ZelTZN aka NLHE Soldier

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 18 Feb 2012 11:27

ked viem,ze mi 3betne BU/SB etc KJ a dá mi cb na každom random flope, tak predsa nebude EV+ 4bet PF :fish:
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod sudden 18 Feb 2012 11:50

EV+ to je, to je aj openshove AA za 100bb, ale nemusi to byt most EV+ :) ak casto folduje na 4bety a vela cbetuje v 3b spotoch tak flatovat monstre vs 3b bude samozrejme lepsie
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod haman 18 Feb 2012 13:07

Flatovat (slowplayovat) monstre to mi ide. Ale tie light 4bety su niekedy problem. zda sa mi ze ten 3bet je uz taky velky, ze ked to 4betnem za 1/4 stacku, tak vyhadzujem vela $$ ked to chcem foldnut.

Priklady sizingu, mame vzdy obaja 100BB:

1. BvB otvaram 2,5x dostavam 3bet na 9x, 4betujem na 22,5x
2. Button vs blinds: but otvaram 2,8x dostavam 3bet na 10x , 4betujem 25x
3. som na CO, izolujem limpera 4,5x dostavam 3bet z blindov 16x, vyhodnocujem to, ze ide o resteal a davam 4bet 34,5x
4. som na CO, davam 2,8x a reg co ma vysoky 3bet na buttone, ma 3betuje na 10x. davam 4bet na 26x

Vsetko su to ruky s ktorymi sa NECHCEM stacknut. tak je to OK 4bet foldovat tieto spoty?
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod tucniak 18 Feb 2012 14:23

otazka pre teba:
mame A3o na ruke, 4betujeme

ak 4betnem na 22.5bb a ak 4betnem na 39, je tam nejaky rozdiel, ked shovne? :)
(100bb deep ofc)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod ___Mortylen___ 18 Feb 2012 15:33

tucniak napísal:ak 4betnem na 22.5bb a ak 4betnem na 39, je tam nejaky rozdiel, ked shovne? :)
(100bb deep ofc)


Ja viem, ja viem! :D


1. BvB otvaram 2,5x dostavam 3bet na 9x, 4betujem na 22,5x
2. Button vs blinds: but otvaram 2,8x dostavam 3bet na 10x , 4betujem 25x
3. som na CO, izolujem limpera 4,5x dostavam 3bet z blindov 16x, vyhodnocujem to, ze ide o resteal a davam 4bet 34,5x
4. som na CO, davam 2,8x a reg co ma vysoky 3bet na buttone, ma 3betuje na 10x. davam 4bet na 26x


Haman, nepacia sa mi Tvoje sizingy.
BvB open 2.5x je malo. Minimalne 3x. Ja viem, ze mensi sizing dava lepsie risk/reward ratio na pure steal ale toto je 100bb+ cash game poker, je sice fajn vyhravat na kazdom spote 0.01bb v priemere ale skutocne peniaze su postflop, to Ti je dufam jasne. Cim mensi sizing ides, tym viac Ta budu flatovat a budes musiet hrat OOP (rarely good). A az taky velky precentualny rozdiel medzi 2.5x a 3x nie je. Add 4bet, kedze ide o typicku steal poziciu, Tvoje frekvencie budu vazene k stealom (mali by byt :) ) a tym padom budes aj castejsie 4bet bluffovat (mal by si) lebo superi Ta budu castejsie 3bet bluffovat (mali by :D ). Ja viem, ze su wannabies, co su schopni flatovat 4bety aj OOP nie to este IP ale to sa nebude stavat casto a aspon nas pustia na flop trafit nas junk :) vs 9x 3bet 100bb effective (pre zvysok pripadov sme vzdy +/- 100bb effective!) imo staci aj 20x/21x vs kompetentny hrac (ti nas aj budu najcastejsie znasilnovat, lebo su kompetentni, zejo :) aj OOP. Ked mas pocit, ze je super fishy/flat happy, tak si hlavne rozmysli, ci je vobec ever dobry napad takehoto 4bet BLUFFOVAT.

