Boj s Micro stakes

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod zamyslenie 23 Júl 2013 15:14

chulanbetra napísal:...


sorry, az teraz som si vsimol, ze to SB calloval a nie povodny limper :) o to viac sa mi tam paci to izolovanie, ak bude skladat casto (to su easy money, pretoze ak limpne, ma any two, keby mal par, callne na set, keby mal suited connector, tiez iste nezahodi, ani 2 obrazky, takze mal pravdepodobne uplny trash, co sa mu len skratka pacil a je to megaryba - ale bez ohladu na to, ja by som tu urcite vzdy izoloval)

co som si vsimol pri hre regov na vyssich stakes (nieco ako NL50-NL100, NL200), tak velmi casto hraju stylom, ze sa za kazdych okolnosti snazia hrat v pozicii, radsej v pozicii so slabsou rukou ako so silnejsou mimo pozicie, ono to naozaj robi velmi vela a nie je prijemne mat za sebou este dakych hracov, pretoze velmi tazko aj zo silnej ruky tahas peniaze

na flope viac menej si myslim, ze ani jedna z linii neni uplne zla, tam nie je velmi co pokazit, vsetko zalezi na tom ako odhadnes range superovho raisu preflop, raz bude dobra jedno, inokedy proti inemu hracovi zas nieco ine

urcite sa chces stakovat cim skor, ak mas na flope 2 najvyssie pary, pretoze ta poraza len hotova postupka a set (tu drzis 2 kart, cize mala pravdepodobnost), co aj tak po ceste nezahodis nikdy, cize ak mas moznost tu sa dostat do allinu, tak mozes byt len rad, pretoze si popredu a viac krat vyhras ako prehras

taketo ruky su najkrajsie na rozoberanie moznych situacii, 1 hra a vela rieseni, tu nejde o to, aby ti niekto povedal, ze toto je jednina spravna hra, pretoze vzdy sa to bude hrat inac proti roznym hracom a na roznych leveloch, ale o to, aby si sa naucil ako spravne pri hre rozmyslat a odhadovat superovu range, na tom, ked niekto postne, ze prehral AA vs KK alebo AA vs trafeny set na nizkom flope, pripadne fullhouse vs nuts farba sa vela nenaucis, pretoze to su handy, s ktorymi neurobis nic viac menej, v dnesnom modernom pokri rozhoduju o tom, ci budes v pluse alebo v minuse, pripadne na nule malickosti, dnesny poker je to tom vyhravat hlavne male poty a cim vyssi level tym sa to prejavi viac

bol by som urcite rad, keby sa k danej ruke vyjadri aj nejaky skuseny a vyzrety hrac, ktory presiel roznymi levelmi, od NL5, povedzme az po NL100-200, aby povedal svoj nazor, pripadne rozdiely v danej hre na roznych limitoch
zamyslenie
 
Príspevky: 46
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 0 krát/2 krát
Karma: -4

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod tucniak 23 Júl 2013 15:17

nemam velmi cas citat romany co tu davate ale toto mi padlo do oci

zamyslenie napísal:
matiapag napísal:...


ten flop ak donknes, tak ti moc toho nezaplati, mas silnu ruku teraz, si mimo pozicie, mne sa paci viac check raise


prosim v ktorom vesmire na nl5 v multiway limped pote ryby bez iniciativy hraju agresivne ze chceme x/raisovat?

ryby su zname tym ze su zvacsa pasivne a radi calluju,neradi betuju

ten flop ak donkne pot 1-2 callnu skoro stale

ps: tiez suhlasim ze hrac sa ma zamyslat a nie pytat sa ako sa to malo zahrat. Nakolko v pokri mas obrovske mnozstvo moznych hernych situacii do ktorych vsupuje velmi vela premennych je pootrebne naucit sa mysliet, nie naucit sa riesit konkretnu situaciu.

mimochodom ta ruka je najcastejsie fold pre flop, v zavislosti na tom kto je btn, blindy a ake maju zucastenni tendencie limpcallovat (utg) a foldovat na cbety to moze byt aj raise..:)

v tomto k tomu dobre pristupju improva, janda, verneer ktori ti kazu pauznut si video a vela prace je pero+ papier a konstrukcia rangov a nie ''ooooh i now call 4bet oop with AK and oops i hit a K so i go check/shove...:
Naposledy upravil tucniak dňa 23 Júl 2013 15:28, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 23 Júl 2013 15:26

Jasne, este by sme nasli 4te, 5te riesenie ktore by mohlo byt taktiez dobre. Neexistuje vzdy jedno spravne, hlavne ked nemame nahrate vela s tymi hracmi a nepozname ich.

