lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 13 Jan 2009 12:01

w4444x napísal:btw som videl ze si hral s gambler2k7 ? to neni nahodou tuff fish ?


neviem ale hra hodne loose nejak ze 33/27
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 13 Jan 2009 23:25

dnes celkom zdravo islo, akurat ma stve ze som dobre hral kym som nevedel kolko som up ale ked som sa pozrel na graf tak uz sa proste nedalo dalej hrat, stale ma tahalo "skonci kym nepadnes" - som trapko, to je dost brutalny leak a musim na tom popracovat, rozhodne si kategoricky zakazem pozerat ako som na tom

nedialo sa nic zvlast vzrusujuce, akurat som vzdy flopol nuts + dostal preplatene + udrzal alebo som mal draw a na semibluff mi super zlozil takze som sa nemusel ani spoliehat na to ci docvala alebo nie :)

2009-01-13-gr.jpg
2009-01-13-gr.jpg (76.95 ) Zobrazená 1995 krát


tu su dve handy z dneska

Hand #1
Party Poker $400.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 5830
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

MP: $1307.10
Hero (CO): $561.65
BTN: $275.95
SB: $68.00
BB: $459.00
UTG: $80.00

Pre Flop: ($6.00) Hero is CO with 5Obrázok 6Obrázok
2 folds, Hero raises to $12, BTN calls $12, 2 folds
tuto handu sem davam lebo sa v inej teme o podobnej situacii (kedy uverit flush) diskutovalo. Moj open s 56s je dost loose ale super hral velmi citatelne, ked nic nemal foldoval na cbety. Ked trafil cokolvek isiel do konca takze implied odds nekonecno. Velmi malo raisoval takze predpokladam ze to vzdy boli silne ruky (neoveroval som). Hral vseobecne pasivne 33/12/1,3

Flop: ($30.00) 5Obrázok QObrázok 6Obrázok (2 players)
Hero bets $20.00, BTN calls $20
Klasika bet for value, nemal by som velku radost ak by ma raisol ale stale by to mohlo byt KK/AA a sem tam AQ i ked je mozne ze vsetky tieto ruky by hral pasivne a raisoval by len QQ. Nemal som nanho vsak az taky read a mal len polovicny stack takze by som s nim do toho allinu na flope v pohode isiel i ked nie tak nadsene ako s niekym inym

Turn: ($70.00) 8Obrázok (2 players)
Hero bets $40.00, BTN calls $40

River: ($150.00) 4Obrázok (2 players)
Hero checks, BTN checks
tu proti tomuto superovi hram jednoznacne check/fold, na river sa totiz mohol takymto sposobom dostat s FD ktory ocividne dorazil a ak je dostatocne vysoky bude ho betovat. Dalej mohol mat nieco ako straight draw (OESD alebo GS) ako 67/78/89 so spadom alebo bez - neocakavam ze by betoval 89 a pravdupovediac ocakavam check aj od tych SD ktore docvalali ale ak by sa ich aj rozhodol betnut tak ich nebijem cize foldom nestracam nic. No a nakoniec moze mat par 89/99-JJ/Qx a tie tiez urcite betovat nebude pretoze na river sa s nimi dostal preto lebo si myslel ze su dobre a nie preto aby bluffoval scarecards. Proste fishky na 90% v spotoch kde na boarde su 3 karty rovnakej farby a nieto este 4 hraju river ustrachane a uplne citatelne - nebetuju bez flushu. Casto checkuju take silne ruky ako 2 pary, set alebo postupka.