BTN open 2.8x je dnes uz celkom oldskuul. Je to prilis vela a pokial vyslovene neexploitujes ryby v blindoch (kde chces co najvacsi pot IP) tak sa mi to nepaci. Ak mas reasonable siroku stealing range, tak s tymto sizingom budes davat regom/semiregom incentive na re-steal a ak Ta budu ryby flatovat, budes sa dostavat do divnych spotov s J5s etc. Dava to vacsi zmysel, ak mas tight BTN steal range a tym padom budes castejsie 4betovat for value (co superi nemusia tusit) alebo celkovat lepsie triafat postflop so silnymi rukami a tym padom budes benefitovat s o nieco vacsieho potu na flope. Vravim, toto je nadlho, ale tolko zatial moje dva centy. 4bet na 25x je cisty madness. To uz skoro vyzeras committed a hlavne, nedavas velmi 3betorovi priestor na light 5bet ship (i ked to je uz trosku sci-fi u niektorych hracov). Nech Ta ani na chvilu nenapadne, ze ved presne o to Ti ide, ved 4bet bluffujes a nechces light 5bety. Ver mi, chces light 5bety, pretoze Tvoja 4bet range by mala byt konstruovana tak dobre, ze snapujes alebo snap foldujes. Si IP, takze uplne staci 22x/23x aj to je uz vela niekedy. Vidavam ist aj menej ale tak tam uz treba vediet, o co Ti ide a ak je Tvoj jediny dovod na light 4 bet ten, ze mas pocit, ze super je out-of-line tak radsej mu to neklikaj back ale 'normalne' 4betni.

Izo staci tak na 3x-4x. Ako da sa ist aj na 5x ale ak ryba ma, calne, ak nema, foldne a vravim, mas viac miesta na manevrovanie postflop. Vsetko zalezi od Tvojej izo range, ak je siroka je lepsi mensi sizing, ak je uzka, da sa ist aj vyssie ale aj tak 4.5x mi pride vo vela pripadoch ako overkill.
3bet vs izo na 16x Consider this. Izoluje rega, co izoluje rybu.
Level 1: Ak ma value handu, mal by ju velmi casto flatovat lebo predsa chce rybu v pote.
Level 2: Vie, ze izolujes light a vie, ze ryba je ryba, tak ide po re-steal

V takychto situaciach (zalezi od pozicii) je v pote uz okolo 21-23bbs PF, cize chod rovno allin. Velmi nefunguje ani nejaky smalish 4bet s AA/KK na induce. A 4bet/fold je uz vyslovene blunder.

4bet na 26x :) Waaayyy too much. Tu uz mas dnu 26% stacku a neviem, ci niekedy uvids light 5bet ale zas ak je to nejaky level, ze tym padom vsetky jeho 5bety budu for value lebo on vie etc. tak nie vzdy to tak funguje. Staci 23x.

:mortylen2:
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod tucniak 19 Feb 2012 03:29

nice one brother..:)..fascinuje ma ze to este takto dokazes riesit, ja uz len clikin buttons a upadam a upadam.. :)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 25 Feb 2012 01:01

Neviem,čo mám už robiť.. Mám fakt pocit,že mám edge,že to crushujem po všetkých stránkach. Pri 8stoloch sa málokedy stane,že si neviem rady s nejakým spotom,kedy checknúť,kedy 2barrelnúť,kedy xbetnúť lebo ryby blablabla..
Už ani neviem,kedy som napísal niečo pozitívne do tohoto blogu,len tu whinujem like a fuckin pussy :wall:
Keby to trvalo 50-60k rúk nič nepoviem,ale už to má dosť závratné čísla a neviem si s tým rady.. Motivácia je,aj keď sa mi totálne nedarí,tak si proste zapnem session 4 stolov a hrajkám sa,lebo nechcem sa dostať do toho najsprostejšieho bodu znechutenia,že to nezapnem týždeň,dva a potom sa nato vydlabem..
Prílohy
neznasam sa.png
neznasam sa.png (92.4 ) Zobrazená 4258 krát
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod DevilMayCry 25 Feb 2012 03:00

