Boj s Micro stakes

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod matiapag 23 Júl 2013 01:29

To je sice vsetko pekne ale ten chlapik squeezoval PF a cbetoval cely pot na flope 3way, co zo svojej range ti tam zahodi na c/r? Na akych turn kartach si myslis, ze ziskas viac value, ako na flope? Strasne pekne sice opisujes, ako zmenila ta turn karta tu situaciu, ale vobec si nenapisal, preco tam donkujes??? Vobec ale vobec tvoja line nedava zmysel, neviem, co sa tam snazis reprezentovat a neviem, preco si si nesiel naozaj po value na flope (bet/shove alebo c/r su podla mna obe good, kedze tam mas rybu a toto je celkom fajn flop na donk, kedze on nebude nejako huzevnato cbetovat 3w nizky koordinovany board velmi casto. [a ked ti ho uz cbetne a este tak velmi tak ho raisni pre dobro Bozie! :wall: ]).

Keby nevymyslas tak vyhras o 120BB vacsi pot :)

:gl:
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 23 Júl 2013 01:53

1) "Strasne pekne sice opisujes, ako zmenila ta turn karta tu situaciu, ale vobec si nenapisal, preco tam donkujes??? "
Ale napisal len ty necitas:
Betujem dost malo, lebo chcem aby ma dorovnal ak ma nut FD s AK,AQ, AA.

2) "a neviem, preco si si nesiel naozaj po value na flope (bet/shove alebo c/r su podla mna obe good, kedze tam mas rybu a toto je celkom fajn flop na donk,"
Aku rybu mam kde?: :shock: :shock:
BTN: $7.28 - VPIP: 22, PFR: 14, 3B: 5, AF: 1,4, Hands: 1225
SB: $5.00 - VPIP: 16, PFR: 12, 3B: 0, AF: 5,0, Hands: 73

3) Neviem hrat ako robot a nepremyslat. Ano robim chyby lebo sa to len ucim, tak to premyslanie zafunguje niekedy opacne = skusenost pre mna aby som nabuduce zahral inak. Ja som myslel, ze v pokri sa ma premyslat a uvazovat a nie "nevymyslat a nasypat to tam len preto ze mam ruku".

Dalej nerozumiem na tomto fore jednej veci: su tu hraci ako ja co zacinaju a ucia sa, robia chyby, postuju ruku a dostavaju rady. Vsimam si, ze su tu respektovani hraci, ale rady nie su konzistentne. Vidim rady od tychto hracov typu "treba hrat vacsi objem, viac stolov, tight a redukovat variance. Hrat iba na value a tym porazit mikrolimit". Potom vidim dalsiu radu "neteba hrat vela stolov, treba sa naucit citat ruky, hand ranges a az potom pridavat dalsie stoly a hrat menej tight". Zdanlivo rovnake rady ale nie su.

Takze co mam hrat? 50k ruk mesacne 6+ stolov a top10 a vzdy ked mam TPTK,overpair a lepsie proti 30/0 tak overbet flop, overbet trun, all in river? Alebo mam hrat 2 stoly, mozno 10k ruk mesacne a rozmyslat predtym nez vlozim s tymito rukami peniaze do potu?

Prva rada mi zjavne nefunguje lebo na river zistim ze 30/0 ma dorovnava s lepsou rukou az privelmi casto, na co urcite dostanem odpoved "mal by si lepsie odhadnut ranges", na to ja odpoviem ako to mam urobit ked nestiham rozmyslat pri 4 stoloch lebo je to na mna prilis rychle?

p.s.: ano aj sachy som hral online 3m hry, 5m hry a dobre sa mi hrali az 20m hry. Ano moj kamos majster SR do 20 rokov hral 3m a nemal problem...vidim v tom trochu paralelu.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod matiapag 23 Júl 2013 09:59

chulanbetra napísal:Ale napisal len ty necitas:


chulanbetra napísal:Betujem dost malo, lebo chcem aby ma dorovnal ak ma nut FD s AK,AQ, AA.


ALE PRECO BETUJES A RADSEJ NECEKREJSUJES ALEBO NECEKKOLUJES PRE PANA JANA, KED SI CEKKOLOVAL FLOP!!!! CO SA TYMTO SNAZIS REPREZENTOVAT???

A ked uz sme pri tom, preco ti nezaplati 2/3-3/4, ked ti zaplati ten maly bet keby ma nut FD?

