7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod Hufelix 03 Mar 2009 17:31

Ok, takže keďže chceš nejaké hlbšie postrehy, tak tu sú tie moje. Podľa mňa je to jedno z NAJ edukatívnych videí, aké som v reči nám zrozumiteľnej videl. Dokonca, keďže sa jedná o SNG, tak tam bol obrovský deficit a o to sa to cení viac. Som veľmi potešený, že si sa po takom dlhom čase nakoniec dokopal k tomu a urobil to. Takže nie len za mňa - vďaka.
A teraz prejdem k mojim postrehom k samotnej hre. Prvá vec, na ktorú sa chcem opýtať... či je dobré napríklad na SB dorovnať suited konektory ako napríklad 78s a podobne a to hlavne v prípade, že do hry limplo viac hráčov. Dajme tomu, že viac hráčov sú dvaja a viac. A bol by som rád, keby sa to rozobralo pre turbá a pre normálne klasické SnG. Bavím sa o prvej fáze turnaja, teda prvých troch leveloch. Ok, to samé je otázne pri ďalšej fáze a samozrejme, že to dajme do súvislosti s počtom blindov, ktoré máme. Kedy áno, kedy nie a či vôbec. Toto je prvá vec.
Druhá je tá... a o tom, sme sa už spolu bavili, že aký mať range na pushovanie. V podstate s tým, čo som videl na videu sa dá vo fáze bubble asi súhlasiť, na druhej strane práve tá ruka a jej podobné vo fáze už na peniazoch, na ktorej si nakoniec stratil pol stacku... Q7 tuším. Je naozaj dobré pri takom rozpoložení v akom si bol, natlačiť to tam?
Pozeral som to na obed a možno už sú tam nejaké nepresnosti oproti realite, ale toto sú dve otázky, čo by som ja spomenul (boli tam nezrovnalosti, upravil som ich).
Určite si to pozriem viac krát, lebo je to naozaj dobré video.
Nateraz šecko.
Naposledy upravil Hufelix dňa 03 Mar 2009 19:18, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Hufelix
 
Príspevky: 332
Založený: Nov 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 1

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod Ivo 03 Mar 2009 17:49

palo1973 napísal:
Ivo napísal:Zaujímavé aj poučné. Hráš to, poviem "automaticky". A tu ma napadá otázka: Baví ťa to ešte? Ja hrávam tiež sem tam SNG, ale nie toľko stolov. Hmm, zlatý live poker.


-ivo odpoviem ti za 7castla protiotazkou:"nebavilo by ta zarabat radovo tisice dolarov mesacne?"


Jedine tak.
Ivo
 
Príspevky: 420
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 18 krát/11 krát
Karma: 2

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod Pepi 03 Mar 2009 18:24

Pekne videjko, v ktorom je velmi dobre ukazany zaklad hrania SnGciek. Kedze je v slovencine, urcite potesi veeeeela zacinajucich hracov a dufam, ze sa k nemu aj co najviac z nich dostane.

Konkretne k niektorym bodom:

- to KQ - toto je typicky priklad toho, ked limperi spravia vyhodnym completnut zo SB s connectormi, alebo to cloveku "nanuti" dva pary na BB, o ktore by inak v tejto faze ani nezakopol. A zvacsa to konci takto. Vo vseobecnosti suhlasim s tym, ze to je treba hrat agresivne, len ked je clovek akurat v downswingu, tak vysledok je vopred jasny... :) Mne to takto rozdava zvacsa vtedy, no zvacsa proti jednemu trulovi, ktory zjavne nevie, co su odds a nechce sa vzdat svojej draw, lebo ON TUSI, ze mu dojde. No toto konkretne uz teda dost smrdelo a asi by som si to po tom reraise a calle rozmyslel a nechal ich si to vydiskutovat medzi sebou. Bolo evidentne, ze vsetci traja mate zaujem, aby to skoncilo AI. A tym tvoje sance znacne klesali. Je mozne, ze z dlhodobeho hladiska je to pri troch hracoch +EV, ale mne sa jednoducho ta akcia nepacila.

- to ITM - hrac KOKUKO je zas typicky priklad hraca, ktory jednak poriadne ani nevie, ako sa dostal do takej fazy turnaja a k takemu stacku, a jednak uz vobec nevie, co s nim ma robit. To je uplny prototyp hraca, ktoreho mat po lavej ruke na bubbly a v ITM je hotovym utrpenim. Najma ked nejdu karty. Je velmi obtiazne si vysvetlit, co tie jeho limpy a minraisy UTG znamenaju. Nejde sa spolahnut na to, ze v tomto bode je range tych jeho limpov any two. Skor by som povedal, ze su to nejake Ax, vyssie connectory, suited karty, mozno male pary - co tusim aj parkrat ukazal. Ak pri snahe o resteal akurat trafime hornu polovicu tejto range, tak tam velmi hrozi, ze to v tom jeho pocite neohrozitelnosti (zvysujucom sa exponencialne vzladom na vysku jeho stacku) jednoducho nebude schopny polozit a vystavujeme sa tym nebezpecnej situacii.

Tolko asik moje komenty k tomuto videu.

