7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod Matheus 15 Mar 2009 10:38

Ahoj, mas nejake skusenosti aj s 6players SNG? Je tam nejaky zasadny rozdiel v taktike?
Matheus
 
Príspevky: 25
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod 7castle 17 Mar 2009 13:35

Matheus napísal:Ahoj, mas nejake skusenosti aj s 6players SNG? Je tam nejaky zasadny rozdiel v taktike?


Bohuzial nemam, nikdy som to nehral, ale predpokladam, ze musis byt ovela aktivnejsi, tj raisovat o dost vacsi pocet ruk.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod 7castle 17 Mar 2009 13:40

Hmm, poslednych par dni som velmi nespokojny s hrou i vysledkami, nejak to nie je ono a neviem celkom preco. Takze som sa rozhodol, ze musim nejake veci zmenit. Znizim pocet stolov, aby som mal viac casu (asi na 18). Ale hlavne, instaloval som konecne SNGwiz a budem sa s tym hrat.

Dnes som uz zacal, a aj ked som prebehol ten tutorial, par veci mi nie je jasnych:

1. Ako zadam jednu ruku? Zatial som pochopil len ako importnem cely konkretny turnaj, co je dobre, ale obcas chcem len jednu ruku a nechce sa mi hladat kde je.
2. Ako si upravim range superov? Ide mi to len posuvat po tej osi, ale to nie je ono, tak nemozem napr. pridat A8s a zobrat KTo. Kliknutie na tie ruky nepomaha (tak ako to ide napr. v PokerStove)
3. Tusite niekto nejaku teoriu o "edge"? Nechapem preco su take obrovske rozdiely pri defaulnych nastaveniach - niekedy je tam 0.06, inokedy som videl aj 0.64. Tiez by ma zaujimalo, ze aka edge sa teda standardne poklada za taku ktorej sa nemozme vzdat.

Je tu par borcov co s tym robia bezne takze dufam ze mi ako zaciatocnikovi poradite :)
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod Barin 17 Mar 2009 14:07

7castle napísal:Hmm, poslednych par dni som velmi nespokojny s hrou i vysledkami, nejak to nie je ono a neviem celkom preco. Takze som sa rozhodol, ze musim nejake veci zmenit. Znizim pocet stolov, aby som mal viac casu (asi na 18). Ale hlavne, instaloval som konecne SNGwiz a budem sa s tym hrat.

Dnes som uz zacal, a aj ked som prebehol ten tutorial, par veci mi nie je jasnych:

1. Ako zadam jednu ruku? Zatial som pochopil len ako importnem cely konkretny turnaj, co je dobre, ale obcas chcem len jednu ruku a nechce sa mi hladat kde je.
2. Ako si upravim range superov? Ide mi to len posuvat po tej osi, ale to nie je ono, tak nemozem napr. pridat A8s a zobrat KTo. Kliknutie na tie ruky nepomaha (tak ako to ide napr. v PokerStove)
3. Tusite niekto nejaku teoriu o "edge"? Nechapem preco su take obrovske rozdiely pri defaulnych nastaveniach - niekedy je tam 0.06, inokedy som videl aj 0.64. Tiez by ma zaujimalo, ze aka edge sa teda standardne poklada za taku ktorej sa nemozme vzdat.

Je tu par borcov co s tym robia bezne takze dufam ze mi ako zaciatocnikovi poradite :)


1. Jednu ruku zadas bud "analyze new game" alebo hore mas ikonku "paste hand history" cize iba skopirujes a nahodis to tam
2. Toto je zatial dost znama chyba wizardu, ze konkretne ruky si nemozes vyberat...dufajme, ze s tym v buducnosti nieco spravia
3. Celkovo som si vsimol, ze program predpoklada tym vacsiu edge cim mas viac blindov (automaticky predpoklad, ze si lepsi nez superi) co je logicke, pretoze napriklad s jednym blindom uz moc vela vody nenamutis ...vyvodzujem si z toho, ze mozem passnut jemne +EV push/call z dovodu, ze cim viac mam blindov tym vacsia je pravdepodobnobnost, ze sa v buducnosti naskytne lepsia prilezitost.

PS: ak si prave s wizardom zacal, urcite ta bude fascinovat ikonka "charts" ako mna, skus si analyzovat pomocou nej nejaku SBvsBB push situaciu a presne uvidis "pokial" je tvoj push/call profitabilny.
Barin
 
Príspevky: 284
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 0 krát/4 krát
Karma: 4

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod 7castle 17 Mar 2009 22:44

Hmm je mi to trapne ale fakt tam neviem dat tu jednu ruku :(

Paste hand history vobec nereaguje, proste sa nic nestane. Cez analyze new game to mozno nejaku ide, ale zda sa mi to ultra neprakticke ako sa to tam zadava :(
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod brano172 18 Mar 2009 01:00

