7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod yegon 08 Dec 2009 23:37

ako casto sa zhodnes s automaticky nastavenymi rangeami v SNGWizarde?

mam tym na mysli jednak ci ked nemas specialny read na supera tak povazujes za defaultne calling range ktore dava hracom sngwiz za priblizne zodpovedajuce tvojej predstave o priemernom hracovi (myslim ze oni nejak hromadne zbieraju data a robia tie modely nejakym hustym sposobom tak by mohli byt ok) a po druhe (suvisi s tym) ked si zobrazis HH celeho turnaja ci mozes aspon v hrubom verit tomu co ti zobrazi wiz tie kriziky u hand kde ma o hre inu predstavu. Teda ked hromadne kontrolujes HHs tak sa venujes len rukam ktore wiz oznaci ako zle alebo prechadzas aj tie co zafajkne ze su ok?
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 09 Dec 2009 00:00

Riddlah napísal:Ahoj 7Castle, pred nedavno som zacal citat tvoje blog od zaciatku(teraz som niekde v polke, ale som na vela veci zvedavy). Velmi sa mi paci. Kedze si vlastne dosiahol to, čo ja by som niekedy v buducnosti chcel.

Chcel by som sa ta spytat je dobre icm a hranie s wizardom na zlepsenie mojho skillu v mtt ?


Ahoj, myslim ze ICM ti v MTT moc nepomoze, logicky mi to vychadza tak ze niekde na bubble/na FT uz hra normalne podobnu rolu ako v SNG, ale v early a mid fazach je ti nanic, jednak ste prilis deep, a tiez vzhladom na ostru payout strukturu sa MTTcka hraju na to aby si ich vyhral, cize gamblujes ovela viac a ovela ochotnejsie ides do 50/50 situacii.

Riddlah napísal:Vela krat bolo spomenute ze pokial by som spravil loose call v situacii atc na buble, tak sa equity presunie k superom, takze by som mal hrat tight a cakat kym sa do konfrontacie dostane hrac s najmensim stakom, ale neboli by lepsie keby som sa dostal do ALL INu s ruko ako napr. KJs, ktora nieje az taka dobra, ako cakat, s moznostou ze hrac s najmensim stakom spravi double up ?(ked som teda dobre pochopil to o com ste tam pisali)


Hmm to iste co vyssie, neviem ti na to odpovedat, strasne to zavisi na celej situacii, niekedy foldnes aj AK niekedy ides AI s 95... zavisi kde je maly stack, ako hra, ake su sance ze dostane walk, ake su sance ze to tam posle v zlej situacii, etc. Musite si zapisat konkretnu ruku pri ktorej neviete, najst ju v HH, a postnut sem, tam to mozeme rozobrat domrtva.

Riddlah napísal:dalej ked kaskadujes, a napr. ti hodi stol na rozhodnutie ty rozmyslas a cas ti ide, a v tom ti hodi dalsi stol ale rozhodnutie si nespravil, tak co sa stane s tym prvym stolom , logicky mi vypliva ze ti tam zlozi ruku ? alebo ti naskoci spat po nejakom case, ci ho musis hladat medzi tymi 24stylmi stolami manualne ?


Ked niekde rozmyslam nehodi mi dalsi stol, uz neviem ci to je fcia PS alebo tych scriptov co mi bezia (pozri vyssie), musim spravit rozhodnutie a az potom ma to prepne. Keby som rozmyslal pridlho tak mozem nestihnut dalsie stoly, tam mi najprv bez timebank, ked sa minie tak mi foldne ruku ale automaticky ma to da spat. Stoly sa mi radi v poradi akcie, cize akonahle sa zbavim problematickeho stola tak v priebehu 5-6 sekund odklikam tych 15 co sa mi stihlo zoradit :) Vtedy sa mi obcas stane ze foldnem nieco co by som nechcel, ale to je fakt minimum.

Riddlah napísal:Co sa tyka urcovania calling range supera v push/fold faze, existuje na to nejaky holdem manager stat ktory by mi s tym pomohol ? Ako ty davas range superom ?

A este ked to tu mam pokope, ale snad to patri do inej diskusie co znamena diff ?


Nie, neexistuje, aspon ja o tom neviem. Wiz ma defaulty, casto velmi dobre, casto uplne odveci. Tu ti nepomoze vobec nic, len tisicky odohranych turnajov, aby si vedel odhadnut co kto asi zavola. Nikdy nemozes vediet presne, vzdy musis len odhadnut, a maly posun v rangi supera moze z 20% pushu spravit ATC ;) V tom je to umenie, pushovat dokaze kazdy ale prisposobit sa superovi dokazu len ti najlepsi.

