Po stranách sú menšie uličky a na severnom konci krásny park s prastarými stromami, z ktorých mnohé vyzerajú byť tvarované, podobne ako bonsaje.


Obrázok

Obrázok

V zakázanom meste ma najviac oslovili strechy, tvary, farby, proste neskutočné, dalo by sa tam vyblázniť s foťákom keby človek vedel čo robí.


Obrázok

Obrázok

Druhý deň sme sa vybrali super cheap metrom (jedna cesta vychádzala okolo 30 centov) do Chrámu nebies (Temple of Heaven). Mysleli sme, že týmto sa vyhneme zdieračským taxikárom – but not so fast my friend. Vystúpili sme z metra, za nami veľký plot, za ktorým bol park s chrámom, rozmýšľame kde asi bude vchod. Samozrejme bol asi 50 krokov južne, my sme sa ale vydali na sever – nevadí dostali by sme sa tam peši asi o 3 minúty.

Tu sa ale vynorili rikšovia na bajkoch, zastavili pri nás a ponúkli, že nás za 3 yuany dovezú k chrámu, že je to ďaleko. Obv som počul, že to je základná zdieračská taktika, tak som si 7x overil či naozaj za 3 yuany a oni, že áno. Tak sme nasadli a borci sa s nami pustili krížom cez premávku na križovatke dvoch 5 prúdoviek – smrť v očiach - ale hlavne sme išli úplne opačným smerom než bol chrám. Klepkám borcovi na chrbát a hovorím mu, že ide zle, on len kývol dopredu, že ide dobre - hmm. Po chvíli sme odbočili do uličky ako z amerického geta, tak už ma len začalo napadať kde nás vyložia a zakopú, volám teda Kešovi, ktorý sa viezol v prvej rikši nech vystúpi a pozbiera ostatných, že pôjdeme peši. Kešo nereagoval (vypnuté zvonenie v najvhodnejšej chvíli), takže som to nechal tak, že to snáď nejako prežijeme. Po chvíli sme z uličky vyšli a otočili sa správnym smerom a prišli k bráne do parku. Vystúpili sme a týpkovia vytiahli papierový cenník, že 300 yuanov za jazdu. Až mi to prišlo smiešne, ja som svojmu borcovi dával 10 za 2 rikše za seba aj za otca, on mi stále ukazoval cenník, trvalo to asi 3 minúty, mojich 10 nechcel, tak som sa zobral a šiel preč. Začal niečo škriekať, tak som sa otočil dal som mu 10 a on pochopil, že viac nedostane tak si ich zobral a začal pýtať ďalších 10 za otca, to už sme odignorovali a šli sme preč. Chalani zaplatili okolo 100-ky, takže borci nakoniec aj celkom zarobili.

V parku nás inšpirovali nohejbalisti (alebo ako ten ich šport nazvať), tak sme si kúpili čínske operené futbalky, rozostavili sa do kruhu a ukázali trošku chlapcom ako sa to (ne)má hrať a potom už sme frčali k chrámu.


Obrázok

Obrázok

Nádherná stavba, pofotili sme si ju zo všetkých strán, aj park je krásny a je v ňom niekoľko ďalších atrakcií ako megastará borievka s prepletenými konármi vyzerajúca ako drak (na to si asi treba najskôr niečo tuhšie vypiť alebo šnupnúť – ja som teda draka nevidel), kopec s ozvenou, ktorú nikto nikdy nepočul lebo je rýchlejšia než Chuck Norris, rôzne menšie chrámy, obchodíky kde Kešo mohol realizovať neukojiteľnú túžbu minúť všetky svoje peniaze – strávili sme tu niekoľko hodín.


Obrázok

Obrázok
(Kopček s ozvenou/neozvenou)

Cestou späť k metru Kešo nakúpil od pouličných obchodníkov všetko jedlo čo videl, ale po prvom zahryznutí mi ho spravidla znechutene odovzdal na dojedenie.

Zastavili sme sa aj vo veľkom obchodnom dome, vnútri to vyzeralo ako na tržnici, predávali všetko a predávali veľmi aktívne, dá sa povedať, že nás prenasledovali. Zjednávanie ceny bolo až komické, prvá cena za tablet 1200 yuanov, poviem nie, on 800 yuanov, odídem preč, on ma dobehne a povie 500. Po tom, čo mi ponúkli iPhone 5 a iPad, na ktorom som po zapnutí zbadal ikonku Android Market som si ale elektroniku moc nakupovať netrúfal. Nešťastník zájazdu Kešo to opäť vyhral keď si kúpil nejaký mega veľký USB kľúč za pár šupov. Bohužiaľ sa ukázalo, že to nebol až taký dobrý nápad a fotky, ktoré naň nahral už nikto nikdy neuvidí.

Večeru sme si dali v tradičnej a superlacnej reštaurácii, dorozumenie s obsluhou bolo zábavné, objednali sme si 3x polievku, potom sme zistili, že každá je myslená tak pre 10 ľudí :).


