Poker=gambling

Poker v TV, videá a streamy

Re: Poker=gambling

Odoslaťod keso26 14 Feb 2011 21:12

SVKpoker85 napísal:cize presne tak isto ako v rulete je poplatok skryty v nule, v pokri je skryty v rake, kde pri jednotlivych turnajoch nie je tak moc viditelny ... teda presne ako v rulete keby ste hrali povedzme DoN turnaje, tak kvoli poplatku nemozete vyhrat LEN 50%, inac idete do minusu

..zatial som docital len potialto a zatial som necital ostatne reakcie, ale neda mi nezareagovat uz teraz. Mylis si totiz hrusky s jablkami. Ako mozes porovnavat nulu v rulete s fee resp. rake v pokri. Priklad co si napisal samozrejme ma logiku, ale len v pripade, ak by vsetci hraci pri stole hrali presne podla nash equlibrium a teda by mali dokonale pushovacie a callovacie range. Kedze tak ale nie je a hrac sa potrebuje prisposobovat podmienkam na stole a vyhladavat +EV situacie, tak tvori v long rune profit.

Rake a fee su len logickou sucastou hry, je to poplatok herni za poskytovane sluzby. Ak si ides zahrat biliard a zaplatis za to, alebo ides do kina a zaplatis za to tiez je to gambling ?
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: Poker=gambling

Odoslaťod SVKpoker85 14 Feb 2011 21:19

ja som to napisal dost zosiroka, presne sa to neda napisat a ani to nie je potrebne rozpisovat do uplnych matematickych a statistickych detajlov .. preto dalej pisem, ze existuje dalsich X faktotov pre ktore sa da vytvarat v pokri EV+ spoty a len vdaka tomu, ze to hras s ludmi, ktori rozmyslaju, robia chyby .. ale ako obrazne si myslim, ze to staci na vysvetlenie ako to funguje

ano suhlasim :) ides si zahrat poker, zaplatis poplatok, ides si zahrat biliard zaplatis poplatok .. ides si zahrat ruletu - zaplatis poplatok v podobe nuly (este som sa nikde v kasine nestretol a ani necital, ze by niekto za hru na rulete musel zaplatit poplatok podobny ako je v pokri) :) je to RAKE, FEE, ale v inej podobe
SVKpoker85
 
Príspevky: 25
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 0 krát/2 krát
Karma: -10

Re: Poker=gambling

Odoslaťod tucniak 14 Feb 2011 21:43

aj matche v bliliarde sa zvykli hrat o prachy
ak ta stol stoji 5e/hod a si schopny od supera vyhrat 40, si okej
ak budete hrat o 2 ofc okej nie si. vidis analogiu? :)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Poker=gambling

Odoslaťod rastik 14 Feb 2011 22:17

mr_kaktus napísal:@ rastik

nie si ty nahodou nejaky danovak ked sa tolko vypytujes? :D


urcite nie. pytam sa cisto z akademickeho hladiska :angel:
rastik
 
Príspevky: 283
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 5 krát/8 krát
Karma: 0

Re: Poker=gambling

Odoslaťod Matej Zavacky 14 Feb 2011 22:21

otazka cloveka, ktory nehral nikdy ruletu, ak spravne chapem, ze ked vsadim na farbu,napr. euro tak vyhram dva naspat - cize som 1 euro v zisku. takze pokial by som stale daval dvojnasobok sumy na jednu farbu tak vzdy, ked padne aj az po 25 pokusoch tak som v zisku. Aka je sanca, ze nepadne jedna farba 50 krat za sebou? dajme tomu, ze padne na 10 pokus. 1+2+4+8+16+32+64+128+256+512 = 1023 , ale vyhral som 1024. A tak by to bolo az do nekonecna. Cize v podstate,keby som mal velmi velmi vela penazi (aspon na 500xdvojnasobok za sebou) a vsadzal by som stale na tu istu farbu stale dvojnasabok, tak by to nebolo ev+? ved to je uz sakra mala sanca ze nepadne 500x za sebou ani raz dana farba
Matej Zavacky
 
Príspevky: 482
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 12 krát/48 krát
Karma: 8

Re: Poker=gambling

Odoslaťod SVKpoker85 14 Feb 2011 22:27

matej nie nebolo, pretoze tam je 0 :mayday:

a hlavne, v rulete v longrune neni nic neobvykle, ked jedna farba padne aj 15-20x za sebou a tento system je zalozeny na tom, ze ty ju zmenit nemozes a to uz su aj tak take vysoke ciastky, ze tolko penazi asi nema ani bill gates :wall:

edit: tu je velmi vela roznych navodov, trikov, kombinacii ako oklamat ruletu, ale ziadny nie je 100%

http://ruleta.cz.sweb.cz/
SVKpoker85
 
Príspevky: 25
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 0 krát/2 krát
Karma: -10

Re: Poker=gambling

Odoslaťod Mayday 14 Feb 2011 22:28

bolo by to +EV, ak by si mal fakt vela vela penazi, ale kedze v takom pripade mas uz vela vela penazi, preco traposit s martingaleom na rulete? :)

Za tento príspevok od Mayday poďakovali :
rastik
Mayday
 
Príspevky: 1148
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 31 krát/24 krát
Karma: 14

Re: Poker=gambling

Odoslaťod Matej Zavacky 14 Feb 2011 22:31

SVKpoker85 napísal:matej nie nebolo, pretoze tam je 0 :mayday:

a hlavne, v rulete v longrune neni nic neobvykle, ked jedna farba padne aj 15-20x za sebou a tento system je zalozeny na tom, ze ty ju zmenit nemozes a to uz su aj tak take vysoke ciastky, ze tolko penazi asi nema ani bill gates :wall:

edit: tu je velmi vela roznych navodov, trikov, kombinacii ako oklamat ruletu, ale ziadny nie je 100%

http://ruleta.cz.sweb.cz/


ved ta nula pri tom systeme vsadzania nemoze hrat az taku ulohu nie.? to ako keby tam boli tri farby. tak vsadzas trojnasobok
Matej Zavacky
 
Príspevky: 482
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 12 krát/48 krát
Karma: 8

Re: Poker=gambling

Odoslaťod Matej Zavacky 14 Feb 2011 22:32

Mayday napísal:bolo by to +EV, ak by si mal fakt vela vela penazi, ale kedze v takom pripade mas uz vela vela penazi, preco traposit s martingaleom na rulete? :)


mne islo skor o princip - ze ci sa da tvrdit, ze v rulete neexistuje ziadne ev+


admini inak sorry za spam :)
Matej Zavacky
 
Príspevky: 482
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 12 krát/48 krát
Karma: 8

Re: Poker=gambling

Odoslaťod SVKpoker85 14 Feb 2011 22:34

jaj ano v podstate :) som si neuvedomil .. ale to je dalsi minusovy tah .. kazdopadne nikto nema tolko penazi, aby to dokazal porazat
SVKpoker85
 
Príspevky: 25
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 0 krát/2 krát
Karma: -10

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Poker v médiách

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!