7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod 7castle 03 Mar 2009 23:03

KQo ruka 8-)

Som rad ze sa tam taketo nieco vyskytlo, lebo to dost vypoveda o tom, ake dolezite je hrat len silne ruky. Ak by som takuto ruku limpol a vyletel, je to len moja chyba a tak mi treba. Teraz nas prinutil hrat to nas BB, takze aspon mam ospravedlnenie :)

Iste je ze moj prvy bet bol OK, tu nie je dobre spoliehat sa na C/R, taketo ruky treba betovat, betovat, betovat, aby sme chargovali draws, ktorych tam bolo hodne. 60 do potu 70 je fajn.

Bohuzial som pocas hrania nevedel, ze Kenric (UTG limper) je dobry winning hrac. Ten jeho raise totiz zuzuje jeho range na limpnute KQ (split), AA, AK (bijeme) a 55(bije nas). Unknown hrac tam moze mat vselico (pricom aj jeho stats boli 28/9 tusim, cize je dost loose), napr. KJ, JTs, ATs a pod, takze som tomu raisu dal mensi kredit, aky si zasluzil. Druhy limp/caller ma vobec nezaujima, ten moze mat vazne cokolvek.

V takejto situacii su v SNGcku len 2 moznosti. Spravit potcommitting raise, alebo ruku pustit. Ak by som zavolal, obrovsky pocet turnov completuje draws, ruky ktore nas bili nas biju nadalej a pribudne mnoho dalsich. Kedze ruk ktore ja bijem u UTG limpera je viac ako tych co biju mna, rozhodol som sa commitnut. Hodil som to do PokerStove, ked mu dame 55, AA, AK, KQs, tak je nasa equity 65%. Toho druheho limpera beriem skor pozitivne, u neho je ten range naozaj siroky, je tam milion draws, ktore nas bud az tak neohrozuju, resp. vela foldne takze nam len zvacsuje odds.

Ako som uz povedal, pocas hry som myslel, ze jeho range je sirsi ako vidim teraz z nadhladu, ale aj tak to bolo OK. Inak postol som to aj na zahranicne forum a vsetci $16kovi regovia sa zhodli ze je to OK. 8-)
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod 7castle 03 Mar 2009 23:07

w4444x napísal:mas dobry hlas , nechces radsej robit eroticku linku :D ?
inak dobre video , nevidel som nic co by mi vadilo a moc sa v sngs uz nevyznam :) takze :good: :good:


Vdaka, robil som, nebavilo ma :lol2:

Inak w4x, aby nevyzeralo ze som sa na to vybodol, bohuzial prop bet sa nekona (500SNGs za 24hod), da sa pochopit ze potrebujem na to byt 48 hodin uplne sam, vyzeralo to ze budem, ale nakoniec nebudem, takze nic :( Bohuzial podmienky v akych hram su totalne nevhodne aj na normalny grind, nieto este na nieco taketo... Ale ta myslienka sa mi paci, urcite to raz spravim.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod 7castle 03 Mar 2009 23:09

buschle napísal:prve sng video ktore som videl dokonca :) , Vyborne. :good:


Dakujem :poklona: Na karmu si mi klikol? 8-)
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod 7castle 03 Mar 2009 23:26

Ivo napísal:Zaujímavé aj poučné. Hráš to, poviem "automaticky". A tu ma napadá otázka: Baví ťa to ešte? Ja hrávam tiež sem tam SNG, ale nie toľko stolov. Hmm, zlatý live poker.


Hmm. Vela zaujimavych veci vravis.

Hej hram to automaticky, ale len preto, lebo to mam "odmakane". Kym som nevedel ako na to, dlho som tapal. Ono to ma 2 roviny. Jedna je ta, ze ked hras 20 stolov, snazis sa robit veci jednoducho, lebo zlozite nestihas. Ale to je len cast pravdy. Druha cast je ze podla mna je toto JEDINY sposob. JQs UTG sa podla mna NEDA hrat ziskovo. Limpovat pary v L3 sa podla mna NEDA ziskovo. Raisovat ked mas 11BB sa podla mna NEDA ziskovo. Ked chces hrat "poker", musis hrat cash. Toto su turbo SNGcka, ziskany chip early ma mensiu hodnotu ako strateny, to je zakladna poucka, takze spekulativne ruky tu nefunguju.

Jasne ze ma to bavi. Ja chcem byt najlepsi. Teraz som v leaderboarde na tomto leveli, raz chcem byt v leaderboarde na 100+ BI. Ono je to sice akoby jednoduchsie ako cash, ale premakat to do dokonalosti je neskutocne tazke. A samozrejme sa to cele vyvija, tazke sa treba prisposobit.

A je tu samozrejme aj ten aspekt co spomenul Palo. Ak si mam vybrat medzi 5-6 hodinami pokru denne, alebo nudnym office jobom, vyberam si poker, a to aj keby ma to prestalo bavit.

