lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 09 Feb 2012 15:06

odkazy na všetky časti:
1. časť - http://www.pokerportal.sc/poker-diskusia/blogy-f94/lovec-velryb-teh-yegon-blog-t2180-2850.html#p165781
2. časť - http://www.pokerportal.sc/poker-diskusia/blogy-f94/lovec-velryb-teh-yegon-blog-t2180-2860.html#p165968
3. časť - http://www.pokerportal.sc/poker-diskusia/blogy-f94/lovec-velryb-teh-yegon-blog-t2180-2870.html#p166183
4. časť - http://www.pokerportal.sc/poker-diskusia/blogy-f94/lovec-velryb-teh-yegon-blog-t2180-2880.html#p166498


Čína 2011 – part 2

(odkaz na prvú časť http://www.pokerportal.sc/poker-diskusia/blogy-f94/lovec-velryb-teh-yegon-blog-t2180-2850.html#p165781)

Na ďalší deň sme si zjednali private túru na Čínsky múr a k Ming tombs – hrobkám čínskych cisárov. Vodič a sprievodca nás vyzdvihli v hoteli a odviezli najprv k ceste vedúcej k hrobkám (Spirit way).

Obrázok

Obrázok
(na začiatku cesty bola korytnačka nesúca na chrbte veľký kameň s nápismi – Ankh Morpork som tam nenašiel)

Navštívili sme podzemnú hrobku cisára Ding Ling, ktorá je ako jediná vykopaná a je možné sa prejsť podzemným palácom, vchod do ktorého hľadali niekoľko rokov. Tento cisár mal správny prístup k životu, odmalička ho učili, že cisár má vždy pravdu. Na základe toho logickou úvahou dospel k tomu, že akokoľvek sa rozhodne, vždy to musí byť správne, takže sa správne rozhodol, že nebude nič robiť len sa ožierať.

Obrázok
(vpravo s ruksakom je náš sprievodca James)

Obrázok
(podzemný palác v hrobke)

Cestou k múru sme sa zastavili na vynikajúci obed a potom už nás odviezli do dedinky, z ktorej sme sa vydali do kopca na časť Čínskeho múru s názvom Mutianyu. Na múr sme šli takými pacestičkami, nestretli sme nikoho iného (zrejme pre tie tabule „zákaz vstupu“, ktoré tam boli rozostavené) a ku koncu to bol celkom stupák.

Obrázok

Táto časť múru nie je moc obsadená turistami a výhľady sú super, škoda len, že nebola lepšia viditeľnosť, na počasie sa ale sťažovať nemôžeme po celý trip bolo krásne.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Čínsky múr je neuveriteľný, nie je to len jeden múr, ktorý ide donekonečna (a to sme vraj boli na jednej z kratších častí) tých múrov je viacero nad sebou, po vedľajšom hrebeni bežal ďalší. Stupáky po schodoch sú sick, chvíľami človek šiel po štyroch ako po rebríku.

Obrázok

Obrázok

Obrázok
(niektoré časti pôsobili mierne surrealisticky)

Na múre sme strávili niekoľko hodín a prešli sme k miestu, kde sa dá dostať dole lanovkou alebo bobovou dráhou. Zvolili sme samozrejme bobovú dráhu a nebol by to Kešo, keby sa niečo nestalo. Tentoraz sa rozhodol najprv takmer vyletieť z dráhy a potom ešte na prilepšenie zaklincovať kolíziou s pomalou dôchodkyňou idúcou pred ním – wp sir.

Super deň a skvelé zážitky.

Večer bola na pláne pekinská kačica, ako prvý sme skúsili lokálny restaurant. Išli sme už potme a prístup nesľuboval nič dobré, vchod bol v temnej uličke, ale keď už sme tam boli, tak sme museli omrknúť ako to vyzerá vnútri. Pri vchode nám chlapík ukázal fotostenu a pochválil sa, že tam jedol aj Jet Li.

Náš vstup medzi hodujúcich pripomínal scénku z westernu - keď sme vošli všetky hlavy sa otočili k nám, paličky sa zastavili na ceste k ústam a miestnosť znateľne stíchla. Reštika nebudila dobrý dojem, jednoducho povedané špina a smrad, takže sme sa veľmi rýchlo otočili a vybrali preč.

