[SNG] Rimmer's sitngo open thread

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: [SNG] Rimmer's sitngo open thread

Odoslaťod haman 24 Apr 2011 17:02

A_Rimmer napísal:Az teraz som si vsimol, ze ten short ma 1550 chipov (nie 550), tam mas dost malu FE. So 73 by som teda toto asi nerobil.

Dik za rozbor. Ked som robil ten move, tak som na to nesiel matematicky ale pocitovo.
Na vela vela percent som necakal call od nikoho okrem toho shorta co limpol UTG.
Nedaval som ho na par, to by pushol. Zaroven som ho nedaval na uplny trash.
Prave som to vyklikal v Poker Stove:

A2s+,K8s+,Q8s+,J8s+,T9s,A2o+,K8+,Q8o+,J8o+,T9o

proti tomuto som 36:64 underdog.

Cize zhruba raz vyhram, 2x prehram.

!! Prave som ti otvoril handhistory a zistil som, ze uz bol level 100/200 ante 25. TheHandConverter.com to zignoroval ! (bral som HH z HEMu).

V pote je 1000+175ante=1175. Riskujem 1325 (shortstackov zvysny stack). Dajme tomu, ze nemam Fold Equity (s tym som do toho aj isiel), cize ma zavola 100% krat.

2x prehram 1325=2650, 1x vyhram 1175+1325=2500. Dufam, ze som to dobre poratal.

Cize je to mierne -EV move, ale na odburanie tiltu a zhorsenie tight image (ukazany bluff) ako stvorene :-D
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: [SNG] Rimmer's sitngo open thread

Odoslaťod A_Rimmer 26 Apr 2011 22:37

Dneska som si pinkol 2 multitableturnaje a takto to dopadlo... :) Na DOXXbet minilige 3. z 34 a na turnaji konkurencneho portalu takto (hralo 104 ludi):

Bwin.jpg
Bwin.jpg (132.35 ) Zobrazená 4120 krát

Mal som neskutocny godmode dnes, skoda ze sa nehrala nejaka kvalda aspon na ME WSOP. :lol2:
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

Re: [SNG] Rimmer's sitngo open thread

Odoslaťod A_Rimmer 02 Máj 2011 16:36

April je za nami, tak sa patri dat nejaky report aj ked sa mi ani velmi nechce, lebo je to proste katastrofa.
Nebudem pisat nejaky crying post, lebo to nema vyznam, takze to skratim. Za posledne 2 tyzdne som proste nevyhral snad jediny showdown :D , skratka totalna bieda. Kedze som ale bol cca 500$ nad EV (na $6,50 SNGckach), tak to beriem tak, ze variancia sa proste musela vyrovnat, nerobim z toho nejaku tragediu, aj ked prehrat $450 za 10 dni, tak to sa mi teda este nepodarilo. :D
Teraz sa mi ale uz konecne stretli red a greenline, tak dufam, ze variancia ma uz prestane fackat a obcas aj nieco vytocim.
Podarilo sa mi nastastie vyhrat 5.50$ MTT na bwine za 168$, prisiel nejaky RB, plus som dostal 50$ bonus, takze mam stale safe roll (120+ BI) na $12 sitka.

Graf vyzera takto, je to v buyinoch, kedze su tam zmiesane 6.50 a 12$ turnaje:

April.jpg
April.jpg (175.99 ) Zobrazená 3955 krát

Statistika:
SNGs: + $ 38, ROI 1% (adjusted 2%)
Rakeback: $ 86
Bonus: $ 50
B**n hit: $168
Celkovo: + $ 342

Na to, ze po 270 turnajoch som mal + 600$ je to dost zle :D , uvidime ako bude vyzerat maj. Ciel na maj je udrzat sa na 12$ SNGs, cize opat byt na nich aspon B/E. Volume bude asi dost mizerne, kedze momentalne nehram, lebo presuvam $$$ na bankovy ucet kvoli problemom s cashoutmi cez MB, potom zase spat na FT, takze zacnem hrat tak najskor o tyzden, plus je hokej samozrejme :D .

