7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod 7castle 27 Júl 2010 13:24

dzejkej napísal:IMO treba ist pekne na cash game a clovek bude mat giganticke moznosti rastu a aj vacsi edge :angel: .


Vsetko je relativne. Nikde nie je napisane ze by som bol dobry cashovy hrac. Ano mozno som uz mohol byt Durrr, ale budme realisti, kolki skusali, kolki to niekam dotiahli? Je mozne ze som premhral x rokov hranim SNGs, ale to uz nikto nikdy nezisti, a ja nemam v umysle to nejak riesit. Mozno na ten cash niekedy prejdem, ale teraz mi to k zivotu nejak nechyba.

dzejkej napísal:Ono je fajn, ze byt BE na vyssich BI je lukrativne, ale mi to pride strasne deprimujuce pre niekoho, kto na sebe maka, chce rast, atd. Ja by som nezniesol predstavu, ze som BE na nejakom stakes a "zijem" z rakebacku, aj ked to moze znamenat v pohode tisicky a tisicky dolarov mesacne.


To je vsetko otazka mindsetu. Co je na tom deprimujuce? Ty nemozes za to ze je tam taka konkurencia a 9% rake, ktory je objektivne nebeatovatelny. Keby bol 3%, bol by si hravo winning player, tak preco nebrat RB ako normalnu cast profitu? RB su uplne normalne zarobene prachy, vyhrane tym ze nebyt raku pekne beatujes dane stakes.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod dzejkej 27 Júl 2010 13:35

7castle napísal:Ano mozno som uz mohol byt Durrr, ale budme realisti, kolki skusali, kolki to niekam dotiahli? Je mozne ze som premhral x rokov hranim SNGs, ale to uz nikto nikdy nezisti, a ja nemam v umysle to nejak riesit.


Tak snad hrat CG nie je o tom "bud si durrrr alebo si nic" :). Clovek moze hrat podstatne nizsie stakes na podstatne nizsej urovni a stale byt sicko. Ja som reagoval na Tvoju poznamku o raste a CG ma vyssi strop a je to teda vhodna dalsia oblast na skumanie a zlepsovanie sa. Plus ja klasicky robim reklamu na CG :-D.

A preco by malo byt x rokov mrhanie hranim SNG? Zarobilo Ti to bubaky a vela veci sa da uplatnit aj na CG, takze to urcite nie je ziadne mrhanie.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod palo1973 27 Júl 2010 13:55

JK minule na jednom portali postoval typek,ze urobil rb cca 130 %,a hoci prehral asi 5k dokopy bol asi 10k e v pluse,myslis,ze ho to stvalo?alebo ze su tie prachy co vyhras v cashke inaksie,krajsie? :D
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod dzejkej 27 Júl 2010 14:28

palo1973 napísal:JK minule na jednom portali postoval typek,ze urobil rb cca 130 %,a hoci prehral asi 5k dokopy bol asi 10k e v pluse,myslis,ze ho to stvalo?alebo ze su tie prachy co vyhras v cashke inaksie,krajsie? :D


Ja neviem, ci ho to stvalo a vobec ma to ani nezaujima. Pre mna su urcite peniaze zo samotnej hry krajsie ;). Ak som na nejakych stakes, vidim hracov s dobrym winrate na rozumnej vzorke a ja som tak akurat rakeback pro, tak je jasne, ze mam kopu leakov a to ma urcite netesi. Samozrejme nehovorim o pripade, kedy by som hral ja 20 stolov a oni 4, lebo potom sa tazko porovnava winrate. That's just me.

Je mi ale jasne, ze v SNG je to ine, lebo ten edge vs rake tam nie je taky ako v CG. Ale tak keby 7castle hral $114ky a top hraci mali 4% ROI a on -1% ROI na velkej vzorke, tak by asi tiez nebol nadseny :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod ___Mortylen___ 27 Júl 2010 14:54

A pritom to mozu byt skillovo navlas identicki hraci a ich ROI moze kolisat v rozmedzi +/- 2,5% na vzorke 50 000 SnG. To vsetko vdaka variance. Nemyslim si, ze plati cim vacsie ROI tym lepsi hrac. Monies su dolezite. $/SnG a objem. Jhub hra povedzme 6-8 stolov, Spacegravy 24 a Boku87 48. Kazdy z nich sa zameriava na nieco trosku ine a tazko to merat inak ako v $$$.
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod 7castle 27 Júl 2010 15:46

dzejkej napísal: Pre mna su urcite peniaze zo samotnej hry krajsie ;).


JK, seriously, wat? :shock:

RB su uplne rovanke peniaze z hry. Bodka.

Jasne ze tam moze byt nejaky iracionalne lepsi pocit, ale to je tak vsetko.