Obrázok
(„Mini“polievky. Vpravo za čajníkom je „veď to až tak neštípe“ omáčka)

Jedlo bolo výborné, niekedy prekvapujúce (hlavne pamätná veta „veď to až tak neštípe“ chvíľu po vyslovení ktorej z očí vytryskli slzy a z úst plameň), takže sme boli spokojní. Chalani sa odfotili s čašníčkou, čo sa nakoniec ukázalo ako dobrý nápad, lebo Kešo si v reštike zabudol ruksak a aspoň potom nemal problém lebo si ho dievčina pamätala.

... pokračovanie o pár dní
Naposledy upravil yegon dňa 20 Feb 2012 08:26, celkovo upravené 2 krát.

Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 05 Feb 2012 22:50

btw triko/keso/mayday ak mate nejake doplnujuce foto k textu tak sem s nim niektore veci som nefotil
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod keso26 05 Feb 2012 23:19

ja som sa pri triedeni fotiek zasekol niekde za cinskym murom, ale urcite kuknem a doplnim a hlavne vam ich uz konecne poslem :ovca:

zatial jednu co som vyhrabal z mobilu:
yegon napísal:Do Pekingu sme leteli z Viedne cez Amsterdam, let prebehol prekvapivo dobre, kým som ja dopozeral planétu opíc Triko s Maydayom už crushovali najvyššie limity onboard video pokru.

IMAG0162.jpg
IMAG0162.jpg (814.93 ) Zobrazená 4300 krát
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Mayday 06 Feb 2012 08:40

a zvysok reportu je kde? :D

inac ty by si mal pisat cestopisne romany, zerem tvoj styl pisania :)

Za tento príspevok od Mayday poďakovali :
3Sammy
Mayday
 
Príspevky: 1148
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 31 krát/24 krát
Karma: 14

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 06 Feb 2012 09:22

nemozem to dat vsetko naraz von ved to ma milion stran, kto by to cital :)

mam to uz napisane, postupne prechadzam a davam to do poriadku + pridavam fotky, asi to vyjde na 3 casti, o par dni postnem dalsiu
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 08 Feb 2012 19:02

EMOP Praha

počas celého turnaja som nemal nejaké ťažké spoty ale zopár semizaujímavých som si zapísal - tu sú

#1
75/150 raisujem na CO J8o na 400, tight SB call. Flop 789tt, cbetujem 600 a súper calluje, turn 5o a SB zrazu leaduje 1025. Nedávalo mi to veľmi zmysel, v podstate tvrdí, že má 67s pritom hral tak tight, že s takou handou by ma snáď ani necallol pf. Myslel som že je oveľa pravdepodobnejšie že má niečo ako AT/KTs a snaží sa teraz akože repovať straight s airom – dorovnáva, river To a súper betuje 3500 – tu už je viacmenej jasné, že 6tku nemal. Rozmýšľal som či raisnúť ale myslím že nemôžem. Nižšiu straight podľa mňa nikdy nemá takže ma callne len split alebo lepšie. Dorovnávam a splitujem proti AJ.

#2
150/300 raisujem UTG 33 na 600, BTN senior calluje. Flop A23tt betujem 800 on zaváha ako keby chcel foldnúť, ale nakoniec zmení názor a dorovná, turn Js. Myslím, že tu som mal použiť read z flopu, že FD je nepravdepodobný a betnúť. Value som dostal aj tak ako so zahral – check/call jeho 1700 bet – ale nemal som info že bude betovať handu akú betoval takže myslím, že bet je z mojej strany lepší a tu som proste len mal šťastie že necheckol back. River 5s precheckujeme a on ukazuje flush so 77 na ruke.

#3
150/300/25 40BB deep, CO raisuje na 600. Ja na BB callujem AQo, flop TT4tt, betuje 800 ja call, turn 7s dopĺňa flush z flopu a precheckujeme, river Jo. Nevedel som sa rozhodnúť či betnúť ale povedal som si že to stojí za to ak cbetuje veci ako 22-99 + vyfoldujem AK takže betujem 1400 on call a ukazuje AA (s FD na turne) - ooops

#4
150/300/25 som 8400deep, mladý hráč UTG raisuje na 700, ja v MP 3betujem JJ s plánom stacknúť sa ale čech za mnou 4betuje na 4400. Som na seba hrdý, že som si tu proste nepovedal fuck it a disciplinovane som to foldol aj napriek short stacku.

Potom prišiel hotrun keď om behom levelu šiel z 6k na 130k stack – moar of those please. Takže ďalej som už bol deep a mohol zase hrať.

#5
300/600/50 raisujem HJ s 9Ts na 1200, BTN 22k stack ma 3betuje na 2700, callujem aj keď som OOP ale dal maličký sizing, mám super handu na nejaké akčnejšie postflop hry. Flop bingo Q84r checknem ale súper checkuje back – hmm wat? Turn 6s betujem 4200 on call, river 2o betujem 9k s tým, že neviem či ten hráč po pot controlle na flope callne aj river s niečím ako JJ alebo nie ale šanca na fold tam je, hlavne keď call ho bude stáť väčšinu jeho stacku + môže mať nejaké AK – foldol pomerne rýchlo.