Final Pot: $150.00
Hero shows 5Obrázok 6Obrázok
BTN shows AObrázok QObrázok
Hero wins $147.00
(Rake: $3.00)

Hand #2
Party Poker $400.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 5823
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

SB: $434.00
BB: $414.00
UTG: $561.00
Hero (CO): $400.00
BTN: $429.00

Pre Flop: ($6.00) Hero is CO with 8Obrázok 7Obrázok
UTG raises to $8, Hero calls $8, 2 folds, BB calls $4
Tuto handu som hodne zvrzal na riveri, bohuzial mi sucasne bezala ruka na inom stole a mna nenapadlo hitnut timebank. UTG bol fishka stola 39/11/2,6 - jeho minraise som dorovnal i ked z a mnou boli dost squeezehappy regulari ale dufal som ze maju aspon aku taku handu a budu si chciet zahrat pot s fishkou a nie ju vytlacit squeezom. Dorovnal som teda s cielom vytvorit multiway pot pricom by som mal bezprostrednu poziciu na fishku a vynikajucu multiway ruku

Flop: ($26.00) 7Obrázok 8Obrázok 2Obrázok (3 players)
BB checks, UTG bets $12.00, Hero raises to $44, BB folds, UTG calls $32
Jeho maly cbet sa tvari ako netrafene AK (cbetoval 100% ruk) napriek tomu v nadeji ze to ma vo farbe raisujem. Call ma potesil, jeho range je podla mna AK/AQ vo farbe a 88+ i ked je mozne ze pri jeho nizkom pfr ruky ako 88-TT UTG limpuje.

Turn: ($114.00) 4Obrázok (2 players)
UTG checks, Hero bets $88.00, UTG calls $88
vyborny turn stale mozem tahat peniaze a ocakavam call od vsetkeho s cim dorovnal na flope takze betujem viac aby mi ostal pohodovy push na river

River: ($290.00) 5Obrázok (2 players)
UTG checks, Hero checks
No a tu doslo k hrubej hrubej chybe z mojej strany, nemal som cas si to premysliet a prejst si v hlave priebeh celej handy. Ak super checkuje nikdy ma nema pobiteho teda bijem skoro celu jeho calling range a valuepush na riveri je absolutne povinny OMG OMG OMG - strasneeeeeeeeeeeee

Final Pot: $290.00
UTG shows AObrázok AObrázok
Hero shows 8Obrázok 7Obrázok
Hero wins $288.00
(Rake: $2.00)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod trikoza 13 Jan 2009 23:37

"dnes celkom zdravo islo", 1,6k usd, no moze byt :lol: prekonas svoj naj mesiac aj ked hras pomerne malo?

inak mas/mal si nieco s bodyworldom? dnes som si objednal hydro kedze znova sa zacinam nicit v posilke, dufam ze chrbtica vydrzi
Obrázok používateľa
trikoza
 
Príspevky: 1706
Založený: Nov 2007
Poďakoval/li: 31 krát/48 krát
Karma: 30

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 13 Jan 2009 23:49

Pekne a vycerpavajuce analyzy a tych bubakov .. :good: .

yegon napísal:dnes celkom zdravo islo, akurat ma stve ze som dobre hral kym som nevedel kolko som up ale ked som sa pozrel na graf tak uz sa proste nedalo dalej hrat, stale ma tahalo "skonci kym nepadnes" - som trapko, to je dost brutalny leak a musim na tom popracovat, rozhodne si kategoricky zakazem pozerat ako som na tom


V tomto som uplne rovnako. Cumim na grafy a ak som hore, chcem koncit, ak som dole, zacnem hrat ako z pomocnej :). Zakaz to potom aj mne, pls. Vdaka!

yegon napísal:Casto checkuju take silne ruky ako 2 pary, set alebo postupka.