Pokial hras dobre tak ta to nesmie zlomit, silna vola, pevne nervy viac ti asi neporadim. Ak je tam uz znechutenie tak prec od toho a daj si pauzu, tyzden je vsak malo. Tiez zazivam mega swing aky som este nikdy nezazil a uz uz uz ma to skoro zlomilo ale ja sa nedam !!! :gl:
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 25 Feb 2012 11:37

Ja si to stále hovorím,reviewujem session a za 20k rúk nájdem tak 3 spewy,inak to je fajn..Jasné,samozrejme to je výzva vydržať a ja mám výzvy rád :D ja sa teším na ten "pocit",keď to beatnem konečne a pozriem sa dozadu a poviem si:Želo,keď ťa toto nezlomilo,tak uz snáď nič a si pán! :D"
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod ___Mortylen___ 27 Feb 2012 01:26

No takto. Par rokov dozadu (2004-2006), pocas tzv. gold ery online pokru stacilo vediet pravidla, odds na FD, OESD, TWO PAIR, SET atd. a bolo vymalovane. Stacilo hrat tight a valuebetovat, pretoze ovce preplacali aj tretie pary na tri barely a hrali tak absurdne loose, ze pokusat sa o nieco ine bolo takmer vzdy suboptimalne. Tym par regom sa len stacilo vyhybat (tichy kartel) a tlacit peniaze.
Potom sa vsak zacalo diat to, co sa ostatne deje v kazdom businesse (a ak si niekto mysli, ze poker nie je business, potom sa nemoze cudovat, ze to neporaza). Vsade tam, kde su nadstandardne zisky (hyperzisky) sa postupne zacne objavovat konkurencia a ukrajovat si z kolaca (human nature, we are greedy motherfuckers :evil: ). Rovnako na tom bol aj online poker. Ked studenti, uradnici, uctovnici, sachovi hraci a hlavne progameri zistili, ze mozu mat trojmiestne hodinovky (v dollaroch a v casoch, ked dollar aj nieco znamenal ;) ) stalo sa len to, co sa dalo cakat. Games got tougher, o zisk sa bolo treba delit s coraz viac a coraz lepsimi regmi a kedze ludia a hlavne pokrovi hraci specialne su greedy degenerates, ti lepsi regovia zacali znasilnovat dalsich regov lebo guess what, dog-eat-dog. Na dobre sa rychlo zvyka a preco by sa mali len necinne prizerat, ako sa im znizuje hodinovka.
V ere 2006-2009 dominovali tzv. kuzelnici (wizzards) :mortylen2:, ktori nielenze crushovali vsetky ryby, NITs, WTFs a LOLs ale aj TAG & LAG regov. Zakladom boli vedomosti, podla moznosti o vsetkom. Slovnik ako blockers, float, delayed cbet, cold4bet, depolarized ranges, balancing, perceived ranges, etc. zdielali ti najlepsi, ktori sa stretavali na forach a vyukovych strankach a postupne nadobudali expertizu, ktora im dovolovala crushovat hry aj v obdobi, ked vela kedysi vyhravajucich regov bustovalo resp. v lepsich pripadoch boli BE.
Fast forward 2012. Slova ako float a barrel uz mozno pocut aj u NL2 hraca, kvalitne pokrove videa su dostupne kludne aj zadarmo, fora su plne zarucenych informacii, ako porazit to a to a hlavne uz asi vsetci osobne alebo aspon cez internet pozname hracov, ktori spavaju do 11nastej, vyzieraju kastany v pizame (TM patent pending) a zarabaju pokrom za mesiac viac ako priemerny clovek na SVK zarobi za rok (caute chalani :) )
To je vsak len absolutna spicka ladovca. To je to 1% ktoremu my, 99% (no pun intended) nevieme prist na meno (peoples are envious inbreds). Hadam je kazdemu jasne, ze za tym vsetkym je kopu presedenych noci za pocitacom, prepotenych triciek, rozbitych klavesnic a nabeh na CTS syndrom.
Ale my, micro/lowstakes wannabies, pozrieme par videii od Aajones, Improva, dame sick winrate na 15tisic rukach na NL10 (co nam trvalo nahrat dva mesiace), cokolvek ine, ako tento sexy graf vpaleny do naseho podvedomia zvalime na badrun, lolwtfrazyshithowcanhecallthatomgidontwannaliveonthisplanetanymorewaitwhat?! a pritom stale coldcallujeme babbies z blindov proti regovi z MP, callujeme weak FDs bez direct odds ved lebo oné implied odds predsa, stackujeme overpair vs ryba ved lebo overpar d'oh, autopilot 3betujeme A5s OOP like-a-boss len preto, lebo to robia uplne vsetcia vo vsetkych videach a kopu inych chutoviek, o ktorych bud ani nevieme, alebo ich jednoducho vedomo ingorujeme, lebo ved 20BI pod EV bro, DVADSAT BIIAJJJSS BRO, MAD TILT BRO MAD!
Vacsina business-ov ked zacina, nevygeneruje zisk prvych 3 az 5 rokov a tu sme my, micros :mortylen2: a chceme MAD profit a chceme ho hned. Do tyzdna shot na NL25 ved crushing ATM a o rok NL200 BRO a potom SUPERNOVA alebo SNELITE, rozhodnem so pocas roka ako to pojde... Wait what, na to treba 2milion ruk a ja davam 15k za mesiac? Ale ved potom budem hravat vela ked budem vyssie, teraz sa naco mam zajebavat s objemom na micros, ved tuna mam napiratene road to robusto, to kuknem a roundhouse do lebene vsetkym.

