Demencia slovenskeho hokeja

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod DevilMayCry 03 Mar 2010 20:55

TuKE napísal:Hokejová výstroj stojí istotne viac ako xbox + treba počítať s tým, že výstroj je asi to najlacnejšie, omnoho viac stojí ročne ľad + hokejky.
Tiež vidím problém v tom, že investovať úspory a v podstate všetko do dieťaťa, ktoré napriek talentu sa môže zraniť a dajme tomu 10 ročné úsilie je v momente nenávratne preč.
Pre rodičov je preto pohodlnejšie a istejšie vychovať priemerného človeka ako riskovať s výnimočným športovcom.

Tenis tiež nie je lacná záležitosť, raketa + loptičky + potítko = zadarmo, ale tréner, kurt a cestovanie po turnajoch je taká položka, že to si rodina s ročným príjmom okolo 20k€ si to imo nemôže dovoliť.


100%-ný suhlas..... :good:
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod tomisumi 03 Mar 2010 22:10

u nas v 20k meste je asi jedno(!!) normálne futbalové ihrisko ktoré patrí mestu, sme tam asi 360 dní v roku a ešte aj tam zavesia pri.... návštevné hodiny :wall: :wall:Ževraj otvorené do 19.00 - v lete začínajú vtedy klesať teploty na normálnu hodnotu...
Takže môžeme buď preliezať plot a riskovať policajnú stanicu alebo sa na to vykašlať a ostať pri PC alebo ničiť si zdravie v šenku...
tomisumi
 
Príspevky: 504
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 15 krát/10 krát
Karma: 2

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod Chlpo1989 04 Mar 2010 00:33

TuKE napísal:Hokejová výstroj stojí istotne viac ako xbox + treba počítať s tým, že výstroj je asi to najlacnejšie, omnoho viac stojí ročne ľad + hokejky.

Momentalne chodievam hrat hokej pravidelne uz asi 1,5 roka (rekreacne). Vystroj asi 30k Sk (rozumej uplne priemerna, nic extra) + hokejky kazda asi 3,5k Sk, podla toho ako casto sa chodi na lad. Predsa len je to spotrebny tovar a taktiez to nie je nic extra. Lad stoji od 2,5k Sk/hod+ a ked je clovek v nejakom klube zda sa mi, ze mesacne polatky pre klub presahuju 2k+. Kazdy si to vie asi zratat.
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod speksSVK 04 Mar 2010 02:14

yegon napísal:
speksSVK napísal:ty si chodil do TN do skoly??:)na aku? ja som bol na sportovom gympli
btw...chodil si na kajak?? alebo len tak rekreacne?..ja som aktivne robil kajak 10 rokov:) 5 rokov v TN:)


hej byval som v trencine do 15 rokov ( teda 19 rokov dozadu uff :) ), byval som na sidlisku juh co je na druhom konci mesta od plavarne, dukly trencin aj lodenice

pocas skoly som chodil na pripravku na sportovu strednu skolu na plavanie ale nakoniec som sa rozhodol studovat elektrotechniku
tiez som chodil na kajak, trenovali sme na vahu obv chodil som asi rok a potom som presiel na vzpieranie do dukly tam som chodil asi 2 roky

hej poznam aj juh:)kto tam vtedy trenoval kajak?? Váňa? Zigo?
Obrázok používateľa
speksSVK
 
Príspevky: 168
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 30 krát/5 krát
Karma: 1

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod roche01 04 Mar 2010 07:41

TuKE napísal:Tiež vidím problém v tom, že investovať úspory a v podstate všetko do dieťaťa, ktoré napriek talentu sa môže zraniť a dajme tomu 10 ročné úsilie je v momente nenávratne preč.
Pre rodičov je preto pohodlnejšie a istejšie vychovať priemerného človeka ako riskovať s výnimočným športovcom.


Ak väčšina rodičov uvažuje takto, tak je slovenský šport v peknej sr... :wall:
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod TuKE 04 Mar 2010 15:48

roche01 napísal:Ak väčšina rodičov uvažuje takto, tak je slovenský šport v peknej sr... :wall:

A?
Šport je len šport. Pre niekoho job, pre niekoho hobby, neprikladal by som k tomu nejakú extra váhu.
Ja osobne by som tiež veľmi zvažoval, či svoje dieťa (ak by bolo talentované) dať na dráhu profesionálneho športovca alebo radšej tie peniaze investovať do jeho vzdelania.
Väčšina vidí iba tých úspešných, vidia peniaze, ktoré zarábajú, ibaže za úspechom tých pár vyvolených sú tony tých, ktorí dreli a napriek tomu neuspeli. Životom sa predierajú bez vzdelania a hľadajú do čoho pichnúť.

