Poker=gambling

Poker v TV, videá a streamy

Re: Poker=gambling

Odoslaťod SVKpoker85 14 Feb 2011 14:04

caute :gl: ,

nechcel som sa zapojit do diskusie, ale vidim, ze musim ... 90% z vas tu vidia len ludi, ktori vyhravaju velke tisice dolarov a "zivia" sa pokrom, ale pritom si nedokazu spocitat 1+1 a tym nechcem nikoho urazit .. kazdopadne skusim vyjadrit svoj nazor a moj pohlad na porovnavanie poker / ruleta, cim ale nechcem spochybnit clanky, ktore napisal mr_kaktus

myslim, ze porovnanie ako napisal je trosku, teda az prilis zjednodusene .. aj ked klobuk dole, velmi pekne clanky, velmi pekne vysvetlene az na jednu drobnost a tou je jedno slovicko - RAKE (FEE)

keby na tej situacii s hodom mincou zapocital aj RAKE za hody (10% od kazdeho hraca), tak by ten vysledok vyzeral trosku inac - takto si zaciatocnici povedia, vsak hrat poker je velmi jednoduche

priklad: idem do kasina a budem hrat ruletu vsadzat na cervenu a ciernu (50/50) .. nikto odomna nepyta ziadny poplatok pri vstupe, pridem, zamenim si peniaze a hram .. pokial nemam obrovske stastie, tak odidem za nejaky cas domov bez penazi a dovod? ako uz bolo spomenute NULA (0) .. jedno male cislo zvyraznene zelenou farbou - tvori vlastne poplatok kasinu, RAKE, FEE

ked toto cele premietneme na poker, tak pri pokrovej partii zaplatite priamo herni poplatok a mozete sa hrat .. (budem hovorit len o online) pri cashi vacsinou byva 5% do max vysky 3USD alebo 10% pri turnajoch (mnohi z vas mi teraz budu hovorit, ze existuje RAKEBACK, alebo na PS su nizsie poplatky - OK ano existuje, ale nikde nehrate ZADARMO - aj ked v specifickych pripadoch sa moze stat, ze RAKEBACK je viac ako 100% - ale to velmi ojedinele)

rozdiel? dostanem sa k nemu, ale na prvy pohlad ziadny - v rulete hrate zadarmo (RAKE je skryty v podobe 0) a v pokri hrate za poplatok, ktory je priamo zobrazeny a je vseobecne znamy - predsa nikto nebude robit pre niekoho nieco zadarmo, ze? :) kasina a pokrove herne su tu na to, aby zarabali

suhlasim s tvrdenim, ze v rulete nikdy neexistuje EV+ spot, keby neexistovala nula (teda RAKE), tak dokazeme vytvorit v longrune EV0 spoty a hlavne hrate PROTI STROJU, AUTOMATU, nie teda proti ludskej bytosti, ktora rozmysla a ktora sa da ovplyvnovat

velmi vela hracov v pokri neberie do uvahy vysku RAKE (v zivom pokri byvaju tie poplatky na malych turnajoch, pripadne cashi neskutocne velke, ktore sa v long rune nedaju porazat) - na inom fore som cital clanok, ze na francuzskom alebo talianskom P****Stars vdaka zavedeniu specialnej danieje obrovsky problem porazat vdaka RAKU jednotlive stakes aj tymi najlepsimi hracmi

co je long run? vela hracov sa tym ohana, ale nikto poriadne nema prepocitane, co to znamena .. predstavme si, ze dostatocna vzorka na turnaje (SNG) je 5000 turnajov, do kazdeho je vstup 11usd, 1usd tvori rake - vacsina hracov na to pozera asi takto - hore dole 1 dolar, podme si zahrat .. ale keby boli herne nastavene systemom zaplat nam dopredu RAKE (5000 USD) a mas volny vstup na 5000 turnajov - no asi by poker nehral nikto ... cize presne tak isto ako v rulete je poplatok skryty v nule, v pokri je skryty v rake, kde pri jednotlivych turnajoch nie je tak moc viditelny ... teda presne ako v rulete keby ste hrali povedzme DoN turnaje, tak kvoli poplatku nemozete vyhrat LEN 50%, inac idete do minusu

toto cele sa tyka hlavne zacinajucich hracov, ktori vidia vstupne, moznu vyhru a RAKE si az tak velmi nevsimaju

