7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 20 Dec 2009 23:52

emaestro napísal:Ahoj, jsem emaestro, potkali jsme se na pokerman.cz...
Mam ted obrovsky problem s SnGWiz, naucil jsem se hrat podle nej s ICM, prosel jsem tam vsechny quizy a hraju vyhradne podle nej. Jenze to je ted momentalne obrovsky problem! Vlastne jsem tomu prizpusobyl svou hru a ikdyz spravne odhadnu range soupere, presto prohravam, vetsinou jsou to nesmysli a chodim s lepsi handou do horsi. Citelne to vsak znicilo muj bankroll a jeho vetsina je v cudu. Pritom proste ikdyz posouvam range o 10% (celkem se trefuji), porad mi SnGWiz rika, ze to delam spravne a ze push je spravne reseni. Povedlo se mi pred chvily odehrat 6 SnG turnaju, kde jsem podle SnGWiz neudelal chybu, ikdyz teda v jednom jsem se diky flush na riveru dostal do velkeho shortu a z nej uz jsem se nevyhrabal. Jinak to vetsinou byli spravne pushe.
Moje specialita byvala 45 hracu SnG, kde jsem byl do doby, nez jsem stahl SnGWiz v plusu na low stakes pres 100 dlr. Nebyl problem se mou hrou na hrace dostat na FT a to treba 5krat za sebou. Ted proste nemuzu opet najit svou hru, potrebuju recept, jak zase zacit hrat podle sebe abych se od ICM odprostil, protoze proste pri low stakes je to nemozne vyhravat.
Diky za odpoved a s pozdravem emaestro, :gl:


Hmm.

To co pises mi nedava vobec zmysel tbh.

Jednak je dost konina ze "hras vyhradne podla Wizu". Clovece z toho co viem ho pouzivas par dni, ja s nim robim uz pol roka a viem ake je to brutal tazke hrat dobre v zmysle toho co ti hovori Wiz - tj kopirovat jeho rozhodnutia priamo na stoloch. Cize dost pochybujem ze sa co len blizis k tomu aby si robil co Wiz vravi.

Druha vec je ze ako to robis dobre, musi to mat KLADNY vplyv na tvoju hru, a nie naopak. Mozno mas smolu ze akurat ti variacia robi zle, nerob unahlane zavery po par SNG. Pochop ze rozumna vzorka je aspon 1k, hodnotit skorej je nezmysel.

No a ten zaver co robis je uplne chybny, ty nepotrebujes hladat svoju hru, ty potrebujes aby sa dokonale ovladanie ICM stalo tvojou hrou.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 20 Dec 2009 23:55

pegas1975x napísal:Pani nechcem sa vam miesat do debaty ale musim sa na nieco opytat.
To uz nikto nedokaze hrat bez pomoci nejakych programikov ktore vam robia prepocty? Ano chapem ze je to tak lahsie a na online hre to asi ani inak nejde ked chce byt clovek ziskovy. Ale ako by si hral na Live turnaji ked si nechas radit len nejakym programom co mas robit?

To je asi vsetko.
Prepacte za pripomienku.


Jasne ze sa da hrat bez programov, ale je to menej ziskove... to ako by si od ludi co robia v kancloch chcel aby posielali listy ked mozu maily... ;)
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod pegas1975x 21 Dec 2009 00:01

7castle napísal:
pegas1975x napísal:Pani nechcem sa vam miesat do debaty ale musim sa na nieco opytat.
To uz nikto nedokaze hrat bez pomoci nejakych programikov ktore vam robia prepocty? Ano chapem ze je to tak lahsie a na online hre to asi ani inak nejde ked chce byt clovek ziskovy. Ale ako by si hral na Live turnaji ked si nechas radit len nejakym programom co mas robit?

To je asi vsetko.
Prepacte za pripomienku.


Jasne ze sa da hrat bez programov, ale je to menej ziskove... to ako by si od ludi co robia v kancloch chcel aby posielali listy ked mozu maily... ;)


No to som ale pisal ze je to menej ziskove.
Mne skor ide o to aby mal hrac aj vlastne rozhodnutia a neriadil sa vyhradne len nejakym programom.
Obrázok používateľa
pegas1975x
 
Príspevky: 1146
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 53 krát/21 krát
Karma: 7

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod obivano 21 Dec 2009 00:12

pegas1975x napísal:
7castle napísal:
pegas1975x napísal:Pani nechcem sa vam miesat do debaty ale musim sa na nieco opytat.
To uz nikto nedokaze hrat bez pomoci nejakych programikov ktore vam robia prepocty? Ano chapem ze je to tak lahsie a na online hre to asi ani inak nejde ked chce byt clovek ziskovy. Ale ako by si hral na Live turnaji ked si nechas radit len nejakym programom co mas robit?

To je asi vsetko.
Prepacte za pripomienku.


Jasne ze sa da hrat bez programov, ale je to menej ziskove... to ako by si od ludi co robia v kancloch chcel aby posielali listy ked mozu maily... ;)


No to som ale pisal ze je to menej ziskove.
Mne skor ide o to aby mal hrac aj vlastne rozhodnutia a neriadil sa vyhradne len nejakym programom.