Mna skor zaujima aku mate skusenost s tym betovanim raisovanim na flope. Lebo ja ked by som urobil c/r tak to je v takom pote znamka sily a ja nemam odhad, ze s cim sa taky hrac 22/14 dokaze stacknut. Viem odhadnut hraca 30/5 a pod. Ale kym nemam read tak tento hrac moze kludne foldnut AA, ved to je jedno ze je to NL5 moze si mysliet ze ho porazam.

Preco je tu dobre betovat alebo c/r, preco tu nie je dobry call na flope?


2tucniak: neviem ci som pochopil tvoj post dobre, ale ta akcia bola:
PF: ryba limp, ja call, btn raise, sb call, ryba fold, ja call (BTN a SB maju 22/14 a 16/12)
Flop: iniciativu ma BTN, v hre som ja a tight SB. Rybu tu uz nemam a ako som pisal cakam c-bet do BTN.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod tucniak 23 Júl 2013 15:34

chulanbetra napísal:2tucniak: neviem ci som pochopil tvoj post dobre, ale ta akcia bola:
PF: ryba limp, ja call, btn raise, sb call, ryba fold, ja call (BTN a SB maju 22/14 a 16/12)
Flop: iniciativu ma BTN, v hre som ja a tight SB. Rybu tu uz nemam a ako som pisal cakam c-bet do BTN.


cakas, ale musime sa zamysliet nad vecami ako:

1, triafa ten board BTN range, SB range, tvoju range?
2. ako vyzera tvoja range? BTN terazvie, ze nemas ziadny lepsi PP ako JJ+ a moze s tym pracovat
3. je to nl5 a wet board takze (aj keby bol nejaky dobry) nebude robit multistreet barelling na takom boarde very often

problem takehoto hrania bez iniciativy je okrem velkosti potu (trafil si ruku ale pokial super tiez nema nieco fajn tak tazko vybudujes pot aby si mohol vyhrat full stack.
Naproti tomu ked raisnes napr na 5bb a na kazdej street betnes pot, tak na rivri ti ostane cca pot sized bet pri 100bb stackoch)

drvivu vacsinu casu ale netrafis, btn (nepsies aky ma cbet) cbetne a vezme ti pot.
Pripadne budes hrat s weak range (ktoru si ukazal limp/callom pre flop) OOP a kazdy priemerne lepsi nl10 reg ta rozbije

preco je este limpovanie zle? hint: tazko sa balancuje, predpokladam ze tu nebuds takto isto hrat AA :)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod zamyslenie 23 Júl 2013 15:38

tucniak napísal:...


prosim v ktorom vesmire na nl5 v multiway limped pote ryby bez iniciativy hraju agresivne ze chceme x/raisovat?

- kde si vycital, ze na BTN je ryba? boli tam 2 limpy, on betoval .. dalej na flope do 2 ludi betol , nech pozeram ako pozeram, neviem, co zle mohol BTN zle spravit a na ten donk pravdepodobne platil daku draw este s esom, konom, ktora nedosla, tak foldol .. rozmyslam nad tym podla coho sudis, ze to je ryba?

nesnazim riesit to, ze tam naliezol SB, povodny raisor foldol (limp fold je vzdy ryba), SB mohol mat akukolvek peknu handu, ktoru bude hrat fit or fold
zamyslenie
 
Príspevky: 46
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 0 krát/2 krát
Karma: -4

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod zamyslenie 23 Júl 2013 15:42

chulanbetra napísal:...


Mna skor zaujima aku mate skusenost s tym betovanim raisovanim na flope. Lebo ja ked by som urobil c/r tak to je v takom pote znamka sily a ja nemam odhad, ze s cim sa taky hrac 22/14 dokaze stacknut. Viem odhadnut hraca 30/5 a pod. Ale kym nemam read tak tento hrac moze kludne foldnut AA, ved to je jedno ze je to NL5 moze si mysliet ze ho porazam.

na flope a na NL5 ti rucim za to, ze nenajdes hraca, co ti zahodi AA, mozno 1 z milion
zamyslenie
 
Príspevky: 46
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 0 krát/2 krát
Karma: -4

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 23 Júl 2013 16:34

tucniak:
-SB range triafa len ak mal 55, inak ostatne pp bude c/f
-BTN range tu sme sa zase viaceri nezhodli ja tvrdim, ze nie je tak siroka ako by sa zdalo z tej preflop akcie lebo ten clovek nie je kreativny a raisuje/betuje silne ruky/trafene ruky. Preto imho ma overpair alebo 2 over AK/AQ/KQ .
- c-bet pozriem doma ale mal 70% cca ak si dobre spominam.
- multistreet barelling necakam, ale cakam od neho c-bet na flope (sam pises "drvivu vacsinu casu ale netrafis, btn (nepsies aky ma cbet) cbetne a vezme ti pot.")