Co je diff netusim, odkial si to zobral?

Riddlah napísal:Dakujem za odpovede

btw: urcite to otocis ako vela krat pred tym :good:

btw2: cool videa :poklona:


Nemas za co ;)

Jasne, nie je ani co otacat, to bola jedna session, zdaleka najhorsia v mojej historii, ale tbh je mi to uplne jedno, ja viem co je variacia. Celkom som sa bavil, nenadaval, nestresoval, ked to nejde tak to nejde. Ja som hlavne rad ze po uprave o AIPF luck som v pluse, to je pre mna rozhodujuce. Za posledne 2 mesiace som dost luckoval, nejak $2k spolu tusim, cize sa to len dostava do normalu.

No a videa... hmm strasne rad by som spravil nejake nove, mam kopu napadov, vsetko toto by som vedel vysvetlit, ale vobec nemam cas, strasne vela veci riesim (napriklad vypisujem dlhe posty na PP :lol2:), som rad ked si najdem tych par hodin denne aby som stihal hrat :( No uvidime.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 09 Dec 2009 00:08

yegon napísal:ako casto sa zhodnes s automaticky nastavenymi rangeami v SNGWizarde?

mam tym na mysli jednak ci ked nemas specialny read na supera tak povazujes za defaultne calling range ktore dava hracom sngwiz za priblizne zodpovedajuce tvojej predstave o priemernom hracovi (myslim ze oni nejak hromadne zbieraju data a robia tie modely nejakym hustym sposobom tak by mohli byt ok) a po druhe (suvisi s tym) ked si zobrazis HH celeho turnaja ci mozes aspon v hrubom verit tomu co ti zobrazi wiz tie kriziky u hand kde ma o hre inu predstavu. Teda ked hromadne kontrolujes HHs tak sa venujes len rukam ktore wiz oznaci ako zle alebo prechadzas aj tie co zafajkne ze su ok?


Nezhodnem sa uplne nikdy samozrejme, ale velmi casto je Wiz velmi blizko. V zasade je to tak, ze su genericke situacie kde je Wiz velmi presny a su take, kde je super nepresny.

Dobry je napr. pri 8-10BB pushoch pri t150 ci t200, tam su tie calling range superov velmi realisticke. Naopak Wiz vzdy prehliada ATC spoty na bubble ked mas UTG 7k stack, za tebou sedi ryba s 2k, za nou reg s 2k a BB je reg so 4k. Tam ma BB vzdy nejaky sialeny range 15-20%, pricom realne zavola tak 99+, a ked mu prepne tak 88, AK, AQs, rovnako ten SB, cize to je spot kde ides ATC hoci Wiz povie 40%. A vela dalsich ma zlych, ja uz to mam v oku, uz tie kriziky ani nepozeram lebo na prvy pohlad viem preco su zle.

Ja to robim tak, ze si pocas hry pisem tesne ruky napr. "A9s BTN t400", najdem to v PT2, pozriem cislo turnaja, sup do Wizarda, tam pozriem ruku, pohram sa s rangami, a ked mam cas, tak preletim ocami kriziky v danom turnaji a ked ma nejaky zaujme tak sa s tym pohram.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Riddlah 09 Dec 2009 15:34

Ahoj

este raz diki za odpovede

to diff som zobral z wizardu, ale takstio hocikde vidim pojmy ako ev. vs diff. a tak. Vo wize je to tam ako sa pise equity a o riadok vysie v tvare diff% : - 0.53

taku konkretnu ruku si uz nepametam ale mam jednu ktora je podobna, len tam treba cosi zmenit

Full Tilt Poker No Limit Hold'em Tournament - t250.00/t500.00 Blinds - 4 players - View hand 415718
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

SB: t2830.00 M = 3.77
BB: t1970.00 M = 2.63
Hero (CO): t4730.00 M = 6.31
BTN: t3970.00 M = 5.29

Pre Flop: (t750) Hero is CO with K :diamond: Q :spade:
Hero raises to t4730, 3 folds

Final Pot: t1250
Hero wins t1250.00

ked uz som sem daval tu ruku tak sa este opytam k nej
som prvy na rade a druhy dvaja ma nemaju ochotu volat, lebo ten treti ma najmensi stack, ale wizard mi to vyhodnotil ako fold, mna by zaujimalo preco to nemozem pushnut

a co sa tyka toho co som spominal , ak by bola presne taka ista situacia
a ja by som bol ten na smallblinde a mal karty KQ vtedy by som ten push nemohol dorovnat ?

