7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod ___Mortylen___ 11 Dec 2009 23:46

Pride mi trosku cudne drawovat, hitnut, a potom zahodit na celkom velky shove 2nd nuts. Hlavne mi to pride cudne preto, lebo kopu ludi sa velmi snazi v MTT co najskor ziskat stack, pustaju sa casto do marginal spotov a tu sa zahadzuju second nuts.
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 12 Dec 2009 00:05

___Mortylen___ napísal:Pride mi trosku cudne drawovat, hitnut, a potom zahodit na celkom velky shove 2nd nuts. Hlavne mi to pride cudne preto, lebo kopu ludi sa velmi snazi v MTT co najskor ziskat stack, pustaju sa casto do marginal spotov a tu sa zahadzuju second nuts.


Mortylen no offence ale nieco k veci by si nemal? :(

Ako vazne na Palov koment som sa slusne spytal co ocakava a na zaklade akej logiky ze tu super otoci ked zavolam... A hlavne ja som to nedrawoval na to aby som to foldol, ja nie som Teodora aby som vedel ze mi to tam na riveri posle.

Ja samozrejme bez problemov uznam ze je mozne ze naozaj bola 45% sanca (tak nejako treba) ze to nuts nemal len by som chcel pocut nejake zdovodnenie. Hral si uz niekedy 500E live turnaj? Mas predstavu ako sa to hra? Vies mi vysvetlit preco cakas od supera ze shipne KQo na riveri povedzme? Alebo 64 flush?

EDIT: Tych 500E som zdoraznil len preto ze to trochu vplyva na ochotu superov is AI s marginal rukou v L1, aspon vo vacsine pripadov.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod yegon 12 Dec 2009 00:07

k tomu flushu

- myslim ze jeho hra na turne nie je konzistentna s FD, maximalne tak 7d8d, myslim ze nemoze ocakavat ze mu obaja foldnete po tom co ste dorovnali flop takze by bol cudny ak by si s FD nezobral free card.

- zda sa mi ze prilis precenujes turnajovych hracov co sa tyka ich pf calling range - ja by som mu z range nevylucil ziaden SC snad s vynimkou 23/34 cize tych nizsich flushov moze mat na riveri o DOST viac nez nut flushov

- tvoj bet na riveri sa mi zda byt prilis nizky - typek ti tam ukazuje silu, kludne moze mat to KQ a ty si vypytas pol potu? Ja by som od neznameho hraca neocakaval ze dokaze foldnut silnu ruku na vyssi bet aj ked prisla flush takze by som betoval viac

- ten jeho raise na riveri je otrasny obv a tiez by mi nebolo vsetko jedno ale ako som uz par krat spominal 2kartove flushe sa neskladaju :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 12 Dec 2009 00:17

yegon napísal:- zda sa mi ze prilis precenujes turnajovych hracov co sa tyka ich pf calling range - ja by som mu z range nevylucil ziaden SC snad s vynimkou 23/34 cize tych nizsich flushov moze mat na riveri o DOST viac nez nut flushov


Ale v tomto sa zhodneme, ja uplne suhlasim ze moze mat vsetky SC, ja som pisal ze Thigh (ako 3. naj moznu) tvoria len T8s a T7s, tie ostatne su mozne vsetky, ale:

yegon napísal:- myslim ze jeho hra na turne nie je konzistentna s FD, maximalne tak 7d8d, myslim ze nemoze ocakavat ze mu obaja foldnete po tom co ste dorovnali flop takze by bol cudny ak by si s FD nezobral free card.


Prave pre toto sa jeho range ovela viac naklana k Ahigh FD, na turne presne preto co pises je uz dost nepravdepodobne ze bude ten baby flush stale nabijat.

A ako som ti osobne vravel, ak mam nekonzistentnu hru u supera, tak ma ovela viac zaujima posledny move ako to ci to sedi PF ci na turne, proste ludia hraju divne na river niekto nahle AI pricom to vyzera na JJ nepoviem si ze nema JJ len preto lebo ma neraisol PF a ja by som to spravil.

yegon napísal:- tvoj bet na riveri sa mi zda byt prilis nizky - typek ti tam ukazuje silu, kludne moze mat to KQ a ty si vypytas pol potu? Ja by som od neznameho hraca neocakaval ze dokaze foldnut silnu ruku na vyssi bet aj ked prisla flush takze by som betoval viac


No to je mozne, ja som proste usudil ze chalan ma KQ/KJ/KT type ruku najpravdepodobnejsie a ta zavola prave taky bet, je mozne ze by platil viac, s malym flushom by viac urcite platil... je to mozne ze som mal betnut viac (uprimne sa mi stalo to co si ty kedysi spominal, nejak som to nezratal a pot bol rozhadzany, sa mi zdalo ze je tam tak 3.5k - som ryba).
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod yegon 12 Dec 2009 00:28

7castle napísal:
yegon napísal:- myslim ze jeho hra na turne nie je konzistentna s FD, maximalne tak 7d8d, myslim ze nemoze ocakavat ze mu obaja foldnete po tom co ste dorovnali flop takze by bol cudny ak by si s FD nezobral free card.


