Demencia slovenskeho hokeja

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod emjayko 03 Mar 2010 11:58

yegon napísal:nemame podmienky ako inde vo svete ale urcite su lepsie nez pred 20 rokmi - napriek tomu mame menej deti venujucich sa sportom nez kedysi - a to uz vobec nehovorim na vrcholovej urovni - ale vobec hybucich ritou


a co je konkretne lepsie? ze ked dojde chlapec na trening a nema vlastnu vystroj za 100k+ tak sa moze otocit a ist hrat domov xbox?
imo je to cele o tom ze neni umoznene sportovat celmu obyvatelstvu ale mozno tak 10%... ako je to mozne ze dakedy ked prisli na trening mali vsetko? jednudcho stredna vrstva na slovensku si dneska nemoze dovolit zobrat deti na tenis alebo na hokej... a to je obrovsky rozdiel medzi zapadom a nami... kolko je u vas v meste bezplatnych sportovisk? u nas aj ked sme male mesto ani jedno... v usa bezna vec... cele je to o tom na akej urovni je tento stat... urcite je velka pravda aj to ze ludia spohodlneli ale myslim ze az taky vplyv to nema...

Za tento príspevok od emjayko poďakovali :
marcoo12snv
Obrázok používateľa
emjayko
 
Príspevky: 886
Založený: Mar 2009
Poďakoval/li: 35 krát/52 krát
Karma: 29

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod yegon 03 Mar 2010 12:10

no mozem ti povedat ze hokejovu vystroj za socializmu zadarmo nerozdavali to je jedna vec a druha je ze ludia sa nevenuju ani sportom ktore su lacne

hokej a futbal si mozes zahrat zadarmo na trave, kedysi sme sa bili o to kto bude moct hrat na skolskom ihrisku basketbal, teraz su ihriska a travniky prazdne
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod yegon 03 Mar 2010 12:11

emjayko napísal:a co je konkretne lepsie? ze ked dojde chlapec na trening a nema vlastnu vystroj za 100k+ tak sa moze otocit a ist hrat domov xbox?


btw neverim ze sa napriklad hokejova alebo tenisova vystroj neda kupit za menej nez xbox
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod 7castle 03 Mar 2010 12:16

yegon napísal:tak ale to tu nebolo ani doteraz, v trencine som ako skolak chodil na treningy do dukly cez cele mesto, zabil som 2 hodiny cestovanim a chodil som, to iste na plavanie alebo kajak


Otazka je kde sa to potom tak zlomilo :D
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod 7castle 03 Mar 2010 12:20

Inak Yegon ma pravdu, urcite na vela veci treba peniaze, hokejovu vystroj si nemoze dovolit kazdy, a uz vobec nie platit trenorom aby decko hravalo (co sice nemam z prvej ruky ale predpokladam ze to nie je ojedinela prax), ale...

Ale na strasne vela veci netreba $$ len chut, presne ako pise dnes je vonku ovela menej deti ako kedysi, a ked su vonku nehraju len si pustaju Rytmusa a poflakuju sa.

A tiez na peniaze sa neda uplne vyhovarat, ja ked som bol decko tak bol problem u nas aby sme mali vobec na tenisky (o nejakych Air Jordanoch co mali spoluhraci som mohol iba snivat), a hral som, a sused chodil na hokej, kazde rano o 5 ho nebolo, cela rodina nebola v zivote pri mori snad ale robili prenho co sa dalo...

Ako vravi Miki kde je vola tam je cesta :good:
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod HypAA 03 Mar 2010 12:23

tiez si myslim ze je to tym ze vacsina deti hra PC/xbox/PS a pozera telku ako sa venuju vo volnom case sportu.. ale tiez nepochopim pristup klubov k tomuto problemu.. urcite by sa im oplatilo investovat do mladeze lebo ked vychovaju talent tak sa im ta investicia niekolko nasobne vrati.. tyka sa to hlavne hokeja ale to je problem slovenskej povahy :) mysliet ziskovo do buducnosti..

myslim ze tenis bol vzdy len pre solventnejsich lebo ked si zratate rocne naklady (trener,kurt,vystroj,cestovanie na turnaje) tak to priemerny slovensky plat nema sancu utiahnut..
Obrázok používateľa
HypAA
 
Príspevky: 199
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 11 krát/5 krát
Karma: 0