Druhý pokus bola luxusná reštaurácia v obchodnom centre a tu už sa zadarilo, museli sme dokonca čakať v poradovníku na stôl. Myslím, že tu to už zase s tým luxus-opičením sa trochu preháňali, ale dalo sa to ešte uniesť. Kačka bola super, jediné mínus bolo, že mäso vychladlo lebo kuchár nám kačice tranšíroval priamo pri stole – ale možno to tak má byť.

Dostali sme kopec príloh, omáčok, nejaké žemličky a placky a čašníčka nám vysvetlila ako sa to má jesť

Varianta 1 - zobrať kúsok mäsa, vyváľať v kryštálovom cukre a zjesť – to nás neoslovilo.

Varianta 2 - žemlička na natrhne na okraji a je dutá, do nej sa napchá mäso, cibuľa, omáčka, a ďalšie prílohy podľa chuti a zje sa (žemlička bola malá - taká jedenapolhubka) – celkom fajn

Varianta 3 – to isté ako žemlička, ale ingrediencie sa uložia na malú (asi ryžovú) placku, tá sa potom zbalí a zje – tiež fajn


K nášmu stolu nabehol aj someliér a s úsmevom nám vysvetlil, že ako chlapi potrebujeme ku kačici nejaké údernejšie červené víno, zhodou okolností to pravé bolo asi aj najdrahšie v ponuke, ale keď už sme boli v takej reštaurácii, tak sme to dali ako správni balleri a na peniaze sme nepozerali.

Ďalší deň sme preskúmali Summer Palace, je to vlastne obrovský park s jazerom a mnohými budovami. Každý druhý kameň tu má nejaké vzletné meno ako kameň nekonečného blaženého života a podobne, park má vynikajúcu atmosféru a dá sa v ňom skvele oddýchnuť. Prešli sme sa popri jazere na ostrov, tam sa ľudia priam vrhli na Trikózu a strkali mu svoje deti, že ich s ním chcú odfotiť – žeby čínska televízia vysielal slovenskú superstar a sláva Trikovho dvojníka Bezdedu prenikla až sem?

Obrázok

Z ostrovčeka sme sa previezli loďou ku Kopcu dlhovekosti, na ktorom je postavených niekoľko svätýň.

Obrázok

Obrázok

Za kopcom sme našli asi najkrajší kút parku - zátišie s vŕbami pri jazierku. Je tu aj most s názvom „bridge of knowing the fish“, ktorý sa veľmi hodí k pokrovej tematike. Vzletné názvy po celom parku inšpirovali Maydaya k myšlienke pomenovať (a drevenými tabuľkami s názvom náležite označiť) všetky miestnosti vo svojom byte. Som zvedavý aké názvy vymyslí – dávam do pléna návrh pre WC (komnata burácajúcich vetrov a nesmrteľných vôní).

Obrázok

Obrázok
(bridge of knowing the fish)

Zo Summer Palace sme sa vybrali pozrieť veľký budhistický chrám Lama Temple, ktorý sme sa snažili nájsť už aj predtým ale pri prvom pokuse navigácia Helena totálne zlyhala a ku vchodu sme sa dostali až keď zatvárali. Na druhý pokus to vyšlo a Lama Teple stál za to, chrám bol riešený podobne ako zakázané mesto, teda akási matrioška nádvorí, ktoré končili budovou, pred ktorou sa zapaľovali vonné tyčinky a modlilo sa a cez budovu sa vždy prešlo na ďalšie nádvorie atď.

Obrázok

Skutočné prekvapenie ale prišlo na konci v poslednej budove. Vojdem dovnútra a tam obrovská drevená socha Budhu 26 metrov vysoká WOW. Navyše vyrobená z jediného kusu santalového dreva a zapísaná v Guinessovej knihe rekordov. Bolo to veľmi príjemné prekvapenie.

Obrázok

Posledný deň sme ešte skočili do parku na kopci nad zakázaným mestom, je odtiaľ celkom pekný výhľad.

Obrázok
(výhľad na Zakázané mesto)

Zbehli sme ešte nakúpiť a večer sme sa nechali odviezť na železničnú stanicu. Lístky na nočný vlak do Xian sme už mali kúpené, myslím, že stáli okolo 40-50EUR/osobu a to už bolo za luxusnú variantu s uzavretým kupé pre 4 osoby. Je to imo najlepší spôsob ako cestovať po Číne. Človek nastúpi večer, prespí vo vlaku a ráno okolo 7-8:00 je o 1.200 km ďalej v Xiane, navyše ušetrí za jednu noc ubytovania v hoteli, čiže tá cesta je viacmenej zadarmo. Vlak je pohodlný a dalo sa tam v pohode vyspať dokonca aj mne 1,95m vysokému.