Este dalsi ciel je skoncit najhorsie druhy v minilige na bwine, kedze vitaz tam berie apple ipad a druhy iphone. ;) Zatial som druhy, tak uz to len udrzat. :lol2:
:gl:
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

Re: [SNG] Rimmer's sitngo open thread

Odoslaťod A_Rimmer 16 Máj 2011 20:18

A_Rimmer napísal:Este dalsi ciel je skoncit najhorsie druhy v minilige na bwine, kedze vitaz tam berie apple ipad a druhy iphone. ;) Zatial som druhy, tak uz to len udrzat. :lol2:


:Yahoo!: Tak aspon nieco tento mesiac vyslo, iPad2 je na ceste ku mne.... :Yahoo!:

bwin liga.jpg
bwin liga.jpg (87.64 ) Zobrazená 3734 krát
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

Re: [SNG] Rimmer's sitngo open thread

Odoslaťod emkey7 16 Máj 2011 20:33

gratulujem :D nebolo by odveci
emkey7
 
Príspevky: 124
Založený: Júl 2009
Poďakoval/li: 10 krát/12 krát
Karma: 0

Re: [SNG] Rimmer's sitngo open thread

Odoslaťod A_Rimmer 09 Jún 2011 22:25

Dlho som neupdatoval tento thread, ked som videl prokyho a pLAYERove grafy (inak velka :poklona: chlapi), tak som si povedal, ze dam aj ja svoj. Zacal som hrat v juni $15 SNGcka na P****Stars, pole sa mi zda podobne soft ako na FTP na 6,5$ pred odchodom amikov. :D

Takto to vyzeralo posledne 3 dni, dufam ze heater vydrzi co najdlhsie... :D

Jun09.jpg
Posledne 3 dni
Jun09.jpg (136.24 ) Zobrazená 3574 krát
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

Ax steal cca 15BB vs limp

Odoslaťod haman 18 Jún 2011 18:46

Prestal som robit review sessions a poznamkovat hracov po session, aby som usetreny cas pretavil do vacsieho volume.

Jeden spot sa mi ale casto opakuje, mam cca 15BB, drzim Ax ruku na buttone, SB, alebo BB a mam 1 limp pred sebou (MP alebo button). Sme daleko od bubble, vacsinou je to shorthanded (18 man - 2 stoly po 5 az 7 hracov). Super nelimpuje monstre, je to bezna fish.

Skusam to riesit 2 liniami:

1) limp z MP, davam allin 15BB - dostavam call s KTs (chalan ma napriklad 18BB stack) a trafi ho T na river. Hovorim si, ze keby som to len raisol, tak na flope to ziskam cbetom.

2) Pouceny z 1) mam A9s na BB, znova limp v MP, nedavam allin, ale raisujem tak aby som to na any flope mohol poslat, cize davam 4,5x. FLop K7x ma missne, ale ja uz to (stop'n'go) musim dokoncit a davam allin. Dostavam happy call s K7s.

Este mi napada 1 linia, ktoru ale nerobim, lebo s nou nemam dobre skusenosti, lebo som tam len prichadzal o chipy:

3) Mam Ax na SB vs limp, davam standard open 2,5x - 3,5x (podla blindov, stackov, atd) a cbetujem na flope. Dostavam call a na turne neviem ci to mam vzdat alebo pokracovat. Lebo ked betnem turn a dostanem dalsi call, ostane mi cca 8BB. A dat allin na river, ked dostanem 2x call (flop a turn) a flop nebol drawy, mi nepride moc profitable.

Ako to hrate vy?
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: [SNG] Rimmer's sitngo open thread

Odoslaťod A_Rimmer 18 Jún 2011 19:04

Hlavne nie je Ax ako Ax. :) Pokial sa bavime o nejakych slabych esach, povedzme do AT, tak ja to hram takto.

Ak mam takuto ruku na BTNe vs 1 limper, tak sa to kludne da raisnut, aby som vyhnal blindy, potom to v pozicii viem zobrat cbetom na flope.
Ak je to OOP (SB,BB), tak to len completujem, resp. chekujem a zariadim sa na flope. Ak hitnem eso, tak to uz nepustim. :) Z blindov to standardne pre-flop neraisujem, lebo sa to potom zle hra po flope. Ak to leadbetnem, tazko sa potom na jeho raise zahadzuje, ked chceknem a on cbetne, co potom? Lepsie je tam imo udrzat mensi pot pre-flop a zariadit sa potom podla flopu. Stop&go priznam sa skoro vobec nepouzivam,co je asi chyba. :)
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

Re: [SNG] Rimmer's sitngo open thread

Odoslaťod pLAYERsvk 19 Jún 2011 16:00

Ahoj haman...

neviem ci to je otazka len pre Rimmera alebo aj ostatnych, ale predsa sa pokusim odpovedat.
Najprv vsak, v tvojom poste je niekolko racionalnych, strategickych a teoretickych chyb/neporozumeni..

1. racionalne chyby:
Hovorim si, ze keby som to len raisol, tak na flope to ziskam cbetom.