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod speksSVK 03 Mar 2010 12:31

yegon napísal:tak ale to tu nebolo ani doteraz, v trencine som ako skolak chodil na treningy do dukly cez cele mesto, zabil som 2 hodiny cestovanim a chodil som, to iste na plavanie alebo kajak

ti hokejisti co mame teraz tiez nemali klzisko v telocvicni ani ich nikto nevozil na treningy na bavorakoch a hen kolko dobrych hokejistov sme mali a ako sa im darilo aj v nhl

podmienky teraz su urcite lepsie nez boli pred 20 rokmi, napriek tomu novych hracov je menej - tazko to mozes hadzat na nedostatocnu podporu od statu - skor by som povedal ze ludia spohodlneli

ty si chodil do TN do skoly??:)na aku? ja som bol na sportovom gympli, mam zopar kamosov hokejistov (Sekera, Olvecky..odchovanci sportovej skoly)...samy mi hokejisti niektorí potvrdili ako to u nas chodí, ked chce chlapec hrat,niekedy musi zaplatit trenerovi aby mohol hrat. Takto u nas zanikaju talenty a podstata sportu u deciek. O vedení zvazu ani nehovorim, komedia vsetko.
btw...chodil si na kajak?? alebo len tak rekreacne?..ja som aktivne robil kajak 10 rokov:) 5 rokov v TN:)
Obrázok používateľa
speksSVK
 
Príspevky: 168
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 30 krát/5 krát
Karma: 1

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod yegon 03 Mar 2010 12:38

speksSVK napísal:ty si chodil do TN do skoly??:)na aku? ja som bol na sportovom gympli
btw...chodil si na kajak?? alebo len tak rekreacne?..ja som aktivne robil kajak 10 rokov:) 5 rokov v TN:)


hej byval som v trencine do 15 rokov ( teda 19 rokov dozadu uff :) ), byval som na sidlisku juh co je na druhom konci mesta od plavarne, dukly trencin aj lodenice

pocas skoly som chodil na pripravku na sportovu strednu skolu na plavanie ale nakoniec som sa rozhodol studovat elektrotechniku
tiez som chodil na kajak, trenovali sme na vahu obv chodil som asi rok a potom som presiel na vzpieranie do dukly tam som chodil asi 2 roky
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod w4444x 03 Mar 2010 13:07

presne ako pise dnes je vonku ovela menej deti ako kedysi, a ked su vonku nehraju len si pustaju Rytmusa a poflakuju sa.


NA HLAVACH SA TOCAAAAAAAAAAAAA
Obrázok používateľa
w4444x
 
Príspevky: 2473
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 9 krát/64 krát
Karma: 17

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod roche01 03 Mar 2010 13:09

yegon napísal:hokej a futbal si mozes zahrat zadarmo na trave, kedysi sme sa bili o to kto bude moct hrat na skolskom ihrisku basketbal, teraz su ihriska a travniky prazdne.


musím, bohužiaľ, súhlasiť. Voľakedy sme po každých MS v hokeji organizovali našu domácu NHL-ligu, kde sme sa dali partia asi 30 chalanov dohromady, rozdelili sme sa na 6 teamov, každý si zobral meno nejakého NHL klubu (my sme boli Quebec a raz myslím Minnesotta :D) a hrali sme na rozbitom betóne pred činžákmi do úplnej noci, keď sme loptičku už len počuli ale nevideli :lol2: Teraz ak niekde vidím dvoch chalanov ako si pinkajú s hokejkami loptičku o nejaký múr, tak som úplne happy, aký rozmach robí slovenský hokej medzi mládežou :o

HypAA napísal:myslim ze tenis bol vzdy len pre solventnejsich lebo ked si zratate rocne naklady (trener,kurt,vystroj,cestovanie na turnaje) tak to priemerny slovensky plat nema sancu utiahnut..


Ako sa to vezme. Dôležité je podchytiť talent. My sme začínali s tenisom už neskoro, keď sme sa dostali na druhý stupeň základky a to sme s kamrátom hrávali s drevenými raketami a zodratými loptičkami na tom istom rozbitom betóne ako našu NHL-ligu. Asfalt bol samá diera,( na týchto dierach sme popritom hrávali o Céčka), miesto siete sme mali dve kovové tyče zabité v zemi pri asfalte a medzi nimi natiahnutý povraz, čiary sme si sami namaľovali bielou farbou, čo sme si kúpili z vreckového. Celkovo nás to všetko stálo pár korún.
Je jasné, že v súčasnosti by to nebola cesta k výchove špičkových športovcov, ale ako sa tu spomína: Kde je vôľa, tam je cesta.
Mimochodom, ten môj kamoš sa stal najlepším tenistom v celom kraji, pravidelne hrával ligu, urobil si trénerskú licenciu B a úspešne viedol prípravky pre 7-10 ročné deti.
Problém je hlavne v tom, že deti nie sú vedené k žiadnym športom, rodičia nemajú čas a tak im vyhovuje ak ich dieťa radšej sedí celý deň pri PC a oni nikde s nimi nemusia chodiť.
Ale česť výnimkám. Každé ráno stretávam jednu pani, ktorá so svojim vnukom o 6.30 šlape na zimák a každý deň spoločne vlečú dve tašky plné hokejovej výstroje. škoda, že je to len ojedinelý jav.
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Odveci

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!