7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod Pepi 04 Mar 2009 11:29

yegon: ...no ale naco, ked tu mame ICM trainera a kopec ICM kalkulatorov po weboch... ;)
Obrázok používateľa
Pepi
 
Príspevky: 798
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 7

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod 7castle 04 Mar 2009 11:33

Pepi napísal:to ITM - hrac KOKUKO je zas typicky priklad hraca, ktory jednak poriadne ani nevie, ako sa dostal do takej fazy turnaja a k takemu stacku, a jednak uz vobec nevie, co s nim ma robit. To je uplny prototyp hraca, ktoreho mat po lavej ruke na bubbly a v ITM je hotovym utrpenim. Najma ked nejdu karty. Je velmi obtiazne si vysvetlit, co tie jeho limpy a minraisy UTG znamenaju. Nejde sa spolahnut na to, ze v tomto bode je range tych jeho limpov any two. Skor by som povedal, ze su to nejake Ax, vyssie connectory, suited karty, mozno male pary - co tusim aj parkrat ukazal. Ak pri snahe o resteal akurat trafime hornu polovicu tejto range, tak tam velmi hrozi, ze to v tom jeho pocite neohrozitelnosti (zvysujucom sa exponencialne vzladom na vysku jeho stacku) jednoducho nebude schopny polozit a vystavujeme sa tym nebezpecnej situacii.


Yo, dobry postreh, s takymto hracom sa hra velmi zle na bubble, NAJMA ak ma ma 2nd stack a nema pochopenie pre nas pwning (t.j. zneuzivanie najvacsieho stacku na neustale alliny), takze nas zavola aj s A8s, co je katastrofa pre nas oboch - equity sa dramaticky presuva od oboch k zvysnym dvom hracom.

Pepi napísal:Inak, suhlas, ze mas mikrofonicky hlas a komentatorsky prejav. Ten blavacky prizvuk je v poho, to sa da prezit. Ten nas vyhodnarsky tiez nie je najkrajsi. :) Ale ked ta na zaklade tohto videa nahodou objavia a stane sa z teba komentatorska star, tak na tom budes musiet popracovat. :D Bo to sa v TV nenosi, teda aspon zatial v tej verejno(nesvoj)pravnej. :)


Haha myslim ze este natocim tak jedno video kym mi neskonci 30dnovy trial na Camtasii a tym sa moje komentovanie navzdy skoncilo, takze netreba mat obavy :)
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod 7castle 04 Mar 2009 11:47

barth3z napísal:dakujem-e este raz za video, aj ked som ti pisal ze by nebolo odveci nieco take vytvorit, ale tajne som dufal ze sa do toho obujes a vytvoris ho, radim sa medzi zacinajucich SNG-ckarov :fish: nemam vobec moc toho odohrane (cca 250snga ROI -1% :o ) teraz prevazne hram na FT, a ta buble faza tak ako popisoval palo to by bolo dobre nieco na takych konkretnych situaciach vysvetlit, bo v poslednej dobe sa mi dost casto stane ze sa stanem prave tym bubleboy ja :( , a itm faze, druhy moj problem dost vela 3tich miest :wall: v poslednej dobe som zacal svoje handy analyzovat cez sngwizard, a musim povedat ze mi to trosku aj pomohlo resp ma nakoplo tym spravnym smerom, ked som bol v uplnych zaciatko riadil som sa viacmenej podla tejto tabulky, este raz dik za video,a dufam-e, ze ich bude viacej :poklona: :good:


Som rad ak som aspon trochu pomohol. Ak mas vela 3. miest, tak to znamena ze nehras bubble dost aktivne... u mna je to tak, ze do ITM idem skoro vzdy bud ako jasny chipleader, pretoze na bubble mam stack a brutalne ho pouzivam, alebo ako short, pretoze naopak s malym stackom manevrujem aby som sa dostal ITM. Cize u mna mna celkovo pomerne jasne 1>3>2.

SNGWiz je super, urcite radim pouzivat dokola, vela sa naucis. K tej bubble hre sa vyjadrim coskoro.

Inak, ta tabulka je dobra pre zaciatocnikov, ale je uzasne neflexibilna, a casom radim naozaj na nu zabudnut. Najma tie udaje pri 10BB su dost zle. Z SB treba pushovat OVELA viac, lol ze tam nie je ani 78s, co je monster. Z CO pushovat 77+ je tiez lol, 44 tu pushnem aj keby sedeli na zvysnych troch miestach ultra manici. Posledna veta plati mozno nad 13BB, ale raisovat a nie pushovat 11BB je imo volovina, a to bez ohladu na pocet hracov.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod 7castle 04 Mar 2009 11:56

