7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Markizik 09 Dec 2009 20:32

7castle napísal:
To QJo bolo super tesne, 1575, utg, 7handed, tam tazko povedat co je dobre, cca A7s, A8o, KTs, KJ, QTs, 44 je taky dobry range, toto sa mi zdalo tesne tak idem podla pocitu, bohuzial hned za mnou AA... Urcite nejdem za kazdu cenu s hocijakym trashom UTG len preto ze mi klesa FE, ale tie blindy treba brat do uvahy, takze nejake EV- rozhodnutie je urcite ok.

Hodil som to do Wizu, ked im dam vsetkym nejakych 7-8% (AJ, ATs, 77) overcall range, s tym ze BB samozrejme viac (inak BB bol dobry reg takze bude volat viac light), tak Wiz vravi -0.74, range AJ, 77. To je samozrejme blbost, kedze sme UTG, ale asi som to tu trochu prehnal. Ten range co pisem vyssie je do tych -.5 a to je urcite OK.


Dobre je sa riadit podla pocitu, no tu mi pride to JQo veeelmi optimisticke... nepovedal by som ze tesne :)

To bol aky stol, ze im mozes dat vsetkym 7 - 8%?

Každopádne do 6 hráčov pushovat, si treba vzdy rozmysliet. Value prichádza hlavne z dvoch variant vysledku a sice, ze mi polozia, pripadne, ze ma zavolaju s horsim. Proti prvej hovorí 6 zivych hracov a proti druhej ruka JQo.

IMHO je lepsie pushovat s mensim stackom a blbou rukou do dvoch ludi ako so strednym stackom s priemernou rukou do 6 ludi, hlavne kvoli tomu, s cim ta zavolaju.

Suhlas s tym, ze v tomto pripade je OK push aj s negativnym EV.

Dolezite mi pride, ze ked budes tesne za blindami, ci budes niekedy moct pushnut prvy?

... a hlavne nechcem, aby to vyzeralo ze ta poucujem, len nech sa nad tym inak zamyslia i ti co citaju. Pripadne ma ty cosi naucis a vyvedies z omylu :)
Markizik
 
Príspevky: 124
Založený: Apr 2007
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 1

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod coockoo 09 Dec 2009 20:58

Ne ne nespis nikdy ;) ...
Snazil jsem se "zastihnou" uz snad tejden v kuse a nikdy mi to nevyslo... ani kdyz jsem si nasel kdy hrajes nejcastejc (podle sharkscope) 8-) Tentokrat to vyslo.. Diky moc za odpovedi.. treba budu jeste nekdy smirovat a neco mi zaujme.. :)
Zpetne si vybavuju jeste jednu handu.. ale uz si nejsem uplne jisty..50/100myslim ze na BTN jsi mel kolem 1400.. K9s...vsichni fold ty raise na 250..a na SB byl short neco kolem 600-800...push...BB fold... ty call... uz nevim jak to dopadlo, ale nebylo by lepsi se vyhybat takovym situacim? Sam tohle obcas udelam kdyz nestiham..a to hraju tak pulku stolu co ty..tak by mi zajimalo jestli nemelo tohle treba vliv (i kdyz pochybuju... tohle uz mas asi dost dobre nauceny..) a nebo ti to prijde ok?
coockoo
 
Príspevky: 7
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Riddlah 09 Dec 2009 21:09

yegon

diki za vysvetlenie,

pri uvazovani o calling range som to skusal upravovat vselijako, ale nenapadlo ma dat az tak uzku skalu range, ked dam tym dvom bigstackom calling range 7% tak to krasne vychadza

7castle,yegon

dakujem za vase nase nazori :)
Obrázok používateľa
Riddlah
 
Príspevky: 714
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 67 krát/9 krát
Karma: 3

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 09 Dec 2009 21:10

Markizik,

A kolko im chces dat ked nie 7-8%? Nie je uplne standard ze ta ludia zavolaju s 55 ci A6s...

Ak foldnem tuto ruku som BB, s mizivou sancou na walk pri 7hracoch a regom na SB. Dalsiu ruku mozem pushnut ak to ku mne pride so 6BB, to je pri 100/200 hranica FE.

QJo nie je zla ruka, flipuje napr. s TT na rozdiel od A8 ci 55... ak su moje range dobre, tak QJo = A9o > KTo > 33 > A8o.

Pozri ja netvrdim ze je to OK, ale tvrdim ze je to tesne, lebo KJo a QJs su urcite dobre AI.

Bola to 38cka FWIW, za mnou priemerny reg, 2x unknown, BTN zly reg, SB dobry reg, BB vyborny reg.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 09 Dec 2009 21:31

coockoo napísal:Ne ne nespis nikdy ;) ...
Snazil jsem se "zastihnou" uz snad tejden v kuse a nikdy mi to nevyslo... ani kdyz jsem si nasel kdy hrajes nejcastejc (podle sharkscope) 8-) Tentokrat to vyslo.. Diky moc za odpovedi.. treba budu jeste nekdy smirovat a neco mi zaujme.. :)


Mna nie je az taky problem trafit, ja hravam skoro vylucne len medzi 14 a 18 kazdy pracovny den, inokedy skoro vobec a malokedy vtedy nehram...

coockoo napísal:Zpetne si vybavuju jeste jednu handu.. ale uz si nejsem uplne jisty..50/100myslim ze na BTN jsi mel kolem 1400.. K9s...vsichni fold ty raise na 250..a na SB byl short neco kolem 600-800...push...BB fold... ty call... uz nevim jak to dopadlo, ale nebylo by lepsi se vyhybat takovym situacim? Sam tohle obcas udelam kdyz nestiham..a to hraju tak pulku stolu co ty..tak by mi zajimalo jestli nemelo tohle treba vliv (i kdyz pochybuju... tohle uz mas asi dost dobre nauceny..) a nebo ti to prijde ok?