Za tento príspevok od TuKE poďakovali - 2:
Komedia, martinique39
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod Komedia 04 Mar 2010 16:15

Na slovensku mozes byt talentovaný akokoľvek, pokial nemáš peniaze nikto ta do popredia neprestrčí...Nesponzoruješ nehráš :) krásne jednoduché...A ak už svoje dieťa vychovávať k športu (samozrejme ho este nemám :D ), tak určite nie kolektívnemu aby sa moje decko naučilo nespoliehať sa na druhých a veriť sebe a svojim schopnostiam :Rose:
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod roche01 04 Mar 2010 19:39

Ťuke:
ja s Tebou v zásade súhlasím. Moji rodičia tiež investovali viac do vzdelania môjho a mojej sestry a vďaka tomu sme spolu vyštudovali tri vysoké školy a popritom mi umožnili hrávať súťažne volejbal aj tenis (aj keď nie vrcholovo).
Len dúfam, že sa na Slovensku stále nájde dosť rodičov, ktorí sa budú všemožne (teraz nemyslím len po finančnej stránke) snažiť rozvíjať športový talent svojich detí, napr. aj hokejový, aby sme si o pár rokov v televízii nesadali k C - kategórii majstrovstiev sveta.
A myslím si, že tá snaha a obetavosť musí prísť predovšetkým zo strany rodiny: Ako potom môžme očakávať, že úplne cudzí ľudia (rozumej tréneri, športové kluby a ostatní čo sa točia okolo športu) budú do nášho dieťaťa ochotní investovať peniaze, čas, energiu, vedomosti atď., ak nám samotným takáto ochota chýba. Obávam sa, že potom sa väčšina športových odvetví stane doménou športovcov bez talentu, ktorí sa len jednoducho narodili v "správnej" rodine a ak budeme chcieť nejaký úspech na medzinárodnom športovom fóre, tak budeme odkázaní na domestikovaných zahraničných (aj keď nepochybne vynikajúcich a talentovaných) športovcov (viď posledné ZOH).

Komedia: Myslím, že v kolektívnom športe sa dlhodobo nedá uspieť, ak sa spoliehaš na spoluhráčov. A vieru v seba a svoje schopnosti v ňom potrebuješ v niektorých prípadoch ešte viacej, ako v individuálnom. Poviem Ti, je to blbý pocit, keď vo finále Majstrovstiev kraja (o postup na M-Slovenska) pri súperovom matchballe chytíš súperovu loptu, ktorá letí meter do autu a ešte ju pokazíš :o
Mal som chuť ísť z turnaja pešo domov, aby som sa v mikrobuse nemusel stretnúť so svojimi spoluhráčmi a učiteľom telocviku :lol2:
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod 016roy 04 Mar 2010 23:59

yegon napísal:
emjayko napísal:a co je konkretne lepsie? ze ked dojde chlapec na trening a nema vlastnu vystroj za 100k+ tak sa moze otocit a ist hrat domov xbox?


btw neverim ze sa napriklad hokejova alebo tenisova vystroj neda kupit za menej nez xbox


No napriklad tenis sa nezda, ale je to dost drahy sport, ked to chce brat niekto vazne. Urcite na to nema nizka a ani stredna vrstva obyvatelstva. Viem lebo dcera znameho mojich rodicov hravala a bolo to brutal a jej otec nezarabal zle, na vtedajsiu porevolucnu situaciu skor vyrazne nadpriemerne. Len tenis na vyssej urovvni to je: casto menit rakety, lopticky, platit denne kurt, platit denne trenera, platit min raz do mesiaca hotel v inom meste pre dieta a dozor, cize v tomto pripade oca...

Ine je to ale s rekreacnym sportom.... CIze:

S ostatnym co tu padlo (ked ratam taky kompromis) suhlasim. Ako hovoril yegon, kde vidite deti hrat futbal, hokej? My sme si hned po skole museli obsadit futbalove, alebo hokejove ihrisko, pripadne beton na tenis hned po skole. Teraz ked vidime hrat deti futbal, tak si mozme otvorit sampanske od radosti....

Hraval som futbal aj sutazne a uz vtedy to zacinalo. Koho otecko bol sponzorom tej vekovej kategorie, v ktorej hral jeho synacik, tak mal dost velke slovo kto bude hrat. A ked bolo sponzorov 4-5, tak 4-5 mantaci hrali. O dva rocniky vyssie toto neplatilo a z nich vyslo dost repretzentantov Slovenska vo futbale o ktorych sice uz teraz nie je ani pocut. V nasej kategorii boli 2-3 naozaj dobri hraci (ja nie, bol som drevo odmala :)), a bolo o nich pocut? Nie, ich ockovia nemali peniaze, nehravali a dieta potrebuje hrat... Takto sa zabija talent a aj preto nemame tie talenty v ligach, ale castokrat hracov ako v Nitre v hokej: Pupak (dlhe roky mal niekoho vo vedeni, Dornic - akurat ked mu tu ocko trenoval, a podobne....)