thanx za nazor :)
Obrázok používateľa
Riddlah
 
Príspevky: 714
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 67 krát/9 krát
Karma: 3

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod yegon 09 Dec 2009 16:17

hmm mne to pride ako instapush a ukazkovy priklad ako abusovat bubble, KQ tam vidim ako bonus navyse lebo drzim blockery hadam k polovici ruk s ktorymi ma moze niekto callnut cize fold equity je vysoka nielen kvoli situacii ale aj kvoli card removal efektu
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod coockoo 09 Dec 2009 17:02

Ahoj 7Castle! Zhruba pred mesicem jsem si vsim komentaru ktere jsi napsal na pokerman.cz k videu od Trudoye... Prisli mi mnohem naucnejsi nez cele video takze jsem zacal patrat jestli od tebe nenajdu jeste neco podobneho...Nastesti se mi povedlo narazit i na tento vyborny blog... :good: Bohuzel jsem ho zatim nestihl cely procist, ale to urciet brzo napravim.. Dnes jsem si te nasel na starech a koukal chvilku jak hrajes... a i kdyz to byla jen chvilka nasel jsem tam hned 2 veci na ktere bych se chtel zeptat...
1) 9 lidi 50/100 jsi na SB 1430 chipu..vsichni fold.. ty push KJs.. BB 1420 call AQo ... S jakou range ti tady prijde dobre pushovat..kdyz mas jeste nejakych 12-15BB?
2) 7 lidi 100/200 a UTG push za 1575 QJo bohuzel UTG+1 call AA... ale i tady stejna otazka....pripadne jestli vyuzivas nejak vic tenhle push z UTG? diky moc! a GL
coockoo
 
Príspevky: 7
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Riddlah 09 Dec 2009 17:13

yegon napísal:hmm mne to pride ako instapush a ukazkovy priklad ako abusovat bubble, KQ tam vidim ako bonus navyse lebo drzim blockery hadam k polovici ruk s ktorymi ma moze niekto callnut cize fold equity je vysoka nielen kvoli situacii ale aj kvoli card removal efektu



aj mne to tak pripada :D ale tak hovorim si sngwizard vie co hovori :D ked je taky drahy a je v nom tolko tabuliek, grafov a cisel ktorym nerozumiem :D

btw: co je card removal efekt ?
Obrázok používateľa
Riddlah
 
Príspevky: 714
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 67 krát/9 krát
Karma: 3

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod yegon 09 Dec 2009 19:18

Riddlah napísal:
yegon napísal:hmm mne to pride ako instapush a ukazkovy priklad ako abusovat bubble, KQ tam vidim ako bonus navyse lebo drzim blockery hadam k polovici ruk s ktorymi ma moze niekto callnut cize fold equity je vysoka nielen kvoli situacii ale aj kvoli card removal efektu



aj mne to tak pripada :D ale tak hovorim si sngwizard vie co hovori :D ked je taky drahy a je v nom tolko tabuliek, grafov a cisel ktorym nerozumiem :D

btw: co je card removal efekt ?


no cele je to o calling rang-och superov, je mozne ze wizard defaultne nastavuje prilis loose range a preto z toho vyjde fold, musis sa s tym pohrat a odhadnut s cim ta naozaj tie bigstacky dorovnaju

card removal znamena ze ked drzin na ruke napriklad AK tak je menej pravdepodobne ze aj super ma AK/KK/AA lebo mu drzis karty z decku pomocou ktorych sa tieto handy daju vyskladat

priklad - ak pushnes allin a ocakavas ze super ta dorovna s AK/AQ/AJ/KQ/TT+ tak si vies spocitat kolko moznych kombinacii ruk to je

pary sa daju vyskladat 6 timi sposobmi (3+2+1) cize je 6 kombinacii TT, 6 kombinacii JJ atd, teda celkove parov TT-AA je 30 kombinacii kariet
neparove ruky sa daju vyskladat 16-timi sposobmi (4*4) - teda je 16 kombinacii AK, 16 kombinacii KQ a 16 kombinacii AQ a 16 AJ - spolu 64 kombinacii

teda super ta dorovna s 30+64 k= 94 kombinaciami kariet z celkoveho mozneho poctu kombinacii 1326. To teda znamena ze callne v 94/1326 = 7% pripadov
foldne teda v 93% pripadov

ked mas ale na ruke KQ tak sa situacia meni lebo moznych kombinacii ruk z jeho range je uz len
TT: 6
JJ: 6
QQ: 3
KK: 3
AA : 6
AK: 12
AQ:12
KQ:6
AJ:16
Spolu 24 parovych a 46 neparovych teda celkovo 70 kombinacii
Potom pravdepodobnost callu je 70/1326 = 5,2%
Pravdepodobnost foldu 94,8% - ziskal si teda o dost vyssiu fold equity

