7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod 7castle 26 Júl 2010 21:55

Davno som nic nenapisal tak skusim.

Nebudem vyplakavat, na to som uz toho preskakal vela. Cele je to ale akesi divne, tento mesiac som winning session snad este nezazil, stale sa len utesene prepadavam, vzdy len nejake random 3-4 vyhrate turnaje po sebe zachrania aby som som nekoncil kazdu session -15-20BI :(

Uz mam trosku v oku co je spravodlive, viem ze ono to vzdy vyzera ze cloveku sa len krivdi, ale tento mesiac je to vazne trapenie, uz sa len smejem ked na kazdy moj bvb push najdu KK.

Obcas ked sa da zapojim par 114s, ale casto sa neda, tam uz je to vazne brutal regfest, co je sice vsade, ale tu uz sedia takmer vzdy aspon 3 taki, co patria do uplnej spicky - tam uz prestava sranda. Vazne by ma zaujimalo, ako na 114s niekto dokaze beatovat rake, zda sa to dost nemozne :shock: Co samozrejme nic nemeni na to, ze uz len byt BE pred RB na 114s je zlata bana.

Pokial ide o 38s a 60s stale nic nove, na 38s som napriek marazmu king, tam aj v tychto tazkych casoch udrzujem vyborne vysledky, ale na 60s je to cista katastrofa, okrem ineho som uz takmer zlomil magicku hranicu 150BI po EV ($8k to bolo 4 dni dozadu, a odvtedy sa to len zhorsilo).

Takze celkovo prechadzam silnou fazou znechutenia, ale predpokladam ze par winning sessions to spravi. Moj BR sa medzitym dostal na uplne kriticku hranicu, takze nejaka dobra session by fakt pomohla.

Aha a aby som nezabudol, vzdy ked sa trapim v grinde tak dufam ze posledna nedela v mesiaci prinesie nejaku radost, ale trt makovy. V BOP som tradicne skoncil v HU prveho stola, low stakes profici ma opat raz nepustili dalej, trpezlivo som vyberal spoty az som dostal supera do AI s AJ, vtipalek ale mal akurat vtedy AQs... v Turbo Takedowne som si ani nepinkol ked moj KK utg raise narazil na quads ktore flopol BB... minule som vybojoval step F, tak som si ho pustil tiez, hned po prasknuti prvej bubliny moj A9s shove narazil do KK a bol som spat v stepe E... no a nakoniec som hral aj par MTTcok, ujalo sa Daily Forty Grand za $11, prva bola $11k, dlho som bojoval, ale nakoniec, ako spravne predvidal Wax, som s prehladom vypadol o 3 rano (po 7 hodinach) ako 19., a zinkasoval prevratnych $187. FML
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod MiskoKvo 27 Júl 2010 04:10

tak to sme dvaja..

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us


podotykam ze 16 tablujem 10-11h/denne ... uz po prvych 2-3 hodinkach mi je zle od zaludka bo viem ze to bude zase loosing day.. ak dobre pocitam mal som ich 17 ... prakticky profit z prveho tyzdna 180BI postupne rozpinkal ~20BI/den..

o to je to horsie ze hravam mtt sng .. ta bolest furt vypadavat na buble alebo na 5tom mieste ..s 62$ ked od 3tieho to ide 170,270,410 .. :bad: :bad: :bad: po 2 hodinach trapenia vzdy potesi ked vyletis alebo to mas dobre rozohrate na kravine..


vyhrate coinflipy pocitam na jednej ruke.. na vletenie do overparu by mi nestacila ani mala nasobilka .. HU je kapitola sama osobe ktoru radsej ani nenacnem ...skoda ze rozdiel medzi prvym a druhym je 5BI ..


a to mam volume ze az az ...2500 mtt sng = zhruba 7-8k 9pajacovich ..

proste totalne znechutenie ... b/e alebo len male minusove session su premna najvecsim potesenim ktore som zazil tento mesiac pri pokri ..dmnc

viem ze v pokri je mozne kade co ..a takisto mi je viac nez jasne ze nemam najhorsi badrun ktory tu kedy bol ..ale nechcem si predstavit cloveka ktory to s pokrom mysli vaznejsie a ma este horsi run ako ja ...by som sa bal o jeho zdravie..
Obrázok používateľa
MiskoKvo
 
Príspevky: 350
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 12 krát/9 krát
Karma: 8

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod ___Mortylen___ 27 Júl 2010 10:04

:smoliar: Co sa na to da povedat. Je to sialene a nespravodlive. Treba vydrzat!
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod Drak 27 Júl 2010 10:34

Nazdar 7 castle,
nechem mudrovať, ale keďže Ťa sobne poznám, a fakt Ti prajem aby si bol úspešný,

tak sa Ťa musím spýtať úplne základnú otázku (neber to ako rípanie, please).

Prečo ak si winning na nižších stakes a vieš že vyššie to nejde (resp. to ide strašne ťažko) a je to rizikové (lebo hráči sú too good), tak sa tam cpeš.

Ak by si to hral pre fun, tak tomu rozumiem, sme súťaživý, chceme vyhrávať.

Ale ak hráš PRO, tak table selection a istý profit, je to čo Ťa robí dobrého PRO a nie riskovanie BR na vyšších limitoch.

V každom prípade good luck prajem.

P.S. Ja som hral poker vážnejšie (ak sa to dá nazvať pokrom 8-) ) rok a pol (živý) a krásne je vidieť z mojej tabuľky ktoré herne, ktorí hráči, a ktoré turnaje mi robili stabilný profit a kde to bolo o šťastí ...

