Highway to hell by Chlpo1989

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Breaking Point Blog (Chlpo1989)

Odoslaťod Chlpo1989 10 Mar 2010 17:37

dzejkej napísal:1)

Podla mna seriozne zly check/raise.

To znamena, ze by som ho mal odcallovat podla kariet az na river? Alebo mozem na rivri uvazovat o nejakom valuebete pokial by prisli na turn a river bricks?

dzejkej napísal:2) Kde si ziskal tu vedomost, ze tam bude QQ 4betovat preflop?

Mozno je to este zostatok z NL2 (mozno aj NL5) ked ludia 4bet pushovali TT+. Este stale som neni nejako zvyknuty na NL10 rybky :)

Dakujem za post, potreboval som to takto vysvetlit :)
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Breaking Point Blog (Chlpo1989)

Odoslaťod dzejkej 10 Mar 2010 17:50

Chlpo1989 napísal:
dzejkej napísal:1)

Podla mna seriozne zly check/raise.

To znamena, ze by som ho mal odcallovat podla kariet az na river? Alebo mozem na rivri uvazovat o nejakom valuebete pokial by prisli na turn a river bricks?


Ano, urcite callovat flop a turn bet. Ako rasties, tak sa musis naucit, ze value moze pochadzat aj z checkov :). Ak je super agresivny, tak toto je pre neho vhodny bet na barrelovanie, lebo vacsinou mas v check/callovacom range mas vela parov a toto je jedna z naj ruk, ktore tam mozes mat. Ak ma air, tak Ti na raise foldne a stratis value z dalsej street. Ak ma horsiu SD value, aj tak sa Ti tam nestackne. Ak hra loose a aggro, je tam hromada value z bluffov.

Chlpo1989 napísal:
dzejkej napísal:2) Kde si ziskal tu vedomost, ze tam bude QQ 4betovat preflop?

Mozno je to este zostatok z NL2 (mozno aj NL5) ked ludia 4bet pushovali TT+. Este stale som neni nejako zvyknuty na NL10 rybky :)


A kto povedal, ze je UTG rybka? Raisuje normalne, ma full BI, nikde si nedal staty a robis z nej rybku? Ked sme pri rybkach, tak tie tam nie vzdy pushuju TT+, niekedy si limp/callnu premiumy a podobne hrozy.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Breaking Point Blog (Chlpo1989)

Odoslaťod Chlpo1989 10 Mar 2010 23:12

Tak dnesny den opat zly. A to iba z jedneho dovodu - moja hra bola opat velmi velmi zla. Zda sa mi, ako by som upadol do nejakeho stereotypu. Aj napriek tomuto vsetkemu takmer +2BI.
Musim si dat veci v hlave nejako dokopy a cez vikend sa sustredit. Chcel by som nahrat nieco okolo 3-5k ruk, pretoze cez tyzden mam pisomky a to vela casu na hranie nebude.
Tak isto sa tesim na rakeback, malo by to byt pre mna dost slusne cislo, kedze doteraz chodili sumy okolo 10USD. Momentalne sa moj bankroll pohybuje nieco okolo 41BI na NL10.
EV krivka je hlboko pod winnings, tak len dufam, ze ma to nezacne trieskat :) Stoploss mam stale nastaveny na -3BI, pretoze uz pri -2BI sa necitim velmi prijemne a urcite to ovplyvnuje moju hru. Radsej v ten den prejdem na NL5 a hral by som zvysok dna tam.

Zatial ale pretrvava trend v podobe 17/100 po 8,5k rukach od zaciatku shotu na NL10.
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Breaking Point Blog (Chlpo1989)

Odoslaťod Riddlah 10 Mar 2010 23:36

poldinhoo napísal:fok aj ja chcem mat 2 zlé dni a uhrať 4BI hore pri shote :evil:
ban imo :)


+1 :ROFL:
Obrázok používateľa
Riddlah
 
Príspevky: 714
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 67 krát/9 krát
Karma: 3

Re: Breaking Point Blog (Chlpo1989)

Odoslaťod poldinhoo 10 Mar 2010 23:40

fok riddlah,ja som to zmazal lebo som sa sekol :)
no ale stažovať sa že je zle a pri shote idem 17bb/100 to je minimálne na ban :)
Obrázok používateľa
poldinhoo
 