Pouceny z 1)

ktoru ale nerobim, lebo s nou nemam dobre skusenosti


Nemozes hodnotit dany move podla vysledku a uz vobec nie sa z toho poucit. Hovorit ze si mal radsej zvolit liniu, bet/cbet ako push pretoze na river prislo T je brutalny nezmysel... To je ako tvrdit ze ist allin s AA prva handa preflop je zle, lebo som prehral... Nikdy nebudes vediet vysledok handy. Rozhodnutia musis robit len na zaklade faktorov / informacii, ktore mas k dispozicii. Len na zaklade rovnakych informacii hodnotit ci to bolo spravne / optimalne v danej situacii.

Cize skus vynechat vety typu: "mal som radsej urobit toto lebo prislo toto"
Hodnot situacie na zaklade pritomosti s ohladom na mozne pripady ktore mozu nastat.

A dat allin na river, ked dostanem 2x call (flop a turn) a flop nebol drawy, mi nepride moc profitable.

Preco sa snazis vyhrat kazdu handu? bezohladu na to ci ide o +EV alebo -EV move.. nesnaz sa vyhravat poty, ale rob optimalne rozhodnutia. Nemusis davat allin na river, len preto ze je to tvoja jedina sanca ako vyhrat chipy co su v pote. Ak je to -EV push tak v konecnom dosledku len stracas dalsie a dalsie peniaze.

2. Teoreticke chyby:
ale ja uz to (stop'n'go) musim dokoncit a davam allin

The ‘Stop and Go’ Is Usually Used When Short Stacked in Multi-Table Tournaments
15BB stack je asi tazko short.. v danom spote stop and go ani neprichadza do uvahy.. predpokladam ze nevies co je to stopandgo

limp z MP, davam allin 15BB

z danej vety usudzujem ze nemas jasno v tomto:
"Push-Fold SNG Poker Strategy Basics #1 - Stack Sizes And Odds"

3. Strategicke chyby:
limp z MP, davam allin 15BB

v pote je 2,5BB a ty tam pushujes 15BB stackom.. teda riskujes velky stack aby si mohol vyhrat malicko zetonov v porovnani zo stackom.. s 15BB ani nahodou niesi v push/fold situacii.. ta nastava pri <12BB.. preto ak mas viac chipov tak uvazuj nad optimalnejsimi rieseniami.

ale raisujem tak aby som to na any flope mohol poslat

na ANY flope mohol poslat cele s A9s? Preco? Stratis value ak trafis eso, stratis chipy ak on trafi svoj par..

a cbetujem na flope. Dostavam call a na turne neviem ci to mam vzdat alebo pokracovat.

nikdy necbetuj flop s tym ze "a cbetol som flop :unknown: "
Vzdy maj plan co ak dostanes call alebo raise.. aky bude tvoj plan na turn a river. Bez toho je tvoj cbet za kazdych okolnosti zly. Nauc sa kedy je cbet dobry a kedy je zly... a nauc sa ako pokracovat na dalsich streets. Ja osobne ak dostanem call na moj cbet tak na turne vo vacsine pripadov prenechavam iniciativu svojmu protihracovy.. tj. Checkujem turn s tym ze na zaklade boardu, sily mojej karty, tendencii supera mam pripravene alternativy ak ma bude betovat / checkneme to na river a budem sa musiet rozhodnut pre bluff / bluff catcher / valuebet..
Bez planu co na dalsich streets, je tvoj Move vzdy Zly!


Ok ak ma este nieco napadne, tak dopisem.. aby som aj zodpovedal na tvoju otazku:
Ako to hrate vy?

mam cca 15BB, drzim Ax ruku na buttone, SB, alebo BB a mam 1 limp pred sebou


nikdy nelimpujem ani z Sb ani z buttnu. Ak som na BB a moja ruka nieje dost dobra na bet tak davam Check.
Co sa tyka toho ci volim bet / fold tak to zalezi od sily mojej ruky a dalsich faktorov.

tj. ak limper ma nizky preflop raise, tak vynecham slabsie esa
ak limper ma vysoky vpip aj pfr tak zahrniem vsetky Ax a aj dalsie slabsie karty
ak limper ma nizky fold to cbet tak kradnem len zo silnejsimi kartami
ak limper ma vysoky fold to cbet tak kradnem sirsie

Ak podmienky niesu dost dobre na steal: tj hrac ma nizky fold-to-cbet, nizky pfr, tj nevidim potencial na dead money a nemam dost silnu ruku. tak moj steal je -EV a preto volim FOLD.

