7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod palo1973 27 Júl 2010 16:27

Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod dzejkej 27 Júl 2010 16:32

Tak ono je to o pristupe k pokru. Niekto berie poker cisto ako prijem, ja v nom vidim challenge a to tvori pre mna podstatnu zlozku, preto byt horsi ako kopa inych regov na mojich stakes by mi liezlo na nervy .. este, ze hram na LA :-D.



Solid nick :-D
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod MiskoKvo 27 Júl 2010 16:36

ako palo mne je jasne ze s rakebackom treba pocitat.. mne dviha ROI z 10% na 12% a pocitam s 12% hourly ratom co je pekne ...

ale po 3 rokoch hrania premna peniaze uz tolko neznamenaju resp som rad ze mozem povedat ze ma hra bavi.. aj ked sa nedari

edit: ja si rad davam take ciele ze napr 100sng/den po dobu 30 dni ..ak to splnim tak si nieco kupim ..ako teraz auto ... ci zarobim 5k ci 15k vobec neovplivnim... bo to viac ovplyvni aky run mam ... taketo myslenie mi pomaha aby som sa ztoho celho nezblaznil.. potom ta odmena je neuveritelny boost... ktory ziadny vypis z uctu alebo pohlad na br nenahradi
Obrázok používateľa
MiskoKvo
 
Príspevky: 350
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 12 krát/9 krát
Karma: 8

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod palo1973 27 Júl 2010 16:54

-no u mna je problem ten,ze mna to uz moc nebavi(koho byto bavilo,ze ano 12 tablovat DoN-y),avsak ked zarobim s tym 2-3k euro mesacne,povedzme za 100 hodin,tak je to ok,obcas musim primiesat nejake mtt ci malu cashku aby mi neruplo v bedni z toho,napriek tomu je to radovo 2x tolko ako zarobim v normalnom jobe tu v rakusku,a viem ze by sa dalo este viac,keby som nahodou z nejakeho dovodu musel byt poker pro,napr. hranim v noci ci po vikendoch,kedy su hraci slabsi,resp. zvysenim volume

-napriek tomu nezanedbavam studium,hlavne mtt turnajov,a prave v nich vidim buducnost,lepsie sa bude zacinat s rollom povedzme 30k euro,preto sa snazim hrat presne tolko,aby som mal povedzme 2.5k mesacne a zaroven aby som uplne nevyhorel,v poslednej dobe je u mna optimalny pocet tych 1300 dobov mesacne
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod 7castle 27 Júl 2010 17:08

@JK

Trosku sme ale inde ako sme zacali, oki dohodneme sa ze to je pocit a ze niekomu to vadi viac inemu menej, ale:

1. Ja netvrdim ze je to ideal byt cisto RB pro, a spokojny by som s tym nebol, len tvrdim ze to je realita HS SNGs.
2. Presne to co pises motivuje mna, sak som napisal ze ma irituje ked vidim cisla niektorych, moja hlavna motivacia je sa im priblizit... len popritom potrebujem aj shortterm profit takze musim balancovat pocet stolov/stakes aby vsetko do seba nejako zapadalo :)

@Miskokvo

Ja netvrdim ze neexistuju hraci co beatuju HS, iste ze existuju, ale hento co uvazdas je extrem. Prva zasadna vec je ze ktovie kedy vela z nich uhralo ten profit, ak to je 2+ roky dozadu to to bola uplne ina kava, dalsia vec je ze tie vzorky su spravidla fakt male a variacia sialena... inymi slovami, tipek s 3% ROI na 10k vzorke moze mat imo po 20k turnajoch ROI 0%, cize dalsich 10k moze mat -3%.

No a samo ze su nejaky hraci super spicka, to je jasne, ked hraju malo stolov, robia si dobre poznamky, maju dobry mozog a plus nejaky extra talent k tomu tak urcite mozu beatovat aj HS, o tom nepochybujem.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod Lance 28 Júl 2010 23:33

Jsem rád, že zase po delším čase se tu rozmohla zajímavá diskuze. Vždycky mě zajímaly důvody, proč hraješ na vyšších BI, kde žiješ především z rakebacku.

