Demencia slovenskeho hokeja

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod marcoo12snv 03 Mar 2010 13:11

7castle napísal:Inak Yegon ma pravdu, urcite na vela veci treba peniaze, hokejovu vystroj si nemoze dovolit kazdy, a uz vobec nie platit trenorom aby decko hravalo (co sice nemam z prvej ruky ale predpokladam ze to nie je ojedinela prax), ale...

"kazde rano o 5 ho nebolo, cela rodina nebola v zivote pri mori snad ale robili prenho co sa dalo..."


Bohuzial, cital som dost vela clankov, dokonca aj na strankach SZLH sa o tom pisalo...
Chlapec bez talentu hraje prvu formaciu pretoze otecko je funkcionar a chlapec s talentom koluje medzi druhou a tretou formaciou podla toho kto este zaplati a tam sa potom aj straca chut dalej hrat ako 10rocny chlapec vidi, ze maka a je mu to prd platne...

a mozno je aj chyba v rodicoch, kedze v tejto tazkej dobe chcu mat z dietata radsej nejakeho vystudovaneho pravnika ako vrazat peniaze do hokeja...

A niekedy ti ani tie ihriska vonku nepomozu, ked som bol maly nebol den kedy by som nebol aspon raz vonku s hokejkou, ci bola zima, ci leto, stale hokejka v ruke, bohuzial rodiacia na moje podnety nereagovali a otazky typu, nemohol by som hrat hokej na stadione koncili odpovedami "opytam sa znamych" a kym som sa spamatal sam, tak uz bolo neskoro zacinat s hokejom na lade...
takze kde je vola, nemusi byt vzdy aj cesta, lebo 8-10 rocnym detom samych od seba nenapadne ist na stadion si vybavit treningy a ist si kupit vystroj...
marcoo12snv
 
Príspevky: 276
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 51 krát/18 krát
Karma: 1

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod DevilMayCry 03 Mar 2010 13:18

yegon napísal:btw neverim ze sa napriklad hokejova alebo tenisova vystroj neda kupit za menej nez xbox


to mi ver ze sa neda - za 6000 korun nekupis hokejovu vystroj ani nahodou (jedine ze by si bral za hokejovu vystroj korcule a hokejku :D )

HypAA napísal:tiez si myslim ze je to tym ze vacsina deti hra PC/xbox/PS


doplnam PC/xbox/PS/Poker :lol2:
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod targus 03 Mar 2010 13:28

caute, ja som studoval dva roky v kanade a hral popri tom hokej, podla mna by sa mal do toho zapojit stat a hlavne skoly zakladne aj stredne, skoly z toho dovodu ze sice ziaci maju telesnu vychovu dva krat do tyzdna ale to je nic, v kanade to bolo tak ze telesna nebola ako tu ale kazdy den po vyucovani ktore koncilo priblizen o jednej niekomu skor alebo neskor zalezalo do akeho rocnika kto chodil, tak po vyucovani kazdy povinne musel chodit na nieaky sport, kazdy si musel vybrat bol hokej,futbal,rugby,posilovna,atletika,tenis,golf,turistika,plavanie,v zime vsetky zimne sporty.a kazdy sport tval priblizne dve hodiny,takze kazdy student mal skolu a po nej dve hodiny sport, a potom isiel domov,takze cas bol na flakanie ten je vzdy ale po dni v skole a sporte bola vacsinou detsiek unavena a to sa este museli vecer ucit a pripravit sa do skoly,ja si myslim ze tadialto vedie cesta,lebo ked sa do toho zapoji skola tak to je povinnost pre tych ziakov,ale u nas to je individualne kto chce sa da na nieaky sport kto nechce neda,a dalo by sa to len treba nieaky plan,a to by sa mal stat trosku zamysliet alebo ludia na ministerstve skolstva,mam uz syna ma dva roky tak pomaly sa musim aj ja zamyslat co dalej lebo tiez nechcem aby sa niekde flakal ked bude starsi, tolko asi moj nazor...