S tou iniciativou som to asi pochopil - ty myslis ze ja nemam iniciativu lebo som len dorovnal. Ano nemam ju, dorovnaval som voci potu ked tam naliezol SB. Keby SB foldol, tak foldujem aj ja. Dalsia vec je ten call ked ryba limpla, ano tam je to zase bez iniciativy a ano tam mozeme uvazovat co je vhodnejsie. Padli tu 2 nazory a kazdy mal rozne dovody preco tak urobit, to je zase asi vec situacie, stola, hracov, stackov...

Mas pravdu ale, ze callovat a dorovnavat raise pf OOP s tymto je -EV. Ale ako som pisal, ten hrac tam imho nema siroku range lebo nie je kreativny, ak by som mal ostat HU tak by som tu ruku nehral.

A este dodam, ze ak by BTN videl castejsie toto robit tak by som bud zacal callovat silne ruky, alebo raisovat pred nim a hrat viac tight a menej dorovnavat lebo by som cakal raise od neho.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 30 Júl 2013 22:33

Chcem sa opytat na zahrate AA resp. ako vy hrate AA v takej situacii proti takemu superovi s takym boardom:

Full Tilt Poker $5.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2272354
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

UTG: $7.89 -
MP: $4.64 -
CO: $5.89 - VPIP: 56, PFR: 21, 3B: 12, AF: 6,0, Hands: 72
BTN: $5.47 -
SB: $4.90 -
Hero (BB): $6.48 -

Pre Flop: ($0.07) Hero is BB with A :heart: A :spade:
2 folds, CO calls $0.05, 2 folds, Hero raises to $0.20, CO calls $0.15

Flop: ($0.42) 8 :club: 7 :diamond: Q :club: (2 players)
Hero bets $0.30, CO calls $0.30

Turn: ($1.02) 7 :club: (2 players)
Hero bets $0.65, CO calls $0.65

River: ($2.32) 4 :club: (2 players)
Hero bets $1.00, CO folds

Cely problem ruky je, ze ju hram OOP, super je LAG a board je scary.
PF som mohol raisnut asi viac...
Flop ma draw na farbu aj na postupku, davam c-bet dorovnat ma tu moze s Q,8,7, 2 pary, FD, SD, mozno aj A high (pp by asi raisol pf vzhladom na to ako je agresivny, neratam tu moc ze by mal set). Iba dorovnal takze ma najskor nejaky par asi iny nez Q alebo nejaku draw.
Turn sa sparoval a bohuzial prisla 3 karta do farby, betujem a som pripraveny zlozit na reraise (je to ok proti LAG hracom? Moze ma na tu farbu raisnut ako bluff...). Super len dorovnal, moze mat farbu (to by asi raisol), ale skor cakam ze ma SD pripadne SD + par a mozno 1 club.
River dava 4ty club na stol a ak mal 65 tak dotiahol aj postupku. Ta karta je uplne zabita. V podstate tu porazam len par a nedokoncene SD bez club karty. Bojim sa, ze ak checknem tak betne a ja budem nuteny to dorovnat resp. rozmyslat ci to predsalen nezlozit. Preto betujem opat s tym ze foldnem na raise. Mam tu value od tohto hraca vobec? Ako viem ze by tu dorovnal Q, 8 a pod. ale to by asi raisoval uz skorej.
Mam tu check/call alebo check/fold?

Co sa tyka jeho foldu, asi mal nieco ako T9, JT, J9, mozno 96s, 95s.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod matiapag 30 Júl 2013 23:04

PF raise bigger, flop bet bigger, turn c/c, tento river c/f, nonclub river c/c. Myslim, ze kvoli tomuto tvojmu riverbetu dnes nezaspim..
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 30 Júl 2013 23:35

Turn c/c sa mi nepaci. Preco nie b/f?
A preco nezaspis z toho rivru ved tam sa hralo o moje peniaze nie tvoje:D
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!