je vseobecne zname, ze cim nizsie stakes, tym vyssie poplatky

priklad (ak sa mylim prosim opravte ma): hrate cash game NL10 .. stretnu sa 2 hraci na plnom stole v alline, teda pot je 20usd, z ktoreho si herna vezme 5%, teda 1 usd tu istu hru hraju tito hraci, ale na NL400, pot 800usd, zneho 5% je 40, ale herna si vezme LEN 3 USD, to je ovela nizsie percento ako pri 5% rake z malych stakes .. sice sa berie vacsinou z kazdeho potu, ale aj tak v % vyjadreni to vychadza menej ako pri nizsich stakes .. teda sice herni platime vacsie poplatky, ale v % vyjadreni nas to vlastne vyjde lacnejsie a teda nebyt lepsich hracov na vyssich stakes je to ovela vyhodnejsie

nenadarmo sa hovori, ze prechod z NL25 cez NL50 cez NL100 az na NL200 je najtazsi .. prave kvoli tomuto RAKU

NL25 ... 25 x 2 (hraci v alline) = 50 .. 5% = 2,5 USD
NL50 ... 50 x 2 (hraci v alline) = 100 .. 5% = 5 USD (herna vezme len 3 USD)
NL100 ... 100 x 2 (hraci v alline) = 200 .. 5% = 10 USD (herna vezme len 3 USD)
NL200 ... 400 x 2 (hraci v alline) = 400 .. 5% = 20 USD (herna vezme len 3 USD)

nemozeme ale brat do uvahy len situacie ALL IN, kedze tie nebyvaju take caste ako situacie napriklad na NL100 .. hrac standardne otvori hru, dostane 2 cally, na flope da cbet, dostane call a na turne donuti supera foldnut ... v pote moze byt v tom case okolo 20-30 USD a teda sa berie 5% z tychto penazi, teda to vychadza PLNYCH 5% a plati, ze cim vyssie stakes sa hraju, tym tieto bezne poty byvaju sice vacsie, ale zobrany 3USD z raku byva vacsinou menej ako 5% z celkovych penazi v pote

snad sa to dalo pochopit :)

dalsia vec je a tym sa dostanem, co prave robi v pokri EV+ situacie ... ked herna rozdava karty, rozdava ich cisto nahodne, teda z 1 000 000 rozdani budete mat rovnaky pocet krat rozdane AA, rovnaky pocet KK, QQ atd... az po 27o, 23o ... all in situacie byvaju vacsinou nezahoditelne kombinacie a to AA vs KK, AK vs QQ ktore vytvoria bud hraca ako jasneho favorita (AA vs KK), alebo 50/50 (AK vs QQ) .. tieto kombinacie by som nazval vzdy coinflip .. ano aj AA vs KK je v long rune coinflip, pretoze kto z vas dokaze PREFLOP do allinu zahodit AA alebo KK? a teda, ked su rozdane rovnaky pocet krat, rovnaky pocet krat sa stretnu, tak je uplne jedno, ci mate AA alebo KK - su pripady kedy sa daju zahodit, dokonca aj AA, ale to je velmi zanedbatelne percento a hlavne si nikdy nemozete byt 100% isty, co super drzi na ruke, vzdy odhadujete len nejaku RANGE superovych kariet a len velmi malo krat by ste trafili, ze ked vy drzite KK, tak on ma 100% AA a mozete s kludnym svedomim foldnut, pretoze stale moze mat KK, QQ, AK, ktore by pravdepodobne zahral rovnako a teda by ich nezahodil

teda podla mojho nazoru je v pokri velmi dolezita hra na jednotlivych streets, pretoze preflop velmi tazko donutite hracov skladat premiove, alebo spekulativne ruky (ked uz v zivom pokri vacsinou protihraci hraju any two, vsak co ked pride a prevlada nazor, ze vsetci su si preflop rovni) a EV+ situacie (teda to, co v pokri prinasa zarobky) sa vytvaraju hlavne vtedy, ked