S tym importom zial neporadim, len doplnim k tej edge. Barin ma urcite pravdu v tom, ze to zavisi od poctu BB v stacku. Ale videl som jedno video, kde chlapik rozpraval, ze tu edge treba prisposobovat aj hracom pri stole. Teda proti slabemu stolu mozeme vynechat situacie, ktore su iba slightly +EV, lebo sme od nich lepsi a zuzitkujeme to neskor. Ale ked mame pri stole vela dobrych regularov, musime hladat kazdu situaciu, ktora je pre nas ziskova, a teda si to nemozme dovolit pustat. Nakolko je vhodne riadit sa tou edge doporucovanou Wizardom ti ale nepoviem, lebo to netusim. Len je dobre vediet, ze co Wizard oznaci za zly push, nemusi byt vzdy zly push, ak sa objektivne zvazia vsetky faktory.
brano172
 
Príspevky: 161
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 3

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod 7castle 18 Mar 2009 01:27

Brano (aj Barin samozrejme), dik za rady, pokial ide o tu edge uplne s tebou suhlasim, skor mi ale ide o to, ze mam problem predstavit si nieco pod tym cislom 0.3 - teda aky vyznamny posun v equity to v skutocnosti je, ci je to vela alebo malo.

Ten import prezijem, jednoducho tam dam vsetky turnaje v dany den a to vyhladanie mi netrva dlho, cize je to ok.

Tie charty su Barin vyborne, dik za tip.

Este som narazil na jeden problem, mam ruku kde som BvB nepushol ale raisol JJ pri 100/200/25, typek ma dal AI cca 3.3k, ja som mal tolko isto, kedze som ho nepoznal tak som zavolal, mal QQ, dost brutal letiet takto deep, tak som si to chcel pozriet, ale nejde mi to, on to berie akoby som to pushol, a pise co ma zavolat on... a neviem to upravit aby to bralo ako moj raise, jeho AI a potom moj call... aby som sa mohol hrat s jeho reshove rangom. Netusite?

A inak samozrejme idem spat s pocitom uplneho magora, ze som to nezacal vyuzivat uz davno, to je fakt sila. Ale aspon mam nadej, ze pridem konecne na to, preco som stale tak nekonecne priemerny napriek tomu ze si myslim ze na to mam a ze tomu venujem inak tolko snahy a casu.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod buschle 18 Mar 2009 09:13

ahoj , mozes prosim ta opisat ako vytvaras RB na stars ? uz si to raz pisal niekde , ale nechce sa mi to hladat.
Zaujimalo by ma kolko ti vychadza RB , tvoj status - platina ? , ci kupujes balicky, alebo hrajes kvalifikacie za FFP a predavas BI a kolko takto rb dosiahnes a ci sa to oplati kedze tam je casova strata ,lebo vlastne hrajes len na vylepsenie rb oproti balicku.

Mne tam cashback vychadzal dost slusne cislo , som hraval tie kfalifikacie na 100k-200k GT a predaval som 11usd BI, dost ryb tam hraje tieto vikendove kvalifikacie, len to neviem posudit objektivne, lebo to bola mala vzorka.
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod 7castle 18 Mar 2009 10:03

buschle napísal:ahoj , mozes prosim ta opisat ako vytvaras RB na stars ? uz si to raz pisal niekde , ale nechce sa mi to hladat.
Zaujimalo by ma kolko ti vychadza RB , tvoj status - platina ? , ci kupujes balicky, alebo hrajes kvalifikacie za FFP a predavas BI a kolko takto rb dosiahnes a ci sa to oplati kedze tam je casova strata ,lebo vlastne hrajes len na vylepsenie rb oproti balicku.

Mne tam cashback vychadzal dost slusne cislo , som hraval tie kfalifikacie na 100k-200k GT a predaval som 11usd BI, dost ryb tam hraje tieto vikendove kvalifikacie, len to neviem posudit objektivne, lebo to bola mala vzorka.


Ranko, v zasade hravam tie 5400FPP satelity na SM, odregistrujem sa a tie $T pretocim na normalne $$. Je to jednoduche. Kedze som Platinum, na jeden satelit potrebujem 2160VPP bodov, co je $432 na rake. 10 ludi hra, 4 vyhraju de facto $215, cize spolu $860, to je $86 equity. Cize ak si avg hrac, tak za $432 uhras $86, co je skoro uplne presne 20% RB - co je logicke, kedze ten zakladny pri Bronze Star vychadza malinko pod 8%. Ja predpokladam, ze dlhodobo z nich ale nevyhram tych 40%, ale aspon polovicu, cize by som mal mat RB okolo 25%. To samozrejme len do casu kym nebudem SN.

Zatial mi to moc nejde, som dost pod ocakavaniami, ale je to tym ze mam smolu, plus raz som hral tieto satelity nejaky nervozny a 2 som uplne pokazil.

Aha a este hravam pre spestrenie ten Turbo Takedown, za 5k, to hra asi 11k ludi a 4k berie peniaze, prvych 2000 tusim $90, ale zas mas sancu vyhrat ovela viac. Tiez sa mi tam nedari, takze preto je moj RB zatial zufaly.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod palo1973 18 Mar 2009 10:55

-no v tomto je Sun poker lepsi,mam tam najvyssi status a za 1 $ fee mam 450 points,ktore si mozem kedykolvek zmenit na realne peniaze,co dava 45 % rb,samozrejme viem,ze stars prinasa ine vyhody
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!