Kedysi som tomu neveril, ale napr. predvcerom som zazil fishku, co checkla behind na riveri full-house a o par ruk neskor top set. Asi je to spojenie batia sa s tuzbou vyhrat s takou rukou na showdowne alebo co :).

yegon napísal:No a tu doslo k hrubej hrubej chybe z mojej strany, nemal som cas si to premysliet a prejst si v hlave priebeh celej handy. Ak super checkuje nikdy ma nema pobiteho teda bijem skoro celu jeho calling range a valuepush na riveri je absolutne povinny OMG OMG OMG - strasneeeeeeeeeeeee


Asi Ta to neukludni, ale ja som pred 3 dnami flopol s AJ chutne AJJ a timeoutol som pri reakcii na superov c-bet. Fesak sa potom pochvalil s AK, ked mi to foldlo - ty si aspon ten pot vyhral :wall: .
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 13 Jan 2009 23:55

trikoza napísal:"dnes celkom zdravo islo", 1,6k usd, no moze byt :lol: prekonas svoj naj mesiac aj ked hras pomerne malo?

inak mas/mal si nieco s bodyworldom? dnes som si objednal hydro kedze znova sa zacinam nicit v posilke, dufam ze chrbtica vydrzi


no o tom ze by som mohol prekonat svoj naj mesiac dost pochybujem lebo naozaj asi budem hrat malo a swingy na NL400 su dost velke takze kludne mozem skoncit aj v minuse

s bodyworldom spolocne mam to ze som spolumajitel :) nech ti chuti a chrbtica vydrzi - ja tajne dufam ze sa do posilky tiez vratim - akurat som na to cez vikend spominal ze ako to bolo dobre za studentskych cias ked som tam travil kazdy den
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod APminer 14 Jan 2009 00:06

yegon napísal: ... ze ako to bolo dobre za studentskych cias ked som tam travil kazdy den


:omg: nic ve zlem, ale ja si tě nedovedu představit na mučím přístroji (nebo s 15 kg činkou v ruce) :lol2: :lol3: :lol4:
Obrázok používateľa
APminer
 
Príspevky: 5335
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 178 krát/100 krát
Karma: 16

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod w4444x 14 Jan 2009 00:48

yegon nemas nieco spolocne aj s tym plynom nahodou :D ?
Obrázok používateľa
w4444x
 
Príspevky: 2473
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 9 krát/64 krát
Karma: 17

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 14 Jan 2009 07:25

bohuzial nie

ale ja som tiez teraz prave pustil male mnozstvo plynu tak ako rusi :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 15 Jan 2009 01:42

ako vidiet z grafu zacal som pekne zvostra :) ale bol som v klude a ten minus som dosiahol coolermi kde sa nedalo nic robit takze som bol spokojny a hralo sa mi celkom dobre, o hodinku a pol som bol na nule a planopval som hrat este asi hodinku ale bol som vyruseny v najlepsom a musel som prestat takze mi ostala v grafe taka tukeovska "vaginka" (TM)

2009-01-14-gr.jpg
2009-01-14-gr.jpg (81.32 ) Zobrazená 1732 krát



dnes davam taku na prvy pohlad nezazivnu ruku ale je to situacia s ktorou sa casto stretavam a ked nehram dobre tak casto spravim chybu, pritom tieto "nezazivne" spoty s marginalnymi rukami, ktore sa casto opakuju su to co v skutocnosti robi winrate
P****Stars $400.00 No Limit Hold'em - 5 players - http://www.thehandconverter.com/hands/7208
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

UTG: $122.80
CO: $400.00
Hero (BTN): $530.95
SB: $321.15
BB: $418.30

Pre Flop: ($6.00) Hero is BTN with Q :diamond: J :club:
2 folds, Hero raises to $12, 1 fold, BB calls $8
Standard - na buttone otvaram vsetko hratelne a obmedzujem sa len v pripadoch ked ma superi casto 3betuju, na tomto stole sa mi to nestavalo. Super ktory ma dorovnal je agresivny TAG 23/19/3 - jeho range sa podla mna blizi niecomu ako 22-JJ, suited connectory cca 78-KQ, zrejme aj nejake gappery, suited esa A7-AQ, AQo teda vsetko ruky s ktore maju value, slusne floppuju a preto ich nechce 3betovat aby som ho nevytlacil z potu 4betom.