0x napísal:Díky za zajimave video, kdyz slysim nekoho mluvit na škole Slovensky (jakože na Vysoke Skole Ekonomické v Praze jich je fakt hodne), tak jim temer nerozumim. Ale v tomhle videu rozumim naprosto vsemu, mas skvelej projev a prizvuk.
Ke hre: Skoda, ze se vubec nedarilo, ale to bylo vicemene tim, ze ti nechodily karty. Pri hrani na 5 stolech je fakt divny, ze ani jeden top pair JJ QQ KK AA. A jeste k tem pushum .. obcas jsi pushoval hrozny hovadiny, ktery bych si netroufnul hrát .. taky to bohuzel obcas nevychazelo...
Taky hraju na PS obcas SNGs, ale po poslednich downswingu si davam pauzu... Na SharkScope to vypada osklive, nick oxeerz.


Dik, nie je mi sice jasne preco si akurat mne rozumel ked Slovakom v Prahe nie je rozumiet, ale nevadi 8-)

JJ, aj ja som si potom vsimol, ze mi nedosiel ziadne par. Hral som 217 ruk, kazdy par by mal prist raz za 221 ruky, som dostal o 4 velke pary menej ako som mal :) Co je inak skoda, lebo hrat tieto pary tiez treba vediet.

Jasne ze som pushoval hovadiny, o to ide, jedine co rozhoduje je longterm profit. To ze to nevyjde nie je podstatne. Iste, vzdy je vtipne ked BVB pushnem 65o, tipek na BB chyti nahodou KK, hrdo zavola, vyhra a do chatu napise "ty", mysliac si aky som donk ze psuhujem 65o. Ale to je jedno, podstatne je ze je to ziskovy move. Kazdy obcas dostane KK, to nie je nejake umenie.

Tvoj SS je uplne v pohode, mas malinku vzorku, ale filtrovane na 9man SNG mas vyborne cisla a velmi dobru finish distribution (aj ked vzorka je fakt mala). Preco to nehravas viac? Kvoli casu? A to na konci nie je downswing, sak to je par SNGciek :)
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod 7castle 04 Mar 2009 12:09

Barin napísal:Videjko naozaj fajn, urcite budem rad ak pribudnu dalsie. Co sa tyka toho KQ...proti ludom ktorych nepoznam by som to na F****Tilt 12tkach urcite nepolozil, ale je mozne, ze na P****Stars je situacia ina. Asi uplne najviac ma zaujali tie dva UTG pushe najprv myslim KTo (do piatich) a potom A8 (do siestich) ked si mal 7-8x BB...zatial sa mi to nechcelo hadzat do wizardu ale je pomerne zrejme, ze to budu jemne -EV all iny. S podobnymi situaciami si dost casto lamem hlavu...co myslis neni lepsie to skusit radsej v dalsom orbite s 5-6 blindami? aj ked je pravda, ze na starsoch to s ante moze vyzerat inak.


KQo som riesil, nie je to ciernobiele, ale bolo to OK imo. To KTo je myslim urcite OK, to je dokonca EV+ zrejme, ak nie tak je to OK podla ICM, lebo ICM urcite podcenuje negativny vplyv toho ze ideme na blindy (aspon vzdy som to tak chapal). Ak to foldnem a foldnem aj blindy ostane mi 6BB a to nemam rad. A8o je este tesnejsie, vravim ze sam celkom neviem. Ale principialne radsej tesny EV- push s 8BB, ako potom este horsi so 6BB (pricom pri tom A8o myslim hrozili este aj vyssie blindy skoro).

Urcite EV- bol naopak ten A5o CO push 6 handed s 8BB, to som trochu prehnal, to bol leak. Tam asi stalo za to radsej pockat.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod 7castle 04 Mar 2009 12:13

dzejkej napísal:Velmi pekna praca .. radost pozerat! :)

Mas na to evidentne talent, pretoze si dokazal miesat rozbor konkretnych situacii a popritom vysvetlovat vseobecne koncepty a to sa kope skusenych coachov nedari, ako som si mal moznost vsimnut :).

Sa tesim, ked sa niekedy das na CG a budes takto videjkovat :angel: :-D.


Wow, toto potesilo. Dost som sa o to snazil, aby som povedal nejake koncepty a zaroven riesit aj ruky, takze som rad, ak to aspon trochu vyslo. S odstupom casu som si uvedomil, ze som nepovedal jedine slovo o betsizingu, co je velmi dolezita tema, a vzhladom na vyvoj stolov (nemali sme nikde double up) ani raisovanie v neskorsich fazach, a na bubble bohuzial tiez vela miesta nebolo.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod 7castle 04 Mar 2009 12:16

petardo napísal:Vyborne video. Prve pri ktorom so nezaspal.Vela veci som pri tom pochopil.Teraz nechapem ako som mohol vobec ja SNG vyhrat.
Zaujalo ma to KQ na zaciatku. Boli tam dvaja hraci.Nebolo by lepsie fold? Uz len preto ,ze to je prvy level a neni sa kam ponahlat?
Dalej ma zaujima ten PF allin uz na platenych poziciach s kartami ktore by sa normalne zahadzovali. Neni radsej takticky lepsie allin z UTG a predstierat monster na ruke? Dezinformacia supera. Ono aj tak zavola max jeden si myslim.