Keďže sme boli piati a kupé boli 4-posteľové, tak ja som bol ubytovaný s nejakými Číňanmi, ktorí sa dosť smiali, že aký som veľký a ako sa zmestím do postele, ale fakt to bolo v pohode. Každá posteľ má svoju telku – úplná žúrka. Chalani sa napájali hubabubovicou (žuvačkový alkohol) a robili bordel asi do jednej v noci, ja som si pekne pospal.

... pokračovanie o pár dní
Naposledy upravil yegon dňa 20 Feb 2012 08:26, celkovo upravené 1 krát.

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 11:
_Martin_5292, Drobec37, Horsey7, M4r3kk1, Matej Zavacky, palo1973, ramzey, sudden, trikoza, tucniak, WolfiKxx
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 09 Feb 2012 19:50

videa od maydaya

borci rikšovia pri Temple of Heaven nás berú cez križovatku - kešo je veselý - ešte netuší ...
http://youtu.be/A1-m_xNvD3g

Maydayova cesta dole bobovou dráhou z Čínskeho múru. Cestou dobehne Keša, ktorý sa ešte zotavuje z kolízie s dôchodkyňou a dáva jej náskok aby ju nešupol aj druhý krát.
http://youtu.be/36ONANjXh2w
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod keso26 09 Feb 2012 21:18

nejaky dopnujuci material k part #1 :)

yegon napísal:V parku nás inšpirovali nohejbalisti (alebo ako ten ich šport nazvať), tak sme si kúpili čínske operené futbalky, rozostavili sa do kruhu a ukázali trošku chlapcom ako sa to (ne)má hrať a potom už sme frčali k chrámu.



yegon napísal:Cestou späť k metru Kešo nakúpil od pouličných obchodníkov všetko jedlo čo videl, ale po prvom zahryznutí mi ho spravidla znechutene odovzdal na dojedenie.

najprv to bolo nieco co sa tvarilo ako kolaciky, kupil som si dva druhy na vyber z asi desiatich od jednej cinskej babicky. Volba sa ukazala ako nestastna, prvy nemal ziadnu chut, bolo to nieco ako upecena polenta a druhy mal chut, ktoru tazko definovat, ale nechutilo mi to. Sancu som dal este nejakemu masu na palicke, vraj kuracie, ale bolo to nalozene v nejakom bordeli s koreninami snad tyzden, takze to putovalo tiez do kosa. tymto sa pre mna kapitola poulicneho stravovania skoncila, teda aspon som si to myslel, ale v Xiane som opat neodolal miestnej strave a tam uz to dopadlo lepsie. O tom ale neskor :)

P1040612.JPG
P1040612.JPG (230.27 ) Zobrazená 4742 krát


yegon napísal:Večeru sme si dali v tradičnej a superlacnej reštaurácii, dorozumenie s obsluhou bolo zábavné, objednali sme si 3x polievku, potom sme zistili, že každá je myslená tak pre 10 ľudí :). Jedlo bolo výborné, niekedy prekvapujúce (hlavne pamätná veta „veď to až tak neštípe“ chvíľu po vyslovení ktorej z očí vytryskli slzy a z úst plameň), takže sme boli spokojní. Chalani sa odfotili s čašníčkou, čo sa nakoniec ukázalo ako dobrý nápad, lebo Kešo si v reštike zabudol ruksak a aspoň potom nemal problém lebo si ho dievčina pamätala.

najvacsia sranda bola, ze ked som prisiel spat asi po piatich minutach, tak ruksak bol uz starostlivo uschovany niekde v utrobach restauracie. Po dalsich piatich minutach ho priniesol nejaky SBS-kar, no pred odovzdanim som este musel vyplnit papier s menom, priezviskom, domacou adresou, telefonnym cislom, adresou hotela, cislom pasu, topanok, odhadovanym casom vyprazdnenia sa a co ja viem cim vsetkym este :) Po pisomnych formalitach nastala este nutena kontrola obsahu ruksaku, ci nieco nechyba potvrdena podpisom a mohol som utekat za chalanmi na metro :)

P1040623.JPG
P1040623.JPG (277.06 ) Zobrazená 4749 krát

tradicna cinska restauracia na troch poschodiach. Najedli sme sa ako krali pricom ucet dosiahol vysku smiesnych 250 juanov, co je asi 7eur na hlavu.