Ako vidis uz stracam troska trpezlivost :D To vsetko co si popisal je pekne, hraj tak, ako ti to vyhovuje, ja len vidim, ze hras dva stoly a zbytocne vymyslas tam, kde nemas :) Ja nevravim, ze teraz sa musis tvarit ako neviem aky skuseny hrac co odohral stovky tisic ruk a hrat 12 stolov alebo co, ja len vychadzam z toho, co vidim :)

A co sa tej ryby na stole tyka, tak tam je UTG ryba 33/5 co openlimpla, kedze si odohral tu ruku, tak by si si ju mal pamatat :)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 23 Júl 2013 10:17

ad ryba na UTG: ano open limpla, potom bol raise na BTN, dorovnal SB a ja. Ta tvoja UTG ryba zahodila pred flopom. Ale to by si mal vediet ked si to pozronejsie precitas ;)

- Preco betujem na turne? Lebo ak ma AA, KK, FD na turne tak da check behind. Na river mozno dorovna bet s AA,KK a farbu tiez dorovna neraisne ked je to sparovane. Takze ziskam 1 bet na river.

- Ak mal AK,AQ s Ac, tak na river mi na bet zahodi, ale na turne ma moze dorovnat alebo ma raisnut, ak si bude mysliet ze mam nejake TT,JJ a ma fold equity.

- Preco mi nezaplati 2/3-3/4 ked zaplati ten maly bet? Lebo keby to bol hrac 30/5 tak ano zaplati aj pot bet, ale kedze ten hrac nie je loose passive caller, tak 3/4 pot bet mu nevyjdu odds a moze zahodit. Ked mu dam odds na dorovnanie tak je vacsia sanca, ze tento typ hraca to dorovna. Cakam, ze mu pride karta do farby, ktora mu iba umozni viac prehrat, ja mam FH takze mam zaujem aby ju dotiahol a nefoldol.

- Co sa tyka stolov, uz som pisal 4 stoly mam problem uhrat lebo nestiham robit poznamky a v klucovych okamihoch neviem o superovych tendenciach nic, nestiham vidiet jeho SD s inymi hracmi atd. Ano mozem si nakliknut 6 stolov a hrat top10, budem vdaka tomu lepsi hrac? I don't think so.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod matiapag 23 Júl 2013 10:54

Len tak btw, hram 8 stolov a staty mam 23/19, neviem, ci je to top10, posud sam.. Ako som ale povedal, ak mas pocit ze nestihas alebo ze ti je takto lepsie, tak hraj takto, naozaj na tom nic zle nie je :)

Konecne si sa vyjadril aj k tomu, PRECO si betol ten turn a nie len KOLKO si betol. Teraz sa spytam - preco myslis, ze nut FD checkne? Ma low turn cbet? Alebo na zaklade coho to usudzujes? A prosim odpovedz na otazku, CO SA TYM SNAZIS REPREZENTOVAT TY? Nehovor stale len o tom, co moze mat super, v tej ruke si aj ty a ak mu davas tolko kreditu kvoli stale opakujucemu sa faktu, ze ako tvrdis je to solidny hrac, tak by si to mal brat do uvahy :)

Na zaklade akeho vypoctu si zistil, ze nema odds na callovanie 2/3-3/4 s nut FD a 2 overkartami?

Skus si to precitat cele co som napisal a odpovedat na KAZDU jednu otazku, urcite ta to ako hraca posunie :)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 23 Júl 2013 12:56

- K tej rybe si sa nevyjadril :-)) Ale v pohode.

1) Nepozeral som turn c-bet, aj keby ho mal low, tak vtedy som to nevedel a nebolo by fer sa tym teraz obhajovat. Hral dost priamociaro, betoval ked trafil a nebetoval ked netrafil. Daval standardne c-bet na flope, ale draws nehral agresivne. Preto som cakal, ze ak checknem tak on checkne.

2) Co reprezentujem betom? Reprezentujem value ALE, neznamena to, ze preto budem betovat pot. Na turne predpokladam, ze ma bud FD, alebo overpair. Chcem aby ma dorovnal s overpair na dost scary boarde a chcem aby ma dorovnal s FD. Zaroven chcem betnut tak aby ked dorovna, tak mal na konci na dorovnanie mojho all inu lakave odds 2:1+ (tyka sa jeho overpairs). Vsetky ruky co ma, budu na tom boarde dost nerado dorovnavat vysoky bet.