Príspevky: 1292
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 128 krát/61 krát
Karma: 21

Re: Breaking Point Blog (Chlpo1989)

Odoslaťod Chlpo1989 11 Mar 2010 08:47

Je to sice pekne ze idem hore, ale to co predvadzam tomu vobec nezodpoveda. Uluckujem nejake 2 pary alebo set na overpair a to sa potom hra. 3 ruky mi spravia cely profit a ostatnych 600 sa trapim a neviem kde je sever niekedy.
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Breaking Point Blog (Chlpo1989)

Odoslaťod Chlpo1989 11 Mar 2010 10:14

Dnes som pozrel jedno velmi zaujimave video od tohto typka http://www.pokertableratings.com/fullti ... playingabc
Hral NL25 SH jeden stol a videl som tam jednu WTF hru.


SB $30 21/19/2,7/ 3bet 7
HERO BB $40
UTG $25 84/0/0 Videli sme ho limpovat AQ hru pred touto a l/c K9s.

HERO BB 6 :club: 9 :spade:
UTG calls $0.25, 3 folds, SB raise to $1.25, Hero raise to $4, UTG calls, SB calls $2.75
Hero raisuje preto, aby vyhnal fishku aj rega z potu. Podla jeho slov fishka zlozi a mal by aj reg, pretoze jeho isoraisovacia range je dost wide aj ked je OOP.

FLOP: 9 :diamond: 3 :heart: J :diamond: ($11.40)
SB check, Hero check, UTG bets $2.5, 1 fold, Hero push all in, UTG calls
Hero hovori, ze za $2.5 mu to nezlozi a radsej mu to tam pusti cele (akoby mal dorovnat), pretoze ryba dorovna aj s airom, over kartami, horsou 9.

UTG ukazuje AQ, turn a river su bricks, Hero berie pot a hovori, ze to zahral dobre. Co si o tom myslite?
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Breaking Point Blog (Chlpo1989)

Odoslaťod TuKE 11 Mar 2010 10:41

Chlpo1989 napísal:a radsej mu to tam pusti cele (akoby mal dorovnat), pretoze ryba dorovna aj s airom, over kartami, horsou 9.[/color]

Koľko je horších devín a koľko rúk s podstatne horšou equity mu to zaplatí?
Imo je to dosť optimistický push.
Vzhľadom na históriu tam tá ovca môže mať pokojne K9/QT/T8/FD+over etc., proste tonu rúk, proti ktorým si to 69 nijako úžasne nestojí, väčšinou flipuje, občas je 1:3 dog, občas 3:1 favorit.

Osobne by som toto nespravil, pretože obraciam ruku so solídnou SD value na bluff/very very thin VB, čo je imo príliš optimistické, hlavne ak sú iba 3 horšie deviny, FD s 1 over je flip, proste spot, v ktorom si skoro nikdy dobre nestojím.
Teraz to ovca zaplatila s 2 overs, ale aj tak sa mi to nepáči.

Inak k tým stats, nebolo by od veci uvádzať aj WTSD a podobné stats, snáď nehrá hero iba s tromi štatistikami pri stole.
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: Breaking Point Blog (Chlpo1989)

Odoslaťod Chlpo1989 11 Mar 2010 10:51

TuKE napísal:
Inak k tým stats, nebolo by od veci uvádzať aj WTSD a podobné stats, snáď nehrá hero iba s tromi štatistikami pri stole.

No hral iba s tymito VPIP/PFR/agg/3bet/att to steal
Tiez sa mi ta jeho hra nezda.
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Breaking Point Blog (Chlpo1989)

Odoslaťod dzejkej 11 Mar 2010 11:08

Naco vyberas na 3bet taku zlu ruku? Uz vela horsich ani nie je .. Vyberaj ruky, ktore maju aspon aky-taky potencial postflop - suited, connected alebo nejaka high card/removal hodnota. Vyberat ruky s jednym alebo viacerymi takymi vlastnostami Ti umozni pokracovat s vacsou equity a dodatocnymi outami na nejakych tych flopoch a high card value zase umozni chytit nejaku showdown value, ktora moze byt aj dost casto good. Idealne ruky, ktore nie su dostatocne dobre na call, ale maju tieto kvality.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!