Inak, suhlas, ze mas mikrofonicky hlas a komentatorsky prejav. Ten blavacky prizvuk je v poho, to sa da prezit. Ten nas vyhodnarsky tiez nie je najkrajsi. :) Ale ked ta na zaklade tohto videa nahodou objavia a stane sa z teba komentatorska star, tak na tom budes musiet popracovat. :D Bo to sa v TV nenosi, teda aspon zatial v tej verejno(nesvoj)pravnej. :) Lebo napr. taka uz Erika J. z istej sukromnej TV veselo vynechava makcene. O jej sykavkach uz ani nehovorim. A zeby aspon nejako oslnovala vyzazou... Skratka, tento "jezibabin potrat" ma zjavne ine prednosti, ktore ho dostali tam kam je. Kua, sa ten moj prispevok vdaka mojim grafomanskym sklonom, ktore sa prejavia tak 2-3 do roka, zvrhol do offtopicu, tak sa uz radsej offnem aj ja. ;)
Obrázok používateľa
Pepi
 
Príspevky: 798
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 7

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod barth3z 03 Mar 2009 19:07

dakujem-e este raz za video, aj ked som ti pisal ze by nebolo odveci nieco take vytvorit, ale tajne som dufal ze sa do toho obujes a vytvoris ho, radim sa medzi zacinajucich SNG-ckarov :fish: nemam vobec moc toho odohrane (cca 250snga ROI -1% :o ) teraz prevazne hram na FT, a ta buble faza tak ako popisoval palo to by bolo dobre nieco na takych konkretnych situaciach vysvetlit, bo v poslednej dobe sa mi dost casto stane ze sa stanem prave tym bubleboy ja :( , a itm faze, druhy moj problem dost vela 3tich miest :wall: v poslednej dobe som zacal svoje handy analyzovat cez sngwizard, a musim povedat ze mi to trosku aj pomohlo resp ma nakoplo tym spravnym smerom, ked som bol v uplnych zaciatko riadil som sa viacmenej podla tejto tabulky Obrázok, este raz dik za video,a dufam-e, ze ich bude viacej :poklona: :good:
barth3z
 
Príspevky: 61
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod 0x 03 Mar 2009 19:38

Díky za zajimave video, kdyz slysim nekoho mluvit na škole Slovensky (jakože na Vysoke Skole Ekonomické v Praze jich je fakt hodne), tak jim temer nerozumim. Ale v tomhle videu rozumim naprosto vsemu, mas skvelej projev a prizvuk.
Ke hre: Skoda, ze se vubec nedarilo, ale to bylo vicemene tim, ze ti nechodily karty. Pri hrani na 5 stolech je fakt divny, ze ani jeden top pair JJ QQ KK AA. A jeste k tem pushum .. obcas jsi pushoval hrozny hovadiny, ktery bych si netroufnul hrát .. taky to bohuzel obcas nevychazelo...
Taky hraju na PS obcas SNGs, ale po poslednich downswingu si davam pauzu... Na SharkScope to vypada osklive, nick oxeerz.
Obrázok používateľa
0x
 
Príspevky: 167
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 0

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod Barin 03 Mar 2009 19:40

Videjko naozaj fajn, urcite budem rad ak pribudnu dalsie. Co sa tyka toho KQ...proti ludom ktorych nepoznam by som to na F****Tilt 12tkach urcite nepolozil, ale je mozne, ze na P****Stars je situacia ina. Asi uplne najviac ma zaujali tie dva UTG pushe najprv myslim KTo (do piatich) a potom A8 (do siestich) ked si mal 7-8x BB...zatial sa mi to nechcelo hadzat do wizardu ale je pomerne zrejme, ze to budu jemne -EV all iny. S podobnymi situaciami si dost casto lamem hlavu...co myslis neni lepsie to skusit radsej v dalsom orbite s 5-6 blindami? aj ked je pravda, ze na starsoch to s ante moze vyzerat inak.
Barin
 
Príspevky: 284
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 0 krát/4 krát
Karma: 4

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod 7castle 03 Mar 2009 21:24

Wow, dakujem za reakcie, som rad ze ste si to tolki pozreli a ze sa vam to pacilo, tazko sa clovek ubrani dobremu pocitu :)

Postupne odpoviem vsetkym, ale prave som po 5hodinovej session - hral som tak dlho kym som ten unluck konecne unavil a snad sa opat nasmeroval hore - takze si idem najprv pozriet Panelak 8-)
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod roche01 03 Mar 2009 21:28

Skvelá práca :poklona:
Musím si to video pozrieť ešte niekoľko krát a potom sa na niektoré veci popýtam aj ja, ale už teraz môžem povedať, že som tam našiel niekoľko veľmi poučných momentov, ktoré odhalili slabiny v mojej hre.
Len tak ďalej a teším sa na ďalšie videá :good:
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod dzejkej 03 Mar 2009 21:38

Velmi pekna praca .. radost pozerat! :)

Mas na to evidentne talent, pretoze si dokazal miesat rozbor konkretnych situacii a popritom vysvetlovat vseobecne koncepty a to sa kope skusenych coachov nedari, ako som si mal moznost vsimnut :).

Sa tesim, ked sa niekedy das na CG a budes takto videjkovat :angel: :-D.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod petardo 03 Mar 2009 21:45

Vyborne video. Prve pri ktorom so nezaspal.Vela veci som pri tom pochopil.Teraz nechapem ako som mohol vobec ja SNG vyhrat.
Zaujalo ma to KQ na zaciatku. Boli tam dvaja hraci.Nebolo by lepsie fold? Uz len preto ,ze to je prvy level a neni sa kam ponahlat?
Dalej ma zaujima ten PF allin uz na platenych poziciach s kartami ktore by sa normalne zahadzovali. Neni radsej takticky lepsie allin z UTG a predstierat monster na ruke? Dezinformacia supera. Ono aj tak zavola max jeden si myslim.
Obrázok používateľa
petardo
 
Príspevky: 250
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 5

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!