7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod palo1973 08 Dec 2009 13:17

-boston zaloz si blog,postuj ruky,urcite ti niekto poradi,a ked ti nieco napise k sng autor tohto blogu tak sa to nauc naspamat :poklona:
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Drak 08 Dec 2009 13:37

7Castle čau,
Tvoj blog je ozaj super, veľa by som sa chcel spýtať ... lebo kvôli času a budovaniu bank rollu musím omedziť live hranie a skúsim (skúšam) šťastie SNG na PS, ale ma napadlo, CSPT v Bratislave v piatok hráš? Ak áno, tak si Ťa tam odchytím. Ak nie tak základná otázka, keďže PC je pre mňa zatiaľ len pracovný nástroj, čo je ten WIZZARD a kde ho zoženiem, za koľko a aké sú ďalši programy čo potrebujem k úspešnému hraniu na PS .... Dopredu ďakujem.
Drak
 
Príspevky: 70
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 7 krát/2 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 08 Dec 2009 14:07

Hej piatok budem tam, mozme pokecat, ak stihnem vecer mozem postnut zakladne veci k tomu co sa pytas.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Proky 08 Dec 2009 14:39

V com je Wizard lepsi od Poker Trackeru?
Obrázok používateľa
Proky
 
Príspevky: 575
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 13 krát/16 krát
Karma: 9

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod palo1973 08 Dec 2009 14:48

Proky napísal:V com je Wizard lepsi od Poker Trackeru?


-to su dva uplne rozdielne softy
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod B0st0n 08 Dec 2009 14:50

palo1973:
no aj to je moznost..ak ich bude viac, asi sa skusim uberat smerom svojho blogu .. :good:

7castle:
vdaka za rychlu a obsirnu odpoved, urcite mi aj takto vseobne info pomoze, ak bude cas skusim sa pohrabat v historii, resp. ked sa do takej situacie opet dostanem, tak postnem konkretne...

a k "donk equity", krasne nazvane :D a zacinam si sam vsimat ze na tychto stakes je to silna zbran nechat ich hrat, tu chlapci nemaju taky respekt k bubble, a fakt ma prekvapi ked raz za cas sa dostanem ITM na blindoch 50/100 s tym ze som nezahral jedinu handu...

kazdopadne thx a ked sa nahodou stretneme niekde live mas u mna nejaky drink :trikoza3:
B0st0n
 
Príspevky: 30
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 4 krát/2 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 08 Dec 2009 18:14

Bezim prec ale toto si zasluzi zmienku, EPIC session dnes u mna, -$900, unluck $1050, adjusted +$150. :lol2:

K tomu miliarda setupov, stale mali set ked ja overpair, na bubble som s mega stackami asi 6x narazil do AA, musel som hrat vyborne ako este nikdy ked mam kladne adjusted.
Prílohy
7castle0812.png
7castle0812.png (16.06 ) Zobrazená 2018 krát
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Riddlah 08 Dec 2009 21:59

Ahoj 7Castle, pred nedavno som zacal citat tvoje blog od zaciatku(teraz som niekde v polke, ale som na vela veci zvedavy). Velmi sa mi paci. Kedze si vlastne dosiahol to, čo ja by som niekedy v buducnosti chcel.

Chcel by som sa ta spytat je dobre icm a hranie s wizardom na zlepsenie mojho skillu v mtt ?

Vela krat bolo spomenute ze pokial by som spravil loose call v situacii atc na buble, tak sa equity presunie k superom, takze by som mal hrat tight a cakat kym sa do konfrontacie dostane hrac s najmensim stakom, ale neboli by lepsie keby som sa dostal do ALL INu s ruko ako napr. KJs, ktora nieje az taka dobra, ako cakat, s moznostou ze hrac s najmensim stakom spravi double up ?(ked som teda dobre pochopil to o com ste tam pisali)

dalej ked kaskadujes, a napr. ti hodi stol na rozhodnutie ty rozmyslas a cas ti ide, a v tom ti hodi dalsi stol ale rozhodnutie si nespravil, tak co sa stane s tym prvym stolom , logicky mi vypliva ze ti tam zlozi ruku ? alebo ti naskoci spat po nejakom case, ci ho musis hladat medzi tymi 24stylmi stolami manualne ?

Co sa tyka urcovania calling range supera v push/fold faze, existuje na to nejaky holdem manager stat ktory by mi s tym pomohol ? Ako ty davas range superom ?

A este ked to tu mam pokope, ale snad to patri do inej diskusie co znamena diff ?