Ak si chcel vediet aku ruku z jeho pohladu reprezentujem tym betom, tak 99+. (neviem presne co si chcel vediet tou otazkou sry).
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod zamyslenie 23 Júl 2013 13:08

chulanbetra napísal:...


ja len skusim moj nazor na tuto ruku, aby v tom matiapag nebol sam (opravedlnujem sa, ze som neni ziadny odbornik) :) UTG limp, preco HERO len call s tym, ze flopneme silnu ruku a vezmeme mu vsetko? limp samo o sebe znaci, ze to bude fish a tym, ze dorovnam limp mi situaciu vobec nevyriesi (aky flop chceme trafit? cim silnejsi trafi nas, tym slabsi trafi supera), kedze dovolilme do hry ist aj blindom, ktore su any two a po flope mozu trafit cokolvek a zadarmo sa pozru na flop, pricom ich blindy su mrtve peniaze + limper .. ak by som bol na D, tak s peknou rukou budem vzdy izolovat 2 limperov, ale naspat k nasej hre, ak mi budeme izolovat limpera, tak D si myslim, ze nebude 4betovat nas tak casto bez ruky (na tychto limitoch, vyssie to vyhodnoti ako izolaciu a dostavame 4bet), blindy fold a limper call, hrame headsup a podla struktury boardu mozeme dalej reprezentovat cokolvek silne (hlavne super nebude vediet kde je sever a tazsie sa mu bude urcovat nasa range), triafa nas viac menej flop snov a porazame takmer celu jeho range, mozeme tahat value, keby prislo A K Q na flope, tak ho vieme dalej reprezentovat a dokazeme z hraca, pokial to nebude calling station s tretim parom ziskat nonshowdown value !! podla mna je lepsie hrat 87s vs jeden hrac ako minimalne 4 (keby tam su aj blindy), ked by D zahodil, potom nehrame poker, ale bingo ci nas trafi alebo nie .. takze za mna izolovat limpera a dalej podla struktury boardu, vacsinou hraci neradi hraju velke poty a pokial su neni ozaj silny casto sa ich zbavime, co bude znamenat, ze cervena krivka nam pojde hore, myslim, ze vela ludi si neuvedomuje, ze v pokri sa da vyhrat aj pred showdownom a tiez su to peniaze, ktore na vyssich limitoch budu rozhovovat, ci bude hrat v pluse alebo minuse

pri analyze tvojej ruky mam pocit, ze davas superovi mega silnu range a prisposobujes si ju tak, aby ti to vyhovovalo

matiapag nenic ho tolko, radsej napis ako by si danu ruku zahrat ty podla svojho nazoru, myslim, ze mu to ovela viac pomoze ako sa ho pytat otazky preco naco zaco, treba sa pozriet trosku do zrkadla a hladat chyby aj vo svojej hre, kedze NL5-NL10 je pre teba zatial neprekonatelna prekazka - neber to v zlom, ale takto tomu hracovi nepomahas

pekny den prajem vsetkym

a este trosku mojich pocitov z tvojho komentara, ked uz si limpol

PF: Dal som call s 87s, chcem hrat lacno s loose hracom IP a skusit flopnut silnu ruku a zobrat mu vsetko. Zaroven to neni dobra ruka na raise (AKA RUKA JE DOBRA NA RAISE? AA KK?), mam za sebou tight hracov (PRAVE PRETOTO, ZE MAS ZA SEBOU TIGHT HRACA MOZES RAISOVAT, LEBO NEBUDU ROBIT ZLE). BTN raise sa zda ako squeeze ale imho neni (PODLA MNA JE). Ten hrac nie je velmi agresivny, hra dost priamociaro, urcite cakam nieco ako TT+, AJs+, KQs a mozno som mu aj pridal (AK VIE CO ROBI BUDE TAM MAT OVELA SIRSIU RANGE). SB dorovnava a loose hrac sklada (A DOSTAL SI SA TAM, KAM SI NECHEL, HRAS MIMO POZICIE PROTI HRACOVI, CO RAISUJE), tu je v pohode fold lebo uz nehram s hracom s ktorym som chcel. Ale tym, ze tam vosiel SB mam lepsie odds (VERU UZ SI MUSEL) a aj ked pozicia nie je moc vhodna, tak nebudem dominovany (SB ma najskor pp, mozno AK,AQ)