Prave pre toto sa jeho range ovela viac naklana k Ahigh FD, na turne presne preto co pises je uz dost nepravdepodobne ze bude ten baby flush stale nabijat.

A ako som ti osobne vravel, ak mam nekonzistentnu hru, tak ma ovela viac zaujima posledny move ako to ci to sedi PF ci na turne, proste ludia hraju divne ale nepoviem si ked mi da na river niekto nahle AI pricom to vyzera na JJ nepoviem si ze nema JJ len preto lebo ma neraisol PF a ja by som to spravil.


nerozumiem tomu preco je podla teba pravdepodobnejsie ze bude na turne betovat Ahi FD nez ze by betoval nizke FD (nema nielen fold equity ale ani showdown value s Ax a s vynimkou ATs nemoze mat ani monster draw) - nemyslim ze mozes na zaklade jeho turn hry povedat ze ak ma flush tak je to pravdepodobne nut flush lebo betoval turn. Jednak nanho nemas read a ani neviem aky read by si mal mat aby si take nieco mohol povedat. Myslim ze to co som napisal ja - teda ze je pravdepodobne ze FD bude checkovat behind dava zmysel aj bez readu a da sa zobrat ako default - samozrejme je potom problem ze co do fucku raisuje na riveri ??? :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod palo1973 12 Dec 2009 00:28

-problem je ten,ze ty mu nemozes priradit svoje myslenie,ze ty by si tam KQ,sety,bejby flushe len dorovnal,co by bolo ok,ale ze hraci to proste hraju inak

-urcite by som vylucil ako aj ty pure blaf,ale je tam kopa inych flushov,ktore mas beat,samozrejme je tam aj nuts flush,ale je predsa bezna vec,ze niekto proste svoju ruku overplayed,podla mna si bol tam voci jeho range vpredu-vo vacsine to bude nizsii flush,nuts flush a male percento nejakych overplayd ruk

-proste keby si mal nieco ako 78 v diamondoch,3rd alebo 4th flush tak by to bolo ine,ale SECOND NUTS FLUSH na nesparovanom boarde je podla mna pomerne easy call

-skoda,ze si sem hodil vysledok,bola by zaujimavejsia debata bez neho
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 12 Dec 2009 00:38

palo1973 napísal:-skoda,ze si sem hodil vysledok,bola by zaujimavejsia debata bez neho


Nepostol som vysledok, lebo ho neviem :) Nebolo by nic nove keby klamal :)

A jasne ze mu nemozem priradit svoje myslenie, ale z toho co mam ja odohrane som sa este NIKDY nestretol s nicim co by toto pripominalo. Cize ja mu priradujem myslenie bezneho hraca a aj tak mi z tho nijak nevyjde nic ine ako nut flush a vo vlelmi malom % baby flush. Mozme hovorit o "overplayovani" ale tu ide tipek AI s 15k stackom na moj 2.3k bet, ja viem ze v pote je viac, ale aj tak je to monster overshove.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod yegon 12 Dec 2009 00:40

heh na mna isiel tricky ked mi to hovoril osobne, tvrdil mi ze je vonku lebo super mal nut flush a on to dorovnal a pytal sa ma ci sa to dalo foldnut - ja reku: nedalo

tricky bastard :P
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 12 Dec 2009 00:46

Lance napísal:Jsem velice rád, že jsem také narazil na blog turnajového úspěšného hráče z ČR/SK. Často jsem četl tvoje posty na 2+2 fóru, kde by mě vůbec nenapadlo díky tvé velmi dobré angličtině, že jsi z SK.


Lance dik za prispevok, neboj nestrati sa to tu, odpisem ti, len dnes v noci este ako vidis prezivam CSPT takze niekedy zajtra :)
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod palo1973 12 Dec 2009 00:51

-ok mas viac odohrane,ale ja by som to nezhodil,proste vela hracov vidi dvojkartovu farbu na nesparovanom boarde ako nuts ,teraz mu nedavajme prilis velky kredit,napriek bi 500e,ze ten overpush urobil s 4th nuts preto aby prinutil zlozit 3rd and 2nd nuts

http://www.pokerportal.info/poker-novinky ... dva-nazory
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!