Na druhou stranu se dá pochopit proč spoustu PRO hráčů (mám na mysli hlavně top 4 z 5-15$ leaderboardu na SS), stále zůstávají na 16kách. Důvody jsou zřejmé, jak už zde bylo řečeno:

1) není to takovej regfest jako výše (i když pomalu se jím stává).
2) rake 6.7% je zde nejmenší ze všech BI na PS.
3) je zde i nejlepší traffic, což znamená, že set se zaregistruje velice rychle (čas jsou přece money)
4) žádné velké swingy se tu nekonaj, čili dá se tu vcelku dobře naplánovat 2-měsíční profit, pokud člověk má za ty dva měsíce aspoň 5k turnajů odehraných.
Lance
 
Príspevky: 24
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod 7castle 01 Aug 2010 12:19

Poker je fakt srandovny, este v piatok rano som sa budil s tym ze som za jul vyse $2.5k dole, piatok som dal solid hotrun, sobotu v noci som dorazil zvysok a nakoniec som to pretocil do masivneho plusu asi $150 :D

Celkovo neni co hodnotit, po dlhej pauze vsetko po starom, 27s som hral par, 38s som crushoval ako vzdy s luckom ako vzdy, 60s ma trapili ako vzdy s unluckom ako vzdy (uz total $8k pod EV), novinkou su 114s, ktorych som odohral par pri prisnej tableselection a zatial mi "celkom" idu ;) Spolu 1300 turnajov, taky rozbeh po MS a dovolenke.

V auguste planujem trochu pritvrdit, plan je cez 2k turnajov a 50k VPPs.

Moje doterajsie 114s:
Prílohy
114s.JPG
114s.JPG (12.32 ) Zobrazená 2415 krát
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod 7castle 11 Aug 2010 23:27

Definitivne som si isty, ze som v pokri prekliaty, ale asi to tak ma byt, takze to tu nejdem nejak extra riesit :D

Posledny mesiac som hral tak stredne, skor menej ako viac, ale teraz sa to ide zmenit. O tyzden odchazda manzelka s kamoskami na dovolenku, takze od nedele nastupujem na ultra grind 24/7... no teda nie ultra ale proste dost. Trochu tomu prispieva aj nova promotion co maju stars - VPP liga pre grinderov zo strednej Europy, byvalej Juhoslavie a Balkanu.

Pravidla si moze kazdy kuknut, ale v zasade ide o to nahrabat za mesiac co najviac VPPcok, a tym padom ziskat svoj podiel zo $45k. Realne odhadujem ze vitaz (asi Hurloon) moze ziskat tak $1500, cele sa to tazko odhaduje ale ja by som rad dal nieco okolo top15 a $500. Medzi 9man SNGckarmi budem skoro isto druhy za Radoomom, ale cashovych grinderov tam asi bude dost :)

Pondelok (prvy den) som mal silny, a ked vysiel v utorok prvy rebricek bol som 10., dnes uz boli 2 updaty a prepadol som sa na 22. miesto, ale dal som kratsiu session takze uz mam okolo 5.4k.

Odzajtra zacnem hrat viac, v sobotu dam pauzu na Doxxbet, a od nedele planujem 2 sessions kazdy den, s malymi vynimkami.
Prílohy
VIP league.JPG
VIP league.JPG (98.38 ) Zobrazená 1901 krát
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod Chlpo1989 11 Aug 2010 23:30

Tak nech sa dari :gl:
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod eraserSK 12 Aug 2010 07:34

GL, vidim tam aj Phaz89 DoNara :) nech ste prvy ...

7castle ty hras turba ci normal speed SnG?
eraserSK
 
Príspevky: 386
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 7 krát/7 krát
Karma: 5

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!