ZelTZN aka NLHE Soldier

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod ___Mortylen___ 23 Feb 2013 19:20

magorko napísal:je to nieco podobne ako 5b bluff, samozrejme mozes vyhravat bez toho aby si mal 5b bluffing range, samozrejme mozes vyhravat bez toho aby si mal no equity bluffy, ale ak budes mat 5b bluffing range v spravnych spotoch a bluffy bez equity v spravnych spotoch, tak budes vyhravat este viac a o to predsa ide, maximalizovat svoju winrate a snazit sa hrat perfektne v kazdom spote


velmi pekne povedane! +1

Avsak toto je uz vyslovene sperkovanie hry, isto rozumies, to je uz pre hraca ako si napriklad Ty, miliony ruk odohratych, hra na mimoriadne vysokej urovni a teda presuvas pozornost na taketo spoty, kde je minimum edge ale zaroven je to edge! A troska k troske...

Skor som mal na mysli, ze my 'obycajni smrtelnici' lowstakes wannabes sme radi, ked dame dokopy zmysluplny plan na defendovanie blindov, poriesime si 3b/4b ranges, sizingy a ine, ovela, ovela dolezitejsie veci. Proste mi pride take usmevne, ked by som sa teraz zaoberal vyhladavanim dobrych 5b bluffov 100bb+ deep (mam, mam, je to sranda! :D ) ked mi tecu peniaze z big blindu, alebo cbetu na turne, isto chapes. V tomto kontexte je lepsie sa zamerat na veci, ktore prinesu vacsiu pridanu hodnotu do nasej hry a taketo drobnosti docasne ignorovat nejakou pouckou alebo ako to nazvat.

Ale samozrejme mas pravdu, dobry post!
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 23 Feb 2013 23:33

Som rad,že sa tu rozbehla pekná debata o tej ruke :)
Zvažujem upgrade hem1 na hem2. Ti,co máte hem2 ako sa Vám pozdáva "nový" hem? V com podľa vás spocivaju jeho plusy oproti"starej" jednotke?
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod tucniak 23 Feb 2013 23:58

pomala kktina nekupuj to pokial ti to nutne netreba.

plusy viac a lepsich statov, tusim aj vs hero staty, dalsie moznosti ak mas notecaddy atd...
ale miestami nacitat nejaky report na i5ke novej 8gb ram a ssd disku je bleh...
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod buschle 24 Feb 2013 02:53

tucniak napísal:pomala kktina nekupuj to pokial ti to nutne netreba.

plusy viac a lepsich statov, tusim aj vs hero staty, dalsie moznosti ak mas notecaddy atd...
ale miestami nacitat nejaky report na i5ke novej 8gb ram a ssd disku je bleh...


ja som na hm2 tiez nadaval a uz som si nejak zvykol. Pomaly urcite neni ,(aspon na silnom stroji)
Urcite sa to ale neoplati vymenit za HM1. Je to imo zbytocne. Akurat casto ludia nadavaju na pomale updaty pre mensie siete u HM1 na 2+2
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 24 Feb 2013 10:50

Tie sa mi hlavne páčili tie vs hero staty.
Btw snažím sa nájsť pozičné 4bet,ft4b,pozičné 5b a ft5b staty. V hem1 som to nenašiel:/
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 26 Feb 2013 17:20

Spoiler:
Rozmýšľam,že zmením svoj sizing z 2x na 30x. Aspoň budem vedieť, že súper je strong :lol2:

Grabbed byHoldem Manager
NL Holdem $0.30(BB) Replayer
SB ($29.55)
BB ($30)
UTG ($62.34)
UTG+1 ($32.88)
CO ($26.58)
Hero ($30)

Dealt to Hero K:club: Q:club:

fold, fold, fold, Hero raises to $9, fold, fold

Hero shows K:club: Q:club:

Hero wins $0.75
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 28 Feb 2013 16:05

Vyzerá to tak,že si kúpim HEM2. Tuto na ongame má dosť regov vysoké xbets a hlavne 4bet stat a neviem nájsť ft5b stat + je celkom najs vedieť vs hero stats. V marci má dobrú promo PSGY,takže si chcem vyriešiť všetky do začiatku marca, aby som potom mohol plne grindiť. Dnes možno postnem jednu ruku ešte.
Peace
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod haman 28 Feb 2013 16:45

Zeltzn napísal:Vyzerá to tak,že si kúpim HEM2. Tuto na ongame má dosť regov vysoké xbets a hlavne 4bet stat a neviem nájsť ft5b stat + je celkom najs vedieť vs hero stats. V marci má dobrú promo PSGY,takže si chcem vyriešiť všetky do začiatku marca, aby som potom mohol plne grindiť. Dnes možno postnem jednu ruku ešte.
Peace

si stiahni trial najprv a skus ci ti to bude stihat tvoja masina.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod Zeltzn 28 Feb 2013 21:35

Skúšam momentálne tú trialku a je to peklo :lol2:
Len mám problém,že keď hrám viac ako 5 stolov,tak sa mi na Ongame začínajú prekrývať stats a to mám 24 palcový monitor :x
Akurát rozmýšľam,že sa dnes večer ešte pohrám s pop-ups,lebo som to teraz testoval a je to hrozné. Rozklikol som si FCB a tam som nemohol nájsť raisecb,x-r ap. Imho HM2 > HM1, čo sa týka in-game (podaktoré stats sú úplne nuts), len je potrebné sa s tým čičkať enormne.. Síce sa mi to veľmi nechce,ale dám tomu šancu a skúsim niečo vymyslieť. Btw neviem si zmeniť "na stálo" HUD,ktorý mám vytvorený a stále na začiatku session si musím prepínať z default na "superconfig". Neviete ako na to?
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov blog

Odoslaťod nabokow 28 Feb 2013 21:40

ked mas otvoreny hud na stole, tak settings, zmenis z default 2.0 HUD na "zeltzn or w/e name" a click "use for all similar tables"
helps?
ked tak este reports>hud options>site options, tam sa s tym pohrat

raise cbet a podobne stats najdes v popupe, ked manualne kliknes na nejake cislo v HUDe (nielen prejst nan mysou) a tam si najdes zalozky preflop/postflop/steal/sd/vshero
Obrázok používateľa
nabokow
 
Príspevky: 923
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 213 krát/105 krát
Karma: 9

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!