Flop: Je to drawy, nizky flop a ocakavam, ze BTN tu urcite betne velku cast range. SB sklada a ja mozem teraz call alebo raise. (PODLA MNA TUTO RAISE, FLOP JE AZ MOC DRAW A TY CHCES, ABY PLATIL, AK MA KONE ESA AJ TAK ICH ZAPLATI A NEVIEM, CO LEPSIE CHCES ABY ESTE TRAFIL)Davam len call a planujem betnut turn. Necakam, ze tento hrac sa tu stackne uz na flope, moj c/r bude silny a on nie je loose hrac co pozera len na svoje karty. Zaroven mu dovolim ostat v hre s rukami ktore porazam a ktore moze zlepsit na turne (AK,AQ). Farba na turne by bola len mala cast jeho range, tak sa jej tolko nebojim.

Turn: Mam locknutu ruku, v podstate je skoro mrtvy nech ma hocico. (VERU VERU, NENI DOBRA KARTA, PRETOZE AK SI BETOL TI JU BUDE VERIT, ZE JU MOZES MAT A TO PREDSA NECHCES, LEBO VIE, ZE JE PORAZENY A NEZAPLATI TI SKORO NIC, MOZNO KEBY CHECKNES, ON CHECKNE BEHIND A NA RIVER ODPALIS MOZE TO VYZERAT AKO MISSNUTA TVOJA DRAW S DAKYM PAROM ALEBO NUTS, CO MOZE SKOR ZAPLATIT AKO KED TU BETNES TU 7MICKU, S NOU BY SI CALLOVAL AJ TEN FLOP, KEBY MAS LEN TU) Betujem dost malo, lebo chcem aby ma dorovnal ak ma nut FD s AK,AQ, AA. Bohuzial ta karta doplnila moznu farbu pre mna a tak moc neocakavam call (dal do toho len 1$) od TT+ pokial tam netaha farbu a samozreme AK,AQ bez Ac. Super dorovnal, takze bud ma farbu (a da mi all in az na river ) alebo ju taha.

River: Trochu neprijemna karta, lebo ak mal JJ tak ma poraza, kazdopadne su to len 3 kombinacie. Betnem zvysok, odds nevyzeraju zle na call aj s pripadnym AA,KK, super sklada. Tipujem, ze mal AK,AQ s Ac a nedockal sa farby, neverim ze by dosiel s AA,KK az sem a nedorovnal aj ten river uz. (TU TI DOPLATI LEN SILNEJSIU RUKU UZ OD TEJ 7MICKY, ESA KONE BY SOM TU FOLDOVAL, LEBO S NIMI NEPORAZAM NIC)
zamyslenie
 
Príspevky: 46
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 0 krát/2 krát
Karma: -4

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod matiapag 23 Júl 2013 13:40

Mne sa ten limp pf paci, chceme to hrat multiway a urcite nie HU , keby chceme hrat HU tak radsej by sme mali mat nieco ako Q8o alebo podobne, tvoj reasoning sa mi nepaci.

Flop by som donkbetoval big, mozno aj nieco blizko potu, range openraisera tento flop velmi netriafa a myslim, ze nebude cbetovat velmi casto do 2 ludi. Ak by nas raisol tak na zaklade sizingu by som 3betoval alebo rovno 3betshovoval a stackoval sa s jeho nut FD alebo overparom, ak by dorovnal tak mam easy shove turn :)

Trosku menej ale tej agresie na moju stranu, pred menej nez 3 mesiacmi som mal na ucte 10$ v ticketoch na turnaje a NL2 a dnes mam safe BR na NL10 a lifetime som toho vyhral este daleko viac :) A absolutne nesuhlasim s tym, ze ked mu nadiktujem, ako by to mal zahrat, tak mu to da viac, ako ked sa nad tou rukou zamysli, myslim si pravy opak a ked si pozries rady skusenejsich hracov na tomto fore tak uvidis, ze casto radia rovnakym stylom :)

No a na zaver ta ubezpecujem, ze vacsinu dna travim prezeranim si svojich ruk, statov, grafov a hladanim chyb v mojej hre :) Ako si mohol uhadnut, je ich tam neurekom a robim vsetko pre to, aby som ich napravil + sa snazim vyjadrovat iba na adresu tych hracov, ktori si myslim ze maju skusenosti menej a mozu im moje rady nieco dat :)

