lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 02 Jan 2009 13:40

MiloHaze napísal:2. Ak má AQ tak nerobí check turn, lebo to musí brániť. Hero ho mohol volať s K a K na river ho zabije.
Ak má QQ tak by mal vyluebetovať, lebo asi nemôže čakať, že ho bude Hero floatovať na takomto flope. Ak predpokladáme, že Hero má na stole normálny image, tak s čím by robil preflop call UTG raisera ? TJ, AQ ? QQ+ AK by ho Hero reraisol
Turn check nedáva zmysel, lebo aj AA musí betovať aby HERO nemal odds na draw, KK musí betovať, lebo tam nechce vidieť A.


Neodporuje si to vlastne? Pises, ze UTG nemoze cakat, ze Hero floatuje, ale zaroven si ma na turne chranit ruku pred K, ak ma AQ? To by potom znamenalo obranu proti prave KQ, kedze K9 a K8 asi moc v range nema a proti 3 outom sa asi prilis branit naozaj nemusi :). Taktiez v pripade KK. Eso je taktiez 3outer a ak yegon nefloatuje, tak sa nase UTG boji ruky ako AQ. S KK alebo AA by som to, teda aspon ja, nebral ako bet kvoli ochrane ruky, ale pekny krasny valuebet na takom pannensky nevinnom turne :).

Po callnuti flopu moze od yegona cakat asi KQ, QJ, JT, 89s, AQ, 88-JJ a hadam aj nevinny call aj s 22-77 :).

EDIT: pekne to tu tapetujeme yegonovi, asi si uz nabuduce da pozor, aby sem pastoval nevinny ruky, lebo potom ma citania na cely vecer :D
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod MiloHaze 02 Jan 2009 13:52

To hej, tak ako nad tým postupne rozmýšlam, tak si to aj môže odporovať. :D to je celý problém s rozmýšľaním tak krátko po silvestrovi.
Pozícia tu asi hrá rolu a nevieme kto sedí na BTN a blindoch, lebo hero je CO a takýto call sa na NL400 s rukou typu 22-77 JT,KQ,89,99 .... atd sarobí asi ťažko proti open z UTG. neviem, ako často sa tam fešáci sqeezujú ale určite by som to nevidel ako najlepší move. ja si nemyslím, že reg sa chceckom na turne hera pýta, či má hero set.
MiloHaze
 
Príspevky: 19
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod hulmazas2 02 Jan 2009 14:34

Preco si to cele komplikujeme, na rivry, ked to mozeme za rovnaky dokonca mensi peniaz vyriesit na turne a to tym, ze ho floatneme....? Ked nas reraisne, sme jasny, ked to callne a betne river sme tiez jasny. Takto absolutne nevieme, co ma chalan na rivry. Moze mat monster a nemusi mat vobec nic. To je 50:50, jednoducho bez nejakeho brutal readu na tom lepsie nie sme, nevieme presne stanovit jeho range. My musime dat 60 do potu 140 to je musime dorovnat presne 30% z potu, cize super musi aspon v 30tich % bluffovat, co asi splname...ale aj tak som za bet na turne.
hulmazas2
 
Príspevky: 685
Založený: Jan 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod MiloHaze 02 Jan 2009 14:41

Check/call je lacnejší a ešte máš aj SD
MiloHaze
 
Príspevky: 19
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod hulmazas2 02 Jan 2009 14:48

MiloHaze napísal:Check/call je lacnejší a ešte máš aj SD


Preco lacnejsi? Ked dam na turne 50...akurat nemam SD, ale na rivery nas zabija skoro kazda high karta.
hulmazas2
 
Príspevky: 685
Založený: Jan 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod MiloHaze 02 Jan 2009 14:58

Ak dá call tak sme tam kde sme boli predtým, ak nás raisne tak fold.
zase sme pri tom, aký range má na otvorenie z UTG. Akú máme FE.
Čo nám foldne z toho, čo môže otvoriť z UTG, asi AK,
MiloHaze
 
Príspevky: 19
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod MiloHaze 02 Jan 2009 15:01

Inak teraz ma napadlo, že by možno takto mohol hrať aj JJ :)




Výsledok PLSSSSSS.
MiloHaze
 
Príspevky: 19
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod TuKE 02 Jan 2009 15:04

MiloHaze napísal:Ak dá call tak sme tam kde sme boli predtým, ak nás raisne tak fold.
zase sme pri tom, aký range má na otvorenie z UTG. Akú máme FE.
Čo nám foldne z toho, čo môže otvoriť z UTG, asi AK,

Čítal som niečo na PokerGamers.cz a myslím, že je to celkom príhodné k tejto diskusii:
"Pár připomínek k hands discussion, jejíž úroveň je tu již nějakou dobu na bodu mrazu:

1) Když postujete handu s žádostí o radu, postněte vždycky stats, vaše poznámky na toho hráče nebo to co o něm víte a příp. nějaké další informace co se týče gameflow, nějakých odchylek od normálu nebo vaší image. Bez toho nemá diskuze často vůbec žádný smysl. Na druhou stranu opravdu nemusíte postovat 5 jiných hands, které se na tom stole odehrály, to se nikomu nechce číst a stejně to nemá zdaleka tak velkou hodnotu. Když už takhle nějaké hands postujete, postněte je, prosím, zvlášť a dejte na ně link.

2) NL10 hráči by mohli přestat postovat "rady" k NL200 handám, které jsou z 95% totální kraviny. Zkuste např. postovat rady k limitu max. o 1 vyššímu než hrajete a jenom pokud jste aspoň na tom svém limitu winning player. Díky.
"

Myslím, že by nebolo od veci, keby Vlado zapol tie podpisy, ale iba textové a s obmedzeným počtom znakov, kam by ľudia mohli písať aký limit hrajú, nech má človek potom trochu predstavu, kto mu to vlastne radí.

Aj keď dá sa to celkom dobre tušiť aj z obsahu príspevkov, len takto by to bolo ešte viditeľnejšie.
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod hulmazas2 02 Jan 2009 15:05

MiloHaze napísal:Ak dá call tak sme tam kde sme boli predtým, ak nás raisne tak fold.
zase sme pri tom, aký range má na otvorenie z UTG. Akú máme FE.
Čo nám foldne z toho, čo môže otvoriť z UTG, asi AK,


Ved jasneee...ale nam ide o info. Checkom na turne neziskame absolutne ziadnu info a ak betne river, neviem absolutne nic. Postav vedla seba 10 najlepsich online grinderov a 5 povie, ze moze mat monster a dalsich 5 ze ma total air. Aky mame umysel na rivry, ked checkneme turn? Call river ak nepride scarry karta, fold river ak pride scarry karta, call nizky bet...atd. Podla mna check turn/call river je dlhodobo EV 0.
hulmazas2
 
Príspevky: 685
Založený: Jan 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 02 Jan 2009 15:07

hulmazas2 napísal:Ved jasneee...ale nam ide o info. Checkom na turne neziskame absolutne ziadnu info a ak betne river, neviem absolutne nic. Postav vedla seba 10 najlepsich online grinderov a 5 povie, ze moze mat monster a dalsich 5 ze ma total air. Aky mame umysel na rivry, ked checkneme turn? Call river ak nepride scarry karta, fold river ak pride scarry karta, call nizky bet...atd. Podla mna check turn/call river je dlhodobo EV 0.


By ma zaujimalo, odkial vies, ze 5 naj grinderov povie jedno, 5 povie druhe a ze dlhodobo je to EV 0. No ja si svojimi vedomostami nie som vobec isty na tolko, aby som hocico z tohoto napisal ;).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!