Za tento príspevok od targus poďakovali :
pegas1975x
targus
 
Príspevky: 48
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 1 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod pegas1975x 03 Mar 2010 13:42

targus napísal:caute, ja som studoval dva roky v kanade a hral popri tom hokej, podla mna by sa mal do toho zapojit stat a hlavne skoly zakladne aj stredne, skoly z toho dovodu ze sice ziaci maju telesnu vychovu dva krat do tyzdna ale to je nic, v kanade to bolo tak ze telesna nebola ako tu ale kazdy den po vyucovani ktore koncilo priblizen o jednej niekomu skor alebo neskor zalezalo do akeho rocnika kto chodil, tak po vyucovani kazdy povinne musel chodit na nieaky sport, kazdy si musel vybrat bol hokej,futbal,rugby,posilovna,atletika,tenis,golf,turistika,plavanie,v zime vsetky zimne sporty.a kazdy sport tval priblizne dve hodiny,takze kazdy student mal skolu a po nej dve hodiny sport, a potom isiel domov,takze cas bol na flakanie ten je vzdy ale po dni v skole a sporte bola vacsinou detsiek unavena a to sa este museli vecer ucit a pripravit sa do skoly,ja si myslim ze tadialto vedie cesta,lebo ked sa do toho zapoji skola tak to je povinnost pre tych ziakov,ale u nas to je individualne kto chce sa da na nieaky sport kto nechce neda,a dalo by sa to len treba nieaky plan,a to by sa mal stat trosku zamysliet alebo ludia na ministerstve skolstva,mam uz syna ma dva roky tak pomaly sa musim aj ja zamyslat co dalej lebo tiez nechcem aby sa niekde flakal ked bude starsi, tolko asi moj nazor...


Tak toto je krasny priklad toho ako by to asi malo byt.Decka by sportovali a aspon by si chranili zdravie a neprezierali sa.Nas stat by mal dostatocnu zakladnu pre reprezentaciu.A keby decka chodili domov unavene tak by aspon nemali cas a ani chut robit blbosti,flakat sa a brat drogy.
Ved sa len pozrite na vsetky Americke filmy zo skolskeho prostredia.Kto tam nesportuje alebo aspon nefandi tak tam nic neznamena.Su to len filmy a realita moze byt trochu ina ale predsa........
Obrázok používateľa
pegas1975x
 
Príspevky: 1146
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 53 krát/21 krát
Karma: 7

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod martinique39 03 Mar 2010 13:48

HypAA napísal:.. ale tiez nepochopim pristup klubov k tomuto problemu.. urcite by sa im oplatilo investovat do mladeze lebo ked vychovaju talent tak sa im ta investicia niekolko nasobne vrati.. tyka sa to hlavne hokeja ale to je problem slovenskej povahy :) mysliet ziskovo do buducnosti..



pre kluby je investicia do mladeze vysoko stratova. ked sa ti raz za cas podari vychovat hviezdu, tak ako 16-17rocneho (teda vlastne hotoveho hraca) si ho napr. vo futbale vezme arsenal do svojej akademie. tebe daju 10tis euro a smeju sa nejako takto :ROFL:
za dva roky ho predaju za 10mil e.

pretoze podmienky urcuje anglicko, spanielsko, nemecko a taliansko.... a tie ich urcia tak aby mohli legalne brat hracov zadarmo :evil:
martinique39
 
Príspevky: 170
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 3 krát/0 krát
Karma: -20

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod palo1973 03 Mar 2010 13:56

-na toto neexistuje univerzalny recept,kazdy musi prilozit ruku k dielu-rodina,skola aj stat,mnoho rodicov je radsej ked dieta hra doma na pocitaci,aspon nemaju starosti snim,niektori to objektivne nestihaju,staci napad ako napr. V BB kde jeden maly futbalovy klub kupil mikrobus a zbiera deti po bystrickych sidliskach-tym padom ich rodicia nemusia nikde daleko vozit a mat zabite 2-3 hodiny,po treningu ich zasa na to iste miesto dovezu,stoji ich to par eur a na kazdom treningu maju 20+ chlapcov