:gl:
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod zamyslenie 23 Júl 2013 13:56

matiapag napísal:...


nevadi ti, ze tym dostanes dnu aj blindy? aky flop chces trafit, aby si mohol tahat value z blindov? blindy su mrtve peniaze, hraju mimo pozicie a nevidim dovod ich zadarmo pustit do hry, na vyssich limitoch ti rucim za to, ze tieto dorovnavania blindov a limpy budu neskutocne tvro trestane raisami od regov

ten flop ak donknes, tak ti moc toho nezaplati, mas silnu ruku teraz, si mimo pozicie, mne sa paci viac check raise, alebo ak checkne aj on, das mu kartu zadarmo, ktora ti nemoze velmi ublizit, ak by mal draw, tak ju bude na flope betovat, ty ho pretocis a skor sa stacknes ako ked donknes, preflop limpujes a zrazu sa prebudis a ides vsadzat na draw boarde, dobre by som si rozmyslel, ci ti tie esa rovno na flope nezahodim ;) a na turne ak checkne, tak uz mozes betovat s kludnym svedomim

ano hracom pomaha ako maju rozmyslat, ale z jeho odpovedi sam vidis, ze on nevie kadial by sa svojim rozmyslanim a uvazovanim uberat, je zmateny, to je nieco ako dat vypocitat matematicky priklad z vysokej skoly ziakovi zo zakladnej skoly, ked nebude mat navod, moc s nim nepohne, osobne si myslim, ze mu pomoze viac (je zaciatocnik), ked bude citat ako rozmyslas ty a z toho sa ucit, potom moze dalej rozmyslat aj on a stavat na nejakych zakladoch, zacne uvazovat v suvislostiach, aspon mne to pomaha takto :)

drzim palce, aby si coskoro hral NL25 a NL50, dufam, ze sa budes v blogu skoro chvalit
zamyslenie
 
Príspevky: 46
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 0 krát/2 krát
Karma: -4

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 23 Júl 2013 14:27

A teraz mi uz chyba len niekto treti s dalsou tretou verziou aku tu ruku hrat a bude to dokonale :D
Asi je to aj o tom, ze kazdy je iny hrac a ma inu osobnu skusenost, vyhovuje mu ina linia preflop, postflop. Podla mna obe verzie mozu byt dobre a obe verzie maju aj minusy.

Vidim to ako:
PREFLOP - raise / limp (inak ja osobne toto tiez hram bez raisu, ked uz mam izolovat tak nieco ako A7s+ a to by som tak aj zahral)
POSTFLOP: donkbet / check-raise (ja som tu tiez za check-raise)

Tak vidite, ja sa priklanam preflop k jednemu a postflop k druhemu, tak som si vytvoril uz tretu verziu :)

Ten zvysok ruky tam mozeme riesit ci sa treba stackovat a pod. rovnako ako mozeme polemizovat ci preflop ten BTN robi iso-raise a ma siroku range alebo nie. Ked pridem domov mozem vytiahnut viac statistik k nemu, ale hovorim bol to hrac ktory nehral nejak kreativne, hral priamociaro raise / bet znamenal ze ma ruku. Nemyslim si, ze sa zamyslal nad tym, ze je tam dead money a ze toto je super situacia na squeeze a ze moje 72o je tu teraz nepdostatne.

Flop: Nezabudnime na SB, ten je na flope stale v hre, ak ja betnem a BTN da raise, SB da fold. Ale ak chekcnem, BTN da c-bet, SB moze dat call s draw s ktorou by uz ale nedorovnal raise od BTN. Potom by som ja pretocil a mal tak dalsie $$ od SB.

Turn/River: Tu to asi chce viac odohrat, mozno ked toho nahram viac tak mi pride normalne tam checkovat a shovnut river, alebo betovat 2/3- 3/4 potu. Teraz mi to tak nepride, nevidim v tom v tejto ruke zisk. Mozno to nabuduce vyskusam aby som to mohol porovnat a dat vam za pravdu. Teraz mozem len ticho suhlasit s radou do skusenejsich, ale nepresvedcili ste ma (a nie preto ze si myslim ako som dobre zahral, proste give more arguments).
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!