1. DONUTITE SUPERA ZHODIT NEJAKU RUKU A VEZMETE NONSHOWDOWN WINNING PENIAZE
2. SUPER VAM ZAPLATI CASTEJSIE S HORSOU RUKOU A VY VYHRATE V SHOWDOWNE PENIAZE

o matematike kedy sa co oplati zaplatit, doplatit atd. sa rozpisovat nebudem, o tom myslim, ze je vsade pisane dost

a teda cely poker, aby bol EV+ je hlavne o spravnom citani protihraca, spravnom rozhodovani sa a psychologii hracov => zivy poker je viac EV+ ako online poker, aj ked na online sa odohra viac hier, viac ruk, ale online ma velmi velky podiel matematika, statistika a pravdepodobnost ... chybaju rozne TELLS

:)

kto nesuhlasite prosim pripomienkujte .. snazil som sa len trosku vysvetlit, ze vyhravat v hre poker nie je az take jednoduche ako to na prvy pohlad vyzera

:poklona:

Za tento príspevok od SVKpoker85 poďakovali :
haman
SVKpoker85
 
Príspevky: 25
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 0 krát/2 krát
Karma: -10

Re: Poker=gambling

Odoslaťod rastik 14 Feb 2011 14:47

jonatanko napísal:Je naivna predstava ze za svoj zivot budes len v jednej praci. Karieru mozes zmenit cca 3-4 krat zasadne -:))) Flexibilita je kluc k uspechu.


ked si prilis flexibilny, tak sa ti lahko moze stat, ze budes cely zivot pracovat :wall:

edit: (teda pracovat lebo musis (aby si prezil), nie pracovat for fun)
rastik
 
Príspevky: 283
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 5 krát/8 krát
Karma: 0

Re: Poker=gambling

Odoslaťod tucniak 14 Feb 2011 14:50

to ze rake ti znizuje winrate vie snad asi kazdy hrac:)
ze percentualne je tym vyssi cim nizsie stakes je tiez logicke, vzhladom na pravidelne poty na nl400 ale narakujes urcite viac.
musis byt tak dobry aby si porazal superov aj rake.
v live games je rake vysoky ale porazatelny v longrune je, kedze hraci byvaju ovela horsi. Problem je, ze ten longrun si neodohras asi nikdy :)
edit: v rychlosti zvysujem a neznizujem:))
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Poker=gambling

Odoslaťod rastik 14 Feb 2011 14:58

tucniak napísal:to ze rake ti zvysuje winrate vie snad asi kazdy hrac:)
ze percentualne je tym vyssi cim nizsie stakes je tiez logicke, vzhladom na pravidelne poty na nl400 ale narakujes urcite viac.
musis byt tak dobry aby si porazal superov aj rake.
v live games je rake vysoky ale porazatelny v longrune je, kedze hraci byvaju ovela horsi. Problem je, ze ten longrun si neodohras asi nikdy :)


takze vyhrat do 5 rokov z nuly (NL10-NL50) 300-500k eur v cistom (uspory) je realne alebo nie? :) aspon teoreticky... kedze prakticky to vraj zatial nikto nedokazal.
rastik
 
Príspevky: 283
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 5 krát/8 krát
Karma: 0

Re: Poker=gambling

Odoslaťod SVKpoker85 14 Feb 2011 15:05

no ja by som ani nepovedal, ze to vie kazdy hrac, alebo ze to je pre kazdeho hraca uplne zrozumitelne, aspon podla toho, co tu vela ludi pise a ako sa poker vo vseobecnosti berie

90% ludi povie A - ake je jednoduche vyhravat a ako sa poker neda prirovnavat k rulete (dopasuju si to tak aby to vyslo vsetko pekne), ale nepovie B - ako je to zlozite vzhladom na existujuci rake

na vyssich stakes su samozrejme lepsi hraci, kde je fakt velky problem najst hraca, ktory ti s napriklad tretim parom zalati tvoj hotovy set, postupku, alebo nieco podobne na vsetkych streets a ty vlastne ziskas peniaze .. alebo nejakeho hraca castejsie vyzenies z potu ako niekto teba

a tesit sa z toho, ze vyhral som AA vs KK v alline preflop je nepodstatne v longrune, pretoze ako som pisal toto su handy, ktore sa vacsinou dostanu do allinu a teda raz budes AA vs KK a dalsi krat budes KK vs AA .. jedine, co zaplatis je RAKE, teda spot je v long rune EV- (prevae kvoli raku)

ano s tym suhlasim, ze long run je vlastne asi taka velicina ako ze vesmir je nekonecny .. ale vysoke cislo sa uz pomalicky blizi k spravnej hodnote .. no nikde neni napisane, ze hras sice spravne, ale najprv dostanes na 100k ruk downsing a potom az pride hotrun :gl:
SVKpoker85
 