-co sa tyka rodinkarstva to tu bolo vzdy,ci za komancov alebo teraz,kto je dobry ten sa presadi,poznam napr. chalana,je z absolutne asocialneho prostredia,ale ma velky talent na chodzu,teraz si ho zobral pod seba nas najuspesnejsi trener pan bencik a tvrdi ze moze dosiahnut viac ako pribilinec,
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod palo1973 03 Mar 2010 14:00

-aj na slovensku existuje male kluby kde s mladezou pracovat vedia a je to pre nich ziskove,spomeniem napr.Podlavice,ktore uz vychovali niekolko ligovych hracov,nehovoriac o neiktorych europskych kluboch ako napr. ajax,ktore ziju len z predaja talentovanych hracov z vlastnej akademie
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod HypAA 03 Mar 2010 14:01


pre kluby je investicia do mladeze vysoko stratova. ked sa ti raz za cas podari vychovat hviezdu, tak ako 16-17rocneho (teda vlastne hotoveho hraca) si ho napr. vo futbale vezme arsenal do svojej akademie. tebe daju 10tis euro a smeju sa nejako takto :ROFL:
za dva roky ho predaju za 10mil e.

pretoze podmienky urcuje anglicko, spanielsko, nemecko a taliansko.... a tie ich urcia tak aby mohli legalne brat hracov zadarmo :evil:


ja som nepisal o futbale.. ;) za tych 10tis eur mozno predaju dakeho 14rocneho chlapca.. aj to sa im urcite oplati.. lebo vo futbale maju jedine naklady na trenera a na pokosenie travnika! :) chcel by som vediet kolko dostal taky Trencin za to ze draftovali Hossu,Gaborika v prvych kolach v NHL!

pozri ja sa nemam chut hadat ani si vymienat nazor s niekym kto potrebuje byt vecne v opozicii a tvrdit ze len jeho nazor je ten spravny.. sudim podla historie tvojich prispvekov..
Obrázok používateľa
HypAA
 
Príspevky: 199
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 11 krát/5 krát
Karma: 0

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod martinique39 03 Mar 2010 15:52

HypAA napísal:
ja som nepisal o futbale.. ;) za tych 10tis eur mozno predaju dakeho 14rocneho chlapca.. aj to sa im urcite oplati.. lebo vo futbale maju jedine naklady na trenera a na pokosenie travnika! :) chcel by som vediet kolko dostal taky Trencin za to ze draftovali Hossu,Gaborika v prvych kolach v NHL!

pozri ja sa nemam chut hadat ani si vymienat nazor s niekym kto potrebuje byt vecne v opozicii a tvrdit ze len jeho nazor je ten spravny.. sudim podla historie tvojich prispvekov..



ja sa nepotrebujem hadat tiez, len vysvetlujem preco sa neoplati klubom praca s mladezou, a viem ako to funguje vo futbale tak som napisal o futbale. neviem aka je prax v hokeji tak o tom nepisem, hoci nepredpokladam, ze je to velmi rozdielne.

samozrejme suhlasim ze s mladezou treba pracovat a snazit sa o nieco aj ked je hnila ako pise yegon :)
tak isto viem ze maly dedinsky klub nema velke naklady na mladez, ale ja hovorim skor o prvej lige kde dorast cestuje po celom slovensku.
martinique39
 
Príspevky: 170
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 3 krát/0 krát
Karma: -20

Re: Demencia slovenskeho hokeja

Odoslaťod TuKE 03 Mar 2010 16:10

Hokejová výstroj stojí istotne viac ako xbox + treba počítať s tým, že výstroj je asi to najlacnejšie, omnoho viac stojí ročne ľad + hokejky.
Tiež vidím problém v tom, že investovať úspory a v podstate všetko do dieťaťa, ktoré napriek talentu sa môže zraniť a dajme tomu 10 ročné úsilie je v momente nenávratne preč.
Pre rodičov je preto pohodlnejšie a istejšie vychovať priemerného človeka ako riskovať s výnimočným športovcom.

Tenis tiež nie je lacná záležitosť, raketa + loptičky + potítko = zadarmo, ale tréner, kurt a cestovanie po turnajoch je taká položka, že to si rodina s ročným príjmom okolo 20k€ si to imo nemôže dovoliť.

Za tento príspevok od TuKE poďakovali :
marcoo12snv
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Odveci

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!