Aj s ludmi ako Siroky a spol suhlasim s yegonom. Ale zas hovorime o tom istom. Kazdy hrabe kde a ako sa da, kde koho potlacit, kde preferovat peniaze pred systematickostou.

A preco spolocnost nevychovava vztah deti k sportu? Je ina doba a raz politolog povedal "Pri zemene systemu treba 2 generacie, aby sa zivot v spolocnosti dostal do normalnych kolaii"..... Postupne sem prichadzali najskor stale viac podnikov, pocitace, drogy, mensia porodnost kvoli fin. situacii a podobne.... K tym mensim poctom sportujucich hracov pridajme preferovanie deti s lepsim financnym zazemim v kluboch, dalej to, ze deti zo strednych financnych vrstiev budu rodicmi umiestneni skor na futbal ako na hokej... a preto tak ako tu uz padlo, o 6-7 rokov budeme radi, ak sa zachranime v A kategorii..... A kde budu mat deti vzor? Cim menej vzorov, tym menej sportujucich deti na ulici.... Ved aj my sme ako deti hrali napriklad hokej a jeden bol palffy, druhy stumpel (vtedy ked mali 18 hrali spolu v nitre), dalsi dano, dalsi Hascak, proste kazdy mal svoj vzor.....

Ale mne islo prave o ten nie masovy sport. Podla mna, lepsieho trenera ako Filc nemame. To ze mu nevysiel ten svetovy pohar je pravda. A nevysli mu ani posledne MS, ale ten vyber aky tam bol (vela zranenych, vela pohadanych, vela hracov nepriznalo, ale kto to sleduje vie, ze hadky siroky-stastny k ochote reprezentovat neprispeli, atd)... Proste ten vyber bol s hracmi ako olvocky a spol... Bolo tam aj zopad kvalitnych hracov, to je pravda. Celkovo ale ak ratame OH, svetovy pohar (kanadsky) a MS na ktorych sa Filc zucastnil ako trener, tak ma bilanciu (nie vzdy mal super vyber a na ten svetovy pohar isiel trenovat tak, ze 2 roky s tym muzstvom nemal nic spolocne....): 1x zlato, 1x striebro, 1xbronz, 1xstvrte miesto (teraz na ZOH), 3x TOP8, prepadak raz MS2009... A prave preto ze to vedel a chceme aby sa hokej uberal spravnym smerom a deti mali vela idolov a sportovali, by tam mal byt niekto, kto dokaze trenovat...

Nie ako ini reprezentacni treneri co sme mali: Golonka, Sterbak, uz zial prestarnuty Supler (niekedy bol super) a podobne....

Za tento príspevok od 016roy poďakovali :
roche01
016roy
 
Príspevky: 368
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 10 krát/39 krát
Karma: 3

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod roche01 05 Mar 2010 07:44

Ja len doplním roya k tým oteckom - sponzorom:
Bohužiaľ, aj ja som niečo podobné videl v cca 80 km vzdialenom meste od Brezna: Známy tam vedie športový klub, finančné zázemie má klub dobré, futbalové kategórie od 5-6 ročných až po starší dorast. Vďaka kontaktom sa im darí dostať jednotlivé kategórie na turnaje s "hviezdnym" obsadením od Slovana Bratislava cez Spartu Prahu či dokonca hrali aj proti Inter Milánu. Ale to si už vyžadovalo vyššiu zaangažovanosť rodičov...
Minulé leto, keď som tam bol, mali tréning 9-10 -ročný chalani. Hrali simulovaný zápas, na ihrisku 12 chalanov, na lavičke dvaja tréneri a 15 rodičov, ktorí sa navzájom prekrikovali tak, že pokyny trénerov nebolo počuť :o Každý vykrikoval na tú svoju ratolesť, mudroval, ako to hrať inakšie, kritizoval dieťa svojho suseda aké je nemožne pomalé apod.
Keď som sa neskôr rozprával so svojim známym, potvrdil mi, že na jednej strane mu je jasné, že by to tak nemalo fungovať, na stranu druhú potvrdil, že financie od "solventných" rodičov potrebujú, aby umožnili skutočne talentovaným chalanom rozvíjať ich talent.
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Odveci

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!