P1040634.JPG
P1040634.JPG (219.23 ) Zobrazená 4752 krát

fotka s nasou milou obsluhou :)
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod keso26 09 Feb 2012 22:07

dopnujuci material k part #2

yegon napísal:Na múr sme šli takými pacestičkami, nestretli sme nikoho iného (zrejme pre tie tabule „zákaz vstupu“, ktoré tam boli rozostavené) a ku koncu to bol celkom stupák.


P1040685.JPG
P1040685.JPG (473.87 ) Zobrazená 4680 krát

tiez sme po ceste k muru videli rozne dobove nastroje, ktore cinskemu ludu ulahcovali pracu. Konkretne tento asi 200 kilovy kamenny valec sluzil na lupanie ryze ak si dobre spominam.

P1040688.JPG
P1040688.JPG (623.63 ) Zobrazená 4699 krát

P1040693.JPG
P1040693.JPG (596.02 ) Zobrazená 4695 krát

P1040739.JPG
P1040739.JPG (414.92 ) Zobrazená 4655 krát


yegon napísal:Na múre sme strávili niekoľko hodín a prešli sme k miestu, kde sa dá dostať dole lanovkou alebo bobovou dráhou. Zvolili sme samozrejme bobovú dráhu a nebol by to Kešo, keby sa niečo nestalo. Tentoraz sa rozhodol najprv takmer vyletieť z dráhy a potom ešte na prilepšenie zaklincovať kolíziou s pomalou dôchodkyňou idúcou pred ním – wp sir.

na moju obhajobu, vyletel som skoro preto, ze ma nastrasila ta cinanka, co mi s krikom vybehla pred ksicht s tou mavajucou vlajkou (z videa, ktore som si prave pozrel som zistil, ze to bol nkoniec cinan s megafonom :D ). Pravdepodobne sa ma snazila len varovat pred pomaly sa vlecucou cinskou osobou par metrov predo mnou :D ..co uz, fail v komunikacii nastaval celkom casto v tejto krajine:)

bubak.jpg
bubak.jpg (180.43 ) Zobrazená 4663 krát


yegon napísal:Za kopcom sme našli asi najkrajší kút parku - zátišie s vŕbami pri jazierku. Je tu aj most s názvom „bridge of knowing the fish“, ktorý sa veľmi hodí k pokrovej tematike.


P1040841_panorama.JPG
P1040841_panorama.JPG (1.48 ) Zobrazená 4697 krát

P1040849.JPG
P1040849.JPG (265.12 ) Zobrazená 4685 krát


yegon napísal:Chalani sa napájali hubabubovicou (žuvačkový alkohol) a robili bordel asi do jednej v noci, ja som si pekne pospal.

..vo vlaku to bola sojovo-omackovica :) ..kupili sme ju priamo na stanici a po chvily dohovarania sa s tetou predavackou, kde sme si navzajom samozrejme nerozumeli sme s maydayom jej snahu vyhodnotili v zmysle, ze to je to najlepsie co mozeme dostat. Koniec koncov, bol to najdrahsi chlast na celej stanici, flasa stala 40 juanov :) ..plny ocakavania sme v kupe flasku otvorili a ako spravny balleri som si ja s trikom nalial do kelymkov z McDonalds a mayday pil rovno s flase :) Este pred konzumaciou vsak pochopitelne prebehla cuchova skuska, pri ktorej keby nam zaviazali oci, tak vsadime pecienku na to, ze ide o sojovu omacku. Chut bola rovnako nezamenitelna a tak sme boli celkom radi, ze sme si kupili aj "brzdu" v podobe coca coly, ktorou sme sojovo-omackovicu insta zapijali :)

P1040915.JPG
P1040915.JPG (159.46 ) Zobrazená 4658 krát
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 10 Feb 2012 07:42

OMG chcel som rozsirit rodinu poker podcastov co pocuvam ale jedno horsie ako druhe

perla z Final Table podcast s Denisom Philipsom - komentuju handu z live at the bike kde Bart Hanson povedal ze hrac spravil chybu ze mal len dorovnat flop