Toto si tiez pamatam, ale pre istotu som si to pozrel. Ja na BTN 1600, SB eatyourstac co je vybrny reg asi 700, BB elmago co je dobry reg 1200, ja K9s. To je hnusny spot, kedze BB ma 12bb tak mam pocit ze push uz nie je dobry (hoci mozno je, skusim sa na to pozriet len teraz nemozem byt pri poker kompe), ale na SB je to urcite ok, cize v takom pripade robim r/c SB a r/f BB. Normalne by som dal nejak 235 aby ma to stalo menej keby reshovol BB ale asi som nestihal tak som dal 250.

Ja ti neviem povedat co je v takejto situacii idealne, zda sa mi to tesne either way, ale push sa mi zda moc (hoci KTs uz idem), fold nitty, takze to co robim mi pride ok. A mozno je aj ten push ok, som si isty ze vela regov by to pushlo.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod Markizik 09 Dec 2009 21:36

7castle napísal:Markizik,

A kolko im chces dat ked nie 7-8%? Nie je uplne standard ze ta ludia zavolaju s 55 ci A6s...


ako to cislo je fajn,... skoro pre kazdeho, ale to tam vsetci su standard? :) Staci, ze jeden z piatich (mimo BB) tam bude volat dajme tomu 14% . Nemam uz /este wiza, tak nemozem pozriet, ale mam taky pocit ze aj ten jeden dost ovplyvni tvoju EV.

7castle napísal:
Ak foldnem tuto ruku som BB, s mizivou sancou na walk pri 7hracoch a regom na SB. Dalsiu ruku mozem pushnut ak to ku mne pride so 6BB, to je pri 100/200 hranica FE.


jj, suhlas. No tu som mal prave namysli to, ze ak ta niekto z tych 6ich zavola, tak si malokedy lepsie ako 35:65.

...a ked potom zavola tvojich 6BB s ATC tak je ovela lepsia perspektiva, ze budes aspon coinflip. Plus je tu stale nejaka ta mizerna fold equity. Stacky boli skoro rovnake u kazdeho?

7castle napísal:
Bola to 38cka FWIW, za mnou priemerny reg, 2x unknown, BTN zly reg, SB dobry reg, BB vyborny reg.


dvaja dobri regovia pred tebou nieje moc dobra perspektiva, to mi pride pomerne zásadna info...
Markizik
 
Príspevky: 124
Založený: Apr 2007
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 1

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod coockoo 09 Dec 2009 21:58

Jj ono ja jsem si rikal ze to budu stihat tak na 17/18 ale vzdycky jsem si vzpomel/dostal se domu az po te 18...... Ale po dnesni zkusenosti si budu muset jeste nekdy udelat cas.... I kdyz nevidim vetsinou co mas v ruce tak se da neco pochytit:) Diky moc za komentare... rady!
coockoo
 
Príspevky: 7
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod ROYAL SHlT 09 Dec 2009 22:31

Zdravím blogera a všetkých stálych. Posledné dni som lúskal Tvoj bloga aj keď už som čo to vedel o ICM, až včera som si stiahol trial Wizarda a pomaly študujem. Mám takú otázočku, hrám na bwine a regov na sitngo je veľmi málo (aspoň v tom čase keď hrám ja). Mám Holdem Manager a samozreme HUD zapnutý. Minimálne 5-6 hráčov má VPIP okolo 40%, niektorí dokonca cez 50 a to aj pri vyšších blindoch. Chcem sa opýtať, či sa dá vobec využiť push/fold stratégia na takéto typy, resp. do akej miery? Často zavolajú s naozaj šialenými rukami, občas akoby len preto, že sú z pushov naštvaní a robia to snáď na truc :wall:
Obrázok používateľa
ROYAL SHlT
 
Príspevky: 65
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 9 krát/4 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 09 Dec 2009 22:58

ROYAL SHlT napísal:Zdravím blogera a všetkých stálych. Posledné dni som lúskal Tvoj bloga aj keď už som čo to vedel o ICM, až včera som si stiahol trial Wizarda a pomaly študujem. Mám takú otázočku, hrám na bwine a regov na sitngo je veľmi málo (aspoň v tom čase keď hrám ja). Mám Holdem Manager a samozreme HUD zapnutý. Minimálne 5-6 hráčov má VPIP okolo 40%, niektorí dokonca cez 50 a to aj pri vyšších blindoch. Chcem sa opýtať, či sa dá vobec využiť push/fold stratégia na takéto typy, resp. do akej miery? Často zavolajú s naozaj šialenými rukami, občas akoby len preto, že sú z pushov naštvaní a robia to snáď na truc :wall:


Ahoj, vyborny nick :D

Opat vseobecne tazko povedat, ale tak intuitivne by malo byt jasne co robit ak mas takychto superov. Push/fold funguje, len to musis prisposobit, ked volaju loose pushujes tight a o dost viac sa spoliehas ze sa vybiju medzi sebou. Ale urcite to nie je nejae ciernobiele, vzdy zavisi od konnkretnej situacie.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod trikoza 09 Dec 2009 23:07

7castle to co je toto, sami fanusikovia ti tu pisu, kde mam ja svoj fanklub? :smoliar:
Obrázok používateľa
trikoza
 
Príspevky: 1706
Založený: Nov 2007
Poďakoval/li: 31 krát/48 krát
Karma: 30

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!