#6
500/1000/100 90k deep - super agro portugalec čo mal pfr 60%+ raisuje v MP na 2k, ja na CO 3betujem J9o na 5k, on 4bet na 13k, ja insta 22k – mal som to premyslené dopredu, bol to môj prvý 3bet voči nemu ale on ma už 3betol niekoľko krát, prdpokladal som že na prvý môj 3bet zareaguje často bluff4betom a že na 5bet mi to nemôže dať s ničím okrem KK+ v týchto pozíciách. Očividne som to trošku neodhadol lebo týpek mal handu a tankoval niekoľko minút kým foldol a vyzeralo že sa dosť trápi – no tak ale načo 4betuje value handu keď sa s ňou nechce stacknúť a nevie čo má potom robiť? :)

#7
600/1200/100 raisujem UTG A8s na 2500, CO teta 25k deep call, BTN call, BB call. Flop AQ4r – nemám vôbec radosť. Checkujem for pot control s tým, že ak za mnou príde k nejakej akcii typu bet/raise alebo možno aj bet/call tak asi foldnem. Precheckuje sa to k BTNu – chipleaderovi ktorý betuje 3800, ja call, teta na CO call. Turn prichádza 9s a dáva mi k top pairu aj NFD, checkujem, BTN betuje 10k, nemám veľkú radosť lebo tete na CO ostáva už len 22k nerád by som keby to poslala a BTN to ešte otočil (je jasne že BTN nebluffuje do 2 ľudí z ktorých jeden človek je short) ale myslím že s TP+NFD+malým sizingom od BTN to nemôžem zahodiť, naštastie teta folduje. River 8o mi dáva 2pair – zvažujem či leadnuť river a myslím, že je to lepšie než checknúť lebo súperov betsizing naznačoval skôr niečo ako 1 pair. Nakoniec som ale checkol čo bola imo chyba, súper x back a ja beriem pot.

#8
1000/2000/200 raisujem MP na 4000 s AJo, BB calluje, flop QJ4tt checkujem back, turn To, betujem 6k a s[per calluje, River Js dopĺňa flush z flopu. Týpka viditeľne myklo že betne, tak som skoro checkol back ale myslím, že ak by mal FD tak často leadne turn. Rozhodol som sa teda pre valuebet (s plánom foldnúť na raise) – betujem 13k, on call a ja vyhrávam

#9
1500/3000/300 callujem 33 na BB vs CO 7k open (130k effective) – flop T73tt, checkraise/stackoffujem – súper otáča 77 a udrží, ostáva mi cca 130k.

#10
1500/300/300 raisujem HJ s QJo na 6k, BB calluje. Flop T42tt cbetujem 6500 on instacall, turn K prináša na board druhý FD. Týpkovi ostáva 45k betujem 13k s plánom shovnúť river ale on ma predbieha a raisuje allin – ja foldujem a on ukazuje 4h (BDFD bolo srdcové) – škoda

#11
3000/6000/500 Roman Ondrúšek na CO raisuje na 13k – hral dosť loose, ja na BTN callujem s KQs, flop Q67tt callujem 12k bet, turn To callujem 22k bet, river 4o betuje 55k, ja mám 140k behind a nakoniec foldujem. Toto bolo asi najťažšie rozhodnutie celého turnaja. Roman hral agresívne a videl som ho už 2 barelovať ako bluff, takže po turn je to imo v pohode. Sedel som s ním už dlho aj v prvom aj v druhom dni a videl som ho zo 5x bombnúť river s veľkým sizingom a vždy to bolo for value. Tiež som ho videl niekoľkokrát giveupnúť turn alebo river. Takže som to s ťažkým srdcom zahodil.

#12
4000/8000/1000 raisujem AKo UTG na 16k, Roman na BB call a už sa smejeme že sme na seba zase narazili. V družnej nálade sa precheckujeme až na river na boarde 89T5Km tam Roman leaduje 15k, rozmýšľas som dlho či to raisnúť alebo len callnuť, nie je tam toho veľa čo ma dorovná ale nakoniec mi nedalo a raisujem na 35k a on calluje s KJ

Na final table som sa dostal ako shortstack s 20BB, prvú handu som raisol v skorej pozícii 66 a foldol na Romanov 3bet z MP, o dve handy neskôr som UTG našiel TT so 17BB, rozmýšľal som či minraise/stackoff alebo rovno shovnúť. Normálne by som to asi minraisoval aj keď je veľmi málo pravdepodobné, že tým vyprovokujem kvôli pozícii nejaký reshove od 88/99 alebo A9. Tu som ale mal 3-4 hráčov schopných callnuť môj minraise a snažiť sa hrať po flope a na to som ja skutočne nálasu s mojim stackom nemal takže som to rovno poslal, UTG+1 ma dorovnal s AK a neustál som.

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 2:
ramzey, Stanley VII
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!