Príspevky: 25
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 0 krát/2 krát
Karma: -10

Re: Poker=gambling

Odoslaťod SVKpoker85 14 Feb 2011 15:11

rastik napísal:
tucniak napísal:to ze rake ti zvysuje winrate vie snad asi kazdy hrac:)
ze percentualne je tym vyssi cim nizsie stakes je tiez logicke, vzhladom na pravidelne poty na nl400 ale narakujes urcite viac.
musis byt tak dobry aby si porazal superov aj rake.
v live games je rake vysoky ale porazatelny v longrune je, kedze hraci byvaju ovela horsi. Problem je, ze ten longrun si neodohras asi nikdy :)


takze vyhrat do 5 rokov z nuly (NL10-NL50) 300-500k eur v cistom (uspory) je realne alebo nie? :) aspon teoreticky... kedze prakticky to vraj zatial nikto nedokazal.


podla mna to je brutalne tazke vzhladom na to, co som pisal vyssie a bude cim dalej tym tazsie .. kedysi (4-5 rokov dozadu), ako mi iste da za pravdu velmi vela hracov bolo ovela jednoduchsie v pokri vyhravat, pretoze hraci nemali vobec ziadne informacie o matematike v pokri a na vsetko museli dojst takpovediac SAMI na vlastnej skusenosti, na vlastnej hre ... odkedy zacal poker boom je cim dalej viac informacii a aj ten najhorsi hrac uz vacsinou vie aspon zaklady .. teda sa casto stretavaju tzv EV0 situacie, kde platis RAKE a teda nevyhravas nic ;)

staci sa pozriet na P****Stars ake je to tam PREREGOVANE na vacsine turnajov .. kym kedysi bolo na SNGcku 2 regovia na 7 fisiek, teraz je tam 7 regov na 2 fishky
SVKpoker85
 
Príspevky: 25
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 0 krát/2 krát
Karma: -10

Re: Poker=gambling

Odoslaťod rastik 14 Feb 2011 15:17

tusim budem musiet podakovat bwinu, ze pred 2 rokmi zrusil minitables :Yahoo!: (http://www.epokerindex.com/usrimage/B**n.mini-table.jpg) a ulahcil moje rozhodnutie, ze co s pokrom... :fish:
rastik
 
Príspevky: 283
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 5 krát/8 krát
Karma: 0

Re: Poker=gambling

Odoslaťod mr_kaktus 14 Feb 2011 15:31

@ SVKpoker

nemyslim ze by si mal v pokri tak vela EV0 situacii, resp. sa do nich dostaval ak mas aspon nejaku table selection, pracujes na svojej hre atd atd. coolery tu boli aj budu (AA do KK) set vs overset a pod. volakedy som ale pisal aj tu v mojom blogu ze mi docvaklo ze toto vlastne nie su tie situacie ktore ti vytvaraju zisk v pokri. tie ta aboslutne nemusia zaujimat. edge, resp. +EV situacie hladas inde. samozrejme ze normalnemu regularovi nikdy za 100BB nezahodim KK PF a ano niekedy si narazim do AA a tak isto si narazi aj on. Ale ked si to uz preratas na equity proti jeho stackovaciemu range tak je to extremne +EV situacia. ak by sa stackoval aj s QQ+ a AK tak si proti jeho range favorit. tiez mozme predpokladat ak by mal v range len QQ+ tak je to EV0 situacia a ano vtedy nas v longrune bude zrat rake. lenze ani ten regular sa nemoze zacat stackovat len s QQ+ alebo KK+, pretoze ini regulari by si to vsimli a dostaval by zase on akciu len od AA. btw. ako som ti aj pisal v ss. ano rake(fee) tu je ale je jasne preukazatelne ze sa da pohodlne porazat. 99% ludi na tomto fore (mozno aj viac) vratane mna sa vypracovalo z najnizsich stakes na vyssie a pritom (to teraz nikoho nechcem urazit) nehrali a ani nehraju optimalne opat vratane mna. z toho vyplyva ze rake je mozne porazat aj ked nerobis stale len dokonale rozhodnutia, pokial tvoji superi robia vacsie chyby (table selection ftw opat)