V tej druhej casti mas pravdu, to ma stale motivuje a zaroven rozculuje, ze vidis ludi ako tam este dosahuju plusove ROI. Na druhej strane je velmi tazke najst niekoho co beatuje uz len 60+ na nejakej fakt rozumnej vzorke, kedze uz len ja sam som len 3% pod EV na 5k turnajoch, takze cokolvek pod 10k beriem s rezervou ;)
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod MiskoKvo 27 Júl 2010 15:47

kolko stolov hravas?...

nefim ..co som kukal diamond videa od teddyho na ps.com tak on ma tusim 8-10% na 100$... jeho av ROi je 5% a av stake 230$ ... vzorka 11k hier

nic v zlom ale hracov ako my ma oznacenych ako fishky.. to ze vies spravne push/foldovat a hras xxx stolov zteba nerobi dobreho rega... bohuzial tak lahke to neni

stars 10,815 $8 $131 6% $81,142
fultilt 10,322 $9 $229 4% $88,077


hrava aj na party atd..
Obrázok používateľa
MiskoKvo
 
Príspevky: 350
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 12 krát/9 krát
Karma: 8

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod palo1973 27 Júl 2010 15:57

-je aj otazka za aky cas nahral a kolko tablingom tych 11k turnajov,boku by to dal za 2 mesiace,on to dal mozno za rok,boku by to hral s ROI mozno 0 % ale mesacne by mal prijem 3x vyssi ako trebars teddy,podla mna naozaj jedinou relevantnou vecou je mesacny prijem/resp. hourly rate vratane vsetkych rakebackov,bonusov,rake racov,samozrejme je prijemne byt winning regular a drvit nejaky limit dlhodobo,avsak podla mna je dolezite zarabat solidne peniaze,popri tom nezanedbavat dalsie vzdelavanie,ak chcem byt pro mat solidny roll,a hlavne nejake peniaze odlozene bokom,aby som mohol ked trebars moja varianta pokru prestane byt z akychkolvek dovodov profitabilna prejst na niieco ine bez toho aby ma vyhodili z bytu
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod dzejkej 27 Júl 2010 16:02

7castle napísal:JK, seriously, wat? :shock:


7castle napísal:Jasne ze tam moze byt nejaky iracionalne lepsi pocit, ale to je tak vsetko.


Wait, ty si sam odpovedas po otazke a mne posielas shock smajlov :-D ? Som snad napisal, ze pre mna su peniaze z hry krajsie a nedaval som to sem ako vedecky fakt, ze za kazdy $1 z profit vs rakebacku si kupis o 3 rozky viac ;).

Vzdy budem viac slintat nad napr. boywonder-ish vyhrami (so sick winrateom) vs nejaky supermegagrinder s 0 bb/100 robiaci tonu rakeu, lebo ten prvy je skillor a ten druhy je rychloklikajuca nitka. Samozrejme potom mas niekoho ako nanonoko, ale to nie je clovek (je to boot!), takze ten sa nepocita :-D.

Jasne, ze je to kazdeho vec ako sa stavia k hrani pokru a ci chce hrat tonu stolov a hrat si svoju hru alebo naozaj rozmyslat. Ja som zacal s CG prave kvoli tej pestrosti a snazim sa vtirknut sa do tej druhej skupiny casom a myslim si aj, ze v CG ma lepsiu buducnost makanie na svojej hre a naozaj rozmyslanie, pretoze ak vseobecne skill pomaly rastie a velky masstabler hra, hra a nezlepsuje sa, casom sa bude profit zhorsovat. Ak hrac studuje, analyzuje (a spammuje forum :-D), tak bude napredovat rychlejsie ako vacsina konkurencie a situacia sa pre neho nebude zhorsovat .. Moj velmi zjednoduseny pohlad na vec :) ..
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod MiskoKvo 27 Júl 2010 16:17

palo1973 napísal:-je aj otazka za aky cas nahral a kolko tablingom tych 11k turnajov,boku by to dal za 2 mesiace,on to dal mozno za rok,boku by to hral s ROI mozno 0 % ale mesacne by mal prijem 3x vyssi ako trebars teddy,podla mna naozaj jedinou relevantnou vecou je mesacny prijem/resp. hourly rate vratane vsetkych rakebackov,bonusov,rake racov,samozrejme je prijemne byt winning regular a drvit nejaky limit dlhodobo,avsak podla mna je dolezite zarabat solidne peniaze,popri tom nezanedbavat dalsie vzdelavanie,ak chcem byt pro mat solidny roll,a hlavne nejake peniaze odlozene bokom,aby som mohol ked trebars moja varianta pokru prestane byt z akychkolvek dovodov profitabilna prejst na niieco ine bez toho aby ma vyhodili z bytu


bohuzial mne rakeback prachy smrdia.. su rovnake ale neni to ono ..zarabam kazdemu len sebe najmenej..

druhy a dost dvolezitejsi faktor je variacia ... ak ma clovek 8% roi je podstatne rozdielna ako ked ma 0% ...

a grindovat rakeback by ma prestalo bavit skorej ako pozerat slovensku extraligu vo futbale v tv..
Obrázok používateľa
MiskoKvo
 
Príspevky: 350
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 12 krát/9 krát
Karma: 8

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!