Co sa tyka betsizingu, tak s 15BB stackom do jedneho limpera betujem 3,4x BB.
Ak sa rozhodnem cbetovat tak tam budem betovat 33% - 50% tj 2BB - 3.5BB

Ak sa dostanem na turn, tak reevalujem silu svojej ruky a situacie do analyzy zahrniem dalsie informacie o superovy...

...

Co sa tyka tvojej prvej vety, ze si uz nerobis poznamky a nereviewujes sessions tak to je podla mna dobre ze nerobis.. ale nemal by si to nerobit na ukor vacsieho volume, ale radsej by si mal cas investovat do studia teorie, logickeho uvazovania nad situaciami a strategickym rozborom.

:dzejkej:

Za tento príspevok od pLAYERsvk poďakovali - 2:
FreeMan, haman
Obrázok používateľa
pLAYERsvk
 
Príspevky: 365
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 32 krát/84 krát
Karma: 3

Re: [SNG] Rimmer's sitngo open thread

Odoslaťod haman 20 Jún 2011 12:12

A_Rimmer napísal:Pokial sa bavime o nejakych slabych esach
[...]
Ak mam takuto ruku na BTNe vs 1 limper, tak sa to kludne da raisnut
[...]
Ak je to OOP (SB,BB), tak to len completujem, resp. chekujem a zariadim sa na flope. Ak hitnem eso, tak to uz nepustim. :)

Ano myslel som slabe esa. Dik, ze rozlisenie IP/OOP. ja som na tym takto nikdy neuvazoval, proste raisnem a cbetujem, ma nezaujimalo, ci som IP alebo OOP ;)

pLAYERsvk napísal:
Ako to hrate vy?
neviem ci to je otazka len pre Rimmera alebo aj ostatnych, ale predsa sa pokusim odpovedat.

Jasne, ze je to otazka pre vsetkych, Rimmerovi nevykam a toto je open thread (see nadpis) ;)

pLAYERsvk napísal:Najprv vsak, v tvojom poste je niekolko racionalnych, strategickych a teoretickych chyb/neporozumeni..

citim sa ako v skole na skuske, ale dakujem za rozsiahlu a vycerpavajucu odpoved!

pLAYERsvk napísal:1. racionalne chyby:
[...]
Nemozes hodnotit dany move podla vysledku a uz vobec nie sa z toho poucit. Hovorit ze si mal radsej zvolit liniu, bet/cbet ako push pretoze na river prislo T je brutalny nezmysel...

Mas pravdu, ze sa nema hodnotit podla vysledku. Ja som to trosku zle napisal, proste skusam viacero linii a zatial som nenasiel ten spravny kluc podla coho ich aplikovat. Nieco si mi naznacil nizsie, zareagujem dole.

pLAYERsvk napísal:
A dat allin na river, ked dostanem 2x call (flop a turn) a flop nebol drawy, mi nepride moc profitable.

Preco sa snazis vyhrat kazdu handu? bezohladu na to ci ide o +EV alebo -EV move.. nesnaz sa vyhravat poty, ale rob optimalne rozhodnutia. Nemusis davat allin na river, len preto ze je to tvoja jedina sanca ako vyhrat chipy co su v pote. Ak je to -EV push tak v konecnom dosledku len stracas dalsie a dalsie peniaze.

Ale toto vobec nie je pravda. Keby som sa snazil vyhrat kazdu ruku, tak izolujem kazdeho limpera s ATC a ja to pritom robim len s Ax. Je fakt, ze ja s Ax moc na showdown ist nechcem, ocakavam ze to vyhram bez showdownu, cize nakoniec by som to mal skor robit s ATC ked je na to optimalna situacia. T.J. nehrat kartu ale spot (podla superov stats atd).

pLAYERsvk napísal:2. Teoreticke chyby:
ale ja uz to (stop'n'go) musim dokoncit a davam allin

The ‘Stop and Go’ Is Usually Used When Short Stacked in Multi-Table Tournaments
15BB stack je asi tazko short.. v danom spote stop and go ani neprichadza do uvahy.. predpokladam ze nevies co je to stopandgo

Doteraz som si myslel, ze stop'n'go je proste preflop allin rozlozeny na 2 fazy - preflop raise a push na flope. Nezalezi, ci je to MTT, STT, cash alebo Omaha alebo aky velky mas stack (robit to deep je sice blbost, ale definicii to neodporuje).
Ak vyhodnotim, ze najlepsia moznost v danom spote je ist allin ale mam obavy, ze super s vacsim stackom a lepsiou rukou ma dorovna, tak volim stop'n'go a dufam, ze super na flope zahodi Ax missed, maly par alebo missed broadways.
Pointa je dat taky preflop raise, aby ti ostal stack = cca potsize bet. keby ti ostalo menej, super ma odds na call, keby ti ostalo viac, tvoj allin nevyzera presvedcivo.
Dalej si myslim, ze nezalezi na tom, ci sa super este nevyjadril (kona az za mnou) alebo sa uz nalimpoval), stale je to stop'n'go.
Preco v danom spote neprichadza stop'n'go do uvahy? Lebo mame stack 15BB ? Co je to teda stop'n'go ?

