Poker=gambling

Poker v TV, videá a streamy

Re: Poker=gambling

Odoslaťod Paliking 15 Feb 2011 14:28

chalani, tak trochu to este upresnime hej? :-)

1. nema zmysel rozpravat ze mame nekonecno financii. Ak mame tak potom aj automaty su pre nas EV0 mozno aj +EV, pretoze aj ked budeme cely zivot prehravat, stale budeme mat rovnako = nekonecno

2. Ak si niekto mysli ze bez obmedzenia vysky stavky by tento system fungoval a zaroven povie ze je ruleta -EV tak si protirecí
3. co spominal yegon ze martingale je nieco ine ako stavka na farbu ktoru prehrame koli nule, je tiez nepresné.

tu je link na vzorec ktorym vypocitame EV jednej hry
http://cs.wikipedia.org/wiki/Martingale
aj z neho je jasne ze cim je vacsia sanca prehry ( cize ak je na rulete jedna nula, alebo dve, alebo 100) tak tym viac je kazde jedno kolo viac -EV.........cize tym skor prehrame nas bankrol
keby bola sanca na prehru a vyhru rovnaka ( nebola by tam nula) nase EV/alebo kasina by bola 0

Matej Zavacky : co si reagoval asi na moj prispevok o tom ze z 1 000 000 pokusov staci ked raz vyhras a uz budes v pluse...asi si ma nepochopil. Tam islo o to ze ty vskutocnosti vyhras skoro polovicu hier, cize budes skoro + 500 000 jednotiek, ale za takto vela hier bude pravidelne prehravajuca seria, kedy budes musiet stavit a prehrat viac ako tvojich skoro 500 000 jednotiek co si zatial vyhral.
Cize za toto obdobie si -EV. Ok dobre ty mi povies ze si mal velky bankrol a tuto dalsiu stavku pokryjes z neho. No tak v tom pripade si zober 10 000 000 hier, kde sa vyskytne zase pravidelne este dlhsia seria prehier a zase ju nepokryjes z doterajsieho bankrolu a takto to mozes stale predlzovat...

Zaklad je ze predpokladame ze budes hrat nekonecne hier co rovnako ako aj v pokri znamena kurevsky vela, co je mimochodom niekde na nete ked si davas rychly spin ( aspon myslim ze take nieco exzistuje, neskusal som :D ) je celkom realne, staci hrat do konca zivota :-)

Stastlivec zbankrotuje na konci zivota a ten kto ma smolu skrachuje zajtra
Naposledy upravil Paliking dňa 16 Feb 2011 02:59, celkovo upravené 1 krát.
Paliking
 
Príspevky: 79
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 0 krát/3 krát
Karma: 1

Re: Poker=gambling

Odoslaťod A_Rimmer 15 Feb 2011 15:31

Je to presne tak. Paliking ma pravdu, kvoli tej nule to bude vzdy EV-. Nie je to tak, ako hovoril Matej, ze ked padne 0, je to ako keby padla cierna, ked my sme vsadili na cervenu. Kvoli tej nule totiz nase sance na vyhru nie su 1/2 ale 18/37 (48,6% miesto 50%). Matej predstav si, ze by tych nul bolo tam 30, stale si myslis, ze nevadi ked ta nula padne? :)

Paliho prispevok to pekne zhrnul a tym mozme tuto debatu uzatvorit. ;)
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

Re: Poker=gambling

Odoslaťod mr_kaktus 21 Feb 2011 12:33

Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

Re: Poker=gambling

Odoslaťod Mayday 21 Feb 2011 16:53

kedy sa tento topic premenoval na ruleta & martingale? :)
Mayday
 
Príspevky: 1148
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 31 krát/24 krát
Karma: 14

Odoslaťod efpEes 22 Feb 2011 16:36

Ja si myslím, a snažím sa držať pravidla, hraj len za toľko, koľko môžeš prehrať... No môj otec mi tiež hneď hovoril, keď toto videl v správach, že aby som 1 deň vyskúšal nehrať poker alebo nebyť pri PC. Vyskúšal som, následky žiadne :). A tiež si myslím, že poker nieje len o šťastí... :gl:
efpEes
 
Príspevky: 12
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 2 krát/0 krát
Karma: 0

ruleta

Odoslaťod efpEes 22 Feb 2011 16:48

a ešte by som sa chcel vyjadriť k rulete... Ruleta si myslím, že môže byť gambling samozrejme, ale sú metódy kedy to až taký gamgling nieje.. Surebet-stávka kedy môžeš len vyhrať.. A to je aj v rulete. Čítal som návod, ako na surebet v rulete. Ak by ste vsádzali VŽDY len na červenú, alebo VŽDY len ma čiernu, tak máte zisk. Príklad:

1. Bet 1$ na čiernu, padne červená.
2. Bet 2,5$ na čiernu, padne červená.
3. Vsadil som už dokopy 3,5$ tak vsadím opäť čiernu na tretí krát 3,5$+1$=4,5$, padne červená.
3. Vsadím znovu 4,5$+3,5$=8$+1$ padne čierna a ja som v zisku 1$.

Takto by sa to dalo, a taktiež by sa mohlo povedať podobne ako poker, že to nieje gamgling. No je to ruleta, a všetci (aj pokrový hráči) povedia, že ruleta je gamgling.
efpEes
 
Príspevky: 12
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 2 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Poker=gambling

Odoslaťod vlade 22 Feb 2011 17:10

Cize pri 15-tom pokuse vlozis okolo 15.000$ aby si vyhral 1$

A podla mna je jedno ci davas stale na ciernu alebo to davas hocijako ako ti napadne, cize 2x cierna, 2x cervena, 1x cierna, 3x cervena... pretoze predchadzajuca farba nijako neovplyvnuje tu co padne nabuduce.
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

Re: Poker=gambling

Odoslaťod Samot10 22 Feb 2011 17:18

to by sa potom nic nedalo zaradit do gamblingu :D len mat kopu prachov a vsadzat pokym nevyhram :D super strategia :D
Obrázok používateľa
Samot10
 
Príspevky: 126
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 45 krát/7 krát
Karma: 0

Re: Poker=gambling

Odoslaťod efpEes 22 Feb 2011 17:56

No lenže raz tá červená padnúť musí... To je proste tak... Aj esá musia chodiť.. Nie vždy, ale raz prísť musia..
efpEes
 
Príspevky: 12
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 2 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Poker=gambling

Odoslaťod Samot10 22 Feb 2011 18:07

ale to neznamena ze kazde eso musim pushut pred flopom ;)

tie ruletove strategie su sice matematicky pekne, ale musis mat aj peknu kopku penazi aby fungovali ;) a potom si mozes na akukolvek hru vymysliet vyhernu strategiu, ktoru teoreticky dokazes ale prax je uz horsia... ;)
Obrázok používateľa
Samot10
 
Príspevky: 126
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 45 krát/7 krát
Karma: 0

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Poker v médiách

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!