A s tym live pokrom 100% suhlasim, ja sa tomu planujem dost venovat, grind beriem ako zivobytie teraz, ale nemienit to robit navzdy, mam v umysle hravat EPT a WSOP a medzitym oddychovat na Bahamach 8-) Ale kym sa to podari, tak sa este obcas v Hrone asi stretneme :)
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod 7castle 03 Mar 2009 23:56

Hufelix napísal:Ok, takže keďže chceš nejaké hlbšie postrehy, tak tu sú tie moje. Podľa mňa je to jedno z NAJ edukatívnych videí, aké som v reči nám zrozumiteľnej videl. Dokonca, keďže sa jedná o SNG, tak tam bol obrovský deficit a o to sa to cení viac. Som veľmi potešený, že si sa po takom dlhom čase nakoniec dokopal k tomu a urobil to. Takže nie len za mňa - vďaka.


Dakujem, potesilo.

Hufelix napísal:A teraz prejdem k mojim postrehom k samotnej hre. Prvá vec, na ktorú sa chcem opýtať... či je dobré napríklad na SB dorovnať suited konektory ako napríklad 78s a podobne a to hlavne v prípade, že do hry limplo viac hráčov. Dajme tomu, že viac hráčov sú dvaja a viac. A bol by som rád, keby sa to rozobralo pre turbá a pre normálne klasické SnG. Bavím sa o prvej fáze turnaja, teda prvých troch leveloch. Ok, to samé je otázne pri ďalšej fáze a samozrejme, že to dajme do súvislosti s počtom blindov, ktoré máme. Kedy áno, kedy nie a či vôbec. Toto je prvá vec.


Cim dlhsie hram, tym menej completujem SB. Ono je to totiz tak. Flopnes par, je ti to na nic. Flopnes draw, dorovnavas OOP s neistym vysledkom. Flopnes 2 pary, hras agresivne, vyletis ;) Cize, naozaj treba hrat z SB totalne mininum. V L1 a L2 volam male pary, SC a suited gappers, ale az od nejakych 87s ci 97s. Tiez spravidla vsetky AKQJ kombinacie, ale vsetko hram totalne opatrne, flopnuty par check/foldnem, hram to od 2 parov vyssie, aj to v zavislosti na akcii. Od L3 (25/50) uz completujem len vynimocne, len ruky ako JQs, KQs, KJs, pary. Offsuit ruky nikdy.

Rozdiel medzi turbami a klasickymi SNG ti nepoviem, to druhe nehram :(

Hufelix napísal:Druhá je tá... a o tom, sme sa už spolu bavili, že aký mať range na pushovanie. V podstate s tým, čo som videl na videu sa dá vo fáze bubble asi súhlasiť, na druhej strane práve tá ruka a jej podobné vo fáze už na peniazoch, na ktorej si nakoniec stratil pol stacku... Q7 tuším. Je naozaj dobré pri takom rozpoložení v akom si bol, natlačiť to tam?
Pozeral som to na obed a možno už sú tam nejaké nepresnosti oproti realite, ale toto sú dve otázky, čo by som ja spomenul (boli tam nezrovnalosti, upravil som ich).
Určite si to pozriem viac krát, lebo je to naozaj dobré video.
Nateraz šecko.


Pushovacie range treba trenovat stale. Ja pouzivam toto http://www.holdemresources.net/hr/sngs/ ... lator.html, SNG Wizard je samozrejme ovela lepsi, ale nejak som sa k tomu nedokopal este (a mal by som). Ono sa to neda zovseobecnit, kazda situacia je ina. Iste je len to, ze ked je situacia priazniva na push, MUSIS pushnut aj 23o, ak mas pushnut ATC.

To je pripade aj toho Q7o. Ja vyhravam preto, lebo som to pochopil, inak to nejde. Q7o je MONSTER ked su efektivne stacky 5BB, super nevie co mas a jemu hrozi vypadnutie. Si uvedom kolko % ruk on vola, pricom pot je 1000. Nechce sa mi robit presnu matiku, ale dajme tomu ze vola 33% ruk. Cize v 2 z 3 pripadoch vyhram 1000, v 1 z 3 ma zavola, a ked to spravi, aj tak mam cca 40% na vyhru, cize prehram priemerne par chipov, celkovo to je neskutocne ziskove. Takze ano, jasne ze bolo dobre to tam natlacit, tlacil by som aj 97o, J3s, 53s, proste vsetko zmysluplne, odhadom 80% ruk (v % mi to moc nejde, pozrem na ruku a vidim ci je dobra).
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod 7castle 04 Mar 2009 00:00

keso26 napísal:hehe, paradne sa bavim na KQo ruke hned na zaciatku na QK5ss flope, kde Tvoj comment paradne graduje :lol2: ..nepremyslal si niekedy o komentovani sportovych prenosov ? :-D ..very nice, tesim sa na pokracovanie, cize turn, river a vlastne cely zvysok videa :good:

Edit : uz som presvedceny, TY MUSIS vymenit sucasnu gardu slovenskych sportovych komentatorov :lol2:


Diky Keso, velmi si ma tymto pobavil ;)

No, dnes som dost odpisal, este musim ist reviewovat svoju 5hodinovu session, a ja spat treba ist, komu som neodpisal odpisem zajtra.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod roche01 04 Mar 2009 07:49

Mám na Teba v podstate len jednu otázočku, ktorá sa týka ICM. Teraz som v akcii videl, ako to máš "premakané" a dokážeš sa v podstate bleskovo rozhodnúť P/F. Vieš mi poradiť nejaký zdroj, kde by princíp ICM bol vysvetlený nejako "ľudsky"? Používam trainig ICM, čo je skvelá pomôcka a mám tam úspešnosť pri 300-400 rukách cca 95%, ale chcel by som to pochopiť na teoretickej rovine, prečo práve táto ruka v tejto situácii pri takýchto stackoch je na push a prečo zase druhá ruka v inej situácii a pri iných stackoch je na fold.
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod Pepi 04 Mar 2009 10:40

roche01: skusim odpovedat namiesto 7castla. Keby daco, tak ma doplni, alebo sprdne.. :)

Dopodrobna v teoretickej rovine to nie je vysvetlene nikde. Teda aspon ja som to nikde nenasiel. Ak naaahodou na to niekto narazil, tak sem s tym, ale pochybujem...

Pri rozhodovani, ci danu ruku push / fold beries do uvahy tieto veci:
- vyska tvojho stacku v pomere k BB,
- pocet hracov za tebou, teda tvoja POZICIA pri stole,
- vyska stackov superov za tebou a ich odhadovana range, s ktorou calluju (niektori, ked sa dostanu lahko k chipom a nevedia hrat, maju neskor tendenciu robit lose cally),
- akcia predtym, ako prides k slovu (ci niekto limpol, minraisol, navysil, pushol) a co ta akcia od daneho hraca (na ktoreho mas/nemas nejaky read) moze znamenat,
- casto aj to, kedy pridu na teba blindy a kedy nastane ich zvysenie,

Preto fakt nastavaju situacie, ked napr. mas po lavej ultratight hraca, ktory ma taky stack, ze este nie je nuteny s nim robit nejake odvazne cally, tak do neho ides sa any two. Alebo zistis, ze tvoje Q high je asi to najlepsie co ta prave stretlo, lebo mas uz len stack 6BB, blindy sa blizia a zvysenie levelu tiez.

EDIT: este som zabudol spomenut dolezitu vec, ze agresivita sa stupnuje takisto so znizujucim sa poctom hracov pri stole a popisat callovanie pushov. Takze k tym callom:
- takisto zalezi, z akej pozicie a s akym stackom pushuje hrac. Ak TAG hrac, ktory ma cca. rovnaky stack ako ty, pushuje z UTG, tak ho urcite z BTN nezavolas s 33
- pri 10-11BB je BvB Ax monsta, ale tiez zavisi od toho, kto do teba ide. Ak je to TAG, tak napr. s A2o by som ho ja osobne nevolal
- proti regom, na ktorych mas read ze BvB pushuju wide, mozes callovat pomerne wide BvB, ale tiez v zavislosti od stacku.

Urcite som este kopec veci zabudol. To som len tak v rychlosti. Ale najde sa tu kopec kompetentnejsich, ktori ma iste doplnia... ;)
Naposledy upravil Pepi dňa 04 Mar 2009 11:30, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Pepi
 
Príspevky: 798
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 7

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod yegon 04 Mar 2009 11:13

Pepi napísal:Dopodrobna v teoretickej rovine to nie je vysvetlene nikde. Teda aspon ja som to nikde nenasiel. Ak naaahodou na to niekto narazil, tak sem s tym, ale pochybujem...


je to pomerne jednoduche s excelom a pokerstove by to mal kazdy s trochou rozmyslania zvladnut

prevedies velkosti stackov na turnajovu equity tak ze spocitas vsetky mozne kombinacie vysledkov a ich pravdepodobnosti prenasobis prizemoney, spocitas equity po hande v pripade tvojho foldu, po hande v pripade superovho foldu, po hande v pripade superovho callu tvojho pushu a vyhry a v pripade prehry

rozdielom tychto hodnot zistis co riskujes a co mozes ziskat a potom uz len spravis standardnu EV rovnicu

nemam cas rozpisat to na konkretnom pripade pre povedzme 3 hracov, snad sa najde niekto kto sa s tym popasuje :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: SNG world - 7castle's blog

Odoslaťod roche01 04 Mar 2009 11:28

Pepi: dík za odpoveď :good: Túto stránku ICM ako tak chápem, aj keď sa pasujem s jej aplikáciou v praxi.

yegon: Toto je presne to, čo ma zaujíma. Čítal som to už vo viacerých anglických článkoch, ale v tej matematike v kombinácii s angličtinou som sa akosi stratil :P
Budem rád, keď si nájdeš čas, pridáš aj nejaký konkrétny príklad toho, čo si takto narýchlo teoreticky popísal :good: :poklona:
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!