Pridu ti rozhodnutia podla programu az tak easy? Zda sa ti ze ti program pise ze tu foldni alebo tak? :)
Obrázok používateľa
obivano
 
Príspevky: 887
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 2 krát/8 krát
Karma: 7

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod 7castle 21 Dec 2009 00:17

obivano napísal:
pegas1975x napísal:No to som ale pisal ze je to menej ziskove.
Mne skor ide o to aby mal hrac aj vlastne rozhodnutia a neriadil sa vyhradne len nejakym programom.


Pridu ti rozhodnutia podla programu az tak easy? Zda sa ti ze ti program pise ze tu foldni alebo tak? :)


Presne tak Pegas. Vies ake je to **** tazke to hrat dobre Wizu? Netusis kolko driny na to treba kym sa zacnes priblizovat tomu aby si bol naozaj dobry. A potom musis zvladnut este 2 zasadne veci:

1. Dokazat to vyuzit v praxi, ked ti bezi X stolov a ty mas 2 sek na rozhodnutie.
2. Naucit sa kedy Wiz nema pravdu, kedy musis ovela viac pushovat z milion dovodov ktore ICM nie je schopne zohladnit.

Cim chcem povedat ze tvoj vlastny mozog >>>>>>>>>>>>>> programy pokial ide o vplyv na ziskovost
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod mirolc 21 Dec 2009 00:36

Gratulujem k výbornému blogu :good:
PT3 použivam len par dni aj sHUD a teraz sa čudujem ako som mohol bez neho hrat :crazy: takže si myslim, že je to velka vyhoda na hru cez net hlavne ak multitabluješ a nemaš čas sledovat kazdeho, ako hra. Pri live hre hras vacsinu turnaja pri jednom stole alebo maximalne 2-3 takže mas cas sledovat súperov :gl:
dufam, že buduci rok budeš mat aj live aspon taky dobry ako na nete. :gl:
mirolc
 
Príspevky: 168
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 3 krát/5 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod pegas1975x 21 Dec 2009 00:47

OK
vidim ze moje slova neboli pochopene tak ako som chcel.
Skoda. Nemyslel som to zle.
Ale beriem do uvahy vsetko co ste tu napisali.
Mozno to bude preto ze ja by som sa radsej viac venoval Live pokru. Pri Live Game mi ziadny program pomahat nebude.
Online samozrejme nejake programy potrebujem ale radsej by som sa na nich nespoliehal.Skor by som sa z nich ucil.
Obrázok používateľa
pegas1975x
 
Príspevky: 1146
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 53 krát/21 krát
Karma: 7

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod tucniak 21 Dec 2009 00:50

okej, a ked sa ucis hrat povedzme futbal, nepotrebujes niekoho, aby ti ukazal, ako sa to ma robit?ja neviem, ci si ten wiz niekedy videl vobec, to je treningovy a review program, nie ze ti to bezi ked hras a vravi, co mas robit.
:) ..ukazuje cestu
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod pegas1975x 21 Dec 2009 00:58

tucniak napísal:okej, a ked sa ucis hrat povedzme futbal, nepotrebujes niekoho, aby ti ukazal, ako sa to ma robit?ja neviem, ci si ten wiz niekedy videl vobec, to je treningovy a review program, nie ze ti to bezi ked hras a vravi, co mas robit.
:) ..ukazuje cestu


Ja som len reagoval na prispevok od emaestro:

Ahoj, jsem emaestro, potkali jsme se na pokerman.cz...
Mam ted obrovsky problem s SnGWiz, naucil jsem se hrat podle nej s ICM, prosel jsem tam vsechny quizy a hraju vyhradne podle nej.

Ja by som vyhradne podla nejakeho programu nehral. Nic ine som tym nechcel povedat. A ked vidim ako ma vsetci kritizujete tak z touto debatou fakt koncim. Ked nedokazete pochopit co pisem (a to sa snazim dost vysvetlovat) tak to nema cenu dalej rozoberat.
Nemyslel som to zle.
Obrázok používateľa
pegas1975x
 
Príspevky: 1146
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 53 krát/21 krát
Karma: 7

Re: 7Castle's blog - SNG madness & live misery

Odoslaťod yegon 21 Dec 2009 01:00

pegas1975x napísal:OK
vidim ze moje slova neboli pochopene tak ako som chcel.
Skoda. Nemyslel som to zle.
Ale beriem do uvahy vsetko co ste tu napisali.
Mozno to bude preto ze ja by som sa radsej viac venoval Live pokru. Pri Live Game mi ziadny program pomahat nebude.
Online samozrejme nejake programy potrebujem ale radsej by som sa na nich nespoliehal.Skor by som sa z nich ucil.


sngwizard ti pri hre nepomaha - nedava ti ziadne tipy k prebiehajucim handam, umoznuje ti len skontrolovat hru po session a najst chyby. Hrat vyhradne podla neho znamena podla toho co si sa z neho naucil

to iste sa da spravit rucne s excelom alebo ceruzkou a papierom

ak hovoris o pokertrackeri tak ten live potrebovat nebudes lebo hras len jeden stol a lahsie si zapamatas ako hraju jednotlivi hraci
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!