Flop: ($26.00) 3 :diamond: 4 :spade: A :heart: (2 players)
BB checks, Hero bets $18.00, BB calls $18
Cbet je na Ahigh boarde standardny, ocakavam ze foldne vacsinu suited connectorov ktore nemaju SD value a dorovna so vsetkymi Ax a skoro vzdy aj s lubovolnym parom. Napriek tomu ze bude dorovnavat aj s pocket pairmi tak som nemal v plane double barrellovat lebo kombinacii Ax ruk + 56s je v jeho range rovnako alebo mierne viac nez pocket pairov a nemali sme zatial nejaku history na zaklade ktorej by som sa mohol domnievat ze ma floatuje OOP s Khigh alebo 78 co by zvysovalo fold equity na turne. Ak by som silou mocou chcel double barrellovat tak by som to robil v podstate iba ak by prislo K aby som mal slusnu sancu ze aspon tie pary zlozi - ale ako som napisal A-high a K-high boardy vacsinou nedoublebarrellujem

Turn: ($62.00) Q :spade: (2 players)
BB checks, Hero checks
Ako som pisal v pokece k flopu tak double barrellovat ma zmysel asi iba K turn kvoli fold equity. Ked ale na turne trafim Q alebo J tak mam par a vsetky PP bijem takze ich nechcem vytlacit z potu. Ak by som betoval tak zlozia vsetky horsie ruky s vynimkou snad 56 ktora ale ani nemusi byt v jeho range a ak aj je tak netvori velku jeho cast takze bet by nebol for value a vsetky lepsie ruky ma dorovnaju takze by to nebol ani bluff - proste bolo by to take cudo :). Myslim ze tu je jednoznacne najlepsie check behind s umyslom skusit vytiahnut value este z PP ak super checkne river.


River: ($62.00) 2 :heart: (2 players)
BB bets $45.00, Hero folds
Toto je miesto kde casto robim chybu ked sa nad situaciou dostatocne nezamyslim a i ked ide o pomerne maly pot tak ked spravim takuto chybu 2x za den tak hovorime o zhruba 30.000USD rocne :). Moj plan bol valuebetovat river ak super checkne lebo ocakavam ze jeho check/calling range obsahuje sice zopar Ax so slabym kickerom ale ak betnem menej (okolo pol potu) tak dorovna aj vela pocket pairov. Ked ale super betuje a ja nemam specialny read tak musim predpokladat ze ma bud poraza alebo bluffuje. Myslim ze jeho valuebetting range je AT+/67/22-55. Ostava posudit s akymi rukami by samohol dostat na river a teraz ich potrebovat bluffnut. Kedze moja line cbet flop/check behind turn vyzera bud ako ruka ktora sa snazila kupit pot na flope ale kedze netrafila tak sa vzdava alebo Ax so slabym kickerom pripadne TT/JJ ktore hra pot control a chce sa dostat za lacny peniaz k showdownu tak je to pre neho zly spot na to aby bluffoval made hand ako 77-JJ pretoze ak pot controllujem turn tak ho mam pobiteho ale robim to preto aby som mohol dorovnat river bet cize nema fold equity. Jediny pripad kedy by som zlozil je ak nemam nic a jeho 77-JJ moje nic bije takze zase nema zmysel betovat. No a kedze v jeho range nie je dostatok inych ruk s ktorymi by mohol chciet bluffovat a ktore nemaju par tak je to pre mna jednoduchy fold pretoze si myslim ze skoro nikdy nebluffuje ale vzdy betuje for value a jeho valuebetting range je daleko pred mojmi druhym parom.

Final Pot: $62.00
BB wins $15.00
BB wins $45.00
(Rake: $2.00)
Naposledy upravil yegon dňa 15 Jan 2009 07:42, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 15 Jan 2009 07:41

ja to vidim na 33-44 alebo AT,AQ,AJ
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!