matiho blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: matiho uNL journey :)

Odoslaťod matiapag 06 Jún 2015 15:27

Ludia vravia, ze poker su neiste peniaze. Ha! Po dvoch rokoch mam konecne v zivote istotu, ze ak vsetko cenne stratim/prehram/zoberu mi, tak mam este niekde uplne inde nejake peniaze, ktore nikto neriesi a nikto nevie, kolko ich tam je. To je skutocna istota! Rok brigadovania a kazdy mesiac cakanie na vyplatu nie je istota, poker je istota!

jk, ale ma to napadlo, tak som si chcel zafilozfovat :)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: matiho uNL journey :)

Odoslaťod SATAN 06 Jún 2015 15:59

matiapag napísal:Ludia vravia, ze poker su neiste peniaze. Ha! Po dvoch rokoch mam konecne v zivote istotu, ze ak vsetko cenne stratim/prehram/zoberu mi, tak mam este niekde uplne inde nejake peniaze, ktore nikto neriesi a nikto nevie, kolko ich tam je. To je skutocna istota! Rok brigadovania a kazdy mesiac cakanie na vyplatu nie je istota, poker je istota!

jk, ale ma to napadlo, tak som si chcel zafilozfovat :)


milujem filozofiu :D
muj nazor na istotu je taky ze istota neni nikde a v nicem ani nikdy nebude (co sa tyka zamestnana, podnikana alebo neceho ineho) istotu si kazdy vytvara sam v sebe svojim pristupem a tvrdu drinu, kazdy je zodpovedny sam za seba a zato ci uspeje alebo neuspeje, ci sa bude mnet dobre alebo zle a len slaby lude sa vymluvaju nato ze neco nejde...
ja sem pred par rokama vedel ze zarabat 500-600€ neni zadna istota ale len otrocka praca, tak sem sa nato vyjebal riskel to a stal sa fulltime pro na nl10 kde sem mnel wr 0-3bb/100 a take sem nemnel istotu ze zarobim tak sem rubal 200h a veril v sameho seba ze sa dokazu uzivit, hodinama sem minimalizoval riziko a maximalizoval istotu.
Ano hral sem jak drbly, ne nebylo to zdrave, ale skus si robit ve fabrike 200h a mas istotu ze ta do roka jebne a hodiny ti skonca v konte a ne v penazenke.
keby sem sa nekoho opytal ci by isel byvat na rok do thajska, ci by vstaval ked chcet on a spal jak dluho chce, ci by chcel byt sam sebe pan a nikomu sa nepodridovat, ci by isel o 1 rano na kavu, tak by vsetci povidali ano ale kebych im povidal tak makaj cely rok, 200h mesicne tak by kazdy ohrnal frnak a vymluval sa ze to nejde, ze to neni zdrave, ze je vykend, mne sa nechce, vcera sem byl najebany alebo frajirke a rodine sa to nelubi, co povi susedka, kamaradi mi povidali ze je to hazard...
tak by sem im pred hubu zamaval stymto a povidal ahoj moj zajtra ides na rani ;)
Spoiler:
Obrázok

Za tento príspevok od SATAN poďakovali - 4:
FreeMan, matiapag, nabokow, WolfiKxx
Obrázok používateľa
SATAN
 
Príspevky: 687
Založený: Mar 2014
Poďakoval/li: 1 krát/146 krát
Karma: 32

Re: matiho uNL journey :)

Odoslaťod matiapag 06 Jún 2015 16:18

SATAN napísal:tak by sem im pred hubu zamaval stymto a povidal ahoj moj zajtra ides na rani ;)


paradne povedane :poklona:
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: matiho uNL journey :)

Odoslaťod Belghar 07 Jún 2015 17:53

SATAN napísal:...

A keby som ti povedal, ze tym hranim pokru nevytvaras ziadnu hodnotu, akurat oberas slaboduchych jedincov, ktori si myslia, ze tento vecer im to vyjde a prehravaju cast svojej vyplaty kazdy mesiac a potom im to chyba. Stale by si maval peniazmi pred nosom niekomu, kto sa zivi poctivou pracou?

Treba si uvedomit, ze vyhravajuci hrac nie je nic ine ako prevdzkovatel automatu.

Samozrejme prehrava na pokri aj vela ludi, ktori to hraju zo zabavy, ale aj vela ludi, ktorym to nici osobny zivot ako automaty.
Belghar
 
Príspevky: 37
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 1 krát/2 krát
Karma: 0

Re: matiho uNL journey :)

Odoslaťod matiapag 07 Jún 2015 18:15

Belghar napísal:ktorym to nici osobny zivot ako automaty.


Ani poker, ani automaty nikomu nenicia zivot :) Nicia si ho sami ludia. Oni maju volbu a mozu si vybrat, ci pojdu hrat, alebo nie. Alebo mali, ked s tym zacali. Teraz zasa maju volbu s tym nieco urobit a prestat. A poker ani automaty v tych rozhodnutiach nepomahaju, ani neprekazaju.