Dakujem za odpovede

btw: urcite to otocis ako vela krat pred tym :good:

btw2: cool videa :poklona:
Obrázok používateľa
Riddlah
 
Príspevky: 714
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 67 krát/9 krát
Karma: 3

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 08 Dec 2009 23:12

palo1973 napísal:-boston zaloz si blog,postuj ruky,urcite ti niekto poradi,a ked ti nieco napise k sng autor tohto blogu tak sa to nauc naspamat :poklona:


Palo neprehanaj zase ;) Ja uz som popisal kravin a som len priemerny low/mid stakes grinder...
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 08 Dec 2009 23:35

Drak napísal:7Castle čau,
Tvoj blog je ozaj super, veľa by som sa chcel spýtať ... lebo kvôli času a budovaniu bank rollu musím omedziť live hranie a skúsim (skúšam) šťastie SNG na PS, ale ma napadlo, CSPT v Bratislave v piatok hráš? Ak áno, tak si Ťa tam odchytím. Ak nie tak základná otázka, keďže PC je pre mňa zatiaľ len pracovný nástroj, čo je ten WIZZARD a kde ho zoženiem, za koľko a aké sú ďalši programy čo potrebujem k úspešnému hraniu na PS .... Dopredu ďakujem.


Takze ako vravim budem na CSPT mozme cez pauzu pokecat, teda ak nevypadnem pred prvym breakom ako naposledy v Prahe :lol2:

SNG Wizard je program, mozes si ho stiahnut na sngwiz.com, mas tam mesacny trial zadarmo, a potom to stoji myslim $99 na cely zivot (mozno len na rok ale zda sa mi ze navzdy), navyse sa to da myslim zaplatit priamo cez PS. Je to program s pomocou ktoreho zistis kedy ake ruky mozes pushovat podla ICM v SNGckach.

Samozrejme najprv ti musi byt jasne co je ICM, da sa o tom vela najst, ale asi najma v anglictine, ale myslim ze aj Yegon sa raz hecol prave v mojom blogu a napisal o tom pomerne rozsiahle vysvetlenie. V zasade ide o to, aka je v danom turnaji pri rozlozeni stackov tvoja equity v turnaji vzhladom na prizepool a vyplatnu strukuru, a tym padom ake ruky mozes pushovat/callovat proti superom tak, aby to bolo ziskove. Samozrejme, velmi to zavisi aj od toho ako to vnimaju oni, t.j. nie je jedno ci v danej situacii super zavola aj K3, alebo naopak zlozi A5. V tomto ti Wiz nepomoze, toto musis odhadnut sam, ale ked uz priradis ten rozsah ruk co super vola/pushuje, Wiz ti povie ako na to mas reagovat.

Celkovo je to nenahraditelna vec, strasne vela sa tam naucis, ked si prejdes vsetky tazsie ruky po kazdej session tak strasne napredujes. Samozrejme to co Wiz hovori nie je vzdy pravda, lebo to nezohladnuje niektore zasadne faktory, ale to je na dlhsiu debatu.

Dalsia vec co potrebujes je Pokertracker alebo HoldemManager, cize nieco co ti robi databazu odohranych ruk, a nasledne ak si to nastavis ti to exportuje tieto statistiky priamo na stoly, co ti zjednodusuje rozhodovanie. Ja pouzivam PT3, som velmi spokojny, ale az odkedy mam naozaj vykonny komp, to je nevyhnutnost. Na stoloch mam pri kazdom hracovi statistiky VPIP/PFR/3betPF/Hands, cize kolko % ruk pred flopom hra, kolko z nich raisuje, kolko 3betuje a kolko ruk je vzorka. Ak vidim ze hrac ma 30/5/1 tak viem ze je to ryba, lebo tak sa SNG nedaju hrat, ked ma niekto 73/20/12 tak to je mega ryba a spravidla nevydrzi ano do konca druheho levelu. V prvych leveloch je normalne mat tak 10/7/3.

Posledna vec co pouzivam su scripty na multitabling, aby som to zvladal, ja pouzivam 2, StarsAssistant a StarsHotkeys, oba su zadarmo, a dokopy pomocou nich betujem stlacenim klavesy 2.5BB a Allin (cim usetrim kopu casu), dalej sa stlacenim klavesy registrujem do turnaja, mam tam "never sitout" funkciu, cize ked sa mi minie cas a sitoutne ma to tak ma to automaticky vrati na stol, no a tiez mi to automaticky klika timebank, bez toho sa to neda. Ked bude zaujem mozem vyhrabat linky, ale toto treba uz hlavne na vela stolov.

Snad som pomohol tebe i inym, viac mozme osobne :)

Proky napísal:V com je Wizard lepsi od Poker Trackeru?


Su to ine programy, vysvetlenie vyssie.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!