pLAYERsvk napísal:
limp z MP, davam allin 15BB

z danej vety usudzujem ze nemas jasno v tomto:
"Push-Fold SNG Poker Strategy Basics #1 - Stack Sizes And Odds"

ta kapitola pojednava o stackoch pod 10BB, takze nemam jasno, co si tym mienil ;)

pLAYERsvk napísal:3. Strategicke chyby:
limp z MP, davam allin 15BB

v pote je 2,5BB a ty tam pushujes 15BB stackom.. teda riskujes velky stack aby si mohol vyhrat malicko zetonov v porovnani zo stackom..

Good point, dosiel som na to postupne a bolo to bolestne. Este to preverim vystupom z HM, ak sa mi podari vygenerovat statistiku mojich pushov pri cca 15BB. Lebo je fakt, ze superi mi casto zlozia, ale ci je to natolko casto, aby to bolo profitable, to neviem povedat.
pLAYERsvk napísal:s 15BB ani nahodou niesi v push/fold situacii.. ta nastava pri <12BB.. preto ak mas viac chipov tak uvazuj nad optimalnejsimi rieseniami.

Ja to takto striktne nedelim, ze push/fold az pri <12BB. Niekedy raise/foldujem pri 12BB napriklad. zavisi od okolnosti. A niekedy ako vidis pushujem pri 15BB.
Ano snazim sa najst optimalne (btw, slovo 'optimalnejsie' neexistuje ;) ), tvoj post mi dost pomohol. budem na tom pracovat, viac si vsimat superove stats.

pLAYERsvk napísal:
ale raisujem tak aby som to na any flope mohol poslat

na ANY flope mohol poslat cele s A9s? Preco? Stratis value ak trafis eso, stratis chipy ak on trafi svoj par..

To je to stop'n'go - vysvetlene vyssie.

pLAYERsvk napísal:
a cbetujem na flope. Dostavam call a na turne neviem ci to mam vzdat alebo pokracovat.

nikdy necbetuj flop s tym ze "a cbetol som flop :unknown: "
Vzdy maj plan co ak dostanes call alebo raise.. aky bude tvoj plan na turn a river. Bez toho je tvoj cbet za kazdych okolnosti zly. Nauc sa kedy je cbet dobry a kedy je zly... a nauc sa ako pokracovat na dalsich streets. Ja osobne ak dostanem call na moj cbet tak na turne vo vacsine pripadov prenechavam iniciativu svojmu protihracovy.. tj. Checkujem turn s tym ze na zaklade boardu, sily mojej karty, tendencii supera mam pripravene alternativy ak ma bude betovat / checkneme to na river a budem sa musiet rozhodnut pre bluff / bluff catcher / valuebet..
Bez planu co na dalsich streets, je tvoj Move vzdy Zly!

Toto zhruba robim aj ja, cbetujem suche flopy a nizke flopy. Nestiham si vytvorit plan az do riveru, to by mi timeoutlo ruku ;) Proste bud to vzdam uz na flope, alebo cbetnem a pri calle re-evaluate (vacsinou vzdavam). Nevidim to ako tragediu, ze nemam plan na vsetky streets.

pLAYERsvk napísal:aby som aj zodpovedal na tvoju otazku:
mam cca 15BB, drzim Ax ruku na buttone, SB, alebo BB a mam 1 limp pred sebou
Ako to hrate vy?

Dakujem velmi, ze si sa rozpisal ako to hras. Superove stats som pozeral aj ja, ale slabo. Pozeral som napriklad limp/call stat a fold to cbet (na to mam ale strasne malo ruk, cize je to nepreukazne. casto mam ze fold2cbet 100% z 1 alebo 0% z 1 :) )

pLAYERsvk napísal:Co sa tyka tvojej prvej vety, ze si uz nerobis poznamky a nereviewujes sessions tak to je podla mna dobre ze nerobis.. ale nemal by si to nerobit na ukor vacsieho volume, ale radsej by si mal cas investovat do studia teorie, logickeho uvazovania nad situaciami a strategickym rozborom.

Aky material konkretne doporucujes na studium? Ja som aj hladal volaco na SNG, ale moc som toho nenasiel. Logicky uvazujem, aspon si myslim :)
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!