Samozrejme, strašne by som chcel vyhrať veľké turnaje a porážať dobrých hráčov na cashy, ale prečo, ak chcem dosahovať zisk? Tu musí jednoznačne platiť "konkurenčný princíp". Kde je veľká konkurencia sa necpem, kde je trh slabý tam to využijem ...
A menej je niekedy viac.
Drak
 
Príspevky: 70
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 7 krát/2 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod ___Mortylen___ 27 Júl 2010 11:30

Lebo asi nechce hrat poker cely zivot a kym vladze a chuti mu, nech sa skriabe buyin-mi, ved roll na to ma.

BTW 7castle, mohol by si postnut $ per SnG na lvl $16, $27, $38, $60 spolu so vzorkou lifetime?
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod 7castle 27 Júl 2010 11:49

Drak napísal:Nazdar 7 castle,
nechem mudrovať, ale keďže Ťa sobne poznám, a fakt Ti prajem aby si bol úspešný,

...


Caf, neberiem to ako rypanie ci mudrovanie, otazka je dobra, odpoved jednoducha.

Prva vec je financna, by BE na 60s je vzdy lepsie ako byt 7% hrac na 16s, dokonca aj ako 10% hrac na 16s, proste viac zarobis. Isto, dan za to su obrovske swingy, ale mne to v zasade nerobi problem. Rozdiel je len v BR co na to potrebujes, a tam nemam problem, teraz zhodou okolnosti mam, ale to je fakt silna zhoda, a ja nemam problem kedykolvek depozitnut.

Druha vec je to co naznacil Mortylen, ani nejde tak o to celozivotne hranie, ide o to ze keby som ostal na 16s tak aku mam perspektivu? Z toho by mi zakonite muselo preskocit, musim mat nejaky rast, ked uz som obetoval mnozstvo inych veci. Prechod na 27s/38s som odkladal strasne dlho, mozno to bolo dobre, ale uz bol fak najvyssi cas a cele sa to posunulo na kvalitativne vyssi stupen. Ak chcem nieco dokazat, musim to skusat vyssie.

No a tretia vec je ego, ktore mam sice z pokristov asi najmensie (aj ked to tak mozno nevyzera), ale predsa len nejake ma kazdy. Mna motivuje hrat so Spacegravym ci Azntrackerom, lebo oni su svetova spicka - kde inde mas moznost rozdat si to priamo so svetovou elitou?

Suhlasim s tebou v tom, ze vela hracov ma ten problem, ze nie su schopni skoncit na tom leveli, ktory je hranicny pre ich schopnosti, a trapia sa na vyssom. Ale to neni moj pripad, ja som pred RB winning player na 60s (to som si isty), co znamena ze ist nizsie by bol pre mna nonsense.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod 7castle 27 Júl 2010 11:59

___Mortylen___ napísal:BTW 7castle, mohol by si postnut $ per SnG na lvl $16, $27, $38, $60 spolu so vzorkou lifetime?


$/sng si budes musiet vyratat sam :D

16s: - 7% ROI
27s: - 3% ROI
38s: - 7% ROI
60s: - -2% ROI
114s: 28games - 4% ROI 8-)

EDIT: No kedze sme sa s Mortylenom trosku nepochopili tak si aspon zeditujem vlastny prispevok :D
Naposledy upravil 7castle dňa 27 Júl 2010 12:40, celkovo upravené 2 krát.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod ___Mortylen___ 27 Júl 2010 12:27

Vypocty su orienacne>
mas nasledovne $/SnG: $1.10/$0.80/$2.70/$-1.20

BUT lets bring the big guns. Supernova Elite *EDIT* myslel som teda Supernovu iba, ale je to podobne, ci?*EDIT* + milestones, BOP, freerolls a co ja viem co este. Pre zjednosunie 50% rakeback.

Tvoj zisk ROI + rakeback:

$16 --- -------------------------------------------$1.60
$27 (toto je myslim spravny lvl $25+$2) ---- $1.80
$38 ---------------------------------------------- $4.20
$60 ---------------------------------------------- $1.30 (ano, zisk :)

Ako uz 7castle naznacil, byt BE hrac na $100+ lvl sa moze zdat ako podivuhodna ambicia, ale je to velmi lukrativne. Tak lukrativne, ze je to len velmi tazko dosiahnutelne na nizsich stakes. Preto sa imo oplati trapit a dostat sa na highstakes. Ked mas na to samozrejme zaludok.
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod dzejkej 27 Júl 2010 12:36

IMO treba ist pekne na cash game a clovek bude mat giganticke moznosti rastu a aj vacsi edge :angel: .

Ono je fajn, ze byt BE na vyssich BI je lukrativne, ale mi to pride strasne deprimujuce pre niekoho, kto na sebe maka, chce rast, atd. Ja by som nezniesol predstavu, ze som BE na nejakom stakes a "zijem" z rakebacku, aj ked to moze znamenat v pohode tisicky a tisicky dolarov mesacne.

Nech Ti 4% ROI na 114kach vydrzi :-D :gl: !
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: 7Castle's blog - SNG pro, MTT newbie & live doomswitch

Odoslaťod ___Mortylen___ 27 Júl 2010 12:45

Presne tak dzejkej. Preto po rozhovore s Barinom a po tom, co sa deje na SnG scene v poslednom case, ake super sick swingy a ako to vsetko zomiera, lebo kazdy je uz dnes solid, pekne potichu, aby o tom nikto nevedel, uz nejaky cas hravam aj 6max cash :D
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!