Takze hej, stale by som radsej maval tymi peniazmi :)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: matiho uNL journey :)

Odoslaťod Belghar 07 Jún 2015 18:19

To je ako keby si hovoril, ze drogy nenicia ludom zivot to ludia.

A dalsia vec, deti tych zavislych si tiez same nicia zivot?
Belghar
 
Príspevky: 37
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 1 krát/2 krát
Karma: 0

Re: matiho uNL journey :)

Odoslaťod SATAN 07 Jún 2015 18:24

kazdy si pokrovu hernu zapina sam s vlastnej vole, tak isto jak si seda clovek za automaty alebo si podava loto, alebo vsadza na sport nikdo mu to nekaze a pokad sa taky clovek nevy ovladat tak je to jeho chyba a mal by sa dat lecit, takze aby sem odpovidal na tvoju otazku ano je mi to jedno... ja sem take nechodil do prace najebany alebo si nesedam za pokrovi stol najebany, unaveny, nasraty alebo neco ine lebo mam urcitu zodpovednost a pokad by sem sa choval nezodpovedne mam rovnaku sancu prehrat jak kdokolvek iny... kazdy je strojcom svojho stastia...
jedine scim suhlasim je to ze pokrovi hrac nevytvara zadnu hodnotu to je pravda ale co v dnesnem svete znamena poctiva praca ? ty mozno vytvoris urcitu hodnotu ale pokad ju lude nad tebu zneuziju tak ju aj tak nikdo nepociti takze az sa tento svet zmeni tak sa zmeni aj muj nazor a zmeni sa aj moja praca ... ja sem si poker nevybral, mna ktemu donutil tento system ktery je zle nastaveny (to je na nekonecnu debatu, otem pisat nebudu) a pokad mi nekdo da v praci taky prijem ktery uzivi mna, moju rodinu, a nebudu muset podlezat kazdemu zamestnavatelovi, veducemu, majstrovi aby sem si udrzal plat s ktereho sa neda normalne vyzit tak sa kludne zamestnam, a kludne budu tahat prescase, 12stky, svatky...
ja su dric, ale makam tam kde to ma zmysel a ne tam kde to je strata mojeho casu...
100 ludi 100 chuti kazdy ma iny pohled a nazor takze kludne mozeme mat obaja pravdu len zalezi na uhlu pohledu...
nemyslel som to zle, ja sem nekolko roku pracoval a urcite neodsudzuju zamestnanych a tazko pracujucich ludi, skorej snima sucitim, muj post mnel byt motivacny aby lude ktery stale picuju ze neco nejde alebo jejich robota stoji zakokot stym neco spravili, snazili sa najit si svoju cestu, ty kterym tento system vyhovuje su pro mna stastny lude
takze sa omluvam pokad si nekdo muj blog alebo prispevok zle vylozil
Obrázok používateľa
SATAN
 
Príspevky: 687
Založený: Mar 2014
Poďakoval/li: 1 krát/146 krát
Karma: 32

Re: matiho uNL journey :)

Odoslaťod matiapag 07 Jún 2015 18:42

Belghar napísal:To je ako keby si hovoril, ze drogy nenicia ludom zivot to ludia.

A dalsia vec, deti tych zavislych si tiez same nicia zivot?


Nevyznam sa do drog, takze neviem, ci mozu mat nejake pozitivne ucinky, ale marihuana snad nejake ma, no generalizovat to nechcem. Co chcem ale povedat je, ze ak moze byt droga prospesna, tak nie, nie je to droga, co nici zivot, ale ten, kto ju berie.

To iste plati aj o tych detoch - nie poker alebo hazard im znicili rodinu, ale otec/mama. Neviem ani, preco to takto zdlhavo rozoberame, myslim, ze je to uplne logicke.

Ak by to bolo tak, ako pises ty a naozaj drogy/hazard nicia zivoty, tak aj ja by som sa mal citit ohrozeny, nie? Nedrogujem a nehazardujem, ale kedze DROGY a HAZARD su cinitele nestastia, tak by som sa mal bat, ze ma to stretne, nie? To predsa nedava zmysel :)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: matiho blog

Odoslaťod yegon 07 Jún 2015 18:44

zivit sa pokrom mi prijde moralne bezproblemovejsie nez napriklad pracovat na danovom urade alebo predavat v obchode cigarety
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: matiho blog

Odoslaťod SATAN 07 Jún 2015 18:51

neuveritelna yegonova mudrost mna zase oslnila :D ;) suhlasim
Obrázok používateľa
SATAN
 
Príspevky: 687
Založený: Mar 2014
Poďakoval/li: 1 krát/146 krát
Karma: 32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!