5/10 1k deep - UTG opens na 40, HJ calluje s TT, BTN call, flop 333 UTG betuje 100, CO raisuje na 400 obaja superi fold

analyza od denisa philipsa

3bet preflop lebo co ked pride J+ na flop
raise flop lebo co ked pride J+ na turn A CHCEME ZISTIT NA COM SME

:bad:

purge from harddisk imo
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 11 Feb 2012 01:59

sedim si sedim na MSR foldujem, udrziavam stack okolo startovacieho, ku koncu pride handa dna

typek na HJ raise na 1200 (blindy 200/400/50) sme cca 30k deep
ja 3bet AKs na CO na 3k on call
flop AJ6r ja bet 3k on x/call, podla toho ako hral doteraz v tomto momente moze mat kludne 22
turn 4 offsuit checkujem back, lebo som mal read, ze ked checknem back turn tak mi na riveri zaplati s akymkolvek parom, alebo dokonca sam betne nieco ako treti par (uz predviedol)
river 3 a on betuje 7k
ja shove cca 24k on po chvili call
ukazuje QJo a odchadza so slovami ze ma "daval" na TT

takze den som skoncil so 70k

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 3:
haman, lacored, tucniak
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod sudden 11 Feb 2012 16:05

chcel zistit na com je tak bet/call shove s 2. parom, to znie rozumne, fakt smola prenho, ze si nemal to TT :D
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod ramzey 11 Feb 2012 18:19

TT by zahral uplne rovnako :D

Za tento príspevok od ramzey poďakovali :
Zeltzn
ramzey
 
Príspevky: 815
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 111 krát/96 krát
Karma: 19

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 11 Feb 2012 21:15

tak uz som doma, druhy den pokracoval v jednoduchych rozhodnutiach - clovek ma potom pocit, ze ako dobre hra ked nema ako spravit chybu :)

jedine take zaujimavejsie handy

#1
400/800/100 raisujem BTn s K8o na 1600, BB call, flop J67tt mi prisiel prilis triafajuci super na cbet tak som checkol back, na turne triafam nuts 8o - super betuje 3k ja call, river Js prinasa flush a paruje board a super betuje 8,1k. Myslim ze 99/TT by takto nebetoval, pravdepodobne s tak obrovskym sizingom pojde len flushe a fullhousy a aj trips aj straight by betoval menej. Kedze som checkoval flop a on mal na turne celu svoju range tak myslim ze taku silnu handu ako 8x to ani nemozem foldnut. To by sa snad este dalo aj valuebetovat keby on checkol :). Takze dorovnavam a super muckuje

potom uz len jedna situacia kde som callol royov velky open s TT, ferkan hned za mnou na BTN 3betol a ja som mu to poslal po tom co roy foldol a zobral som to preflop lebo ferkan prave nieco na mne nacvicoval. Potom zopar light 3betov ktore mi kupodivu presli, vychadzali aj cbety a stack sa vyvijal spravnym smerom. Myslim ze maximum som mal okolo 140k.

#2
800/1600/200 raisujem UTG AJs na 3200, ferkan call a BTN chalanisko ktorý za posledné dva orbity foldol na 3 3bety a potom limp/3bet/foldoval UTG proti ferkanovi nas poslal za 25k. Bolo mi jasne z ak je na stole niekto schopny poslat to light tak on :) a ze bude na to v spravnom dusevnom rozpolozeni. Ferkana som sa neobaval myslel som ze ked callnem tak mi foldne AQ a s AK by ma 3betoval, cize jedine take otazne handy u neho boli JJ/TT a jednu blokujem a s druhou nech sa trapi on :). Dorovnal som, ferkan fold tiez AJ. Chalan otocil QTo a trafil Q na turne - ostalo mi asi 105k

#3
1200/2400/300 - chlapik raisuje MP na 6k ja call na SB s TT. Flop 9TJtt, chlapik betuje 11k ja rasujem na 35k ostava asi 40k behind, on shove ja call, otaca AQ, na turne triafa K a par na river sa nekona, padam na 9k- To uz som len par ruk odfoldoval a z UTG+1 som poslal A2o za 8k, trafil do AK a GG - neviem ci ten shove s A2 je ok, musim preverit ale tipujem ze ano
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod sudden 11 Feb 2012 22:34

yegon napísal:neviem ci ten shove s A2 je ok, musim preverit ale tipujem ze ano


wat? si pushoval A2 za 3,5bb co by na tom nemalo byt ok ? :)
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!