@ rastik

nie si ty nahodou nejaky danovak ked sa tolko vypytujes? :D ano da sa vyhrat za 5 rokov x tisic euro a je velmi mozne ze aj za kratsiu dobu. kludne si pozri aj zahranicne fora. najdes tam plno uspesnych hracov. malokto tam zavesi celkovu sumu vyhier ale da sa to dedukovat napr. z mesacnych profitov a pod. nevidim dovod preco by slovenski hraci mali byt horsi ale necakaj ze sem nabehnu pros a zavesia ti na nos ze ano ano ja som vyhral za 2 roky 150k euro a podobne :)
Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

Re: Poker=gambling

Odoslaťod SVKpoker85 14 Feb 2011 15:58

ja sa s tebou nehadam :) v podstate suhlasim co si napisal .. ale vacsina zacinajucich hracov to takto nevidi a ked im napises taky priklad ako si napisal (aj ked sam si povedal, ze velmi zjednoduseny), tak sa na to budu pozerat, ze ake jednoduche je vyhravat v pokri a nebudu sa stacit cudovat ako budu prichadzat o peniaze :wall: ale este raz musim napisat VELMI DOBRA PRACA z tvoje strany

najnizsie stakes = velmi vela zlych hracov a vysoke % raku = da sa porazat vdaka velkemu poctu zlych hracov
stredne stakes = zli aj dobri hraci, v podstate cele spektrum hracov a vysoke % raku = najtazsie porazat
vysoke stakes = vyborni hraci, zlych hracov malo a nizke % raku = ak mas skusenosti dokazes porazat

osobne si myslim, ze velmi vela hracov (vratane teba) by tu dokazalo porazat uplne v pohode vysoke stakes alebo midstake .. len ten rake je brutalne vrazedny a teda velky problem sa tam dostat ... toto bolo riesene aj na inych forach, co sa tyka prechodu medzi low stakes a midstakes

vies table selection sa da robit na low stakes .. na vysokych stakes je tolko malo stolov otvorenych, ze mozes byt rad, ze niekde sedis, aby si nahral urcite volume a to nehovorim male herne, kde je fakt problem nejako tableselectovat

kedysi vyhravali TAG hraci, cakanie na premiove karty a nechat si ich zaplatit horsimi hracmi, ktori nebudu cakat, ale chcu sa hrat bolo vysoko EV+

teraz to uz si myslim neplati, teraz vyhrava ten, kto sa vie prisposobovat a je agresivny .. buducnost ma podla mna headsup, kde sa prejavi najviac kvalita hraca

obrovsky faktor v pokri tvori, co pre koho znamenaju peniaze - niekde na tomto fore sa pisalo, ze poboba vyzval bendika, aby s nim hral .. to je neuskutocnitelne, nie kvoli tomu, ze by nechceli, ale pre bendika nema cenu hrat NL50 a podobne poboba by nedokazal hrat ak by bol tlaceny na vysokych limitoch

zas mi niekto povie nieco o banroll managemente - darmo no, ak niekto hrava NL10-NL20 a zrazu mu das banrkoll na NL2000, tak bude hrat ZLE, to iste keby si bendik sadne za NL50, tak bude hrat zle a nebude hrat svoju Agame .. jednoducho ten pocit penazi je obrovsky .. a ak hras LEN TAK, tak to neni poker, kedze v pokri sa hra o peniaze, potom nefunguje matematika, nefunguje tells, nefunguje nic
SVKpoker85
 
Príspevky: 25
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 0 krát/2 krát
Karma: -10

Re: Poker=gambling

Odoslaťod matiapag 14 Feb 2011 16:33

SVKpoker85 napísal:...


V podstate s tym suhlasim, ja som sa tiez nad tym zamyslal (je to nahoda, ze zrovna dnes, este pred tym, ako som si ten tvoj post precital? :shock: ). V kazdom pripade, poznam jeden recept, ako to porazat:

microstakes --> low stakes - OBJEM
low stakes --> mid stakes - OBJEM
mid stakes --> high stakes - OBJEM
high stakes --> advertising :D
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Poker v médiách

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!