Pravdupovediac nie som si isty ci wizard berie do uvahy cardremoval a v niektorych pripadoch to moze spravit slusny rozdiel
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 09 Dec 2009 19:36

yegon napísal:hmm mne to pride ako instapush a ukazkovy priklad ako abusovat bubble, KQ tam vidim ako bonus navyse lebo drzim blockery hadam k polovici ruk s ktorymi ma moze niekto callnut cize fold equity je vysoka nielen kvoli situacii ale aj kvoli card removal efektu


Muhehe Yegon mozno pre toto si bol na SNGckach len BE hrac :lol2:

JK.

No trochu sa priznam ze nie som v tom uplne doma kedze je to FT, pre mna divny level 250/500, a ziadne antes, ale na prvy pohlad sa mi to zda ako solidny push, kazdopadne to nie je nejaky uplny nobrainer, kedze rozlozenie stackov nie je idealne - BB ma najmenej. Dost zavisi na superoch samozrejme, ak su BTN a SB kompetentni tak je to easy push, ak budu vela volat Ax ruky je to dokonca fold. Ja by som to urcite pushol, ale viac ako KTo by som bez dalsich info urcite nesiel.

Na fakt dobry abuse mame trochu maly stack, trochu zle rozlozenie stackov, absenciu skutocneho shorta, etc.

Inak nemam to overene ale Wiz na 99% rata s card removalom, pride mo ti ako zasadna vec a nie je to tazke spravit imo takze to tam bude.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 09 Dec 2009 19:54

coockoo napísal:Ahoj 7Castle! Zhruba pred mesicem jsem si vsim komentaru ktere jsi napsal na pokerman.cz k videu od Trudoye... Prisli mi mnohem naucnejsi nez cele video takze jsem zacal patrat jestli od tebe nenajdu jeste neco podobneho...Nastesti se mi povedlo narazit i na tento vyborny blog... :good: Bohuzel jsem ho zatim nestihl cely procist, ale to urciet brzo napravim.. Dnes jsem si te nasel na starech a koukal chvilku jak hrajes... a i kdyz to byla jen chvilka nasel jsem tam hned 2 veci na ktere bych se chtel zeptat...
1) 9 lidi 50/100 jsi na SB 1430 chipu..vsichni fold.. ty push KJs.. BB 1420 call AQo ... S jakou range ti tady prijde dobre pushovat..kdyz mas jeste nejakych 12-15BB?
2) 7 lidi 100/200 a UTG push za 1575 QJo bohuzel UTG+1 call AA... ale i tady stejna otazka....pripadne jestli vyuzivas nejak vic tenhle push z UTG? diky moc! a GL


Haha Big Brother nikdy nespi, co?

Ahoj, som rad ze tie komentare mali zmysel, presne o to mi slo aby ludia vedeli ze v tom videu je velmi vela chyb (hoci kvitujem ze ho spravil samozrejme).

Tu prvu ruku so presne pamatam, ja KJs, 1450 bvb, ship, on AQ dovi dopo. Toto mam dost nastudovane, dlho ma to trapilo tak som si na to sadol, a zaver je taky, ze 13-15BB bvb pushujem 22, A9s, ATo, KJ. To sa vsak tyka len regov, proti neznamym sa da ruka ako KJ r/f, kedze ak ta raisne ma vzdy Ax alebo par. Super tu bol "flong78", videl som ho prvy raz v zivote ale sedel mi na vsetkych stoloch, podla statistik to bol slaby reg, takze som nespekuloval a pushol.

To QJo bolo super tesne, 1575, utg, 7handed, tam tazko povedat co je dobre, cca A7s, A8o, KTs, KJ, QTs, 44 je taky dobry range, toto sa mi zdalo tesne tak idem podla pocitu, bohuzial hned za mnou AA... Urcite nejdem za kazdu cenu s hocijakym trashom UTG len preto ze mi klesa FE, ale tie blindy treba brat do uvahy, takze nejake EV- rozhodnutie je urcite ok.

Hodil som to do Wizu, ked im dam vsetkym nejakych 7-8% (AJ, ATs, 77) overcall range, s tym ze BB samozrejme viac (inak BB bol dobry reg takze bude volat viac light), tak Wiz vravi -0.74, range AJ, 77. To je samozrejme blbost, kedze sme UTG, ale asi som to tu trochu prehnal. Ten range co pisem vyssie je do tych -.5 a to je urcite OK.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!