KQo som uz riesil, dalo sa to foldnut, ale myslim ze takto to bolo OK. Pokial ide o tie alliny, nic netreba predstierat. Pozries na situaciu na stole stacky, pozicie, typy hracov, obcas aj svoje karty :lol2: , a rozhodnes sa ci ides AI. Nemusis nikoho dezinformovat.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod 7castle 04 Mar 2009 12:21

roche01 napísal:Mám na Teba v podstate len jednu otázočku, ktorá sa týka ICM. Teraz som v akcii videl, ako to máš "premakané" a dokážeš sa v podstate bleskovo rozhodnúť P/F. Vieš mi poradiť nejaký zdroj, kde by princíp ICM bol vysvetlený nejako "ľudsky"? Používam trainig ICM, čo je skvelá pomôcka a mám tam úspešnosť pri 300-400 rukách cca 95%, ale chcel by som to pochopiť na teoretickej rovine, prečo práve táto ruka v tejto situácii pri takýchto stackoch je na push a prečo zase druhá ruka v inej situácii a pri iných stackoch je na fold.


Roche, toto je velmi tazka otazka, ale Pepi a Yegon to v podstate zhrnuli. Ta matematicka cas pri ICM je pre laika pomerne zlozita, tiez budem rad ked to Yegon vysvetli na priklade ;) Ale ide fakt asi o to, ze pri pushovani treba zvazit superov range, a potom kombinaciu ziskovosti jeho foldov a stratovosti jeho callov (pre nas, kedze ma lepsiu ruku ako my), dat to do nejakej equity tabulky pre pushom a po nom a ak nam equity stupne tak to pushnut.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod Pepi 04 Mar 2009 12:39

To KTo je myslim urcite OK, to je dokonca EV+ zrejme, ak nie tak je to OK podla ICM, lebo ICM urcite podcenuje negativny vplyv toho ze ideme na blindy (aspon vzdy som to tak chapal).


Dobre si to chapal, aj chapes. :) Aj napr. taky loser jeden sa o tom zmienil v jednom svojom videu. Jak sa len volal... AHA! Sheets! Tak som mu uveril. :lol2:

Pozries na situaciu na stole stacky, pozicie, typy hracov, obcas aj svoje karty :lol2: , a rozhodnes sa ci ides AI.


:lol2: :lol2: :lol2:

S odstupom casu som si uvedomil, ze som nepovedal jedine slovo o betsizingu, co je velmi dolezita tema, a vzhladom na vyvoj stolov (nemali sme nikde double up) ani raisovanie v neskorsich fazach, a na bubble bohuzial tiez vela miesta nebolo.


...snad v dalsom videjku. Hlavne to raisovanie v neskorsich fazach by mna osobne zaujimalo.
Obrázok používateľa
Pepi
 
Príspevky: 798
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 7

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod 7castle 04 Mar 2009 12:56

palo1973 napísal:2.neuvazoval si dat s tym AK po tej call,raise,call akcii pf all in?nestaci tam FE+prinajhorsom asi flip,ak predpokladame,ze zavola len jeden,vo vseobecnosti som pripraveny ist pf all in s AK aj v leveli 1,proti jednemu superovi,hlavne ak to nie je super winning player-zle?


No, Palo, toto som si nechal nakoniec.

Tazko povedat. Momentalne som absolutne rozhodnuty minimalizovat stackoffy early, co NAJMA znamena nehnat to do AI PF s AK. Taktiez som bol zrejme trochu ovplyvneni tym KQo vypadnutim, cize som nechcel letiet znova. Ale aj s odstupom sa mi zda ten fold OK.

Limp UTG, ja raise, btn call, sb call, insta minraise od hraca so stackom, utg call - to je extremna akcia, kde urcite plati, ze v NAJLEPSOM pripade tam je 1 hrac s parom 99-QQ, ktory urcite nepolozi. Su tam samozrejme dead money, a nie je ich malo, cize keby bolo iste, ze to je takto, tak to shipnem. Problem je ze tu vazne hrozi, ze ma niekto KK+, najma od minraisera, to je evidentne zly hrac, a tam je mozne vsetko, pricom akcia po flpe ten monster nijako nevylucila. Navyse, ja mam v pote len 120 chipov, takze nerobi mi problem vycuvat.

Ale netvrdim, ze sa to neda shipnut, AKs by som mozno uz dal :)
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!