Potom pride niekto ako PLAYERSVK, ktory spravi jump z micros na low/midstakes v SnGKO formate a zrazu chcu byt vsetci ako on a lobby na PS je plna slovenskych vlajok.
Potom sa tu objavi magorko, ktory sa z magora, 24tablujuceho FR lowstakes 100+ hodin mesacne na najtazsej herni sveta stane abuser na NL200 a znovu vsetci chceme byt ako on.
Netreba zabudnut napriklad na Mateja Zavackeho, ktory bez nejakeho zvlast rozruchu okolo svojej osoby crushuje MTTs na eurosajtach a vsetci uz len cakame, kedy trafi nejaky 6miestny payday.
Stavim sa, ze keby sa tu zajtra objavi nejake Badugi zviera, tak vsetci sa vykasleme na vsetko a zacneme hrat Badugi.
To je ako podnikat v sluzbach a zrazu prejst na vyrobu a potom na distribuciu. Nehovorim, ze sa to neda sklbit, vid napriklad Palo1973, DoN, MTTs, Cash both live & online.

Co sa snazim naznacit je to, ze tie casy su uz imo davno prec. Dnes sa treba stat expertom vo formate ktory hram a makat na sebe. Dnes nie je rok 2005, dnes je rok 2012 a ak ma niekto ambicie spravit z pokru nieco viac ako len hobby, treba to brat co najprofesionalnejsie.

Add Zeltzn>
Neviem,čo mám už robiť.. Mám fakt pocit,že mám edge,že to crushujem po všetkých stránkach. Pri 8stoloch sa málokedy stane,že si neviem rady s nejakým spotom,kedy checknúť,kedy 2barrelnúť,kedy xbetnúť lebo ryby blablabla..


Ja som uz skolu dostudoval ale stale studujem kopu veci, ktorym teraz venujem paradoxne viac casu a usilia ako kedysi v skole. Mal som spoluziaka, ktory bezne prenasal skusky a teraz je popredna zver pre MESA10 a volaju ho do kazdeho media na Slovensku a mal som spoluziacku s cistymi jednotkami a prospechovym diplomom, ktora teraz ani nevie aplikovat elasticitu ponuky a dopytu do bezneho zivota a je na urade prace. Chcem tym povedat, ze nie je korelacia medzi vedmostami a uspechom. Je kopu hracov, ktori maju excelentnu znalost o hre ale nikdy nebudu mat uspech v pokri, nakolko nemaju pracovnu moralku, tiltuju, maju zly BR management, casto menia formaty atd. Naproti tomu su tu hraci, ktori v podstate len hraju, nestuduju, vela spotov nevedia vysvetlit ale vedia jedno, je to plus EV, a ... maju pravdu!
Ja Ti verim, ze mas pocit, ze vies o hre vela, dokonca aj verim, ze si prekvalifikovany na dane stakes ale imo prave v tom tkvie problem. Cital som jednu studiu o studentoch a korelacii medzi pocitmi pred skuskou a nasledne vysledkom zo skusky.
Najlepsie vysledky dosahovali studenti, ktori mali pocit, ze su absolutne nepripraveni, ze je este tolko toho, co mohli nastudovat, ze si na nic nevedia spomenut, nevedia si predstavit, ako budu riesit modelove situacie lebo maju problem si spojit suvislosti ale pritom to maju nastudovane. Najhorsie vysledky mali studenti, ktori mali pocit, ze su adekvatne pripraveny a nema ich velmi co prekvapit. Vsetci to pozname. Trapna histerka narieka cele dve hodiny pred skuskou ako to ona neda, ze ona nic nevie a vyjde zo statnic s jednotkou a macho co stylovo popija kavicku a ani zo sebou nic nema na studovanie je rad, ze to vobec da.
A toto vidavam pravidelne. Pozorujem to aj na sebe. Vzdy, ked si myslim, ze crushujem a vidim vsetkym az do duse proste to nejde a ked sa bojim postnut blind, ved ako vobec porazim vsetkych tychto kuzelnikov, tak vtedy skutocne crushujem.
Je to vsetko o mindsete.
A nehovor mi, ze nevies v com je problem. Ak mi nevies povedat, preco necrushujes resp. preco dokonca prehravas peniaze, tak shutdowni business lebo ocividne nevies, co robis. Je to nieco na styl legendarnej repliky z kultoveho filmu Rounders>

If you can't spot the sucker in your first half hour at the table, then you are the sucker.

Ak nevies, kam idu peniaze, ako sa chces z toho vyhrabat?
Crushuje Ta EV? Ok, running bad, reviewni spoty, ak sa stackujes dobre (aj s 42o si ahead pred 23s ale to z toho nerobi dobry 100bb AIPF ;) ) tak sa to casom vyrovna. Treba solid BR a objem. Next!
Crushuju Ta regovia? Tableselecting, hrat tight OOP, handreadovat like-a-boss, obcas zaradit tricky play, netiltit!
Vyberaju Ta ryby? Reviewnut stacking ranges, cbeting ranges, 3beting ranges. Zrejme bude treba menej bluffcatchovat, ovela menej bluffovat, ovela viac light cbetovat a robit si OVELA VIAC POZNAMOK!
No action na big hands? Pravdepodobne sam nedavas vela akcie a tym padom by si mal viac bluffovat/rozsirit hru

a tak dalej. Ked nevies, kam z Tvojej firmy utekaju peniaze tak si s prepacenim na<> sef.
Ak bezis zle vid bod 1 EV. Ak hras zle, nevzdavaj sa & play better. Ak je to kombinacia jedneho aj druheho, well, sucks to be you ale keby to bolo lahke, vsetcia sa uz vozime v sedmickovych motokarach.
:mortylen:

A hlavne sa treba opytat sameho seba otazku: "Preco prave ja by som mal byt winner?" Ak si na to nevies sam presvedcivo odpovedat, tak mame problem...

Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!